0 oy
261 göst.
Diğer kategorisinde (2,587 puan) tarafından

Günaydın kızlar.  Oğlum 25 aylık artık kesmek istiyorum ama 1 aydır bir türlü yapamadım. Hep son emzirme diyorum kıyamıyorum. Ben normalde duygusal biri değilim aslında ama bu konuda aşırı duygusal bagladim.  Sabah emdi ve bir daha emzirmeyecegim inşallah. 

Bu süreci sizler nasıl atlattiniz? Mastit olmamak için neler yaptınız? Beni biraz gazlayin ya:(

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende çok üzülüyordum alıştım bak üç yaşında hala gelip goguslerimi açıyor oğlum dokunmak istiyo
(2,587 puan) tarafından
Yavrum benim ya :/  zor oldu mu
tarafından
Çok düşkündü baya ama.iki gün zor oldu sona su daha zor ama geliyor sarılıyor du sevmek  istiyordu
-Reklam-
0 oy
(4,085 puan) tarafından

Ayy bende zor zabrediyorum yaaa  biran once kesmek istiyorum:) gunler gecmiyor resmen geceler ayri iskence :)

(2,587 puan) tarafından
Ben azalmıştım zaten ya sürekli yapışmıyor. Ne kadarlık seninki
(4,085 puan) tarafından
Suan 15 aylik . Ama ben kescem iki ay sonra. Kizimi 22. Ayda kestim cik gec kalmistim.  17 aydan sonra bagimlilik olusmusti kizimda. Yemek falan yemiyordu gunde tek ogun corba yiyordu memeden firsat bulursak hemen corba tikiodum agzina:) oglumdada ayni sey olur diye korkuyorum .
(2,587 puan) tarafından
Anladım canım.  Olmayan olmuyor ya. Benimki yemek seçiyor sadece ama yiyor yani maasallah . Uykuya geçerken de emiyor bir de sabah kalkınca
(4,085 puan) tarafından
Oyleyse sorun olmaz zaten. Sabah 8 de kalktik  4 kere emdi iki bucuk satte suan yine emiyor . 11. Gibi uyku saati ozaman da emecek. Yani benimki bana gina getittiriyor artik. Bagimlilik olustu olusacak vok az kaldi
(652 puan) tarafından
Süt hakkı diye birsey varmis ilkini ne kadar emzirdiysen ikinciyide o kadar emzirmek gerekiyormuş tabi sut varsa yine de emin olmak için hocaya danisicam bende sizinde aklınızda olsun
0 oy
(410 puan) tarafından
Bende çok üzüldüm bırakınca çok kötü hissettim kendimi suçlu hissettim bırakmasın istedim ama çocuklar büyüyor napalim elimizde olan birşey değil bırakınca göğüslerim çok ağrıdı benim sızladı bir haftaya yakın her banyoya girdiğimde sagdim biraz sonra hicbisey yapmadım geçti kendiliğinden 
(2,587 puan) tarafından
:/ gerçekten çok zor . Keşke zamanı gelince süt kendiliğinden kesilse bu kadar zor olmaz .  Şimdi sakir şakır süt varken insana çok koyuyor
(410 puan) tarafından
Valla tam olarak dediğin gibi olsa keşke ama napalim benim oğlum dört yaşında birde altı buçuk aylık oğlum var bazen büyük oğlum gülerek anne emiyim mi der sen abi oldun oğlum artık olmaz çok ayıp derim
(2,587 puan) tarafından
Ya :/ benim de 3 yaşında kızım ama demedi öyle şimdiye kadar . Ama kardeşi emerken o da dokunmak istiyor  biraz da kızıma haksızlık oluyor diye kesmek istiyorum
0 oy
tarafından
28 aylık oğlum ne yaptıysam bırakmadı yıprandım 
(2,587 puan) tarafından
:/ hadi ya . Allah kolaylık versin.  Ne yapacaksın peki
tarafından
Bilmiyorum vallah krizlerw giriyor meme için
(2,587 puan) tarafından
Benimki de çok krize girdi 2 saattir sesi gitti . Allahim nasıl sabredecegim:/
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Tugba 28 aylik gece uykusuna memeyle geciyor 1 kere da sabah emiyor yok ettim etmedim biraktiramadim sabir taslari salcalar soganlar neler denedim yok, kizim hemen birakti ama bu oyle bi cocuk degil her aşamada cok zorlaniyoruz zor bi cocuk. Napcagini bulursan bana da soyle :)
(2,587 puan) tarafından
:/ korkutma Zeynep ya.  Ben henüz bisey denemedim mecbur kalırsam biseyler yapacagim.  Ya emdikten sonra gözüm dönüyor büyüdü de kızım da huysuzlaniyor artık istemiyor kardeşinin emmesini
(1,559 puan) tarafından
Valla ben de istemiyorum ama oglan kizim gibi degil bisi yaptirmak cok zor ona. Meme ve bez sureci zor olacak bizim icin. Bi de konusuyor annecim hani benim memem diye geliyor allahim guler misin aglar misin
(2,587 puan) tarafından
:)))) annesi sende ver çocuğa ait olanları:D inşallah zor olmaz canım ya öyle düşünme.  Kolayca geçer biter inşallah.  Gece uykuya geçişte konuşuyor musun ?  Benim oğlum mazlum ya kanar o salça malca sürersem
(1,559 puan) tarafından
Kiz ne mazlumu çakinin turkiye subesi bu, şeytana pabucunu ters giydirir, neler ettim yok, inat, kendi istemezse asla yapmaz ayni babasinin huyu :D
Valla gece konusuyorum gunduz konusuyorum surekli konusup anlatiyorum hem bez hem meme icin ama banamisin demiyor. Nolurdu az ablasina cekseydi  sjsj
0 oy
(935 puan) tarafından
Hay maşallah benim de sütüm inşallah bu zamana kadar dolu olur ya, sütüm olmaz diye endişeliyim de
(2,587 puan) tarafından
Benim de 1 yaşına kadar azdı canim.  Heme 1.5 tan sonra bir arttı sonuç böyle yani
(935 puan) tarafından
Herhangi bir şey yaptın mı canım peki artması için
(2,587 puan) tarafından
Düzenli ceviz ve hurma yemek dışında bisey yapmadım.  Hurma nin çekirdeğini çıkarıp yerine ceviz koyuyorum kahvenin yanında 3 er 5 er gömüyorum:D
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kız ben hiç duygulanma dim çok paylaşıyorlar böyle. Ben niye böyle oldum ki, 20 aylikti hamilydim memlekete götür dum sürekli birileri ilgilendi biraktirdim geldim orda
(2,587 puan) tarafından
:/ sen hamile olunca bence bebegi düşündüğün için olamamışsın.  Benim kızım da 8 ay emdi . Hamileydim bende sütüm çekildi.  Bende böyle olmamıştım.  Bu başka oldu :/
(5,406 puan) tarafından
Aa bak mantıklı canm teşekkürler. Üzme sen de kendini kesme vakti geldi.
(5,406 puan) tarafından
Ne kadar geç bırakırsa o kadar zor olur
(2,587 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkürler
0 oy
(2,694 puan) tarafından

Ay bu süreç o kadar kotu ki. 33 aylıktı bıraktığımda. Baya dili falan açılmıştı. 1 ay boyunca anne ne olur mememi ver. Anne ben seni çok seviyorum. Anne beni üzme diye ağlıyordu. Daha doğrusu hem o ağladı hem ben ağladım. Geceleri memeyi sayiklayip dururdu. Off cidden çok kötü. Kestikten sonra da 7 8 ay sütüm geldi. Dışarıda ağlayan çocuk görsem benim sütüm geliyordu. Doktor ilaçla kesti. Allah sana da kolaylık versin inşallah :'(

(2,587 puan) tarafından
:/ ay inşallah ya . Ben o kadar emzirmeye dayanamam . Maasallah sana da vallahi herkes sabredemez o kadar
(2,694 puan) tarafından
Ben çok seviyordum emzirmeyi. Onun oradaki mutluluğu beni acayip keyiflendiriyordu. Bi de bizimle yatınca açıp yatıyordum gece bulup bulup emiyordu. O huzurlu olunca bnede huzurluydum kisacasi. Yani sabretmek değil işime bile geliyordu :)
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Ben hamileligimin ilk baslarinda kestim benim icin ekstra hassas bir donemdi ama kestikten sonra uykusunun ve yemesinin daha duzenli olacagini dusununce cok duygusala baglamamaya calistim ben de artik cok yorulmustum emzirme olayindan cunku gece gunduz surekli memedeydi 23 aylik olmasina ragmen bagimli oldugu icin kademeli kesemedim eski usül salca surdum yara olmus dedim yaklasmadi bir daha ilk gece en zoruydu sonra alisti
(2,587 puan) tarafından
:/  şükür ki atlatmışsın canım . İnşallah darısı başıma.  Bakalım benim bu süreç nasıl ilerleyecek:/  benimki günde 2 3 anca emiyor . Yemesi de düzenli uykusu da :/ gece uyanması falan uzun zamandır yok . Sütüm de çok.  Hani diyorum bir derdin yok çocukla neden ya neden bırak emsin 5 yaşına kadar :/
(3,453 puan) tarafından
Yani sen daha iyi bilirsin de cok uzun sure emmesi psikolojikmen dogru mu bilemedim zaten asiri bagimli degilmişse zor da olmaz cocuklardan cok biz benimsiyoruz rutinleri ben onu fark ettim onlar aslinda kabulleniyo uyum sagliyo korktugumuz kadar olmuyo cogu sey
(2,587 puan) tarafından
:/ ay kuzum 2 saattir krize girdi yeni sakinlesti.  İnşallah kolay olur ya :/// inşallah hemen geçer
(3,453 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canm bir meme bir tuvalet isi sabir gerektiriyo :)
(2,587 puan) tarafından
Amin inşallah. İnşallah kolay atlatırız minik yavrumla . :/
0 oy
(12,533 puan) tarafından

Canım nasılsın? 

Senin o pamuk kalbinden öpüyorum ☺️

Bir yaşında ayırdım Defneyi biliyorsun hamile grip oldum ona geçmesin diye babbannesinde kalmiştı uç gün döndü unutmuş

Ama ben bire girince kesecem diye azaltmiştım hamileliği bilmeden önce de 

Sanırım ben duygusuzum:(

(2,587 puan) tarafından
Canım benim teşekkür ederim sen nasılsın? Defne nasıl? Estağfurullah canım. Kaynananin yardımı çok oluyor sana sagolsun benimkiler benimle yapisik :))
(12,533 puan) tarafından
Teşekkür ederim iyiyiz şükür
Evet evet Allah razı olsun ama artık kız yenı huylar ediniyor:(
Soracaktım denk geldi sana
Evdeyken yiyor ne versem reddetmeden bi şeye yok deyince uzuluyo devam ediyor
Orda akli herkeste kalıyor yemiyo yok deyince istediği olmayınca ağlayarak yaptırmak istiyor iki uç gündür huy edinmiş
Geçici mi ?

En son kaldığında gece hep uyanmiş kendi odasına alıştı ya orayı istiyor
(2,587 puan) tarafından
Yerinde olsam çok fazla babaanneye yatılı bırakmam. Hani hastanede yatacak olursun vs neyse ama işin gücün olduğu zaman o sana gelsin baksın bence . Yaşı senden yatılı ayrılmak için çok küçük.  Daha anne cocugu. Simdi ne verirsek ilerde onu alacağız.  Onun seninle hayat boyu bagi 0-3 arasi senin tutumuna bagli sende bilincli bir anne olarak bunu biliyorsundur zaten. Evet süreç geçici ayrıca canım.
(12,533 puan) tarafından
Eskisi gibi sık sık kalmıyor artık dıkkat edecem doğumdan sonra da eve taburcu olmayı düşünüyorum Defne de çok zorlanırsam sabah babası göturur akşam getirir evde uyur diye planladık
Şükür geçiçiymiş bencede fazla ilgiden oldu o
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Aynı benim oğlum gibi .. 27 aylık zor kestim  üç yaşında şuan ve hala açıp kokluyor... 
(2,587 puan) tarafından
Kriz geçirdi öğlen uyuyacağı zaman.  Şimdi iyi bakalım ablasıyla oynuyor inşallah bitmiştir
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Naptınnnn bitti mi meme olayı 
(2,587 puan) tarafından
Vermiyorum kuzum ama hala istiyor ağlıyor.  :/ alışamadı. Her uykuya geçiş eziyet.  Ne zaman geçer bilmiyorum
(3,452 puan) tarafından
Of yaaa bi umut sormuştum:( bende 2 aydır gündüz hiç vermiyorum sadece memede uykuya geçiyor, onu bıraktırcam bakalım nolcak
(2,587 puan) tarafından
Bende sadece 3 kez emziriyordum en fazla . Çok azaltmistim ona rağmen zor oldu.  Ne yaptıysam bırakmadı. Maalesef ki salça, sabır taşı ve sirke surdum hepsini sildi. En son kırmızı oje üstüne acı oje surdum öyle bile emdi ama acidan bıraktı.  Sürekli huzursuz.  Ama herkes böyle zorlanmamis kuzum . 1. Günde bırakanlar var
(3,452 puan) tarafından
İnşallah yaaa çok korkuyorum zorlancam diye, Allah yardımcın olsun seninde
(2,587 puan) tarafından
Teşekkürler canım. Allah sana da kolaylık versin.  Psikolojik olarak zor biraz anne için:/
0 oy
(2,098 puan) tarafından
https://www.instagram.com/reel/CwpQcYXtlwM/?igshid=MmU2YjMzNjRlOQ==  mutlaka oku canım. Ben bunu okumadan önce aynen böyle bıraktırmıştım tabi kardeşi doğunca geri emmeye başladı izin verdiğim için pişmanım geri bıraktırmaya çalışıyorum ama çok zor gibi napcam bilmiyorum:(( ama senin için iş görür bak bunu oku 
(2,587 puan) tarafından
Çok teşekkür kuzum bakıyorum hemen. İnşallah sende bıraktırirsin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 166 göst.
4 Kasım 2021 Diğer kategorisinde M.D (1,586 puan) tarafından soruldu
+2 oy
15 cevap 432 göst.
20 Mayıs 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde ⚘GüLoM⚘ (2,130 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 68 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Glcnm (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 100 göst.

378,352 soru

11,324,945 cevap

34,776 kullanıcı

...