0 oy
438 göst.
Aile kategorisinde (271 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar ne bu ya hep uygunlarini almisken 3 bini gecti gercekten bu okul masraflari insani cok zora sokuyo rabbim herkesin yardimcisi olsun 

14 Cevaplar

0 oy
(659 puan) tarafından
Bizim 1.sınıf ogretmenımız cok az sey ıstedı sadece sahıden onemlı seyler ve hepsi faber olsun dedı 800 tuttu
(271 puan) tarafından
Bizim sadece 900 tutmus kirtasiye malzemeleri cantasi haric
(3 puan) tarafından
Üç bin liradır o, milyar olsa duramazsın
(997 puan) tarafından
@Gebekadin Türkçe terk :D
(271 puan) tarafından
He türkçe terk hala anlatirken kullanabiliyoruz ağız alıskanligi olarak.. noldu yani anlamak isteyen anlamadimi
(997 puan) tarafından
Çok şükür senin yazdıkların anlaşılıyor , Türkçe katilleri de var burada :)
-Reklam-
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Kırtasiye 1500. 

Çantası 550

Kıyafetleri 1200

Suluk 200

Bunlar zorunlu olanlardı. Okul için toka aldım onlar da150 tl tuttu ... Allah da bizlere kolaylık versinnnnnnnnn ne paralar gidiyor beee :(
(3,901 puan) tarafından
Bizimkiler genelde faber ve kırtasiyeden aldım gezemedik 2 küçük çocuğum daha var. Belki bim şok vs gezeydim daha uyguna bulunurdu ... Amannnn o eski zamanlar nerde valla her şey ateş pahası
(9,626 puan) tarafından
Eskiden marka şartı yoktu şimdi bide kalem şu marka boya bu marka olsun diye insanı iyice zora sokuyolar bizim zamanımızda hic öyle saçmalıklar yoktu herkes imkanı dahilinde alırdı
(3,901 puan) tarafından
Bizim yazmamışlar marka ama en sona çocuğunuz için kaliteli ürünler alınız yazmış :)
(9,626 puan) tarafından
Orda mesajı vermiş zaten  :D ya onlar demese de tabiki herkes cocugu için hersey iyisi olsun ister ama maalesef herkesin durumu aynı değil ki,25 kişilik sınıfta çoğunlukta hersey aynı olunca 2-3 tane cocukta orta halli malzemeler olunca veya hic biseyi olmayinca işte o zaman boynu bükük kaliyo bi çocuk için eminim zordur  :(
(3,901 puan) tarafından
Hele şimdiki çocuklar çok acımasız gerçekten. Çok sert eleştiriyorlar hiç düşünmeden.
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Daha kırtasiye alışverişi yapmadık liste vermedi öğretmen. Okul kıyafetleri bin lira çanta kalemlik beslenme kutusu 1250 lira tuttu bakalım kırtasiye alışverişi ne kadar tutcak
0 oy
tarafından

4. Sınıf şuanda 1 milyarı buldu ayakkabısı, kırtasiye ürünleri çantası daha forma alınacak :D

(271 puan) tarafından
Allah yardimcimiz olsun canim
tarafından
Aminnnn
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Hiç hesaplamadim 2bin tutmuştur sanırım parça parça aldım çünkü 
(271 puan) tarafından
Bizde bikerede alinca fazla geldi gozume galiba
0 oy
tarafından
İki ortaokul bi ilkokul çocuğa hem en uygun olanı aldim hemde hepsini daha tam alamadim 4000 gitti
(271 puan) tarafından
Rabbim yardimcimiz olsun canim
0 oy
(67 puan) tarafından
İki üst okul forması 500 lira kırtasiye malzemeleri 1000 lira daha çocuğuma forma altı almadım kış geliyor ayakkabı alicam ve hâlâ eksik parçalar var bilemiyorum nasıl olucak böyle 
(271 puan) tarafından
Bende bilmiyorum rabbim yardimcimiz olsun
0 oy
tarafından
3 aylık oglum var yorumlar daki fiyatları okuyumca içim daraldı bizim daha çok yolumuz var ama o zamana kimbiler neler olur
(3,901 puan) tarafından
Boşver be bacım şimdiden keyfini kaçırma anı yaşa diycem deeeee an da pek parlak değil malesef. Rabbim sonumuzu hayr etsin.
(271 puan) tarafından
Ozamana kadar neler olur bakalim canim sen dusunme bunları
tarafından
Vallla ya anin tadını yaşıyım diyorum kişlik alışveriş yapacaz oğlana bakalım an bize neler gösterecek :D
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Bizim 1. Öğretmenimiz fazla bisey istemedi o yüzden çok tutmadı sadece çantaya 700 kıyafete 400 verdim defter falan da 400 tutmuştur 
(271 puan) tarafından
Genel olarak pahali birsey istemeselerde tutuyo iste
0 oy
(409 puan) tarafından
Benimki bu sene gitmiyor ama geçen seneyle karşılsştırma apımca fiyatlr çok uçmuş . Düşünüyorum bu sene alıp kenara koyayım çok zorunlu olanlarıbir de diyorum almış gibi altın alıp koyayım bi çyrek mesela zamanı gelince bozdurup kullanırım para da değerini korur aklımda deli sorular :()
(271 puan) tarafından
Altin daha mantikli yada dolar almak
0 oy
(7,399 puan) tarafından
şuanda oğluma para koymakla ıyı yapıyom her ay hesabına para atıyom cok palı herşey 
(271 puan) tarafından
Evet gercekten oyle
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Bu ne ya fiyatları görünce şok oldum. Yazık valla diyecek çok şey var aslında ama platform uygun değil.
(271 puan) tarafından
Malesef soylenmiyor gercekten cok pahali hersey
0 oy
(387 puan) tarafından
2 gunde 1500 harcadim, canta ,panduf, suluk onceden almistim.Kiyafetleride yazdan beri parca parca lcw den aldim kuponlarla onu hesaplamiyorum bile.
(271 puan) tarafından
Durum cok kotuye gidiyo rabbim yardimcimiz olsun
0 oy
(195 puan) tarafından
Benim biri ortaokul biri ilkokul dah bi kalem dahi almadım valla bunun forması var çantası var kırtasiye malzemelerini saymıyom bile 
(271 puan) tarafından
İnsallah en az masrafla alirsin cok zor bi devirde hersey ucmus

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 534 göst.
14 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 290 göst.
21 Ağustos 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 185 göst.
8 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 722 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Demet2011 (40 puan) tarafından soruldu

379,963 soru

11,374,340 cevap

34,857 kullanıcı

...