0 oy
255 göst.
Diğer kategorisinde (162 puan) tarafından
Hemşire bana bebeğine 6 Öğün Wermelisin dedi kızlar sizler 6 Öğün mu Weriyorsunuz yani nasıl Weriyorsunuz neler Weriyorsunuz ben en fazla 3 yada 4 oluyor bana öğünlerinizi we Neler Werdiginizi yazarsanız Sevinirim 

6 Cevaplar

+1 oy
(11,074 puan) tarafından
Bebeğin 1 yaşındaymış. 3 öğün ana yemek 3 öğün de ara olarak söylemiştir o. Kahvaltı öğlen yemeği ve akşam yemeği yese yeter zaten yetmezse çocuk acıktığını belli eder. Bizde 3 öğün herkes aynı şeyi yer ne yapıldıysa. Aralarda meyve çerez tüketse yeterli. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kızım zor yemek yediği için 3 öğün yer bazen 1 
(162 puan) tarafından
Benimde Öyle Ama 6 Öğün Wer Mutlaka Dedi
tarafından
Yemeyen bebeğe zor yedirilince bu sefer hiç yemiyorlar
tarafından
Kızının kilosu ne kadar ki öyle dedi
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Kaç yaşında ki 
(162 puan) tarafından
13 Aylık
0 oy
(710 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık ki? Benim oğlum 22 aylık şuan  3 öğün yeriz 2 tane de kuruyemiş/pankek bal şeklinde ara öğün yapıyoruz. Tabi hergün kesin böyle oluyor diyemem bazen fazla oluyor bazen biraz daha az ama genel olarak bu. 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Canım 3 ana 3 ara yani biraz elma yer muz yer yoğurt yer normal öğün dışınfa az bile olsa ama bazı çocuklar yemez
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Bebeğim 10 aylık 7 öğün veriyorum. Sabah kalkar kalkmaz mama verip uyutuyorum. 1 saat uyur o ara kendi kahvaltımı hallediyorum ve onun için kahvaltı hazırlıyorum. Yumurta ev yoğurdu peynir ve bisküvi karıştırıp veriyorum. Biraz oyun oynayıp mama verip uyutuyorum. Uyanınca sebze çorbasını veriyorum yediğini sindirsin diye 1 saat oyalıyorum dışarı falan çıkarız gelince banyo yaptırıp mama verip tekrar uyuturum. Uyanınca gece tok tutsun diye organik pirinç unu ya da bebek irmiğini suda pişirir meyveyle karıştırıp veririm. Tekrar mama verip uyuturum. 6 öğün oluyor ama ben oğlum gece uyanmıyor diye 3-4 arası tekrar mama veriyorum. 1 yaşına gelince gece verdiğim son mamayı artık vermeyi düşünmüyorum 6 öğün veririm. Benim için önemli olan gün içinde proteinini, sebzesini, yoğurdunu ve meyvesini yedirmek 
(3,830 puan) tarafından
Bence çok iyi öğünleri. Ben en son 10 gibi doyurup uyutuyorum tabi uyuması 11i buluyor başta çok güzeldi 8 aya kadar hep en geç 9 da gece uykusuna yattı ama maalesef bu aralar geç uyuyor
(361 puan) tarafından
Ah öğünler güzelde bir düzene giremedik ha şu zaman bu zaman derken hep diş etkileyip durdu. Şimdide bayağı zorluyor ağzına yemek almak istemiyor tükürüyor atıyor. Mama diyor aç da bırakıyorum yemek yer diye yok yani napim mama veriyorum bende yaşına göre zayıf gibi sanki. Sağlıklı olsunlar da. Evet uyku geçme modu zor oluyor canım sen nasıl uyutuyorsun. Bizimki ayağımda sallıyorum. Erken yatınca erken kalkıyorlar. Bizimki hamilelik döneminde hep geç yatıp geç kalkıyorduk ona ayak uyduruyor herhalde :)
(3,830 puan) tarafından
Hahaha benimki de öyle sanırım :) doğum kilosu ne kadardı şu an ne kadar oldu ki zayıf dedin
(361 puan) tarafından
Doğum kilosu 3630
Şuan 8250
(3,830 puan) tarafından
Ortalama bir kilo canım hem boyu uzunsa kilosunu göstermez

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 384 göst.
1 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Bi prenses annesi (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 78 göst.
0 oy
21 cevap 490 göst.
22 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 394 göst.
9 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lelsie baya (702 puan) tarafından soruldu

379,855 soru

11,370,609 cevap

34,854 kullanıcı

...