+1 oy
527 göst.
Diğer kategorisinde (4,164 puan) tarafından

Kızlar biliyorsunuz ben kücük adamımla kavuştum çok şükür 12 günlük olduk bile<3 Bi annem Bi büyük ablam Bi kücük ablam kaldılar yanımda kayınvalidem ben de kalayım dedi de sezeryan olunca dikişler vs çok rahat edemem diye ailemle geçirdim hep bu süreci dün ablam evine gitti biraz evi toparlayalım edelim yapamazsan yine gelirim diye herkes gidince oturup ağladım baya :'(nasıl yapacağım ya çok ağlarsa ya susturamazsam ya bir şey olursa diye kendimi çok kötü hissettim şimdiye kadar ben sadece bebeğin başında durdum ev işi yemek temizlik hepsini onlar yaptı saolsunlar şimdi hepsini bebekle tek basıma nasıl yetiştircem çok gözüm korkuyor yerine uzatıyorum yarım saat demiyor uyanıyor Bi daha nasıl olacak böyle nankörlük ediyorum ailem aynı şehirde şükür etmem lazım o yüzden ailesinden ayrı başka şehirde bebek büyüten anneler siz nasıl yapıyorsunuz hic yardım almadan oluyor mu ben de yapabilecek miyim misal asla kendim yıkayamam gibi geliyor sizler nasıl yapıyorsunuz Bi gaz verin bana da ya :ermm:

41 Cevaplar

+1 oy
(8,581 puan) tarafından
2 tane büyüttüm allah veriyo kolaylığını ♥️

Kötü düşünme bebegine odaklan akışına biraknca başarıyorsun 
(4,164 puan) tarafından
İnsallah öyle olur canım ya çok saol
-Reklam-
0 oy
(119,289 puan) tarafından
vaay anama vaayy ilk andan beri tek basimaydim benj ornek al
(181 puan) tarafından
Annemde canim çalışicam diye ona bıraktım çok ozledim kuzumu bugün gelecek şükür de bir daha gondermicem özlem basıyor boylee
kiyamam sana yaa
(14,030 puan) tarafından
Sevda beni de ağlattın burda. Annem Eskişehir de ben burda ağlardık yazmışsın ya canım gitti orda
kiz valla hep aglardik ben bekarken hic bebek gormedim kuzenlerim falan yasit gibiyiz 1 kardesim var oda kucuk degildi hani yeni dogmus bebek hic gormedim nasi tutcan nasi yikiycan agladimi ne etcen elin yabamcisi hastanede anlatti ama o zaman simdiki gibide degildim aa deseler b anliyodum cok zordu allah im dusundukce ne gunlerdi diyom
(181 puan) tarafından
Ayni bende kuzum hiç daha önce küçük bebekle ilgilenmemistim hamileyken devamlı araştırma yaptım ve doğumdan sonra cidden öyle bir his var ki bebeğimi hiç kucagimdan ayirasim gelmedi sanki ilk çocuğum değilmiş gibiydi tek bir sorun yasadim kusarken nasıl tutacagimi bilemedim 3 4 günlükken kusarken kusmugu boğazına mi kaçtı noldu anlayamadım kucagimdayken mosmor oldu bı anda elim ayağıma dolandı ama sakin olup ne gerekiyorsa onu yaptım kaynanam vardı Allah'tan hemen o eşimi aradı eşim normalde geliyom der 1 saate gelmezdi 2 dakika da geldi hastaneye yetiştirdik şükür Bir şey olmadı Allahim düşmanımin başına vermesin
0 oy
tarafından
Bugünlerde geçer canım hatta dersin kendime kalmaam iyi oldu düzenim oluştu. Hem 3 4 ay bakma birşey çok takma ev dağıldı yemek olmadı falan filan bebeğinle ilgilen geçici bu süreç bunları düşündükçe kötü olursun akışına bırak tek işin bebeğin olsun zaten sonra kendine düzen kuruyorsun 
(4,164 puan) tarafından
Dimi düşünmemem laızm ben düşündükçe daha kötü oluyorum bazen meme başında kriz geliyor ağlıyor öyle olunca ablam alıp sakinleştirip Bi daha veriyordu misal bana şimdi nasıl tek olacak diyorum Allah yardım eder insallah ya
tarafından
Bebeğini senin tanıman lazım tanıdıkça zaten bilirsin sıkıntısıni. O yüzden su 3 4 ay bebeğinle ilgilen ev işini boşver onlar yine oluyor bebeginjn sıkıntısını bil uyku düzenini oluştur gerisi geliyor zaten merak etme
(4,164 puan) tarafından
Nasıl olusturcam uyku düzenini canım emiyor yatıyor yarım saat sonra mıyır mıyır Bi daha süt yetmiyor desem dün kontrolde doktor gayet iyi kilo almıs güzel gidiyor dedi altını da açıyorum daha çok kücük diye mi böyle
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sadece 10 gün annem durdu yanımda 8 günlüktğ bebek gitti eşim asker sürekli karakolda tek baktım bi anda annelik duygun geliyor sanki içten sana öğretiyorlar .merak etme üstesinden gelirsin
(4,164 puan) tarafından
İnsallah canım ya çok zor geliyor halbuki kendimi anneliğe çok hazır hissediyordum ama şimdi sanki beceremeyeceğim gibi geliyo korkuyorum bu süreçten
(9,247 puan) tarafından
Hiç korkma yıkamaktand korkma. Eşinde yanındaysa daha güzel bakarsın.ew işine yetişecem diyede kendini yıpratma üzülme sütün gider bak
(4,164 puan) tarafından
Saol canım haklısın sanırım tek düşündüğüm bebek olmalı
0 oy
tarafından
yurtdışındayım bırak başka şehri :) hamilelik lohusalık ve sonrası hep tektim. tüm bakımını çok güzel bir şekilde yapabileceğine emin ol. eşin de biraz anlayışlı ve yardımcı olursa emin ol tek bakmak çok daha güzel. 
(4,164 puan) tarafından
İnsallah bende bu korkuları atıp yapabilirim canım ya
tarafından
yaparsın. unutma sen annesisin. senden daha iyi kimse bakamaz ona. ;)
(4,164 puan) tarafından
Saol kuzum ya ❤️
0 oy
tarafından
Güzel şeyler düşün kötü şeyler düşünme 
(4,164 puan) tarafından
Dimi kötü düşündükçe bebeği de etkiliyorum sanki
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Yaparsın canım benim ailem eşimin ailesi 40 gün bırakmadılar tek ama yıkaması bakımı herşeyini ben yaptım yemeği sadece ellemedim. Ben çok ses çıkarttıkları için bebeğimi uyandırdıkları için bana geliyorlardı. En iyisi yalnız bakmak bence. Oto koltukları var ya ona yatırıp yemeğimi temizliğimi çamasırımı her seyimi hallediyordum.
(4,164 puan) tarafından
Benimki daha kücük diye mi durmuyor canım misal emiyor yatıyor yarım saat demiyor mıyır mıyır Bi daha başlıyor dursa bende öyle koyar yaparım her şeyi tabi
(2,545 puan) tarafından
Bitanem gazı bitmez iki bucuk aylıktan sonra gaz geçiyor. Her emzirmeden sonra sırtını aşağıdan yukarı sıvazla. Hep aşağıdan yukarı agızdan gaz çıkartmasını sağla. Yukarıdan aşağı sıvazlama o zaman gaz geri gidiyor. Aşağıdan yukarı aşağıdan yukarı. Karnını saat yönüne doğru ovala. Benim bebeğim hiç durmaz kolikti. Sabah beşte bile yıkamısımdır günde en az iki kez duş aldırırdım. Bir sabah bir akşam gerekirse çok ağladığında üçlerdim. Çok fenaydı. Duş sonrası sağdığım sütü verirdim içer yatardı. Ama yıkamaları önce ketılda su kaynatırdım sonra soğuk su ile elimi yakmıcak derede bebeğe göre ayarlardım. Küvetine takılan bezler var ya eşin ile yap yine daha küçük bebek örtüsünü geçirir yıkardım.  Duş iyi geliyor. Öyle güzel uyur birde kol altına yatırdıgımda uyanmazdı. Çok dikkat ederdim. Ezilmemesi için 2 ay öyle güvenle uyuyunca sonra koltuklarda yatmaya başladık. Sonra 5 ay dönmeler başlayınca beşiğine alıştırdım. Oranın dışında uyumaz. İlk üç ay çok zor. Youtubeden nazar duaşarı aç dinle ferahla. Rabbim yar yardımcın olsun. Annelerin ayagının altında cennet bosuna dememişler :)
(2,545 puan) tarafından
Birde canım kutu meyvesuyuları var ya eşin paket paket alsın şekerin düştükçe iç. Hemen yapılabilcek şeyler bulundur yemek olarak. Çubuk kıraker bulundur şekerin düşünce at ağzına. Mart 20 de bende doğum yaptım iki bucuk aydan sonra güzelde yaz gelecek bebek arabasına alarak dışarıda gezdirceksin öyle hem dışarıyı izler hem yürüyüşlere başlıcaksın. Hep geçici bir süreç çok zor ama geçecek inan bana.
(4,164 puan) tarafından
Ayy Allah razı olsun nasıl güzel yazmıssın uzun uzun çok saol canım ya ❤️
0 oy
(659 puan) tarafından
Bunun örnegi ben olabilir ne anne ne abla ne kardeş kimsesiz büyüttüm ve 16.5aylık oldu ilk dogdugundan bu yana bana kimse destek olmadı uyumazdı aglardı niye agladıgını ne istedigini bilemezdim ama çok şükür büyüdü ama çabuk büyüdü şimdi ikinci çocugumu bile 1.5aylık yaptım
(4,164 puan) tarafından
Ooo maşallah canım Rabbim gücünü vermis demek ki darısı bana olsun insallah
0 oy
(1,616 puan) tarafından
2 tane tek büytüm kızım ilk bebeğim Di annem 3 gün kaldı yolladım 10. Günde evimi kendim sildim süpürdüm yemeği yaptım ikinci bebeğim oğlum ilk doğduğu gün eve taburcu edildim gecesi tek geçirdim 2 yaşında kızım vardı bebeğim kolikti yine tek yaptım hala tekim sadece pazara gidince annem vs kaynanam bakıyor hava soğuk götürmüyorm diğeri hepsini ben yapıyorum şuan oğlum 7 aylık kızım 3 yaşına girecek inşallah tekim hala rabbim güç veriyor sen de kendine morel ver yaparım de yaparsın inşallah sağ salim büyütürsün inşallah 
(4,164 puan) tarafından
Saol canım Allah razı olsun ne güzel güçlü Bi annesin sende ❤️
(1,616 puan) tarafından
Sende öylesin buna çok eminim ❤️
(4,164 puan) tarafından
İnsallah öyle olurum canım çok saol ❤️
0 oy
(7,006 puan) tarafından
Hiç kimse yanımda yoktu canım sadece dikişlerimden dolayı kalkamıyordum bebeği eşim veriyordu onun dışında eşim öğlen de ev de yemek yemeye gelir yemeğini hazırlardım işi de eşim yanımda olduğun da yapabildiğim kadar yapıyordum  canım. 
(4,164 puan) tarafından
Böyle böyle büyüyecek sanırım canım haklısın çok saol
0 oy
(3,147 puan) tarafından
28 gün birazını benle kaldılar birazını biz gittik sonra evimize geldik ve iyiki iyiki gelmişiz zor oluyor hatta bazen yetişmiyor ama olsun sakin sakin kafama göre yattım kalktım yaptım her şeyi şimdi dip köşe büyük temizlik bile yapabiliyorum
(4,164 puan) tarafından
Ne güzel darısı başıma insallah canım ❤️
0 oy
tarafından
Abartmayın ya valla bana kimse yardım etmedi hastaneden eve geldim ertesi gün eşim işe gıttı tek baktım hep kızım suan 7 aylık 1 tek ablam eniştem görmeye gelmişlerdi 1 aylıkken dusun  bebegın kolık ablamla cok guzel kahvaltı hazırla dıyprdu herkes kendini dusunuyor 
(4,164 puan) tarafından
Canım abartmak değil de ilk çocuk tecrübesizlik korku insan haliyle bakamam gibi geliyor bu postu da tek basına yapabilen annelerden bilgi almak için açtım
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Kaynanayla sorun oldu biz idare ederiz artik dedim oda gideyim demeden bi baktim ustunu giyip alahaismarladik dedi gule gule diyip gidince ben napicam ya susmazsa diye bi bosluga dustum daha 1 haftalik olmamisti gayette oldu misler gibi baktim kizim 2 yasina geldi aklimolsa ilk banyosunuda kimseyi beklemezdim 
(4,164 puan) tarafından
İlk banyosunda ablamla annem yaptırdı ben sadece izledim onlar bile korktu yaptırırken ben deidm heralde ben bunu asla tek yapamam ele avuca gelene kadar :(
(7,249 puan) tarafından
Yaparsin ilerde sende niye yapmadiysam dersin ilk esinle yıka o tutsun sen sabunlayip durula gayet kolay oluyor canim
(4,164 puan) tarafından
Eşim tutmaya bile korkuyor canım ya 12 günlük oldu sayılı kucagına almıştır daha zarar veririm deyip duruyor deli ediyor beni
(7,249 puan) tarafından
Ay nolacak acaba iki avcunu acsa durur minicik bebek ben bir muddetde dizimde yikamistim ama o kadar kucuk degildi
0 oy
(732 puan) tarafından
Annem ve kız kardeşim 1 ay kadar kalıp gittiler 9 aylık oldu herşeyi biz yaptık banyo falan alışıyosun tek yapmaya ama ben akşam eşimle yapıyorum zorlu bi bebek benim ki keşke sana da biraz bişey yaptırsaydılar:) ben kalktım onlara kahvaltı hazırladım pek nazlanamadım
(4,164 puan) tarafından
Canım yine kalktım evde dolandım ettim ama iş yemek her şeyi onlar yaptı valla nazlanmak değil de saolsun yaptırmadılar sen bebeğinin basında dur dediler sadece dediğin gibi yapmak lazım yoksa boşluğa düşüyor insan
0 oy
tarafından
Benim annem 1 hafta kaldi snra gitti giderken ben de cok agladim yapamam tek basima bakamam dedim bebegim kolikti saatlerce agliyodu durmuyodu ev isini gozum hic gormuyodu hafta sonlari esim evdeyken yapabildigim kadar yapiyodum o kadar. Yapamam diye dusunme sen annesin evladin icin guclu olmak zorundasin onun en cok sana ihtiyaci var herkes gidecek bi gun mutlaka bebeginle baş başa kalacaksin ne kadar cok alisirsan ayrilmasi o kadar zor olur o yuzden onlar gitsin sen bebegine tek bak gerekirse esin isten gelince biraz o bakar sen uyursun evi o zaman toparlarsin 
(4,164 puan) tarafından
Öyle olacak bende alışacağım böyle böyle sanırım canım çok saol
0 oy
tarafından
Canım eşin yardım ediyorsa korkma ben başka şehirdeyim kimsem yok burda ama eşimden allah razı olsun birlikte yaptık herşeyi ve inanılmaz sor bir bebekti kolik saatlerce ağlardı susturamazdık evet çok zor günlerdi ama 3 4 aylık olsun iyice alışırsın korkma
(4,164 puan) tarafından
İnsallah o zamanlar çabuk gelir canım ya
0 oy
tarafından
Kiz gozun aydin bi ara senle ayni safak sayiyorduk bebiş ne kadarlik doğdu bennn mesela sezeryan dogum yaptim kaynanamin yaninda bebek 20 gunluk oldu sonra evime geldim hic kimse yok ailem baska sehirde kaynanam baska sehirde bebekle inan cok zor oluyor ama insan alisiyor yanlizliga esim ise gitmeden elime su dokuyor bende bebege dus aldiriyorum temizlik yemek dersen bebegi doyurup hemen isimi yapiyorum kalkana kadar inan sende bunu basaricaksin kendine güven :)
(4,164 puan) tarafından
Canım doğum hikayemi atmıstım 39+1 de kontrole gittim suyum baya azalmıs bebek de hala kanala inmemiş diye acil sezeryana alındım 12 günlük olduk bile insallah bende başarırım canım ya
tarafından
Ben görmedim bacım bebekten pek fazla giremiyorum insallah kendine güvenmen yeterli o senin evladin onun icin insan herseyi yapar merak etme
(4,164 puan) tarafından
İnsallah bende öyle yapacağım canım çok saol Rabbim yardımcımız olsun ❤️
tarafından
Amin insallah
0 oy
(2,607 puan) tarafından
Canım kızım 12aylik Nisan 8de yaşına girecek ilk doğum yaptığında annem ve kız kardeşim bende kaldı bı kacgun snra annemlere geçtim tekrar eve geldim tek başıma kızıma baktım çok şükür kayinvalidemlerede ihtiyacim olmadı evleride yakın benm yatak odamdan evleri gorunuyo bı banyodan banyoya sesledim zaten daha sesleniyorum eşimle yaptırıyoruz doğumdan snra hemoroid oldu rahatsizlandigimda çağırıyorum gelsin kıza baksın diye artık gerek kalmadı diye düşünüyorum ben kendim hasta bile olssam çok şükür bakabiliyorun kızıma 

Senn yapmam gerek yedirdiginde yan yatır dikkat et kusmasina falan cnku ben annemlerde kızımı oldurecekdim kusdu diye sırt üstü tuttum elim ayağım titredi o sırada da annemler sahur yapiyorlrdi bağırmama geldiler
(4,164 puan) tarafından
Hep yan yatırıyorum canım çok saol verdiğin bilgiler için
0 oy
tarafından
Baya yapıyorsun tatlım bende tek başımayım annem var bu şehirde ama  o da kardeşimi okula gönderiyor cumadan cumaya gelir ekstra birşey olmazsa yani yetistigi kadar yapıyorsun bunda ağlayacak birşey yok tatlım hatta ben doğumdan sonra bir hafta annemde kaldım annem kırkım çıkıncaya kadar kal dedi gerek yok anne dedim dikis acısı azalmisti kalktım evime geldim yanlız ilk günden itibaren kimseye çocuğumu vermedim ben baktım tatlım o annemlerde  kaldığım sürede de sezaryan sonrası ben baktım bebeğime  sadece annemlerde kalirken yemek temizlik derdi yoktu 
(4,164 puan) tarafından
İnsallah benim de bu süreç kolay geçer canım ya sadece korkuyorum yapamam edemem diye
tarafından
Korkma tatlım alışıyorsun bir kaç gün eşin dursun yanında olmadı , sonra yavaş yavaş alışıyorsun ilk çok küçük geliyor bebek insan ne yapacağını bilmiyor zarar vermekten korkuyor  ama ummadigin kadar hızlı büyüdüğünü görünce sende çok sasiracaksin :)
(4,164 puan) tarafından
İnsallah kolaylıkla geçer bu zamanlar çok saol canım ❤️
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Benimde görümcem hep yanımdaydı o eve gidince neye uğradığımi şaşırdım yapamam gibi geldi ama yaptım çokta güzel yaptım altlı üstlü oturuyoruz kayınvalidem ile tek banyosunu bir yaptirtiyoz o da kırılmasın diye hatta bir kere evde değildi ben yaptırdım bide dört buçuk aylık hareketli oluyorlar ona rağmen tek başıma yıkadım kendimi o kadar güçlü hissettim ki kimseye bağlı kalma onlar yanında olduğu için öyle hissediyorsun bir iki güne taş çatlasın bir haftaya toparlarsin kendini merak etme
(4,164 puan) tarafından
İnsallah canım bende Bi an önce düzenimi kurmayı çok istiyorum şimdiden çok yoruldum

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 540 göst.
14 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde S.m.h (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 169 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bevarin (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 646 göst.
1 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 438 göst.