0 oy
454 göst.
Diğer kategorisinde (78 puan) tarafından

Hanımlar hamileyken en çokk böyle 1 günde bir kutu veya bir günde 1 2  kilo veya bir günde şu kadar paket yedim dediğiniz şeyi soruyorumm :)  ( benim kirazdı sanırım 1 günde 1 buçuk kilo yediğimi hatirliyorum birde pişmaniye 1 kutu pismaniyeyi yemiştim bir günde )  

59 Cevaplar

0 oy
(7,036 puan) tarafından
Baklava 1 günde 1 kilo yemiştim 
(78 puan) tarafından
Kim ?
(1,189 puan) tarafından
Sihirlimom cnm
(8,965 puan) tarafından
Bende bunu yazmaya gelmiştim:))
Baklava idi halende yemeye devam ediyorum:DDD
(7,036 puan) tarafından
Bisanmadik cnm şans istedi verdim bakalım inşallah pişman etmez ama şuan iyi gidiyor bakalım
(1,189 puan) tarafından
Ay çok sevindim inşallah aklı başına gelmiştir
-Reklam-
0 oy
(864 puan) tarafından

Valla ben bi ara yatip kalkip domates yiyodum kac kilo yedim bilmiyorum ama gunde 10 tane yiyodum belki :D

(78 puan) tarafından
Ahhahahahah çok iyi miğde yakmıyor muyduuu
(864 puan) tarafından
Yok icimi aciyordu aksine :D
0 oy
(4,124 puan) tarafından

2. Gebelikte aç susuz hep dondurma yedim. Yaz kış. Doğuma giderken bile eşimden istediğim şey dondurmaydı:)

(78 puan) tarafından
Ay cokkk iyii
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Dondurma sürekli yerdim sürekli canım cekerdi bı yemede bı kutu yerdim . Hamileyken o kadar kiraz yemek iyi değil die duymustum
(78 puan) tarafından
İlk çıktığı dönemlerde yedim yani o zamandan bu zamana toplasanız 5 kiloyu geçmemiştir yediğim kiraz yahuu
0 oy
(1,500 puan) tarafından

Ben pankekle karnımı doyuruyordum yaa ama yanına bir kaseye reçel bir kaseye de çikolata koyup öyle ikisinden de yiyodum öyle bir manyanlik :ermm::D

(78 puan) tarafından
Cok iyi oluyor ama ahahahha
(1,500 puan) tarafından
Ahahahaha yalnız olmadığıma çok sevindim
0 oy
(4,157 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

Kilo alacam korkuma suyu bile

Abartarak kana kana icmedim:))

(4,157 puan) tarafından
Valla ilk digumu 87 kilo ile yaptim. İlk hamilelik ne bulsam yemistim hicte oyle agrim
Sizim bulantim falanda olmaz aserme tiksinme falan. Yedim yattim. Sistim ciktim. Ay cck dogdu yerimden irganabiyorum. Resmen eziyt .  Cck dogduktan sonra insan hafflio ya ben kendimi manken gbi saniyordum. :) 1 yas dogum gununde. Kizimin fotolarda kendimi bir girdum ilk orda yuzlestim:) cunku hep kendimi selfie cekmisim. Aynada da goz alisik ya farketmio
İnsan. Neyse 1 yas fotolarda kendimden tiksindim resmen takinti olustu . 35 kilo verdim.  İkinci ccgu yuzde 70 kilo almamak icin yuzde 30 bebek bakmak cok zor ayni seyleri yasamaktan korkuma hic dusunmedim.
Neyse kazayla hamile kaldim kizim 6 yasindayken. Bögure bogure aglarim ben okadar kiloyu alip tekrar nasil vericem diye. Tek derdim buydu. İlk gun esim yemege cikalim dedi bagirdim cagirdim ne yemegi ben kilo alcam hala yemek dioaun bana diye:) iste normalde soir yapiyordum gunde bi saat falan hamile kaldigimi ogrendim ilk şoku attim ustumden spor salonuna kostum hemen. Gece 12 1 e kadr spor yaptim ilk gun o şok ile. Sonra iste sabah 6 da kalktim gectim spor salonuna bi saat. Oglen kizi okula giturdum bi saat  spora gectim eve ugramadan. Aksam esim iaten geldi bi saat de o sekilde.  Uc saat spor yaptim bazen 4 saate kadar cikiodum gunluk.oturdugum binada spor salonu binanin. Herkes calisiyor ya bi tek ben oluyorum gunduzleri. Evin isi gucu bitince hemen spora geciyodum.  Yeme icmeme de dikkat ettim falan. Yani hassas noktamdi ilki gbi olmamak. Cok sukur almadim hemen verdim.  Ama takintim var normalde hergun tartilirim sabah rutin. Hamileyken sabah oglen aksam tartildim. Mesela oglen cok cikarsam aksama dengeledim . Aksam yatardim yastiga basimi koyunca bugun ne yedim kac gram alirim sabah kac gram arti gorurum hesaplamaktan uykum kacardi. Suan hala oyle gerci gunluk tartilirim
(4,157 puan) tarafından
Resim koydum resimdeki son gunum 38+4  ertesi sabah dogurdum
(1,408 puan) tarafından
Hani neede
(1,408 puan) tarafından
Gördümm bebeğin sağlığu yerindeyse sıkıntı yok
(4,157 puan) tarafından
Sukur bebis 15 aylik ildu bile:)
0 oy
(193 puan) tarafından
Turşu bi günde hatta 1 saat içinde 4 kiloluk bidonu ceyreğini bıraktım tutmasalar onuda bitirecektim :) 
(78 puan) tarafından
Neeeee ayy en sevdiğim şey turşu afiyet olsun yarasinnn
0 oy
(3,392 puan) tarafından
9 ay boyunca kustugum icin yorum yapamicam :)
(78 puan) tarafından
Buna çok üzülüyorum
(3,392 puan) tarafından
Bir yönden iyi oldu fazl kilo almadım 10 kg tamamladim hamileligimi
(1,250 puan) tarafından
Aynı ben ama nasıl becerdin on kilo almayı ben dört kilo almıştım 3300gr kızımı dogurdum
(3,392 puan) tarafından
Kusuyordum arkasindan tekrar yiyordum canim :))) birde erken dogum riskim vardi yurumem bile yasakti mutfakda hemen yemegimi hazirlayip yiyip yatiyordum hemen kendim hic carsida magazaya giripte bebegim icin alisveris yapamadım ukte kaldi icimde oyle
0 oy
(12,588 puan) tarafından

İkisinde de hiç bir şey:)

0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kız pismaniyede bir şey yok ki bir kutusu bir ey değil benim karpuzdu tek başıma bitirirdim karpuzu 
(78 puan) tarafından
Neeeeeee kız Allah seni ben kendime bu imkansız diyordummm
(7,376 puan) tarafından
Kız bizim oranın pismaniyedi meşhur İzmit in biz çok yerdik kutu kutu 1 kutu yedim diyince gülesin geldi bir kutu çok değil
(78 puan) tarafından
Ya gene canım çekti hee hahahahaha
(7,376 puan) tarafından
Afiyet olsun canım
0 oy
(119 puan) tarafından
Aşırı çigi köfte yiyom cnm çigi Köfteci bnim sayemde zengin oldu vlla:))
(78 puan) tarafından
Ahahhahaha ama guzell napalimm
(119 puan) tarafından
Ayn cnm aşırı güzel
0 oy
(11,093 puan) tarafından
İlk gebelikte tek seferde bi torba dolusu kocaman kocaman midye yemiştim. Sayısını hatırlamıyorum ama çoktu :) 
(11,093 puan) tarafından
Kız hamile değilsin inşallah
(78 puan) tarafından
Kizz zaten hamileyimmm 6 buçuk aylık hahahahahaha
(11,093 puan) tarafından
Aboo helal et hakkını
(78 puan) tarafından
Ay helal olsun aşkım
(11,093 puan) tarafından
Bulabilirsin dimi? Bulamazsan gönderebilirim canın çekti benden sebep...
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Gebeliklerimde hep dondurma yedim aralık ocak şubat demeden yiyordum sürekli içim yanıyordu dondurma yiyesim geliyordu her akşam üç dört paket yerdim 

Hatta corona zamanında sokağa çıkma yasağı saatince canım çekmişti yollar kesik diye eşim çıkamamıştı dondurma diye ağlamıştım kurban olduğum ocak ayında buzluktan buz ezip içine vişne suyu dökmüştü onu yemiştim 
(78 puan) tarafından
Kurban olurumya siz tam anlamıyla yasamissiniz hamişliğii
(1,539 puan) tarafından
Çok şükür ya eşimde elinden geleni yapıyo bende canım çekenden asla geri duymuyorum
0 oy
tarafından

Elma yerdim kırmızı sulu elma çok isterdi canım kilo kilo elma alırdım bı oturuşta bitirirdim  nerdeyse :D

0 oy
(2,753 puan) tarafından
Tek bir şeyi bu kadar canım istedi o da et. Yani ne kadar yesemde doymuyorum. Çiğ pişmiş hiç farketmiyor. Tavuk etinden de nefret ettim. 
0 oy
tarafından

Nar yiyordum kase kase :D

0 oy
(591 puan) tarafından
Küçükken yazlıkta osmanlı macunu satılırdı bi çöp şişe renkli renkli macunlar sarar limon sıkarlardı hamileliğimde en çok onu yemek istedim ama bulamadık hiç bi yerde bebeğim 6 aylık ama hala istiyorum ukte kaldı 
(78 puan) tarafından
Yaa kurban okurummm hangi şehirde oturuyorsunuz ki
(591 puan) tarafından
Ben muglada oturuyodum da istanbula da gittim geldim zaten orada doğdum esimin oraya da gittik bulamadık küçükken ayvalıktaydı yazlık orada vardı  heralde sadece yada artık yok ama bi gün inanıyorum o amcayı bulucam sen nerdesin ya dicem elini öpüp başıma koyucam
(78 puan) tarafından
İnşallah canimmm
0 oy
(658 puan) tarafından
Ay acayip salatalık yiyordum ya sulu sulu tuzlayıp tuzlayıp yiyordum acayip iyi geliyordu sigara icmiyordum o ara bastırıyor gibi geliyordu bana 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Ben salatalık yiyordum baya. Su içmekten tiskinmiştim. Onun yerine salatalık yiyordum. Birde leblebi tozu kurabiyesi yemiştim baya
0 oy
(446 puan) tarafından
Erik ve kiraz. Sezonu da degildi daha eşim zar zor buldu kilosu bin liraydı hic unutmam bi kilo almış gelmis öyle bi yemistim ki o günden sonra hic erik yiyemedim :D
(78 puan) tarafından
Ay aman Allahım fiyata vaakk

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 811 göst.
3 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nehirr1562 (7,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,036 göst.
0 oy
44 cevap 1,123 göst.
24 Temmuz 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy