0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde (1,766 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
2 çocuğum var kızım 2.sınıfa başlıyacak pazartesi günü. Oğlum da 2 buçuk yaşında ve hamileyim. Ekim de sezeryan doğum olacak. refakatçi olarak eltim gelir hastaneye ama evde nasıl yapıcam eşim işe gitmez 1 hafta. Kaynanam dan asla hayır gelmez destekten çok köstek olur bana. Bide bundan da eminim gelecek hizmet bekliyecek O yüzden gelmesini istemiyorum. Sizce yapa bilir miyim sizler nasıl yaptınız düşünmeden duramıyorum 

7 Cevaplar

0 oy
(864 puan) tarafından
Valla annem yoktu 3 yasnda kizim kaynanam esim hepsine 2. Gunden ihtibaren ben baktim is basa dusunce mecbur yapiyosun kuzum Allah yardmcn olsn 
(1,766 puan) tarafından
Sezeryan mıydı canın
(864 puan) tarafından
Evet kuzum sezeryan . Kaynanam vardi oda oturdu hizmet bekledi sagolsn hic yardm etmedi kendi gobegimi kendim kestm anlayacagn 2 gunluk kalkar mi insan
(1,766 puan) tarafından
Ayy benim kaynanam da hizmet bekler bide üstüne eşini falan da getirir.. Gelmemeleri için ne yapmam lazım
(864 puan) tarafından
Kuzum cok agir gecti de annen gelecekse o gelsin annem var siz daha sonra gelin de tatli dille soyle bari . Benm kaynanam yanmdaydi ozmn
(1,766 puan) tarafından
Annem memlekette bide çalışıyor. Gelemez
-Reklam-
0 oy
(4,997 puan) tarafından
Bn sezeryan doğum yaptım kızım bir buçuk yaşındaydı kimseden yemez icmezdi  hastaney annem geldi eşimi akşam eve yolladım kaynanamda bizdeydi hastaneden gldgm gibi mutfağa girdim desem inanır mısın   ablam falan da vardı git uzan dyrlardi kızım olunca için el vermiyor ldu oda bana muhtac karnımı tuta tuta onu yedoriyordum gydryrdum  maşallah haftam olmadan ayağımda sallyrdum ikinci çok zorlaması bni ilk sezeryan zordu bana 
(1,766 puan) tarafından
Benim de 2.sezeryan olacak 2. Zor diyorlar doğru mu ilki zordu
(864 puan) tarafından
2. Cok kolay oluyo ben kizimda cektigim o agriyi oglumda cekmedm ikincide daha cabuk toparlandm
(4,997 puan) tarafından
Bnm ilki çok tecrubesixdim  narkozun etkisi başıma vurdu ağlıyordum kızımı kucağıma alamyrdim ikinci hastanye bu kahve yapma makinası gotrdum bol bol kahve içtim bı kahve bı su ile döngü oldu narkozun etkisi çabuk geçsin diye  ondan mı blmyrm ama rabbim kolaylık verdi anmmler bize geldgnde uzan biraz rol yap kaynanam yine bizdeydi misal ben yine ayaktaydim yetrtki sarılık olmasın oğlum diye hep ustundeydim ..  ikinci kolay bnce öyle düşünüyorum sonrası zordu depreme yakalndik 20gunliktu nereye kacacgmzi blmyrduk Diyarbakır'dan bn hel artçı oluyordu Allah'ım dyrdum hangisini kucaklayacam evde tek kalmktan korkardım
(4,997 puan) tarafından
Allah'ın izniyle ikinci kolay cnm
(1,766 puan) tarafından
Sağolun kızlar İNŞALLAH benim de kolay geçer
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Bende düşünüyorum senin gibi eşimin kendi işi 2 gün duramaz bile evde annem yaşlı gelse faydası olmaz büyük oğlum 5. Sınıfa başlayacak küçük kreşe gidiyor 1 hafta sonra doğumum var büyük ihtimal cuma günü Allahım yardım etsin 
(1,766 puan) tarafından
Eşimin de kendi işi o gitmez 1 hafta
(1,798 puan) tarafından
Kayınpeder bakarsa bizimki evde kalır ama oda yemek bekler dükkana kendimiz olsak 2 yumurta kir ye yani
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben iki doğumda da bir hafta geçince kalktım üstelik ikinci doğumum çok zordu dikişlerim bir buçuk ayda düşmüştü bnmde yanımda fazla kalmadılar mecbur kalktım.
(1,766 puan) tarafından
Anladım canım mecburi olunca insan kalkıyor
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Ev halki neyse de bide bakmaya diye gelene hizmet etmek bilmiyorum. Soyle iste mesela anne aksama du yemegi yapalım diyorum vs diye. Tabi ki demeden yapilmasi lazim ama madem söyletiyorlar dusunmuyorlar. Ve kesin gelir diyorsun. Söylemek lazım. Baktin demene ragmen yapılmıyor esine dersin, diyom yapmiyor madem hayatim evine kendi duzenine gitsin bide onla ugrasamam diye
(1,766 puan) tarafından
Kız kaynanamla birlik oturan Bi tane de eltim var üstelik
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Post yukarı 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Eşin evde işte canım o çocuklara bakar 1 hafta sonra da kızın çok küçük değil büyük olan biraz ortancıyla uğraşırsın eltinde arada yardım eder eşinde eve geldikçe bakar iyileşene kadar biraz zorlanırsın sonra yoluna girer Allahın izniyle zor olacaj ama olacak Allah yardımcın olsun 
(1,766 puan) tarafından
Amin canım sağol eltim çalışıyor hastaneye gelecek sağolsun kendi söyledi gelicem diye. Özelde yapmak istedim. Sırf çocuklarım için ama özellerde fiyatlar uçmuş. 15 bin 20 bin istiyorlar alt tarafı 1 gece kalıcaz

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 130 göst.
29 Şubat 2024 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 400 göst.
0 oy
8 cevap 167 göst.
0 oy
4 cevap 102 göst.

381,013 soru

11,406,740 cevap