0 oy
1,036 göst.
Diğer kategorisinde (2,142 puan) tarafından
Komşumun kızı Suriyelilerin çalıştığı bir ortamda çalışıyor önce arapça kursuna kayıt oldu dun bir giyinmiş yolda gördüm aynı onlarin bayanlari gibi biraz saf biri acaba aşık mı oldu suriyeliye

16 Cevaplar

+9 oy
(7,981 puan) tarafından
Bir bu eksikti 20 yıl sonra bizden kız alacaklar biz onlardan alacaz ne yazık ki l. Keşke defolup gitseler dahada zaman gecmeden 
(7,981 puan) tarafından
Baksana biri demiş sen kimsin Suriyeliler bu toprakları almış. gelse delirme
(764 puan) tarafından
Pis Suriyeliler hiç sevmem onlar  kimki toprak elinizden alacaklar ** sürüler doğurup doğurup Mahal atıyorlar
(8,937 puan) tarafından
Nerde diyo onu göremedim ben
(802 puan) tarafından
Ayy keşke gitseler dün parka gittik 2 tane oturmuş kendi dillerinde konusuyorlardı. Sövüyorlar mı sayıyorlar mı belli değil çok rahatsız oldum.
(3,457 puan) tarafından
Nefret ediyorum bir evde bir tane kadın 20 tane erkek dibimde oturuyorlar hani şeriat nerde kaldi. Ne yapıyorsunuz siz o evde okadar erkekle pislik hepsi pislik net
-Reklam-
+7 oy
(362 puan) tarafından
 Rus gelseydi kimsenin giki çıkmazdı Osmanlı 402 yıl yönetti Suriye'yi onlarında dedeleride bizim gibi bize aitti bu ülkede ilk din bitirildi dini biten insan Arapçadan nefret eder müslümanlardan nefret eder  peygamberimizde arapti onun ırkını kucumsuyor İslam dini bir arapa geldi kafası yasiyor insanlar bunu başka yolla anlatmaya çalışırlar aslında. insan 2metre kabir sahibi olacak bu varlığı kelimelerle yetmeyen koca evrende tabi oda nasip olursa insanlara ırkçılık yapan kişi bizden değildir dinimizde müslüman olmasi şart türk olması değil ha birde genetik test yapılsa su Türkiye'de kimse türk çıkmaz kimse kimseye benzemiyor bir japon Çinli yada Kore fenotipi gibi aynı görüntüde değiliz Türkiye bir Mezopotamya her ırkı barindiriyor gönül kimi severse onda güzel 
tarafından
Allah razı olsun senden ben hamileyim diye gerilmek uzun uzun yazmak istemedim neyseki bu ülkede hala aklı başında at gözlüğü takmayan birileri var
(362 puan) tarafından
Vay demek bilgesin aydınsin  öğretmen olduğun için kendini dünyanın en zeki kişisi mi saniyorsun karşında kimse yok diyerek küçümsedigin kişiye cevap vermekte ayrı bir tezat ya ırkçı değilim diye kötü oldum ya neyse
(362 puan) tarafından
Hale beynimin sadakasini versem on kişiye yeter zeki biriyim tek başıma birsuru kişiyle tartistigima göre herkezin gorusune uymak zorunda değilim fikrimi sunarken sizin kaliplasmis normlarıniza uymuyorum bu yazdıklarınin hepsine katılıyorum Afgan konusunu biliyorum ki üstte soru Suriyeli ile evlilik olurmu idi Afgan kişilerinin geleneksel yaşantısı değil bizim ülkede de çok değil 30seneye kadar 13yasinda çocuklar evleniyordu 18yasinda evlenene evde kalmış gözü ile bakılıyordu  kız çocuğunun değerinin hiç olmadığı bir toplumdayiz oglancilik ile ilgili Türkiye'nin de bir gecmisi var bu güne gelen konu o değil dinin emirlerini yerine getiren muslumandir lut kavmi içlerinde 33kisi için helak oldu Allah görüyor herkesin günahını sevabını kişiler ile bir ulus ölçülüyor Afganistan bundan çok bir zaman önce gayet modern bir ülkeydi getirilen rejimler ile şuan ülke bitmiş bir halde demokrasi yok
(8,937 puan) tarafından
Bencede neyse
(1,968 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Zeki oldugunuz için tartışmiyoruz tam tersi geri kafalı ve sinir bozucusunuz anlama kabileyetiniz yok sanki ,ama kendine bir norm belirlemişsin ve esas sen kafa yapının dışına çıkamıyorsun yukardada yazdım kendinde diyorsun bizden otuz yıl önce vardı eskiden geride ,geri gidelim o zaman  yerleşsinler ülkemize, yerleştiler zaten  bir daha gelsin bu ülkeye oglancilik oğlun varmı bilmiyorum benim var ve Afgan Suriyeli gördükçe aklım çıkıyor,  sonra 18 yaş altı evlenme gelsin kız çocuklarını patır patır evlendirelim hiç bir hakkı olmasın çocukların ,eski şeyler ne olacak vardı zaten  vardı ya ,ben ne anlattım zaten bu ülkeler bizi geriye götürüyor dedim pes diyorum size o ülkeleri çökmüş yanlış rejimler yüzünden al kendin diyorsun , gelsinler bizimde ülkenin içine etsinler o zaman mantık bu iyi sevin siz Suri ,Afgan din kardeşi seviciler aman yazmayın yani sizinle uğraşmaya tahamullum yok beyniniz dar almıyor ,hepimiz müslümanız , din kardesiyiz bu ülkede ne isterlerse yapsınlar zaten bu ülkeyi dedelerimiz ninelerimiz seker cikolata ile aldı Fink atsinlar bizim ülkemiz de,onlar sahil kenarlarinda nargile icsinler ,türk mehmetcikleri suriyeye operasyonlara girsinler ne olacak, ilerde de onlara biz 1 doğururken 7-8 dogurduklari için  asimine oluruz asimine bir hayat sorun değil ,biz onlara uyarız çok iyi çağdaş toplumlar çünkü bizi daha iyi seviyere taşıyacak mülteciler, onlar sayesinde muasır medeniyetler seviyesine ulaşırız artık ,ülke olarak zaten kendimize yetemez hale geldik nerdeyse ,Allah sonumuzu hayır etsin diyorum son sözüm bu kadar ,anlarsın inşallah ,aralarda ironi yaptım inşallah hangileri ironi çözebilirsin
+3 oy
(8,937 puan) tarafından
Memlekette aşık olunacak ADAM mı kalmadı? Suriyeliler adam mı kendi vatanına insanına hayrı olmayanın başkasına ne hayrı olcak kaçsın kurtarsin kendini işini degistirsin gerekirse sakın bulasmasin sunlara
(8,937 puan) tarafından
Ben komsu ülke bile olsa sevmem muslumansalar muslumanlar beni ilgilendirmez dinleri allahla onların arasında insanliklarini zaten sevmem hepsi eğitimsiz pis temizlik nedir bilmeyen cahil ahlaksiz vatan hainleri içlerinde iyi olanların hepsi kendi ülkelerinde kalıp vatanları için savaşıyor
(7,981 puan) tarafından
Ay yukardakinin bana yazdığına bak deli oldum cvp vermiyecem böyle insancıklara
(8,937 puan) tarafından
Tam Bi komedi yemin ederim kriz geçirdim bu kadar cehalet olmaz
(7,981 puan) tarafından
Ben uğraşmıyacam ne demişler iyi olmak istiyorsan cahile sohbet kes.. sinirlerim bozuldu ya
(8,937 puan) tarafından
Değmeyecek insanlar için sinir bozmaya degmez
+1 oy
(1,292 puan) tarafından
Ordan buraya memleketini bırakıp gelen çok da düzgün tipler değillerdi. Kimsenin günahını almak istemem ama kadını kızı yuva yıktı, doğurup doğurup sokağa attı, erkeği çaldı çırptı, öldürdü, tecavüz etti... Düzgün olan o kadar nadir ki içlerinde... Ve de kendi memleketinde kaldı ocağını yurdunu bırakmadı. Hiç de sevilecek tarafları yok yani bırdakilerin. arkadaşın öyle bir hata yapmışsa da Allah  yardım etsin. 
+1 oy
(697 puan) tarafından
İnşallah aşık olmamıştır 
0 oy
(1,968 puan) tarafından
Olabilir yada aralarına girmeye çalışıyor birini beğendi falan yada arkadaş edindi Suriyeli kadın yani 
(1,968 puan) tarafından
Canım tessttür ayrı yada  düzgünce çarşafla kapanmak ayrı ben Suriyeliler gibi giyinmeye başladı diyince şey anlıyorum alta dar bir kot üstte dar birseyler kafa çıkı gibi topuz üzeri  örtü gözlerde ful sürme simsiyah , kaslar ful simsiyah boya belirgin bir  ruj makyaj yani benim aklıma normal kapanmak gelmiyor ,eğer normal kapalı isen cevremdekiler Suriyeliler gibi diyorlarsa onların gözünde sorun vardır
(1,968 puan) tarafından
Yani canım benim gördüğüm çoğu aynı bu şekilde ben pek düzgüne denk gelmedim yaşadığim çevre biraz  pahalı bir semtte oturuyorum Suriyeli hiç yok zaten çarşıya vs çıkarsam ancak görüyorum ordada hiç düzgünunu görmedim nerde olay var onlar orda oluyor   her yerin iyiside vardır kötüsü de illa ama kültür yaşayış sekillleri düşünce şekilleri herseyleri benden çok uzak bir ırk o yüzden sevmiyorum ülkemde de bulunmaları istemiyorum
(1,968 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Neden kapsamayayim bizim nene hatun bile Osmanlı Rus savaşi sırasında ,kundakdaki bebeğini bırakıp savaşmış bu ülke öyle öyle kazanılmış , yani onlar ülkelerini terk edip buraya sığınmacı gelmişler keyiflerine bakıp her yıl çocuk doğuruyorlar bundan onbeş yirmi yıl sonra ülkemizde bir dejenerasyon oluşacak yarı yariya ya onlar asimine olacak ya bizler çünkü bizden fazla ürüyorlar ben tek çocuk annesiyim çoğu benim yaşımdaki Suriyeli kadının 6-7 çocuğu var ve kültürleri bizden çok geri ,ahlak anlayışları farklı , ben Suriyeli erkeklerin bulunduğu bir ortamda kendi ülkemde rahat edemez oldum ve vatan sevgisi olmayan buraya gelen ve yıllar icinde ülkemde bir sorun teşkil edecek insanların neyine saygı duyayım
(1,968 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bak ilk cumlemde dedim canım bizim nene hatun kundaki bebeğini bile bırakıp savaşmış o insanlarda vatan sevgisi yok bizim ülkemize ne yararı olur ki iyiside olsa istemiyorum saygıda duymak zorunda değilim hangi Suriyelinin bir faydasını gördü bu memlekette sevelim bak gelen afrikalilari  seviyorum ırkçı değilim  niye saygılı insanlar ben hiç bir köşede seyyar saticilik yapan afrikalinin birine sarkıntılık ettiğini falan görmedim ,ekmeğine bakıyorlar ama nerde bir Suriyeli Afgan dedinmi yok ya kültürleri bozuk adamların
(1,968 puan) tarafından
Onun için hani o senin düzgün dediğin insanlarda o kültürde yetiştikleri için sana ne kadar da düzgün gelsede ben düzgün bir zihniyet ile büyütülmüş olduklarına inanmıyorum
0 oy
(311 puan) tarafından
Yani neden olmasın ki Suriyeliler de insan sonuçta hepsi kötü değil ki bizim yanımızda çalışan biri var kardeşimiz gibi çokta severiz 
(2,142 puan) tarafından
Kötü oldu diye değil yani onlar gibi giyinmiş bende acaba dedim
(311 puan) tarafından
Yani olabilir tabi beğenmiştim belki yada orada çalıştığı için onalra ayak uyduruyor da olabilir herkesin kendi hayatı bizi ne ilgilendirir
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Gönül bu ota da konar b.oka da. Ama canım yani şimdi sanane bundan bizene bundan herkes istediğini sever istediğini giyer
(2,142 puan) tarafından
Annesi yakınım yani yorum yapmak için yazmayın bir zahmet devir kötü insan korumak istiyor özellikle kız evlatlari
(9,022 puan) tarafından
Evet devir kötü insalra dışardan bakıp aaaaa aşık olmuş demek mesela kötü. Kızı alıp bir çaya cagirsan oturup konuşsn kendi kafanda kurmak yerine iletişime gecsen
(2,142 puan) tarafından
Selim'in annesi sen bir papatya çayı iç sabah sabah konuşmadığımi ne biliyorsun
(9,022 puan) tarafından
Olur canım içerim. Konuştuğunu yazmadigin için bilemem evet. Benim bildiğim insanlar böyle böyle dedikodu çıkarıyor. Bu arada papatya cayinin ne işe yaradığını öğren. Bir yerde okuyup cümle içinde kurmuş gibisin :D yoksa ben gayet sakinim gel iki kupa yapayım biri sna biri bana
0 oy
tarafından
Eğer arapça kursuna yazıldıysa arapçayı pekiştirmek için iletişim kuruyor olabilir
(2,142 puan) tarafından
Kurs değil ama kıyafet konusu aklımı karistirdi bence insanın kendi duruşu olmalı
0 oy
(3,894 puan) tarafından
Olabilir canım onlar da insan :) 
0 oy
(48,731 puan) tarafından
olabilir Allah iyilerle karsilastirsin 
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Biraz duyar kasayım

Onlar da insan ne olmuş yani aşık olamaz mı 
0 oy
tarafından
Benim teyze suriyeli birine aşık oldu kaçtı şu an çok pişman valla
(2,142 puan) tarafından
Bir kere kültür farkı var bilemiyorum nasıl olur senin teyzede onlara hevesleniyor müziklerini dinliyor kıyafetleri onlar gibi mi giyiyordu
tarafından
Bn batmandaydım teyzem İstanbuldaydı ama aynı iş yerinde çalışıyorlardı sanırım
0 oy
(999 puan) tarafından
Benim eşimin de arkadaşı Suriyeli bı kadinla evlendi kadın iyi bı kötülüğünü görmedim Türkçe de biliyor 

Rabb'im doğru insanlarla karsilastirsin
(2,142 puan) tarafından
Bilmiyorum ben istemem şahsen arkadaşımın kızı
(999 puan) tarafından
Bende istemem tabi ama isteyen alıyor veriyor
0 oy
(710 puan) tarafından
Etkilenmiş olabilir. Yani akşama kadar dip dibe durmak ister istemez etki eder diye düşünüyordum. Suriyeliler gibii giyinmiş deyince aklıma  siyah çarşaf geliyor. Üstüne bir de kursa gidip dil öğreniyormuş. İşin iyi tarafından bakınca maşaallah demek istiyorum. Türkiye gibi bir ülkede İslama yakışır şekilde giyinmek ve Kuranın dilini öğrenmek çok büyük nimet. İnşaallah ahlak olarakta çok öok güzelleşir, zaten güzelsede daha da güzelleşir. 
0 oy
(9,001 puan) tarafından
Aşk işte Türk kürt Suriyelileri bunda da mı ayrım yapılıyor bence gereksiz ...

İki kişi sevmişse 3.yune ne
(7,690 puan) tarafından
Türk Kürt, suriyeliler gibi vatan haini mi
(9,001 puan) tarafından
Vatanina olan tavrını değil iki kişinin arasındaki sevgi sorgulaniyor
(7,690 puan) tarafından
Vatanını satan insandan hayır mı çıkar tabii ki oyle insanlar sevilmez sevilmemesi de lazım

İlgili sorular

0 oy
49 cevap 1,375 göst.
5 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Linkin (15,286 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 72 göst.
0 oy
8 cevap 164 göst.
6 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Elitta (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 336 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mandalina_ (5 puan) tarafından soruldu