0 oy
268 göst.
Aile kategorisinde (84 puan) tarafından
İkinci bebeyim doğunca oğlumun 1 yaşı olucak . 1 yaştan sonra bebekler uslanır ı yoksa dahamı yaramaz olr kız benekler diyolar çokda yaramaz deyil ama erkek bebekler fazla yaramaz oluyi. Kucak falanmı sitycek nasıl yaramazlıklar ypacak cokmu can sıkmaya başlıyor bir yaştan sonra neler bekliyo benide bilmek istyorum iki bebişime birden baka bilecekmimyim

30 Cevaplar

+1 oy
(44 puan) tarafından
Cok daha zor. Ne duruyor dur demekten de anlamiyor. Düz duvara tırmanan cinsten oluyirlar. Ben peşinde koşmaktan eridim bittim. Bide bebek olcak sizin . Biraz zorlanırsınız ama sonrasi guzel olur. 2 si bi arada sikilmazlar. Çünkü oyun arkadaslari hazır 
(84 puan) tarafından
Yaaa :/
(84 puan) tarafından
Peki ya acaba bebeye vurur tirmalarmı kıskanclık falan oluyormu bir yaşta
(4,172 puan) tarafından
Aynn. Her donemin ayri zorlugu kolayligi var.  Mesela kucak olayi baya azalio. Cunku yerde yurumek istio cogunluk. Kucagada gelmek istio da yinede o konuda rshatlio insan. Ama buseferde heryere tirmanio.
(962 puan) tarafından
Cnm vllh benimkine kardeş doğdu hiç değişmedi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbim kolayligini verir dusunup uzulme. Istersen sakin uslu olmasi için her gün 88 kere ya halim oku bebegine . Surekli karnını sevdir kardes cıcık diye. Anlamaz diye dusunme sen anlat . Bir yasina gelince çok daha iyi anlayacak seni islak mendil istersin onu arayacak gozleriyle . Ikiz buyutur gibi dusun yas araligi çok fazla yakin olduğu için kiskanmaz zannetmiyorum hayatının bir parcasi gibi büyürler beraber . Namazlarından sonra kolayca büyütmek için dua etmeni tavsiye ederim 
0 oy
(4,969 puan) tarafından
Kızıim var 26 aylık olcak iyi gibi ama oğlum 8 ay olacak cnmdan bezdim herşeye ağlar hiç bişeye sakın kalmaz HP bı olumsuzluk sakin olmak yok bnde anlamadım niyet böyle 
0 oy
(6,344 puan) tarafından
1 yaşından sonra daha zor. Çünkü enerji geliyor yürümeye başlıyor diş çıkarıyor. Ve benim kız. 15 aylık aşırı anneci oldu sürekli dibinde kucağımda memnuniyetsiz. Mız mız uykularıda düzene girmedi. Ama tatlı yanlarida var tabi. Az çok ne istediğini belirtiyor şu istiyor mama istyor şunu getir şunu götür diyince yapıyor :) 

Ben hep umarım 1 yaşından sonra kolaylaşır diyordum ama farklı zorluklar çıkıyor işte kolaylık yok. Sizin baya erken olmuş ikinci. Ben en az 4 yaş düşünüyorum o da yaparsam tabi. 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Asil hareketlenmeye baslayinca yaramazliklar basliyor 
0 oy
tarafından
tabi ki daha zor.. ama bu erkekler yaramaz olur algisi yanlis.. cocuk geniyle ilgili , anne baba yaramazsa ya da cektigi gen, cocuk da yaramaz oluyor.. benm kizim bir sn durmuyor mesela.. Ama nie erkek cocuklari gordum etrafimda cok usluydu.. yani yaramaz olacak aman nslsa erkek die dusunme ki olmasin :))
0 oy
tarafından
Tam hareketlendiği zaman :) 

Bu bebekten bebeğe değişir ama daha yorucu oluyor 
0 oy
tarafından

Tam yürüme keşfetme çağı. Uslu olması pek mümkün değil :)

0 oy
(1,948 puan) tarafından
Bana o aradaki dönem daha rahat geldi çünkü bebekte biraz daha rahatlıyor derdini falan el kollarlada da  olsa anlatıyor yavaş yavaş yürüyor bence daha iyi bir yaş sonrası bebekler biz şimdi 2 yasa girdik 2 yaş sendromu başladı 2 yaş zor Baya ama şu da var ilk yeni doğan dönemi benim öyle zor geçmişti ki kolik bebekti o yüzden bu 1 yaş 2 yaş yeni doğan donemine göre çok çok kolay ,en azından evin içinde kendi baslarina oyun falan oynuyorlar sende bir kahve birsey icebiliyorsun ama yeni doğandan -  8 ci aya kadar ben iki dk kucagimdan indiremezdim belimde fıtık oldu nerdeyse tuvalete bile gidemiyordum o dönemler çok yipranmistim zordu , o yüzden bence 1 yaş sonrası daha rahat uyku düzenide  oturuyor artık bebeklikten çıkıp yavaş yavas çocuk oluyor bebeğiniz 
0 oy
(6,244 puan) tarafından
22 ay dan selam kemiklerim ağrıyor ulan peşinde koşmaktan sjsj 
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Kızım var ama on tane oğlana bedel çok hareketli muzur korkuyorum onla dışarı çıkmaya biyere gitsem elimi bırakıp kaçıyor beni dinlemiyor sadece subvar herbisini kendi görür tuvalet yemek vs miz miz değildir arti olarak bide artık herşeyi konuşup anladığı için arkadaş GB olduk ama bir yaş daha küçük genee sana bağımlı olur canım 
tarafından
Bebekkende hareketlimiydi kızınız benim bebeğim de çok hareketli buyuyuncede hareketli mi olacak merak ediyorum
(1,999 puan) tarafından
Evet ya bebekken de aynıydı ama değişebilir aynı olcak diye bişey yok
tarafından
İnşallah değişir inşallah o güç bende yol :))
0 oy
(1,892 puan) tarafından
Valla benimki yaşıyla beraber yürümeye başladı inan ki çok daha zor. Sürekli bir şeyler kırıp döküyor bir yerlerden hoplayıp zıplıyor ama düştü ay düşecek o yenmez buna tırmanılmaz vs diye diye akşamı ediyoruz 
0 oy
(3,181 puan) tarafından
DHa yaramaz hareketli oluyorlar 
0 oy
(7,609 puan) tarafından
Ooooo ikiz gibi olacaklar işin çok zor bacım Allah kolaylık versin bir yanda ayaklanan sürekli takip isteyecek olan bir yaş bebesi bir yanda yenidoğan.
(84 puan) tarafından
Evet canim ikiz gibi olcaklar ya ocakta yada aralıkta olacak birinci bebeyimde ocakta olmuşdu bu yil. Ama şimdi kaynvalidem cocuga bakamıyo şimdiye kadar zar zor gozettim ondan zor korudum bebeyimi ben ayina goee yemekler veriyorum bebeyime tuz asla kullçanmam bu tuzlu baharatlu her yediyinden bebeyime yedkridyini gozumle gordukten sonra olay cıkardım artık vermiyorum kendim bakiyorum bebeyime 5 6 aylıkdl yürütme diyordum yürütyordu , resmen bebeyimi kendi istediyim gibi büyütemiyordum şimdide kucagina beş dakka bile vermem. Ama 1 yaştan sora boyle sorunum olmayavak bu taraftan tamam , ama eşim bize alışır anneme alışır bana alışır sen küçüye bakarsın diyo ama bakamaycaklar alışmyacak bebeyim onlara bunu anladım ama yprumlarda herkes ama herkes 1 yaştan sora dahada zorlanmış hem arka dişler zor çıkıyo diyolar arka dişleri, çok huysuzlançyo , bazen yemek yemeyecek bazen hiç yerinde durmayacak heryeri karıştıracak işte o zamanlar ben onun peşinde koşamayacam ama mecburen yinede ben bakacam bebeyime kayinvalideden bi yardim yok bana eşimde desen işe gidiyo ne kadar kala bilirki anneside anlamaz cocuk bakmaktan
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bunu sorman garip geldi belli ki şimdiye dek zorlamamış.Benim oğlum doğduğundan beri zor neredeyse üç yaşında olacak.Anlatamam ne kadar zor olduğunu zaten ikinci çocuğumdu.Daha düşünmüyorum inşaAllah uslanır da bnde hayatımı yaşayabilirim.
(84 puan) tarafından
İlk 1 ay kadar canım çıktı gece gündüz ağlıyordum yaa, ama ondan sonra rahatladı ara sıra huzursuz evet ama oyle cokda yıpratmıyor beni sadece ilk bir ay ondan sonra rahat yani, tabi zorlandım zamanlar oluyo ama dayanilamayacak gibi deyil,
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
O zaman bebeğin rahatmış bnm ilk çocuğum ilk  doğduğunda ilk altı ay zorladı.Sonra rahatlamıştım taki ikinci ilk çocuğum doğana kadar ikinci çocuğumda hem hamilelik hem doğum çok zordu zaten hamilelikte ilk çocuğuma tuvalet eğitimi verdim öğrettim şimdi ilk çocuğum altı yaşa geldi sayılır ikinci neredeyse üç yaşında doğduğundan beri hala zorluyor.Bunlar az daha büyüsün daha çocuk istemiyorum rabbim bunların canını sağ etsin.
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Akıllı yaramaz orta halli olarak 3 erkek anasıyım. İşin zor. 1 yaş daha konuşmaktan da anlamaz. Can sıkacak diye düşünme ama fiziksel olarak yorulursun biraz çünkü hareketlenme zamanları. 

Ha zor ama bakabilirsin tabi ki. O güç annelerde var.
0 oy
(7,019 puan) tarafından
Öyle düşünme canım zorlancam diye düşünürsen büyük bütün gün otursa 2 dk ayağa kalksa zorlanıyorum dersin ama zorlanmam ben hallederim dersen çocuğun evin altını üstüne getirse oyun oynuyo yeni şeyler oyreniyo der mutlu olursun psikolojik bişey yani aslında benim oğlum çok huysuz bi bebek değildi Allah için ama yine dezorlandigim zamanlar oldu yaşını doldurunca yürümeye başladı o dönem çok zordu mesela yürümek istiyo hiç oturmuyo sürekli hareket halinde hep düştü düşecek bi yere çarpacak peşinde dolandım durdum sonra yürümeyi iyice pekiştirdi ve kendi kendine oyun oynamaya başladı üstümden koca bi yük kalktı derdini anlatabiliyo bişey isterse yanına gidiyo gosteriyo yuruyebiledigi için istediği oyuncağa kendisi ulasabiliyo çok rahatladım bence böyle olur senide Allah kardiramayacagi yükü vermezmis kuluna sen 2 çocuğa bakamayacsk olsaydın vermezdi emin ol 
0 oy
(657 puan) tarafından
1yaştan sonra azdı benim ki uyku gitti mızmızlık başladı keşke yaşına girmeseydi diyorum akşama kadar peşimde anne anne diye geziyor iş yaptırmıyor yemek zor yiyorum Allah annelere sabır versin 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Kız olsun erkek olsun büyüdükçe yaramazlaşıyo canım daha fazla merak duygusu oluyo her yeri karıştırmak bakmak çıkmak istiyorlar iki kızım var ikisi de öyle çekmece dolap tezgah çanta sandalye masa atlamak hoplamak herşeyi karıştırırlar dökerler görümcemin de oğlu var kızımla yaşıt oda aynı herşeye kendini hazırla 
0 oy
(236 puan) tarafından
Wllaha canım çok zor Allah acılarını göstermesin iki yaşında kızım var hergün sabır testinden geçiyorum 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 46 göst.
0 oy
13 cevap 169 göst.
0 oy
1 cevap 30 göst.
15 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ozgeee45 (10 puan) tarafından soruldu

379,921 soru

11,373,091 cevap

34,855 kullanıcı

...