0 oy
159 göst.
Aile kategorisinde (41 puan) tarafından
Arkadaşlar ben akraba evliliği yaptım yani kuzenimle evlendim halamın oğlu ile. Kaynanam halam olur . Bir buçuk senelik evliyim 39 haftalık da hamileyim ama halam bugüne kadar evime toplam 10 kere gelmemiştir ben hep gidiyordum beni hiç aramaz 9 ayım bitiyor bana bir bardak su uzatmışlığı bişey ihtiyacım olup olmadığımı sormadı hastanelik olduğum hastanede yattığım zaman da oldu asla aramadı beni nasılsın demedi. Yaptığı tek şey eşime arayıp zeynep nerde demek bu kadar oda arada soruyor eşimi hergün arıyor görüntülü vs. Adım çoğu zaman hiç geçmez ben yokmuşum gibi. Eşimle yeni evlendiğimde çok kavga etmiştik her zaman beni şuçlamıştı hiç haklı görmedi beni oğlunu çok seviyor. Babam a sürekli beni şikayet ediyor. Dolduruyor babamı da. Şimdi en fazla 1 hafta sonra doğurucam hastaneye geleceğini sanmıyorum. Küs değiliz yanlış anlaşılmasın ben gidiyordum hep. Eşim e annen beni arayıp sormuyor gelip gitmiyor diyorum haklısın diyor tek dediği şey bu uzatmayalım diyip konuyu kapatıyor. O da hasta o da rahatsız kadın kendisiyle mi uğraşsın falan gibi bahaneler buluyor. Napmam lazım sizce canıma minnet uzak dursun benden diyip yoluma mı bakmalıyım yoksa ben onun geliniyim torununu doğurucam neden bu düşmanlık diye sormalımıyım. Siz olsanız naparsınız

12 Cevaplar

+1 oy
(7,248 puan) tarafından
Dertsiz başına dert alma boşver arama sorma 
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
3. Hamileligim ve üçünde de bi kere bile aramadı dert etmiyorum keyfi bilir bana ne verirse benden de onu alır bu kadar basit 
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Herkesin paşa gönlü bilir boşver yoluna bak öylesi çok da lazım değil 
0 oy
(435 puan) tarafından

Bu erkekler ne zaman karısını savunacak. Savunmadan kastım da neden aramiyorsun anne. Anne git karıma bir bak yardımcı ol vs dese yeter yani kavga ette demiyoruz. Arayıp sormamasi daha iyi inan ki doğurduktan sonra çocuğu kendi çocukları gibi sahipleniyolar. Kaynanam bir video yapmış kendisi kocası oğlum ve kocam var videoda sanki evlatlarına yapıyormuş gjbi ben yokum :ermm: 

0 oy
(1,003 puan) tarafından
Sen ilk gelin misin? Torunu doğunca yumuşar belki. Kocanı sekreter olarak kullanıyor senden o şekilde haber alıyor. Büyük yaşını almış birine yakışmaz. Sen küçüklüğünle ona nasıl büyüklük olur göster. Bırak o öyle davransın. Sen sana düşeni yap. 
(41 puan) tarafından
Evet ilk geliniyim eşimin bir ablası yani kuzenim var bekar oda aynı şekilde benimle konuşmaz etmezler
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Canıma minnet uzak dursun deyip geçmelisin
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Kim halasindan hayır görmüş ki zaten sen bir de kaynana yapmışsın kendine bence hiç kafana takma ne kadar uzak o kadar iyi kafan rahat olur en azından bebeğine de mis gibi bakarsın 
0 oy
(5,809 puan) tarafından
Ay bu aynı benim kaynanam. 25 gün önce doğum yaptım bana Bi gözün aydın bile demedi farklı şehirlerde yaşıyoruz eşimle hergün konusur eder bazen beni sorar ya sormaz. Bende takmıyorum artık onun demesiyle birşey değişmeyecek
0 oy
(1,193 puan) tarafından
Şimdi düşündüm de ben çok zor halime kaldım. Tedavi gördüm olmadı. Maddi manevi çok hurpalandik eşimle. Sonradan binlerce şükür oğlum oldu. Ama kaynanam ne o günlerde ne hamileyken bir kere aramamistir. Ben de aramadım. Küs değiliz. Genellikle biz gideriz ama kadın dünya galesizi. O beni takmaz ben onu. Boşver sen de takma arama. İnan çok rahat. 
0 oy
(8,996 puan) tarafından
Dertsiz başına iş alma böyle uzaktan uzaktan daha iyi bence gelip evine.isine çocuğuna karissa sorun daha büyük olur bence 
0 oy
(31 puan) tarafından
Bizzat aynı şekilde kendimi gördüm, ilk başlarda çok üzüldüm bana neden böyle ben ne yapıyorum gibisinden baktim umursayan yok tam aksine hastaneye surekli gidiyosun çocuğa bisey olacak kurcalayip duruyorsun diye eşimi doldurdular neden gidiyo surekli demek yerine en son canıma minnet buldum amaaann kafam rahat en azından hic umrumda değil valla insallah daha çok arayı soguturlar sende aynısını dusun valla
(41 puan) tarafından
Evet aynı şekilde haftalık kontrollerim var bana neyin var demek yerine eşime niye hergün hergün hastaneye gidiyorsun diyor üstelik eşim benimle geldiğinde hastaneye arayıp acil yetiş şu oldu bu oldu diyip duruyor zaten zar zor izin alıyor adam bide izin gününde yetiş yetiş gel diyip duruyor
0 oy
(173 puan) tarafından
Arada Bi problem olmalı halan neden böyle yapsın sen hem yeğeni hem gelinisin acaba evliliğinizi mi kabullenmedi
(41 puan) tarafından
Halam dı ama uzaktık öyle yakın değildik eşimi de zaten 25 yaşımda ilk defa görmüştüm tanışmıyorduk bile hatta halamın kaç çocuğu var bilmezdim. O yüzde için de bana karşı bir yiyen sevgisi beslediğini sanmıyorum
(173 puan) tarafından
Anladım canım ben evliliğinizi kabullenmediğini düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 416 göst.
19 Haziran 2021 Aile kategorisinde Hiramm01 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 124 göst.
17 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bebegimm (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
0 oy
6 cevap 64 göst.
13 Ekim 2023 Diğer kategorisinde sinem_34 (26 puan) tarafından soruldu

379,062 soru

11,345,804 cevap

34,812 kullanıcı

...