0 oy
602 göst.
Diğer kategorisinde (1,309 puan) tarafından
Kızlar bebeğimin kalbimi durdu. 6 gündür bunu biliyorum. 3 kere hastaneye gittim. Sonra işlem yaptıramadan geri.döndüm. kendimden nefret ediyorum. Bu nasıl bir psikoloji anlamıyorum bende ki. Anesteziden korkuyorum. Bayılmaktan korkuyorum. Korka korka gittim. Yarın gel yapalım dediler. Yarın oldu vazgeçtim. Dedim ben anestezi almadan yapıcam. Sonra bugün benden önce anestezi almauan kadının çığlıklarını duyunca, kapıdan geri döndüm. Yarın anestezi alarak yapmalarını istedim. Yani öyle bir kötü durumdayim ki. Ellerim ayaklarım buz. Ve yemeden içmeden kesildim. :(

21 Cevaplar

+1 oy
(8,933 puan) tarafından
Cnm bak zehirlenirsin böyle ertelersen sürekli en sonunda rahmini almalara kadar yolu var  lütfen cesaretini topla ve yarın hallet sen hicbisey gormeyeceksin hissetmeyeceksin
(3,181 puan) tarafından
Kaç aylıktı canım bebegin
(1,309 puan) tarafından
8+4 cnm
(7,447 puan) tarafından
Anestezide bişey yok canım iki kere aldım doğumda uyku gibi bişey hiç bişey hissetmiyorsun
(1,309 puan) tarafından
Çok sağol cnmm
(7,447 puan) tarafından
O yüzden korkma sana zarar verir beklersen canım
-Reklam-
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Aşko uyandığında hiç bir şey olmamış gibi kalkacaksın korkma hemen geçmiş gibi olacak sana sanki 1 dk da olmuş bitmiş gibi uzun süre karnında kalırsa seni zehirler biraz cesaretini topla yum gözünü hallet bitsin sonra daha büyük zararları olmasın sana ya zehirkendiğinde evde tekken bayılırsan ondan korkmuyot musun yanında dr olacak hemşire olacak
(1,309 puan) tarafından
Siz hiç oldunuz mu? Zaten yarın son şansım. Olmazsam artık geri dönüşü yok. :((
(1,785 puan) tarafından
Hayır olmadım ama hemşireyim canım ben korkukafaj bir şey yok
(1,309 puan) tarafından
Tamam çok sağol cnm. Peki Devlette mi hemşiresiniz. Kürtajda verilen anestezi sedasyon mu? Hafif mi oluyor?
(1,785 puan) tarafından
Hafif derken çabuk atılıyor vücuttan o an uyumanızı sağlıyor ve acı hissetmiyorsunuz
(1,309 puan) tarafından
Anladım çok sağolun
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Bende bayılmaktan korkuyorum açıkçası ama. 2 kez burun ameliyatı oldum. Ameliyata girdiğimde pişman oldum vaz geçecektim sonra dedim ki RABBİM ne eylerse güzel eyler. Sanki 2 dakika da olup çıkmıştım. Sende ALLAH A dua et inan ki korkacak bir şey yok 
(1,309 puan) tarafından
Aynı cümleyi yarın bende kUrucam mecbur olucam artık başka şansım yok
0 oy
(815 puan) tarafından
Bende öldüm kalbi durdu anestezi altında kürtaj oldum uyandığımda hiç birşey olmamış gibiydi zaten 15 dk çıkmışım 
(1,309 puan) tarafından
Devlette mi oldunuz
(815 puan) tarafından
Özelde
0 oy
(4,178 puan) tarafından
Kiz allah seni aneatezide bise yokki. İlk hamilelik mi? Belki saglikli gebeligin oldugunda sezeryan dogurmak durumunda kalcan anestezi korkacagin en son sey. Bebek kaybi pskolojisi desen  tamam kolay degildir ama sadece anestezi icin   Korkmana beklemene inan gerek yok
(4,178 puan) tarafından
İlk burun estetik oldum 24 yasimda falandim hocam size guveniyorum derken gozumu kirpiyordum gozumu kapattim ben goz kirptgimi saniyordum.  Gozumu acinca ayildinmi dediler bana hic bayilmadimki dedim.:) ohooo ameliyat bitti bile dediler meger 3 saat gecmis ben gozumu kirptigim anda kaldi beynim goz kirpiyorum saniodum.

İkinciyi ilk sezeryan  digum. Onuda girdim doguma cikdim gozumu actim odamdayim. Kizim agliyor:)
3. Su ikinci sezeyan dogum. Spinal anestezi oldum asiri zevkli asiri guzel asiri rahatti   Doktorla sohbet muhabbet konusurken digum yaptim falan inanilmaz guzeldi.
5 ay sonra burun estetigi revizyonu olcam burnum ucu dustu ve sol kanat coktu. Revizyon ameliyat olcam. Yani dorduncu anestezimi alcam. İnan hic korkulcak birsey yok
(1,309 puan) tarafından
İlk çocuğum normal doğum oldu cnm. Saatlerce acı çektim. Zaten bundan cesaret alarak dedim ki, ben 4 kilo çocuk doğurmuş insanım, anestezi almadan gidip olayım. Ne kadar ağrım olabilir ki dedim. Sonra da bugün gittim. Benden önce kadın resmen çığlık çığlığa. O anları görünce kan beynime sıçradı. Hemen gittim bugünü iptal ettim. Yarın anestezi verelim o zaman sana dediler kabul ettim
0 oy
tarafından
Ben oldum beni komple bayilttilar uyudum uyandım hiç bir ağrım sızım olmadı eve gittim dışarıda baya yürüdüm korkma endişe etme 
(1,309 puan) tarafından
Kaç dklkk işlem peki?
tarafından
10 dklik sürdü
0 oy
tarafından
Bende acaba oldunmu diye düşünmüştüm dün yazcam demiştin olunca demek yine olmadın inan boşu boşuna kendini yıpratyorsun boyle 10 dk lik bir is sakin anestezi almadan olma mahvolursun uyuyacaksın ve uyanacaksın korkacak hiç bisey yokki
(1,309 puan) tarafından
Canım Benim sana o kadar çok kanım ısındı ki anlatamam. Evet yine olamadım. Bende bir anormallik var bundan eminim. Hatta demin eşim bile bana şunu dedi. Yani anlam veremiyorum anestezi alınca saçmalarım söylemem gereken şeyler mi söylerim diye korkuyısun dedi
tarafından
Canim bence AA esin  artik farklı düşünmeye başlamış acaba gizlediği birsey varda narkoz etkisiyle söyleyecek diye korktuğunu düşünüyor cesaretini topla ve kurtajini ol sen daha önce normal doğum yapmış Bi kadınsın nasil korkarsın aklım almıyor bende mesela asla normal doğum yapamam çok korkarım sağlığın için yarın mutlaka ol
0 oy
(205 puan) tarafından
Ben tam uyutularak yaptırdım. Aynı durumu yaşadım. Korkmayın hiçbir zorluğu yok 15 dakikada olup bitiyor. Daha önce de başka operasyonlar için 2 kere genel anestezi olmuştum. 
(1,309 puan) tarafından
Böyle çok uykun gelir ayursun gözlerin kayar. Öyle bir his mi
(205 puan) tarafından
Aynen öyle bir şey. Zaten sanki gözünü kapatıp açmışsın gibi saniyelik oluyor. Sadece adet ağrısı gibi ağrı oluyor.
0 oy
(220 puan) tarafından
Kac kere aldım anestezi hiç hatırlamıyorum 4 defa tüp bebek denedim yumurta toplama işleminde bayiltiyolar ameliyat oldum bide o rahim film çekildi ozaman kürtaj oldum yine ilk tüp bebekte ozaman ee sezeryanla doğum da yatım Bi kere ben sayamadım var gerisini sen düşün inan korkacak bisey yok Allah yardımcın olsun
(1,236 puan) tarafından
Rahim filmi nasıl bişey canım
(220 puan) tarafından
Bunu dayanabilen anestesiz de yaptirabiliyor ama ben ağrısına dayanamam diye anestezi istemiştim rahime ilaç verip kamerayla rahmin içine bakıyorlar tupler de tıkanıklık olup olmadığına kist VS  falan varmi diye toplam da 5 dakikalık Bi işlem uyandığın da hafif adet ağrısı gibi Bi ağrı oluyo Bir iki damla da kan geliyo o kadar
(1,309 puan) tarafından
Maşallah size. Ne güzel cesaret var sizde. Ben başta eşim olmak üzere herkesin gözünde çok cesaretsiz çok böyle zavallı gözüküyorum
0 oy
(1,296 puan) tarafından
İnan korkulacak hiç bişey yok bende anestezi alarak kürtaj oldum 15 dk bile sürmüyor işlem hemen kendine geliyorsun aklına kötü hiç bişey getirme hiç bişey hissetmiyorsun çünkü 
(1,309 puan) tarafından
Çok sağolun. Devlette mi oldunuz peki
(1,296 puan) tarafından
Hayır özelde oldum ikinci devletteydi ama o ilaçla düştü
0 oy
(1,889 puan) tarafından
Anestezi ile oldum canım hiç bişey anlamıyorsun bile göz açıp kapatmak gibi hiç korkma..
(1,309 puan) tarafından
Darısı bana. Yarın şu işlem bitsin hemen post açıcam sonUnda kürtaj oldum diye. Siz devlette mi oldunuz?
(1,889 puan) tarafından
Özeldi canım. İnşallah bi an önce biter..
0 oy
(998 puan) tarafından
Ben rahim filmi için anestezi aldım 

İğneyi vurduğu gibi gözün kapanıyor canım ağrı acı yok hatta uyandığında tekrar uyutsalar keşke dedim hoşuma gitti yani 

Rabb'im kolaylık versin sizede bı daha böyle acı yasatmasin
(998 puan) tarafından
Aynen sanki saatlerdir uyuyor gibiydim
Annem kapıda bekliyordu kaç saat uyudugumu sordum 15 dk dedi
(1,309 puan) tarafından
Anladım yani böyle aşırı uykumuz gelince uyuruz. Sonra Uyanırken böyle daha uykumuz vardır. Zorla uyanırız. Uyku tatlı gelir. Aynen böyle mi?
(998 puan) tarafından
Aynen canım tamda dediğin gibi
Hemşire adımla seslenip uyandırdı beni ama ben daha uyumak istiyor gibiydim
Hemşire peçete koyup üstümü giydirmisti uyandığımda
(1,309 puan) tarafından
Gece uyuyoruz. Sonuçta bilincimiz kapanıyor. Sanırım bunun aynısı. Çook sağol cnm. Verdiğin bilgiler için
(998 puan) tarafından
Rica ederim canım emin ol hiç bisy anlamayacaksin
Rabb'im kolaylık versin
0 oy
tarafından
Ben oldum inan hiç korkulacak bişey yok catala oturdum damar yolu actılar kolumdan o ara ilaç vermeye baslandı fln gözlerim gitti sıcaklık gelirken ameliyathane gibş Bi ortamda değildi özelde olmuştum ben uyandığımda çok şükür Allahım diye diye uyandım koluma girip indirdi biri sandalyeden inan hiç kötü bişey yok 
(1,309 puan) tarafından
Allahım darısı bana inşallah rabbim
tarafından
Hiç korkma buladsr beklemen bile iyi olmamış tarın hallet bu işi kesin
0 oy
(2,107 puan) tarafından
Ben anestezi almadan olmuştum tabi ben istedim ama Dr yapmamıştı bence ol neyden korkuyorsun ki anestezi ile birşeyin farkına varmicaksin sonrasında Ağrı'da olmuyor belki adet ağrısı gibi olur ağrın 
(1,309 puan) tarafından
Olucam mecburum cnm. Yoksa kötü sonuçları olacak allah korusun
0 oy
(249 puan) tarafından
Canım korkma geç kalma Allah korusun kötü birşey olur yanında cesaret verecek birini götür kürtaj doğumdan daha zor bana göre anlıyorum ama koskoca sezaryen oldum bende ortlek bir insanım normalde ama erteledikce kendine olur olan özelde ol mutlaka gerekeni yaparlar hiisettmezsin
(1,309 puan) tarafından
Rabbim o gücü sabah bana versin inşallah cnm. Mecbur olucam yoksa düşünemiyorum Allah korusun
0 oy
(249 puan) tarafından
Kız anestezi bayılmak falan birşey değil korkma senin işlem Max 15 dk sürer zaten 
(1,309 puan) tarafından
Bayılıyosun demi. Yoksa böyle aşırı uykum gelir gözler kayar onun gibi bişey mi
(249 puan) tarafından
Yooo bildiğin uyuyorsunderin uyku tatlı
0 oy
(114 puan) tarafından
Canım ben anestezi aldım direk bayılıyosun kalkıncada hiç birşey hissetmiyosun sanki hiç bişey yapmamışlar gibi ama benim anestezim sezeryan doğum yaptım öyle aldım gerçekten korkma
(1,309 puan) tarafından
Sezeryaan doğum kaç dk sürüyor cnm?
0 oy
(1,498 puan) tarafından
Bende kürtaj oldum anestezi alarak hiç biirşey hissetmiyorsun ki  sakin ol Allah'a sıgın dua et Allah'ım hayırlı kapılar açsın sanaa ama korkma çok güzel bir uyku zaten uyandığında çoktan odandasın bir saat sonra normal hayatına döneceksin 
(1,309 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm. Devlette mi oldun peki
(1,498 puan) tarafından
Evet 2,5 aylıktım kanamm oldu gittigimde 7 haftalık görünüyordu hemen sabaha kürtaj dedi hatta dua et zehirlenmemişsin dedi bana bir ilaç verdiler dil altı kana olsun diye kanama olmayınca hemen kürtaja alındım bir uyudum gözümü açtığımda odadaydım eşim baş ucumdaa oturmuş
0 oy
(216 puan) tarafından
Anestezi alman inan bana cok daha iyi 
(1,309 puan) tarafından
Siz böyle bir operasyon geçirdiniz mi
0 oy
(366 puan) tarafından
Bi kere kürtaj bi kere bacağım kırıldığı icin ameliyat oldum. İkisindede anestezi aldım inan korkulacak hic bisey yok. Uyku gibi birsey. Bacağım icin ameliyata girdiğimde 5 saat sürmüştü ameliyat. Ameliyat sonrasi beni uyandirdiklarinda ilk sorum ameliyat oldum mu ben olmuştum. Çünkü bana kalsa sedyede doktorun gelmesini beklerden öyle 5 dakika icim geçmiş gibi hissettim halbuki aradan 5 6 saat gecmisti. O yüzden hiç bisey hissetmiceksin korkmana gerek yok. Anestezi almadan yaptırsan çektiğin acıya değmez.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 88 göst.
7 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Muhammedademyusuf (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 157 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Busracc (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 91 göst.
0 oy
4 cevap 75 göst.

380,075 soru

11,377,721 cevap

34,864 kullanıcı

...