0 oy
1,118 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (491 puan) tarafından
Kızlar bizim 2 buçuk yıldır bebeğimiz olmuyordu temmuzda aşılama yöntemi ile hamile kaldim ilk 15 hafta düşük riskim vardı hep yattım sadece wcye kalktim bulantı kusma tiksinme yaşamadım hiç 

60 kilo ise hamile kaldim şuan 80 kiloyum 25 haftalik hamileyim öyle pek birseyde yemiyorum ama hızlı kilo alıyorum elim yüzüm hep şiş ödem olduğunu düşünüyorum  

Herkez şakayla karışık benimle dalga geçiyor çok üzgünüm geçen yengem sofraya oturduk sen üç günde anca oturursun heralde bu cüsse ile dedi 

Eşim sevimli ayıcık diye seviyor beni 

Cevremde herkez yadırgıyor yok biz hamileyken şu kadar kilo aldık yok benim göbeğim belli bile değildi falan diyolar çok üzülüyorum ya gerçekten 

:((((((( 

Diyette yapamıyorum bebeğim için ekmek hamur işi yemiyorum gıdalı şeyler ama yok yinede alıyorum doğumda nolacak böylemi kalacağım şişman bilmiyorum ya bana akıl verin

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canim yediğine dikkat ediyorsan ödemdir o. O kadar zaman beklemişsin riskiymiş zaten hic takma kiloyum doğurunca hepsini verirsin.saglikla al kucağına 
(491 puan) tarafından
Inşallah verebilirim hareketsizim canım hava soğuk yürüyüşe çıksam üşümüyorum evde hareket yapmaya gayret ediyorum bende kendimi yormadan
tarafından
Ben hic dikkat etmedim hamilelikte canim. Bak simdi gitti kilolar dogurduktan sorna. Hic takma kafana.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Önemli olan evladın cnm diğer insanların lafına bakıp kendini üzme bebeğinde etkiler doğumdan sonra verirsin kilonuda sağlıkla kucağına al inşallah bebişini:)
(491 puan) tarafından
Ya verebilirmiyim ne olacak nasıl olacak hiç bisey bilmiyorum inşallah verebilirim
tarafından
Verirsin cnm doğumdan sonra hepimiz hamile olduğumuz kilo ile kalmadikya bende çok kilo aldım hiç umrumda bile değil valla strs yapma kendine :)
0 oy
tarafından

Yoo yooo sakın ohun bunun lafına aldırma çünkü doktorun be diyosa odur kg konusunu ona sor onun bunun demesiyle moralini bozma bebeğinin sağlığı iyise sorun etme bence

(491 puan) tarafından
Kanama alanı vardı yürüyüş falan hiç bisey yapamadım şimdide hava soğuk hemen üşümüyorum. Evin içinde hafif egzersizler yapıyorum yine elimden geldiğince ama üzgünüm çok kilo aldım şişmanım:(
tarafından
Bak canım bebeğin sağlık durumu herseyden daha önemli ben 35 de doğum yaptım bebeğim 2.100 olarak dünyaya geldi ben kg almışım vermişim hiç umrumda bile olmadı dedimki kg alsaydımda evladım birazdaha kg li doğsaydı diyerek ağladım kuvezde kaldı yavrum 10 güne yakın süre bunlar kafana takacagin en son konular olsun olurmu bırak verirsin sıkı bir diyetle doğumdan sonra allah başka dert vermesin üzülme
(491 puan) tarafından
Amin tesekkur ederim çok çok haklısın
0 oy
(843 puan) tarafından
Canım boşver gerekirse kimseyle görüşme. Beslenme konusunda soru işaretlerin varsa diyetisyene git hamile beslenme listesi verir sana. 
(491 puan) tarafından
En kısa zamanda gideceğim bebegimin sağlığı önemli ama insan kaygılanıyor yinede
0 oy
tarafından

Bak o kadar bekleMisin ve istemissin o bebeği bence kimsenin dediğine lafına bakma ve kanma , millete bakarsan oooo bizim yaşamamız gerek,sonuçta sen can taşıyorsun, vallah ben bebeğim için kilo falan hiç takmıyorum. Ne bulsam yiyiyorum, boşver kimseyi sakın takma 

(491 puan) tarafından
Bnde bebeğim için yiyorum canım sağlıklı olsun diye ama dış görünüşüm hakkında yapılan eleştiriler beni çok üzüyo
tarafından
Boşver , senin kalbin niyetin güzel olduktan sonra dış görünüş ile yapılan hiç bir elestireye kafayı takma , sen kimsenin babasının malını yemiyorsun, sonuçta sen evladını düşünen bir annesin doğumdan sonra kilolarını vereceksin, kim ne diyorsa desin sen söyle bebeğimin canı sağ olsun, herşey bebeğim için de ...
0 oy
(3,078 puan) tarafından

Canım sen ne bakıyorsun onlara boşver agzi olan konuşuyor. Bende çok ödem olmuştum yüzüm ellerim ayaklarım her yerim şişti 36 numara ayakkabı giyerim gebelikte 38 giydim. Ama doğumdan 2 hafta sonra hiç bişi kalmıyor korkma hemen gidiyor ödem kilo. Ödemi azaltmak için bol  su iç ve tuzu kes canım. Herkes zayıf olacak diye bişi yok takma sen kıyamam ben sana .hepsi geciyor korkma :)

(491 puan) tarafından
Canım bende ödem olduğunu düşünüyorum kilo değilde şişlik gibi duruyor vücudum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yaa kıyamam sana bebeğin ve sen sağlıklı olda önemlisi o boşver milletin dediğini. Benimde yanaklarım çıktı eşim tontişim diyo zayıfken kürdanım derdi :D eminim çok tatlı görünüyorsundur ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
(491 puan) tarafından
Ay teşekkür  ederim canım Allah razı olsun ben biraz fazla tontis oldum sanırım
0 oy
tarafından
Amaaannn neyine tanıyın bu kadar kafana acaba bende tosuncuk oluyorum hamileliklerimde hep ") bende koltuğa otururken bip bip bip diye park sektörü sesi çıkarırlardı "D ben giderdim ablam arkamdan gelirdi uzun ve geniş araç geliyor dikkat diye "D ben güldüm güldüm geçtim doğurunca aldığım kiloların hepsi gidiyor zaten ama tabi emzirirken tekrar bir daha alıyorum aha şimdide diyette yim maşallah 10 kilo verdim bile hiç kafana takma doğumdan sonra gider hepsi emzirirken hele tipir tipir dökülür bütün kilolar meral etme 
(491 puan) tarafından
Canım inşallah bebeğim emer bende sağlıkla kilomu veririm tek istediğim onun sağlıklı olması ama insanların söyledikleri beni çok kırıyor
tarafından
Aman boş ver hiç duyma bile he de geç
0 oy
tarafından
Canım belki şekerle alakalı bir sıkıntın vardır. Başkalarının dediğini takma ama yinede ihmal etme. Doktorunla görüş bence . Hamileyken alıngan oluyoruz ama kendi sağlığın ve bebeğinin sağlığı için dikkat et biraz .
(491 puan) tarafından
Dikkat ediyorum inanki iki öğün yiyorum ve ara öğünler yiyorum bol su ayran içiyorum  falan  gelecek kontorlde şeker testi yapacak bakalım doktorum
tarafından
Dikkat et derken az ye anlamında demedim canım, gerekli testleri yaptırki kilo almanın sebebinide öğren. Belki başkaları yemek yediğin için kilo aldığını sanıyorlardır ama altında sağlık sorunu çıkabilir. Doktora da söyle , mutlaka şeker testi ister.
(491 puan) tarafından
Aynen haklısın bnde polikistik icerde var bu hastalık hareketsiz kalınlığında kilo yapıyor bu hastalikta kadınlar şeker hastalığına hızlı kilo almaya meyilli oluyorlar doktorum gelecek kontrol şeker testini yapacak
0 oy
tarafından
Çok özürdilerim ama senin biraz ruhunu ibadete vermen lazım yazdıgın bana çok  gereksiz geldi teselli Allah'tandır sen bebegim sağlıklı dünyaya gelecek mi diye dua et boşver kiloyu vs 
(491 puan) tarafından
Canım inan tek duam o Rabbim beni anneliğe layık görmüş onu bana vermiş o benim minik mucizem canım
Ama insanların söylediği sözlere kirılıyorum kendimi kötü  hissediyorum bu yüzden öyle bi cümle kurdum ama çok çok haklısın teselli Allahtandir
tarafından
Seni şekillendirmelerine izin verme canım sen umursadıkça onlar üzerine gelir bırak fesatlıklarından kendilerini yesinler
0 oy
(682 puan) tarafından
Ya cnm niye üzülüyorsun bebıs saglıklı olsunda ister 120 kilo al kimseyi kafama takma pofuduk ol bebısde pofuduk olsun
(491 puan) tarafından
Ya tek istediğim onu sağlıkla. Kucağıma alabilmek hepsi bu
Ama insanlar moralimi bozuyor en yakın arkadaşımla hamile kaldim kalali görüşemedik bana watsaptan msj atmış senin fotonu gördümde duvar gibi olmuşsun şok oldum diye
(682 puan) tarafından
Ayy kızma ama o arkadasın ***** mi ya hersey cnm bebegın saglıgı hersey den önemli bosver cidden kafana takma ya hem cocuk ta hisseder ne diyen desin zaten esin seni sevimli ayıcıgın diye seviyormuş demek ki oda halinden memnun senin takma bos ınsalnları kafaya
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Doğum yapınca gidiyo ne varsa... sen bi can tasiyon kimseyi duyma. . Bebegin  sağlıklı çok şükür gececk hepsi üzülme...
(491 puan) tarafından
Canım benim Allah razı olsun
0 oy
(497 puan) tarafından

Canım bende 47 ile hamile kaldım doğuma girdiğim zaman 74 kiloydum:D

Eşim dombili diye seviyordu beni. Şu an 6 ay oluyor 50 kiloyum. Bebeğin sağlıklı olsun da kilo elbet veriliyor. Bana neler neler diyorlardı hiç oralı bile olmadım 

(491 puan) tarafından
Canım nasıl verdin o kadar kiloyu zor oldumu kendiliğinden gidiyormu
(497 puan) tarafından
9 kilo doğumda gitti, geri kalanı da 2-3 ay içinde kendiliğinden gitti
0 oy
(849 puan) tarafından
Canım Rabbim taktir edip sana bir evlat nasip eylemiş kimseyi takma ben 60la hamile kaldim 74 ile doğuma girdim hayatım boyunca ilk kez o kiloya ulaştım e haliyle kimse alışık değil di bir ödem vardı bende varya akıllara zarar elimle bacagima bastirdigimda resmen parmağın içe gömülüyor dü ağzım burnum silikonlu gibi şişti kilodan çok ödem vardı herkes arı sokulmuş gibi olmuşsun yok işte doğumdan sonra hemen geri ver hiç yakışmamış diyor dü Allah var eşime sorardm bence hic kilolu degilsin abartma derdi ama bende kendimi taniyamiyordum hiç birşey yakismiyordu makyaj bile hatta disariya cikmak bile istemiyordum son aylar da oğlum 7 aylik 58 kilodayim yani takma kafana kilo dediğin nedir ki Allah cana zeval vermesin gerisi kolay her bünye bir değilki ben soyleydim böyleydim diyenlere kulak bile asma saglikla al inşallah kucağına ve sadece yavruya odaklan o sana Allahım bir mucizesi
(491 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun Allah razı olsun canım çok çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ya ben anlamiyorum bi kadın bi kadini boyle kdinsal konularda bile isteye nasıl üzer ?
(491 puan) tarafından
Şakayla karışık devamlı kilomu eleştirdi abimin eşi geçen annemlerdeydik hep birlikte
0 oy
(130 puan) tarafından
Bol su ic simdi dogumdan sonra da bol su ic gider. Kus gibi hafiflersn ama suyu ihmal etme
(491 puan) tarafından
Günlük 2 litre iciyorum su
0 oy
(1,379 puan) tarafından

insanlar ne kadar acımasız ya :(

0 oy
tarafından
şeker yuklemesi yaptırdın mı,bence dr una danış bu konuyu diyetisyene falan yonlendirir belki ,fazla çünkü ödemde olsa
(491 puan) tarafından
Birdahaki kontrolde yaptırcam
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Ablamda çok kilo almıştı doğumdan 10 gün sonra eridi resmen meğer ödemmiş canm ayrıca bunları düşünmee bebeğinii düşün kilo olsa bile doğumdan sonra verirsin kaç yıldan sonra bebişin olcak bu kafana takacağın en son şeu olsun 
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Şöyle dusun bebegin mi kilolarinmi tabiki bebeklerimz.

Bnm teyzemde oyle 9 ay full yatmis 45 kilodan 80 e çıkmış doğumdan sonra bisey kalmiyo hele odemse 1 ayda 15 kilo rahat verirsin hic dert etme. Doğumdan sonra bol su ic

Ben hamileyken az kilo alanlardanm emzirme döneminde alanlardanim bebegim emsin yeter 70 e doğry gidiyodum en son hamileyken bile en fazla 72 gordum. Bebegim iyi olsun kilo en fazla 1 senede gidiyo korkma

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 343 göst.
5 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 718 göst.
9 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,940 soru

11,373,861 cevap

34,856 kullanıcı

...