0 oy
361 göst.
Diğer kategorisinde (50 puan) tarafından
2 aylık oğlum var sünnet ettirmeyi düşünüyorum kaynanamda büyüsün öyle yaptır düğün yapalım diyor bende sünneti şimdi yaptıralım büyüyünce de düğünü yaparz dedim yok dedi öyle olmaz dedi gerek yok o zaman dedim gerekli mi sünnet düğünü sizce?

38 Cevaplar

+5 oy
(6,190 puan) tarafından
Ultra gereksiz.
-Reklam-
+4 oy
(8,933 puan) tarafından
Öncelikle sünneti şimdi yaptirirsan inan çok rahat edersin acısını hissetmiyor bebekler sadece ilk çişini yaparken zorlaniyor ve bezli olduğu icin daha çabuk iyileşiyor 3.ayda dönmeye başladığı için vaktin varken bence şimdi yaptır. İkincisi bu kaynanana noluyor anlamiyorum bu esin ve senin vereceğin Bi karar o öyle olmaz böyle olur vs kendi çocuklarına istediğini yaptı şimdi sıra sende oğlum şuan 3.5 aylık geçen ay yaptırdık sünneti 3 günde iyilesti hemde acısız ve hiç zorlanmadan üçüncüsü sünnet düğünü tercih meselesidir ben yaptırmadım yaptirmayacam sırf pipisi kesildi diye davullu zurnalı ilan etmeye ne gerek var kızlar regl olurken düğün dernek yapilmiyorsa erkeklerde sünnet olurkende düğün yapilmamali
+2 oy
(736 puan) tarafından
Sünnet dügünü kadar gereksiz bir masraf yok bence anne babanin egosu gibi heliyo bana cocuk icin yapilan hic bisey yok cunku gelin damat gibi gorunen anne baba ortada bi cocuk nerde ne yaptigi belli degil ben cok abes buluyorum bende ogluma kutlama yaptim dugun degil hatta onuda kizimin 1 yas dogum gunuydu benim ailem baska ilde ben baska ildeyim nuraya kadar gelmisken oglana bi kina yakiyim yeter dedim kendi yakin akrabalar sadece 50 kisi falan olduk ses sistemi kurduk susledim her yeride balonla falan masa sandalye aldik kaynanamgilin binadan yemej yepti kaynanamin kardesleride verdik yediler bide pasta yaptirdim oglanin sunnet elbisesinide letgodan birisi bedava verdi 2 bin falan masraf yaptik baska bisey almadik valla 2 saate davul geldi gitti onada 200 tl verdik gereksiz masrafa gerek yok 
(3,880 puan) tarafından
Kız senınkı gene baya düğün gıbınolmus tek fark masraf az :D
(736 puan) tarafından
Aynen napiyim ni saz sordum 1500 dedi cok kalabalik olsaydi tamam ama gerek yok yazik hunah o paraya kenara koyar cocuhuma en huzel yerlerde okuturum
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Bu zamanda gereksiz bir masraf 
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Durumun müsaitse yani  yapabileceksen olabilir. Ama illa olacak diye bi şart yok sonuçta. Ama şimdiki devirde herşey pahalı ve gereksiz bence. Haa durumum müsaitse en güzel şekilde yaparım o ayrı:)
0 oy
(7,411 puan) tarafından
acıkcası cok yapan var özeniyom yapam diyom boşver olmasın diyom kararsızım ben 
0 oy
tarafından
Sonsuz gereksiz 1 oglum var evimde kuranı kerim okuutum hatim yaptik hediyelik dagittim yemek verdim babasida ayni sene kurban kesti cok buyuk bi ramazan yemegi verdi
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Yahu bu insanları anlamıyor ne diye karisiyorlar her şeye ya. Sabır gerçekten. Ben gebeyim doğar doğmaz sünnet ettireceğim. Çocuk büyüsün de acı mı çeksin. Mesela benim eşim için tramva olmuş sünnet. Hem hareket de etmiyor bebekken. Sen dinleme onu doktorlar bile erken öneriyor yani. Git yaptır sonra da mevlüt okut. Eğer çok isterse sonradan yapar sünnet düğününü. Sanırım çevresi var ve altın falan gelecek diye düşünüyor. Eğer çok sartsa bebekken de yapılır sünnet düğünü ya da büyüyünce de yapılır.
(78 puan) tarafından
Bence de 40 ı çıksın sonra yaptırın. Doğar doğmaz göbek bağı oluyor biraz sarılık oluyor çok küçük ya. Ben tam 3. Ayda yaptırıyorum. O ay aşı falan yok biraz toparlanmış oluyorlar ve henüz donemiyor
(8,933 puan) tarafından
40i çıkmadan hicbi hastane kabul etmemisti bana kalsa doğduğu saniye yaptiracaktim çıksın aradan diye mecburen 40ini bekledim
(78 puan) tarafından
Kabul etmeme gerekçeleri neydi merak ettim
(8,933 puan) tarafından
Yenidogan vücudu sünnete uygun değilmiş tek gerekçe bu
(1,279 puan) tarafından
Benim doktorum 40ı çıkana kadar yaptırabilirsin dedi. Çevremde 40i çıkmadan yaptıran var. Demek ki şehirden şehre fark ediyor.
0 oy
(13,098 puan) tarafından
Yorum yapıyorum bu konuda karar merci kaynanan değil içinden nasıl geliyorsa öyle yap. Düğüne gelen hani kesilen parça diye sormayacak sonuçta neden olmasın ki 
0 oy
(2,324 puan) tarafından
Şuan en güzel ve rahat zamanı ellemez dönmez kıreclenme yok yapısıklık yok...ılerde sen cekersın vallah . Ben ıyı oldu 4. Gün yemeklı kuran yaptım   ... Kızıma da 6 aykıkken kuran okutmuatum kıza ne yapılırsa erkeğe o bana göre düğün olayı çok saçma zaten
0 oy
(808 puan) tarafından
Çok gereksiz o düğüne vereceğiniz parayı oglunuzun sadakasi niyetine bir yoksula verseniz emin olun daha güzel bişey yapmış olursunuz düğün sadece milleti memnun etmek için yapılan gereksiz eğlence şimdiki aklım ozaman olsaydı asla kendime düğün yapmazdım 
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Bence küçükken sünnet ettirmek çok daha iyi.  Büyüyünce bu süreç daha zorlayıcı olabiliyor . 3 aylıkken yaptırdık biz şimdi iyi ki yaptırmışız diyorum.  Bez takılı olduğu için yarası çişiyle kaynadı iyileşme süreci erken oldu . Hareketlenmeye başladığı zaman bu süreç daha zor olacak. Sünnet düğününe gelince bence gerekli bir şey değil ama istersen yapabilirsin 
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Çok gereksiz. Evde bi mevlüt okutulabilir bence daha hayırlı
0 oy
(5,046 puan) tarafından
Şu sünnet düğünü ve sırf pipisi kesildi diye hediye alma olayını asla anlamıyorum. Zaten yapılacak şeyler bunlar. Bu kadar abartmanın bi alemi yok bence. 
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Şu dünya da en gereksiz şeylerden biri bence 
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Bence cok gereksiz ya. Esimin kuzeni bide dugun salonu tuttu ya cok sacma oldu kimse de eglenmedi herkes sıkılmış gibi oturdu oyle. Bence bebegin kucukken yaptırmak cok daha iyi ben cok ama cok pismanim o aylarda yaptirmadigima. Suan 3 yasinda ve hastanenin kapisindan bile girmiyo nasik yaotircaz bilmiyorum. 
0 oy
(119,341 puan) tarafından
premium gereksiz 
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Birde sünnet düğünü çıktı eskiden insanlar mevlüt okuturdu şimdi davul zurna eşliğinde göbek hiç anlamıyorum ne gerek var pipininn ucunu kestik düğün var :)) şaka bir yana ben oğlumu 23 günlüken sünnet ettirdim lohusa olduğum için mevlüt okumadım aklıma geliyor üzülüyorum keşke kırkım bitince okusaydim diye birde kendim okumayı biliyorum bence mevlüt okut oğlunu sünnet ettir küçükken daha kolay 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Çağ dışı ve sacma bana göre 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Bana biraz şov gibi geliyor sünnet düğünü ayy birde gelinlik falan giyenler var çok komik gerçekten.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 433 göst.
10 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 296 göst.
2 Eylül 2023 Moda kategorisinde Babygirl babyboy (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 135 göst.

380,087 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı

...