0 oy
503 göst.
Aile kategorisinde (62 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
......

20 Cevaplar

+3 oy
(1,763 puan) tarafından
Sen gelene kadar o eşyalarin modası geçer beklemekten eskir beş senede ev alacaksan bir sene de en kral eşyaları alırsın ne gerek var bh boş muhabbete basının gözünün sadakasi olsun yani 
-Reklam-
+1 oy
(687 puan) tarafından
Kimseye bırakmadan satıp git bence zaten 2 _3 yıla yeni yeni şeyler alırsın seninkilerin modası geçer o zamana
0 oy
tarafından
Depo kiralayın daha uygun olur kiradan 
0 oy
(119,481 puan) tarafından
o isin sakasi olmaz pek valla 2 ,3 yil diye gider donemzsin satarlar haa satilsin daha iyisini alirsinda anisi olan seylerse uzulud insan
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Bence satıp gidin, gelince herşeyi yeni alırsınız 
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Kaynanin huyuna bağlı yani biliyorsunuzdur huyunu ona göre hareket edin

0 oy
(684 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam mobilyalari satardım sen gelince onlar zaten büyük ihtimalle kullanılmaz. Ceyizlerine gelince de senin için en paha bicilmez olanlari annenlerle götür diğerleri kaynananda kalsın en azından bişey olursa canın yanmsz 
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Kendi ailenin evine koysan en azından kendi esyalarini bu arada hayırlı uğurlu olsun
0 oy
(3 puan) tarafından
Aynı bizim durum canım bizde inşallah gideceğiz kara kara dusunuyoruz daha sıfır tertemiz eşyalar yeni gelin eşyası bide. depo kiralariz belki diye düşünuyoruz sende öyle yap bu arada siz hangi ülkeye gidiyorsunuz ?
0 oy
(7,455 puan) tarafından
kapıyı değiştirin oraya yeni anahtar cıkarın  kitleyip git  kimsey verme anahtarı
0 oy
(330 puan) tarafından
Sırf bende kimseye güvenmediğim için depo kiralamayı düşünüyorum evim var burada satmakta istiyorum eve benden habersiz girerler diye 
0 oy
(133 puan) tarafından
Bir benzer durumu da ben yaşadım. Biz 2 yıllık evliyiz çeyiz derler ya hani işte ben herşeyi aldım iğneden ipliğe herşeyi sonra bir sene kaynanam gilde oturduk o sırada da aldığım çehizimi eşimle beraber kolileri bantladık boş bir odaları vardı oraya koyduk bir oda dolusu hemde hiç açılmamış eşyalar mutfak banyo salon oturma odası yatak odası aklına gelebilecek herşey hiçbirini de kullanamadım çünkü kendi evime çıkarsam evimi düzerim dedim neyse bir valizimizi aldık başka şehire geldik eşim sürekli getirecem eşyalarımızı değip durdu ama bir türlü getirtemedi tabi insan çeyizi olunca aklı kalıyor hele bide hiçbirini açıp kulanmadıysan neyse işte bigün eltime sordum dedim ki eşyalarımı kulanıyorlarmı diye oda açık açık dedi. Vallah kulanıyorlar ne lazım olursa, birşey kırıldığında gidip seninkini açıp getiriyorlar dedi. Okadar ağladım gi sonra eşime söyledim oda sinirlendi tabi ama giden gitti artık şimdi diyeceksiniz ki bir eşya için ağladılar mi. Ağladım vallah herşey hevesle alıyorsun hayal ede ede alıyorsun her aldığın eşyayı hevesle evine dizmek hayaliyle alıyorsun hele birde annenin emekleri varsa o çeyizde. Hevesim öyle kursağımda kaldı ki. Yani diyeceğim şu ki imkanın varsa eşyalarını götür hem tekrar alacağına zaten olan eşyaları niye tekrar alasın ki. 
0 oy
(891 puan) tarafından
Ya yurt dışına gittikten sonra onlar da dert mi alırım yenisini geçer giderim eşyalarını alacak değiller bence de alsalar onların arsızlığı olur yenisini alır geçerim 
0 oy
(1,324 puan) tarafından
Bende şeyi merak ettim nasıl gidiyorsunuz ne iş yapacksinizorda birde hangi ulke
0 oy
(4,250 puan) tarafından
Alan aldigini istedigini kullansin de . Ben gelince  sifirlarini alir koyarsiniz yerine de. Kaldiki yukardaki arkadasin dedigi gbi birkac senede ev alabiliyorsan zaten en guzellerini alirsin yurtdusinde turkiyedeki gibi sefil sefalet yasam standartlari yok. Ordaki biri gelir burda 30 yaparsin en ala herseyini burdan alir  goturursun oraya yavas yavas . Burda kullandiklarini bence sat hic beklemesin bile
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Sadece fikrimi belirtiyorum ben olsam esyalari satarim . Gelince tekrar butceme uygun  esya almayi tercih ederim

Belki 2 sene uzar 5 6 sene olur esyalar orda duracagina paraya donustururum. Zaten yurt diisndan geleceginjz iicn yeniden rahat esya dizebilirsiniz evinize . Yeni ev yeni esya mantikli geldi bana
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Bence çeyiz eşyalarınızı kendi annenize götürün mobilya ve beyaz eşyaları da satın.Dondugunuzde ya eski moda olacak ya durmaktan zarar görmüş olacak yada dediğiniz gibi kullanılmış olacak...Bari size bı katkısı olur yeni eve yeni eşya alırsınız 
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Kendi ailenin deposu varsa yada çatısı kendi ailene gönder canım için de rahat eder
0 oy
(6,435 puan) tarafından
Hepsini uygun fiyata sat. Yurtdışında çalışacaksınız herşeyin en güzelini en uyguna alırsınız zaten oralarda çok pahalı değil Türkiye uçmuş durumda. 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Yok ya şaka yapiyorlar bence satmazlar

İlgili bir soru bulunamadı

381,147 soru

11,410,305 cevap

34,949 kullanıcı

...