0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde (973 puan) tarafından
Çocuklar uyudu erkenden yemeği yapıp kenara koyucam 1 çocuk varken hayat ne kadar kolaymış 2. Olunca tuvalete gitsem şükür diyorum ya

22 Cevaplar

0 oy
(7,684 puan) tarafından
Dünden mercimek çorbası, dolma var bugün de taze fasulye yapcam
(973 puan) tarafından
Allah bereket versin bı bulgur pilavı yaparım dedim yanına hiç birşey yok
(7,684 puan) tarafından
Kiymali patates yemeği gider canm yanına
(973 puan) tarafından
Eşim aşırı seçici kıymayı sadece köftede yiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından

Grevdeyuk yengem boğün yemek yoh  :D

(578 puan) tarafından
Ne grevi acep isyan mı başlatıyorsun evde :D
tarafından
Heeaa arada esiyor kafama grevsuz olmaz diyrım :D
(578 puan) tarafından
Tikkat tikkat Bu evde grev var
      Ev hanımları dayanışma platformu  :D
tarafından
Ahahahah :D
(973 puan) tarafından
Ben doymayangillerdenim canım tencere tencere yemek bitiririm eşimde benden iştahlanir kilo alır bana kizar
0 oy
tarafından
3 cocuklu ben kahvaltidan yeni kalktim aksam ustu yeriz yaparim o zmana kadar biseyler
(973 puan) tarafından
Oğlum 3 haftalık uyusa şükür ediyorum kızım da küçük öğle uykusuna yatmişken yemek hazirlim dedim
0 oy
tarafından
Maşallah kız ben daha kahvaltımi yapamadim spani uyutuyorum menemenim de buz gibi oldu inşallah akşama yemek yapcam et kavurma düşünüyorum yanınada ayran salata :)
(973 puan) tarafından
Et bende düşündüm de soda yok evde olsa yapacaktim
0 oy
(21 puan) tarafından
Benim bebeğim 20 günlük inan tuvalete gidemiyorum durmuyor çünkü önce rahatlığa alismisim iki saat cikmazdim tuvaletten şimdi kapıdan ayağımı içeri atsam şükrediyorum bazen eşim gelene kadar tutuyorum tuvaletimi

Ayrica akşama bende kararsızım fikir bulan varsa bana da söylesin bebe uyuyunca bende yapacağım yemeği 
(973 puan) tarafından
1 tane mi çocuk
(21 puan) tarafından
1 tane ama 3 çocuğa bedel hiç durmuyor bı de sıcak bunaldım iyice dikişlerim de hala düşmedi bilmiyorum valla
(973 puan) tarafından
Sana minik tavsiye canım 4 5 aya yavaş yavaş düzeliyor diş sancısı çekmesin diyorsan brokoli çorbası yap içir diş sancısı çektiğini anladığında ve yaşına yaklasirken uyku düzeni kur ayakta sallamayi kes eğer salliyorsan kızımda çok rahat ettim şükür ya oğlanı da öyle yapsam benden rahatı olmicak
(21 puan) tarafından
Henüz 23 günlük ama görsen durmuyor altını degistiriyorum karnı tok gazını çıkarıyorum koyuyorum yatağına ağlıyor başıma ağrılar giriyor bazen yemek aş yapamiyorum eşim gelince yapıyorum
(973 puan) tarafından
Oglanda benim durumda aynı birde kızım olunca iyice karışıyor ortalık eşim şuan izinde 7 sinde baslicak napicam bilmiyorum ya
0 oy
(410 puan) tarafından
Görümcemgil gelebilir onlar için mercimek çorbası

Fırında köfte eşim yapcak

Pirinç pilavı

Salata 

Turşu ayran ya da yoğurt 

Sade kek yapcam bide 
(973 puan) tarafından
Bulgur pilavı yapabildim anca hayat cok zor
(410 puan) tarafından
Olsun oda yeter dünde ben yapmıştım
0 oy
(16,003 puan) tarafından
Annem geldi bugün canım annem gelir gelmez yemeğe koyuldu ben kahvaltı hazırlarken sarma dolma içini hazırladı kahvaltıdan sonra doldurup sardık. Akşama kadar kafa rahat
(973 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim ilk çocuk mu senin benim ikinci ama insan zorlanıyor ya
(16,003 puan) tarafından
Ne 1 ne 2 üçüncü olacak canım :D
(973 puan) tarafından
Birden sonra pertim çıkan ben 2. De ölüyom sanki çok mu sakinler ya
(16,003 puan) tarafından
Yok kız ne sakini biri 4 buçuk biri 3 buçuk yaşında akşama kadar didişiriz
(973 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım valla o yaşlarına geldiğini görsem gam yemicem şuan oğlan bana bağlı duruyor kızımla ilgilenemiyorum bu beni çok üzüyor
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Bamya yaptım yanına da pirinç pilavı yaparım akşama doğru tamamdır 
(3,504 puan) tarafından
Kaç aylık oğlun canim
(973 puan) tarafından
Aylık değil ki canım ya 3 haftalık
(3,504 puan) tarafından
Oyy daha çok küçük yavrum kız ona nasıl bulaştı öptü mu büyügu nasıl oldular
(973 puan) tarafından
Opturmeyin dedim ama kızım yıktı ortalığı opucem bebek diye 1 2 defa opturduler şimdi de ikisi bile biz uğraşıyoruz
(3,504 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah canım Rabbim sana da kolaylık versin
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Kuru fasulye yapayım dedim. Yanına pilav çorba isterlerse yaparim
(973 puan) tarafından
Onu bende dusunim ama bugüne olmaz islamam lazim
0 oy
(23 puan) tarafından
Herkes evliliğinden ve çocuğun vakit vermemesinden şikayetçi ama evlilikten yakinan bir soru soruyorsun herkes şükürler olsun herseye diye tribe giriyor anlamıyorum sizi bir öylesiniz bir böyle 
(973 puan) tarafından
Evlilikten yakinmiyorum sadece vakitimiz daha kısıtlanıyor ve hayatın zor olduğunu dusunuyorum yinede şükür diyorum evimde bebek sesi var duymasam napardim Allah bilir
0 oy
(995 puan) tarafından
Valla bende öyle diyorum. 2 cocuk bakmak ne zormus. Allahtan bi tanesi biraz büyük ama onun da ayrı uğraşı iste.  

Çorba salata yapayim diyorum ama ortak bi corba yapmam lazim ama ne :)))
(973 puan) tarafından
Seneye rahat edicem diye ümit ediyorum kızıma düzen oluşturdum ve hep kardeşi ile oynamak istiyor bakalim
0 oy
(2,003 puan) tarafından
Bugün doğum gününe davetliyiz çorba yaptım bı kızım için ondan bende yerim bugün böyle yani 
(973 puan) tarafından
Ne güzel yav bende kaç gündür kayinvalidemlerdeydim
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Tarhana corbasi, karisik kizartma uzerine domates sos,  yogurt   karpuz
(973 puan) tarafından
Çorba yenmiyor bizde pilav ve ana yemek tarzı oluyor hep
0 oy
tarafından
Bendede dunden pilav var kizartma yapicam etvar bide mercimek çorbası 
(973 puan) tarafından
Pilavla kaldım ortada
0 oy
(12,662 puan) tarafından

Seneye ben :)

Kaynanama gideceğim kız uyanınca domates almiş konserve için onu yapcaz yemek ordan getırırım

(973 puan) tarafından
Deniceksen doğmadan önce dene canım 2 çocuk tuvalet eğitimi sünneti hepsi birbirine giriyor birde durmaz ise aboo
(12,662 puan) tarafından
Lazimlık alacam bügun bklm
(973 puan) tarafından
İnşallah alışır canım hemen
(12,662 puan) tarafından
İnşallah canım ☺️
Daha erken diyordum da hiç bağlatmıyor bezi kovup koşup takıyorum iki uç kere söyledi çişini de dün ilk kez bezini çikarıp halı olmayan yere işedı gelip gösteriyor ııımmmhhh temizle diyor jdsgjkm
Bi deneyim bklm babası da bı bucuk yaşında kendi bırakmış
(973 puan) tarafından
Şuan kendi biraksa bile tuvaletle ugrasabilecegimi zannetmiyorum ya artık kışa yada yaza senin için iyi olur ya rahat edersin erken olmasi
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Valla ben bulgurlu yeşil mercimek çorbası yaptım yanına sadece salçalı makarna yapcam kola alır eşim yeter buhunlukde 
(973 puan) tarafından
Eşim korili makarna yiyor salçalı yemiyor bende aksine bayılırım yarın kızımla kendime yapicam
0 oy
(770 puan) tarafından
Dolmabiber doldurdum pişiyor:))
(973 puan) tarafından
Eşimde çok sever bayadir ondan yapıp bırakıyorum 2 tencere felan 1 gecede bitiriyor vakit geçsin yine yaparim adamın içinden dolma biber cikacak
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Eşim kavurma istedi yanına salata yaparım yeter halim de yok umarım yapabilirim 
(973 puan) tarafından
Eşim öğretti canım bir miktar su ile pişiriyorum suyunu cekince soda koyuyorum 1 tane onu da çekince yumuşacık oluyor et
(1,538 puan) tarafından
Anladım cnm sodalı hiç denemedim bir dahaki sefere bende deneyeyim
(973 puan) tarafından
Dene canım aşırı yumuşak oluyor
(1,538 puan) tarafından
Saolasın tarif için balım denerim şuan bende de soda yok şuan
(973 puan) tarafından
Rica ederim canım benim
0 oy
tarafından

Kayınvalideme geldim. Az önce kayınpederim geldi aldı özlemişler diye. Akşama düğüne gideceklermiş aparatif birşeyler yapar herhalde bakalım. Misafir de gelicekmiş. 

(973 puan) tarafından
Yemek yapılmadığı gün insan bı rahatlıyor ya genelde kayinvalideme kaciyordum da benim menemenlikleri hallediyor kacamadim haha
tarafından
Benim konserveleri de kayınvalidem hallediyor sağ olsun. Biz fazla yemek tüketmiyoruz o yüzden kışlık filan koymuyorum hiç. 35 kilo domates yapmış öyle söyledi.
(973 puan) tarafından
2 kasa aldik bizde bakalım nasıl cikicak güzelse kayınvalidem kendine de alicakmis geçen seneden de kalma var
tarafından
Bizimkiler çok tüketiyor. Geçen seneden filan kalmıyor genelde.
(973 puan) tarafından
Bizde kizartmaya sos olarak oluyor yada menemen kahvaltıya başka kullanmiyoruz
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Yesil mercimekli bulgur pilavi yanina salata ve cacik 2 çocuktan selamlar 
(973 puan) tarafından
Kaç yasindalar canim
(1,043 puan) tarafından
Buyugu 21 aylık  küçüğü de 10 aylik
(973 puan) tarafından
Araları yakınmış doğumdan sonra zorlandin mi ikisi bir
(1,043 puan) tarafından
Doğumdan sonra bir büyüğüm yanında kaldı 6 ay sonra memlekete gittim geldim tekim ben cok zorlandım hala da öyleyim öğleden sonra sabrım pilim tükeniyor
(973 puan) tarafından
Yanında biri olmamış imkanı yok olmuyor kayınvalidem olsun eşim olsun düşünüyorum eşim işe baslayinca napicam izni bitiyor kayınvalidem bana gelirsin diyor geceleri ben kalırım diyor az toparlayana kadar böyle sabır edicem

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 426 göst.
3 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde 00Melikeee (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 284 göst.
6 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 811 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 266 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,355 puan) tarafından soruldu

380,202 soru

11,382,817 cevap

34,882 kullanıcı