0 oy
45 göst.
Diğer kategorisinde (761 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Selamünaleyküm Hanımlar Kolay gelsin Bugün itibarıyla 2 yaş kızım için tuvalet eğitimine başladık yemekten 15 dakika sonra kaka sıvı tüketiminden 15'er dakika sonra da çiş yapıyoruz bu süre zarfında öyle uykusuna yatırdığımda kaç dakika veya saat aralığında kaldırıp çiş yaptırmalıyım Bir de mesela Annem diyor ki alıştırma külodu falan kullanma normal bir külot veya yarım şort giydirr yere yaptığında ona kız diyor baban seni döver falan de diyor bunu yanlış olduğunu tuvalete yapması gerektiğini falan söyle diyor Ben bu tarz şeyleri bir travma olarak gördüğüm için öyle bir yaklaşımda bulunmuyorum sadece gözlemliyorum çiş ve kaka yaptığı saatlerin not alıyorum ama uyku sırasında Nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum Bu arada ilk günüm Sadece bir defa kaçırdık Onun haricinde kaka da çiş de yaptık Yani kaka yapıyor olmak onu huzursuz etmedi yani Farkında Mı değil daha tam bilmiyorum ama garipsemedi kaka yapmış ya sonra götürdük beraber attık Sonra sifonu çektik mutlu oldum acaba yanlış mi yapiyorum yapmamam gereken veya tecrübelerinizden yola çıkarak yapmam gereken şeyleri de bana söyler misiniz

2 Cevaplar

0 oy
(504 puan) tarafından
Benimde kızım 22 aylıktı başladım kriz geçirdim ilk 3 gün sonra alıştım şuan 2 yaşına bastı arada kaçırıyor çocuk diye daha kızamıyorum ama sinirleniyorum babasına şikayet ettiğimden beri daha fazla altına kaçırdı her çocuk bir değil ama bu da benim yaşadığımdı canım korkutarak olmuyor bazı şeyler şarkı söyleyerek gidiyoruz bazen kriz geçirerek hayla götürüyorum tuvalete 
-Reklam-
0 oy
(46 puan) tarafından
Sık sık tuvalete götürün yaptığında kızmayın olabilir alışacaksın diyin tuvaletti ona sevdirin klozet kapağı felan var çocuklar için ona seçtirin kilolarını felan tuvaletini tuvalete yaparsan seni ödüllendiririm sevdiğin çikolatayı alırım gibi misal ben oğlumu oyle alıştırdım bide misal girdiğinde suyla oynamak istiyordu 2 3 dk izin veriyordum zaten alışınca oynamiyor işini bitirip cikiyor.uzerine kaçırdığınız kizarsan korkar zor olur alışması 2 3 gün zor olur ama alışır rabbim sabır versin zor iş kolay olsun inşallah 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 44 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Busraalmila (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 162 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (729 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 243 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Seher demir (3,859 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 104 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Circassian (46 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...