0 oy
221 göst.
Diğer kategorisinde (81 puan) tarafından
Yaşları yakın bebekleri olanlar, birinci istemeden çok ihmal oluyo mu? Mesela benim 1 yaşında bebeğim var ve şuan 2 aylık hamileyim. Bunu düşünüp duruyorum. Ben elimden geldiğince kendimi feda etme düşüncesindeyim ama,...

13 Cevaplar

0 oy
(751 puan) tarafından
Benim kızım 4 yaşında olmasına rağmen içim rahat değil devamlı düşünüyorum:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben oglum 9 aylikenhamile kalmisim kizim dogdugunda oglum 18 aylikti. Simdi oglum 11 kizim 9bucuk yasinda en iyi arkadasi kiz kardesi
0 oy
(1,050 puan) tarafından
1 yaş çok küçük henüz bebek 

İster istemz elbette ihmal edilir gibi , hele ki yanlız san
0 oy
(6,164 puan) tarafından
İster istemez öyle oluyo maalesef yani ikisine aynı oranda yetemezsin zaten ama bu senin eksikliğin asla değil. Yenidoğan bebeğin her zaman daha fazla ilgiye ihtiyacı var ihtiyaçları da fazla böyle olunca da diğer çocuk az da olsa ihmal edilmiş oluyo 
0 oy
tarafından
Benimde 14 aylık 3 aylık hamileyim yürüyor falan ama bu ara diş sancısı var kucağa geliyor mesela baya bel ağrısı yaşıyorum kardeşi dogumca onu ihmal etmekten çok korkuyorm
0 oy
(4,081 puan) tarafından
Yaslari yakin olmasa da ihmal ediliyor malesef bazen aglayasim gekio benimde kizim ilkokula baslayacak oglum 15 aylik suan. Kizim arada telefondan eski resimlere bahar huzunlenir eski gunlerimizi ozluyorum diye aglar kardesi olmadgi zamanlarki gunlerimize dinmek ister. Aksam gelir yanima kardesi park yatakta yatarken yanimda bi bes dk yatar sarilir bugun seni hic goremedim anne diye. Oysa dio dibeyiz tum gun ama o istiyorki sadece ona ait zaman olsun kardesi olmadigi zamanlarki gibi. Kardes uyurken de ben is guce daliyorum. Kardes uyaninca da surekli kucakda dibimizde. Arada bi babasi a brakip cikiyoruz gezmeye. Bu aksam marketleri dolandik kizkiza . Kardesi babasina braktik da. O cok hosuna gtti mesela
(999 puan) tarafından
Kız sende arayı çok uzun tuttun biraz kısa olaydı birbirleri ile arkadaş olurdu . E haliyle kız sana düşkün bu durumda :D
(4,081 puan) tarafından
Kiz ben ikinciyi yapmicaktim ki. Kaza kursuni vurdu:) yiksa tek cck benim kapasitem:))
(999 puan) tarafından
Biliyorum :D planlı olsaydı ne güzel araları yakınken bağlaticaktin kafan rahat olacaktı . Şimdi 4 senen daha var :D
(4,081 puan) tarafından
He yaaa:)))))
(1,195 puan) tarafından
Al benden de o kadar. Bizim hikayemiz de seninkinden. Sadece benim iki numaralar ikiz. İlk yavrum hepten tek kaldı :( babaya da pek bırakamıyorz. Annem sağ olsun onla biraz eh işte
0 oy
(11,089 puan) tarafından
İlla ki ilgilenemediğin zamanlar olacak. Ama ihmal başka bi boyut. İhmal etmemek senin elinde. Rabbim sana uyku düzeni güzel olan sağlikli bi evlat versin en gazsızından :) 
0 oy
(5,228 puan) tarafından
Eğer eşin yardımda bulunacaksa yada ailenden birileri yardım edecekse ihmal olmaz ama illaki ilgi bölünecek. 

Benim ailem yakınımda olduğu için fazla ilgisiz kalmadı gecede eşim ilgileniyordu
0 oy
(7,543 puan) tarafından
Ben kendim ilk çocuk olduğum için net cevap verebilirim EVET...kendi kendimi büyüttüm diyebilirim hem ihmal edildim hem sevgiden şefkatten yoksun bırakıldım üstüne birde her yeni doğan kardeşime dadılık ettim keşke ilk çocuk olmasaymışım:(
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Eşit oluyor ya ikisiyle de ilgileniyorum ama mesela büyük 2 yaşında diğer oğlum 7 aylık çok hareketlendi hatta geçen gün düştü bu gün gittik oyun alanı aldık ki orda güvende dursun ben hem işlerimi yapayım hem büyük oğlumla daha fazla ilgileneyim diye çünkü o kadar hareketli ki ister istemez düşecek diye peşindeyim ama ilgi aynı bakım aynı şimdi daha kolay olcak işim 
0 oy
(245 puan) tarafından
Benim yok ama çevremde gördüğüm kadarıyla hem ihmal ediliyor hemde o anlıyorda yapıyor küçük anlamıyor diye büyük sürekli azarlanıp kızılıyor 
0 oy
tarafından
Ihmal edılmıyor dense dahi ımkansız, en buyuk cocugun kardeslerı uzerınde hakkı vardır o yuzden
0 oy
(12,524 puan) tarafından
Sanmam. Tabi bebeklerin huyuna bağlı

Benim kız 15 aylık altı aylık hamileyim yaşayıp göreceğiz 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 420 göst.
26 Eylül 2023 Aile kategorisinde Moryel (1,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 648 göst.
5 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 71 göst.
14 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Biriiste (411 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
22 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,268 soru

11,321,973 cevap

34,767 kullanıcı

...