0 oy
810 göst.
Diğer kategorisinde (7,121 puan) tarafından
Maksat sohbet :) . 

Kiradaydik hamile değildim canım haşlanmış yumurta istemişti 9 tane haşlayıp maydonoz ,taze nanane ,ve yağ ile harmanlayıp bir ekmeğe yatırıp yemiştim . .

Kızım 5 yaşına 2 ay var aşırı portakal yemiştim yani öyle böyle değil 15 kilo 20 kilo akşama bitiyordu gece 4 kere 5 kere kalkıp 4 tane rahat dilim yapıp yiyordum bayiliyordum .

Oğlum 9 aylık  . Limon acayip yedim . Normalde yiyemem ama portakal kadar değil . Bide tepsi tepsi tatlı yedim 

Sizlerin neler di abarttiginiz :) 

42 Cevaplar

+1 oy
(6,210 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Baya uzun olacak ndndndn 

ilk kızıma hamile olduğumu gecenin 3 ünde eşime kalk karpuzu getir dediğimde anladım jdjdjd ve koca kesilmemis karpuzu öyle yedim ki kabuklarda kırmızılık kalmadı :D eşim şok oldu bu ne dedi noluyor 1 hafta sonra hamile olduğumu öğrendim 

Yine ilk kızımda 1.5 günde tam 8 kilo mandalina ve elma yedim başka bisey yiyemedim 4 ay boyunca mide bulantısından 

Yine ilk kızımda Adıyaman cig köftesi yedim bilen bilir Adıyaman cig köftesi acidan dolayı rengi simsiyahtir çok acıdır 6 dürüm yedim içine turşu biberle tabi 1 saat sonra hep çıkardım :D ama sızısı 1 hafta geçmedi ne midemden ne boğazımdan 

Ve gebelik boyunca doğuma giderken bile yediğim limonla maydanozun hattı yoktu eşim kahvehaneden gelirdi ve bakkal var burada kahvehanenin yanında her gece bana rahat 4 tane limon getirirdi artık bakkalcı demiş ki sen ne yapıyorsun bu kadar limonu günlük alıyorsun diye çok yerdim yani doğuma giderken bile limonla maydanoz yiyordum

Küçük kızımda ise canım mangal istemişti eşim Mangal yaptı ciğer kırmızı et tavuk o kadar yemiştim ki herkes döndü önündeki kemiklere baktı benim önümde bir yığın kemik var bi 2 3 kilo kesin yemişimdir yani öyle böyle değil aşırı derecede yiyordum yani Mide bulantım geçtikten sonra kimse beni tutamıyordu asla ağzım boş kalmazdı

Çay demledim yanına da çekirdek kavurdum 2 tepsiye öyle dalıp yemiştim ki hatta Görümcem buradaydı en son bitti dedim Siz bunu benim önümde neden almadınız ben kendimi tutamıyorum diye Bizim burada bir komşu var onun kazları o kadar çok yer ki yani böyle daldılar mı tamamdır bana dedi ki abubun kazı gibi dedi giriştin Ne yapalım alamadık dedi önünden:P

Bir de doğuma gideceğim gün o gün yani doğuracakmışım hiç bilmiyordum tam 35+6'dayım öyle canım yumurta istedi ki kalktım önce bir kendime tam 6 tane yumurta kırdım ama tereyağını biraz da salça ekledim onu koca Bir demlik çay ve 2 tane ekmekle yedim ardından kapuska yapmıştım tencerenin yarısını da yedim 

eşim geldi o kapuskayı pek sevmez dedi ki bir sofra Kurda yemek yiyelim açım dedi ben tokum Şu anda da biraz sancım var sen hazırla dedim mutfağa girdi 6 tane yumurtayı sen mi yedin dedi Oho bizim önümüzde dedi bir ay var Kesin sen o zamana kadar daha beter iştahlanırsın doğuramazsın bak dedi çok kilo alır çocuk biraz dikkat et dedi:D

Kalktı 3 yumurta da kendine kırdı kokuyu aldım ya dayanamadım kalktım gittim ben de yedim bir ekmek de öyle gitti anında peynir zeytin gömüyorum böyle gece kalktım o kalan kapuskayı da gömdüm sabah da zaten sancılandım İyice sancıların tamamen çoğaldı Ambulans geldi direkt hastaneye Eşim diyor ki bu sancı değildir diyor sen çok yedin kesin diyor mide fesadı geçiriyorsun:D

(6,210 puan) tarafından
Aaaaa nasıl.nerden biliyon aşkın da aşkı olsun en sevdiğim yemeklerden birisi:))
(2,460 puan) tarafından
Ben bayburtluyum, Erzurum bayburt oralar da yapılır diye biliyorum sen nerelisin:)

Kız bende çok seviyorum annem patates atardı içine ohh ay hamileyim :(((
(6,210 puan) tarafından
Hahahahah Allah seni sen bilmiyon mu ben Erzurum luyum:) DADAŞIM
(2,460 puan) tarafından
Yok kız bilmiyordum anam yakın çıktık nerdeyse  biz de Erzurumla bayburtun arasında fark yoktur orayi da memleket biliriz ❤️

Çok yaşamadım bayburtta yurtdisindaydim evlendim geldim turkiyeye :) bir an kapuska okuyunca dedim ahaaa bayburtlu kesin bu ahahha
(6,210 puan) tarafından
Ha Bayburt ha Erzurum kardeş ayol☺️☺️♥️

Tanıştığıma memnun oldum kuzum

♥️♥️♥️♥️♥️♥️
-Reklam-
+1 oy
(9,546 puan) tarafından
Hiç aşırıya kaçtığımı hatırlamam :)
(7,121 puan) tarafından
Gerçek ten mı hiç mi mesela olmasından fazla canım çektiği olmadı mi
(9,546 puan) tarafından
2. Gebeliğim şuanda inan ki canım hiç bir şey istemiyor normalde de aram yoktur hiç :)
(7,121 puan) tarafından
Yemeği sevmeyen insan çok istemez . Yaaaaaaa sağlıkla gelsin büyük ne kadarlık
+1 oy
(6,936 puan) tarafından

Senin kadar hiç bişey yemedim bacım afiyet olsun :D

(7,121 puan) tarafından
Yazın gidersem  ceker atarım :):) inşallah ay canimm cekti yenir yaaa yenir beee :):) can boğazdan gelir lafı bana mı soylenmis
(6,936 puan) tarafından
Aynen balım sen o lafın hayat bulmuş halisin ye bacım ye bi daha mı gelcezdunya ya
(7,121 puan) tarafından
Şimdi yiyemiyorum:( 70 kilodan 53 e düşmüşüm . Bir tek akşam yemekleri eşim mesaide olmazsa . Çocuklara yaptığım çorbadan yarım kase icebiliyirum . Bu yavrular beni yemeden içmeden kesti:)
(6,936 puan) tarafından
Ah nehirimmmm kuzum benim kıyamam sana 15 kilo portakal yiyen bacım yarım kaseye nasıl tuttun kendimi göz yaşım pıt :(
(7,121 puan) tarafından
Sorma puhaaaaaa . Eşim diyor ki yemez oldun ben sana manda yağı ile yoğurdu alayında ye diyor . Onu bile yiyemiyorum en sevdiklerim :)
+1 oy
tarafından

Kendimi bildim bileli simit bağımlılığım var bi defasında çalışırken iş yerinde sabah 10dan akşam 6ya kadar 18tane simit yemiştim  ☺ Bide cornettonun disc dondurması var ya karamelli olan ondan tek seferde 9tane yemiştim yine olsa yine yerim şu an canım istedi  ☺☺

hamileyken deli gibi ayva ve incir (yaş yada kuru hangisini bulursam o an) yiyordum her gün. Tabiki simite de devam ☺ ve tek aşerdiğim şey mangal oldu, 1kg mangalı yemiştim hem de bi sürü lavaşla birlikte. Tabi sonra hepsini gidip çıkardım ☺ ☺ 
(7,121 puan) tarafından
Yaaa ben haşlanmış patates yediğimde çıkarıyordum sonra yapmaz olmuştum
tarafından
Şimdi devam ediyor mu o, hamileliktekiler kalıyor diyorlar genelde ama ben hala yiyorum mangalı ☺
(7,121 puan) tarafından
Portakal kalmadı ya yine gün içinde 5 tane yiyebilirim ama akşam meyvesinde 2 tane rahat yiyorum :) . İncir yiyorum hala yaz gelsede yesek:) limonu hastaninca sıkıp içiyorum suya yada çaya :) tatlida mesala akşam üstü bir tane attım ağzıma . Yatmadan attım ağzıma . Ama şimdi gidip yine yicem çünkü yorumlardan acıktım :):) . Sadece morelim bozuksa akşam yemeğinde eşim yoksa bir paket makarnayı turşu ve ayranla yiyebilirim
+1 oy
tarafından

Ay aşkom benim olmadı öyle ya yerdim ama öyle mide fesadı geçirecek kadar degil:D

Seninkilerin neden bu kadar bal oldukları belli oldu :P

(7,121 puan) tarafından
Yaaaaaaa canımsın . Kız nasıl olmadı ya yerim seni ben ❤️
0 oy
tarafından
5 tane mısır yedim ara vererek 
(7,121 puan) tarafından
Ne beşi varya bide köye gitmiştim tam mısır toplama zamanı ve 7 tane mısır yemiştim :) galiba ben anormelim :):)
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Canım kivi istemişti. Oturup bı 8 9 tane kadar kivi yemiştim. Sonra ağzım eksiliginden dolayı tahriş ve yara oldu
(7,121 puan) tarafından
Yaaaaa:)
(6,047 puan) tarafından
Yaaa öyle işte çiçeğim
(7,121 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Hiç öyle aşırı aserdigim birşey olmadı 2 hamileliğimde bile hiç asermedim
(7,121 puan) tarafından
Allah Allah normalde abarttigin olmadu mı mesala
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Öyle asiriligim olmadı ama nar çok yedim baya canım çok istedi şükür zararı oluyomus aslinda ama.skinti yasamadim
(7,121 puan) tarafından
Çok şükür afiyet bal olsun
0 oy
(10,016 puan) tarafından

Bende ogluma hamileyken kilo kilo elma yedim. Simdi bundada kilolarca mandalina. Gunde 3 kilo yiyorumdur kesin :D

(7,121 puan) tarafından
Benimki de 2. Kilo 750 gram . Alakası yok yemekle ya önemli olan kilo verici yemek dediler . Badem . Balık ersey yedim kızımda ama almadı . Oğlum da balık yedim hemen kilo aldı zaten erken doğdu bir ay iki buçuk kilo doğdu
(10,016 puan) tarafından
Meyvenin kilo aldirdigina inaniyorum aslinda. Ama guzelde beslendim ikisindede. Kuruyemisimi sutumu kefirimi yogurdumu baligimi tavugumu yumurtami meyvemi guzel yedim. Buda simdi 33+4de 2650 olmus
(7,121 puan) tarafından
Yaaa ne güzel . Ama almayan almıyor kız ben 49 kilodan 60 kilo olmuştum . Oğlumda 53 52 kilodan 68 olmuştum :) vitamin bana gidiyormuş demekki
(10,016 puan) tarafından
Kiz sen yine bisey almamissin :D ben ilkinde 56dan 75 oldum. Simdide 34 haftalik 54den 70 oldum. Bakalim kacla bitecek :))
(7,121 puan) tarafından
Hemen hemen aynıyiz kuzum
0 oy
(2,398 puan) tarafından
Kilokarca erik yemiştim vayy şimdi hayatta yiyemem
(7,121 puan) tarafından
Bide öyle bişey var sonra o kadar yiyemiyor insan
0 oy
(3,828 puan) tarafından
Valla şimdi dıcektm ben bo kalıp cikoata yedim az önce senınkileei görünce yazmaktan vazgectm :Dd
(7,121 puan) tarafından
:):):) yaaaa kız demeeee ( utanan emoji
0 oy
(297 puan) tarafından

İlklerde Limon ve acı biber ortalarında tahta tebeşiri tabiki yemedim ;) ablamında fayans bu yüzden banyoya   girmek  istemiyodu 

(7,121 puan) tarafından
Fayans mı:)
(297 puan) tarafından
Evet çikolata gibi gözüküyo diyodu
(7,121 puan) tarafından
Kansizliktan ya
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Aşermem hiç olmadı benim ya :)
(7,121 puan) tarafından
Yaaaa neden ki :)
(6,441 puan) tarafından
Bilmem hiç hatırlamam kızımda falan şimdi yine hamileyim yine olmadı
(7,121 puan) tarafından
Olsun ya niye olmuyor . Ben eşimden gece 12 de lahmacun istedim:):)
(6,441 puan) tarafından
Yaa ben kızımda limon çok yerdim sonra çikolataya düşmüştüm ama aşerme gibi değil normal yedim hep şimdide çikolata yiyorum fazla fazla o
(7,121 puan) tarafından
:) yaaaa zahmetsiz eş seni:) kız canın çekme değilde yemek istediğin birşey olunca işte ya alsın anı kalıyor
0 oy
(11,217 puan) tarafından
O degılde mıden 20 kılo portakalı alıcak kapasıtede mı: D hade dıelım canın aldı ee mıde?
tarafından
Ben sizin yerinize de yerim kızlar sıkıntı yok ☺☺☺☺☺ 2 portakal 1 elma 1 havuç yedim geldim şimdi uyuyabilirim az yedim valla bugün bak karbonhidrat hiç yok gece gece  ❤☺
(11,217 puan) tarafından
Suan kılomun bı onemı yok: D ama kendımı saglıklı hıssedıorum:) ha asırı kılomda yok ama sızın kadar da zayıf dglm
tarafından
:D afıyet olsun yavrum :D
(7,121 puan) tarafından
Yağmur boylu poslu derler ya oyleymisin masallah .  Çok yakışıyor uzun boy bir kadına ya kilo orantılı bence
tarafından
Aynen canım cok normal duruyor bende sevıyorum zaten bu halımı ama yınede 3-5 kılo pay olsun ıstıyorum bundan fazlası ıyı degıl cunku :)
0 oy
(2,799 puan) tarafından
Misket limonu aşermiştim lime varya ondan rüyama girmişti nefes alamadım burnuma gelen o kokudan ağladım resmen ama doğrayıp yiyince o kadar rahatladım ki ☺☺☺
(7,121 puan) tarafından
Ayyy ne güzel ya . Birinde hamileliğim son zamanları komşuya gitmiştim ağlayan pasta yapmış ve kalıp gibi harika olmuştu . Aradan bir hafta geçti nasıl canım çekiyor. Tam olarak samimide değiliz ki yap diyeyim . Tmruyamda ağzımı saplatiyor musum o kadar ki . O komşu oglunda şeker çıkmış hastanede . O anda demişki başka hastaneye götürün alet bozuk olabilir . Sonra aklindan da şunu geçirmiş inşallah başka hastaneye gittiğmde şeker cikmazsa aysenura 1 tepsi sevdiği pastadan yapacağım demiş . Sonra bugün sonra kapı çaldı ağlıyor gel içeri dedim elinde tepsi pasta ağlayan kek . Noldu dedim . Anlattı . Sana adak vermiş oldum çok şükür iyiymiş oğlum dedi ağlayarak ben ağladım o ağladı . Bir dilim bile almamış tepsiden sende yiyeceksin dedim yok dedi bıraktı gitti öyle oturdum yarısını o anda yedim . Sonra akşam da çayla 2 dilim yedim kalanını eşim yedi . Öyle bir anım oldu
(2,799 puan) tarafından
Yaa kalbin ne kadar temizmiş  canım ❤❤ ben bile duygulandım
(7,121 puan) tarafından
Ben çok ağladım hep de dua ederim o komşuma . ❤️bide aseren insanlara dayanamam köyde vardı çarşıya gidemezdi tatlı ister meyve istedi canım dese diğer gün otobüsle gider alır gelir ona verirdim . Demekki Rabbim hiç bir iyiliği karşılıksız bırakmıyor çok şükür ❤️
(2,799 puan) tarafından
Aynen Rabbim gönlüne göre versin inşallah canm ❤❤❤
(7,121 puan) tarafından
Yaaa seninde balım güzel haberler hediyeler al ❤️
0 oy
(6,516 puan) tarafından

İlk kızımda baklava ya aş ermistim öyle böyle deil di yani sabah aç karnına 3 tane yerdim 

İkinci kızımda da cif' e aş erdim resmen öyle guzl kokuyordu ki anlatamam ahahaha cif kokuyordu heryer sırf koksun diye hergun cif le temizlik yapardım dayanamayıp tadına bile baktım :Daci bı tadı vardı shsbsj

(7,121 puan) tarafından
Deprosyan da olduğum dönemde . Dus jeli okyanus ferahligini koklardim genzime birikmesi o kokuyu ama hiç tadına bakmadım kokusu yetiyordu
(6,516 puan) tarafından
Bana yetmiyor du işte tadına bakmamak icin zor tutuyordum kendimi en sonunda baktım ama
(7,121 puan) tarafından
Oh iyi yapmışsın neyse ki aciymis ya tatlı olsaydı :) . Eyvah eyvah
(6,516 puan) tarafından
Ahahahha demi
(7,121 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
(8,898 puan) tarafından
Hamileligimin 6.haftasi bütün İstanbulu talan ettik kiraz icin ama hicbiyerde bulamadık hala çok içimde ukdedir bulsam ağzımı sapirtada sapirdata yiyecem ama :))))
(7,121 puan) tarafından
Hamile misin yani
(8,898 puan) tarafından
19+3um ama 1 hafta öndeyim cnm... artık geçti isteğim zorda olsa eskisi gibi aşırı derecede asermelerim kalmadı yoksa baslarda kilolarca muz mandalina portakal kivi elma yiyordum:))))
(7,121 puan) tarafından
Yaaa . Gondertemmi ya
(8,898 puan) tarafından
Yok cnm çok saol geçti artık :))))
(7,121 puan) tarafından
❤️❤️❤️
0 oy
(12,574 puan) tarafından
Oh yaratmıştır kuzulara 

Ben aşermedım sayılır çok sakin hamilelik yaşadım
(7,121 puan) tarafından
Yaaa kız  istemedin ki gece on ikide lahmacun :)
(12,574 puan) tarafından
Yok aşko
Ayrıca kıyamam benim ayı ya
(7,121 puan) tarafından
Kiymayan kuş başı yapsın ;)
(12,574 puan) tarafından
Haha bu iyiydi:)
0 oy
(42 puan) tarafından
Normalde çok tercih etmem ama meybuz tarzı dondurmalar oluyor ya onlardan çoook fazla yedim. Yüzlerce yemişimdir özellikle buz parmak favorimdi bebeğim doğalı neredeyse 6 ay oldu  hala buzlukta arkalara saklanmış buluyorum

Vee pasta. Çikolatalı pasta ağzıma bile sürmem hatta nefret ederim frambuazlı favorimdi zaten ama hamileyken o kadar çok aşerdim ki tüm sakaryayı aradı eşim istediğim gibi bulamadım isteğimi bastırsın diye çikolatalı yemeyi bile denedim ama olmadı en son gebzede bulduk bi pastayı tek başına yedim sonrasında da sık sık aldık 3 günde bir koca pasta yiyordum gerçi hala da çok severek yiyorum ama o kadar fazla yiyemiyorum tabii
(42 puan) tarafından
Bi keresinde de kemikli et haşlanıyor ya hani kuru fasulye ya da nohutla birlikte. Etle çok aram olmadığı halde o kemikli et öyle güzel gelmişti ki mağara adamı gibi kemiği elime alıp yemiştim eşimin kapıdan girip beni o halde gördüğündeki surat ifadesini unutamıyorum :')
(42 puan) tarafından
Ay delilik bende sanırım geçen gün yine istedim frambuazlı bulamamış kendi canı da çekti diye çikolatalı almış yemin ederim içim öyle bir nefretle doldu ki sana anlatamam sanki anama sövdü öyle bir kin besledim yüzüne bile bakamadım bi müddet sinirden :D
(7,121 puan) tarafından
Puhaaaaa .
Neden sinirlendin
Frambugazli pasta istedim çikolatalı aldın :):)
(42 puan) tarafından
Aa ama benim için cinayet sebebi bile olabilir :D
(7,121 puan) tarafından
Dbbxbxhxh ya haykirdimmmm

İlgili sorular

0 oy
59 cevap 454 göst.
4 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Daisylovess5 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,036 göst.
0 oy
44 cevap 1,123 göst.