0 oy
490 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hemşire aradı aşısı için rota virüs yapınca 4.ay aşısını geç yapmamızı söyledi az önce aradı kilosunu sordu 10 kilo 5 aylık ve sadece emziriyorum ayda bir belki 120cc mama veriyorum ona da söyledim ama çok fazla diyor napayım çocuğu 5 aylık sütten mi keseyim Allahım ya

21 Cevaplar

+3 oy
(5,911 puan) tarafından
Cocugun iyiliği için söylüyor. Kızıp sinirlenecegine ne yapacagını sorsaydın ya
tarafından
Söylemedi ki işte diyorum hani mama da vermedim bakabilirim başka tek dediği olmaz fazla
-Reklam-
0 oy
tarafından
Masallah cnm Allah bağışlasın 
tarafından
Saol canım
tarafından
Benimde 5 aylik sadece emziriyorum 7 kilo
tarafından
Maşallah canım
0 oy
(119,342 puan) tarafından
sutten kes demez hemsire ama 10 kilo 1 yas kilosu hemsirede ilerde obezite olmasin diye demistir 
tarafından
Bende farkındayım canım sordum kaç kere mama da vermiyorum sadece emziriyorum napabilirim ki başka diye tek dediği şey olmaz fazla olmaz fazla
(1,850 puan) tarafından
Sevdos cinsiyet bellimi
(119,342 puan) tarafından
soyletmedim dr baci dr 10 gub icibde mail atarim dedi cinsiyeti
0 oy
tarafından
Sütün yetiyor demek ki, mamayı neden veriyorsun ki. 
tarafından
Bazen kaynanama bırakmak zorunda kaldığımda mama veriyorlar canım
tarafından
Hemşireye koşmadım sadece diyorum başka ne yapabilirim diye bir şey demeyip ısrarla fazla diyor
tarafından
Kilo alımı için demiyorum ama kayınvalidene bıraktığında sütünü sağıp bıraksan. Yani sütün varken boşuna mama almasın çocuk. Anne sütü obeziteye sebep olmaz deniyor ama için rahat etmiyorsa bı doktora göster istersen. En azından belki bir yol gösterir
tarafından
Canım her ay kontrole gidiyoruz doktora doktora da diyorum bu kadar sürede veriyorum mama falan diye o öyle pek kilo yapmaz diyor ayda bir belki verdiğim için öyle dedi
tarafından
Aynen bu kadar kilo aldırmaz, öyle olsa mamayla büyüyen bebekleri düşünemiyorum. Ben sadece sütünü sağıp bırakabilirsin diye demistin
0 oy
(564 puan) tarafından
Canım sütün yetiyor demekki mamayı vermene gerek yok ki o zaman 
tarafından
İşte bazen kaynanama bırakıyorum ayda bir o zaman o veriyorum
(564 puan) tarafından
Anladım o zaman da yapacak bir şey yok ki kadın çocuğu aç mı bıraksın. Yapısı öyledir canım daha bebek büyüdükçe normale döner o.
tarafından
Yani benlik bir durum yok canım
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Bizimki 11 aylık 9 kilo bacım kilo iyi birşey degilki sağlıklı olsun da zayıf olsun yazık cocuga naptın dk başı emzirdin mi
tarafından
Hayır gündüz iki iki buçuk saate bir emziriyorum geceleri 3 4 saate bir
(1,850 puan) tarafından
Ek birseyler de veriyomusun
tarafından
Hayır canım sadece anne sütü ek Gıda bile vermedim daha
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Mamayi azalt cnm belli ki sütün yetiyor.Ayrıca böyle kilosu iyiyse neden mama veriyorsun? Benim bebegim minicik sürekli aglar her ay kontrole gidiyoruz kilosu hep orta yani cok zayif degil tombul da degil 3 aylikken 6 kiloydu ben yine de mama vermiyorum.Yetiyorsa gerek yok.
tarafından
Canım ayda bir belki kaynanaya bırakırsam mama veriyorum
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Demek ki sütün yetiyor, mama vermemen lazım. Bir çocuk doktoruna mı göstersen? Çok fazla mı emiyor acaba, bazen çok emzirmeyi bile yasaklayabiliyor doktorlar bebeğin durumuna göre, bence çocuk doktoru görsün. 
tarafından
Canım mamayı ayda bir kaynanama bırakırsam veriyorum gündüz de iki buçukta saate bir gece 3 4 saate bir emziriyorum canım
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Çocuk doktoruna götür neden çok kilo aldığına baksınlar belki bir rahatsızlığı vardır tahlil yapılır 10kilo çok fazla
tarafından
Olmadı öyle yapacam 1 hafta sonra kontrolü var yine boyu da70 cm
tarafından
Bence hiç mama verme sütünü sağ eğer evde olmadığin zaman versinler canım  ayaklandığı zaman kiloyu verir diye düşünüyorum doktora götürmekte fayda var yinede
tarafından
Yok canım kontrollerini hiç eksik etmedim acaba bir ay hastanede yattı her gün antibiyotik aldı o mu bu kadar yaptı kilo bilmiyorum ki
tarafından
Hastanede niye yattı
tarafından
İdrar yolu enfeksiyonu 3 4 gün yatacağı yerde yanlış tedavi yüzünden 1 ay yattı
0 oy
(465 puan) tarafından

Süttn kestigin anar iner merak etme sütün masallah yariyor ama gene de bi obezite mi yada baska bi rahatsizlikmi test etsinler bi biberon da bana gönder sütünden kız yavrum hic icemedi :'(

tarafından
Doktoruna her ay götürüyorum kan falan tahlil yapıyor hiç ters bir şey demedi
0 oy
(280 puan) tarafından

Masallah bebise gözüm yok Allah biliyor kıyaslama da değil fakat böyle bebek kilo postlaeini görünce kızım çok mu anormal diyorum. 10 aylik 7 kilo :angel:

tarafından
Canım benimki fazla seninki gayet normal maşallah
0 oy
(319 puan) tarafından
Takma hemşireyi.  Çocuklar ayaklandı mi zayıflıyor zaten 
tarafından
Belki de emzirip yatağına bırakıyorum kendi kendine dönüp oynasın diye
0 oy
tarafından
Neden bu kadar tepki gösteriyorsun 

Bu arada evet kilosu biraz fazla maşallah 

Benim oğlumda 4.5 aylık 8 kilo 
tarafından
Yok canım sadece sinirlendim hemşireye diyorum ki mama da vermiyorum hani başka ne yapabilirim falan tek dediği şey olmaz fazla olmaz fazla
tarafından
Tabiki haklısın demek ki sütün yarıyor canım maşallah
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Acaba hormon tiroit sorunu filan mı var belki aşırı kilo alıyordur tedavi filan olmalıdır her kg iyi olmayabilir diyet yaptıracak halin yok ama öyle bir sorun varsa öğrenmek lazım obezite olmasın 
tarafından
Canım doktor her ay kan alıyor tahlillerine bakıyor ters bir şey söylemedi hiç
(1,501 puan) tarafından
Buna ozellikle baktır o kan vitamin bakiyodur
(1,501 puan) tarafından
Erkek bebekte bile üst sınır 9.2 imiş bu ay seninki 10 kg obezite olmuş oluyor galiba
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Boyu ne kadar bebesmgen benim ki 6 ya gircek 8 kilo fazla gibi seninki en basiti bi cocuk doktoruna gotur yani 
tarafından
70 cm canım boyu
0 oy
(695 puan) tarafından
Niye kizdiniz ki kötülüğü için söylememiştir 5 aylık bebek 10 kilo sizce de çok değil mi..bence ne yapabilirsiniz onu arastirin..çünkü sonradan obezite olması daha kotu olacaktir
tarafından
Canım ondan kızmadım napabilirim diyorum ısrarla olmaz fazla diyor
(1,501 puan) tarafından
Persentile baktım da ben de zaten obez aslında erkek bebek bile 9.2 miş üst sınır
(695 puan) tarafından
Uzmanla falan görüşebilir son biz de yigenimiz de aynı şeyi yasyoruz şu anda. Geçen hafta annesi aşıya götürdü emzirme şıklığını azaltacaksin dedi. Tahlil falan yaptırın isterseniz
tarafından
Her ay yapıyoruz ki canım konrtollerinde
0 oy
(4,985 puan) tarafından
Benim oğlumda 4 aylıkken 10 kiloydum sadeve emziriyirum bende 

Ama.kaynana na bırakınca sütünü sagip ver niye mama yedirtiyorsun zaten kilosu fazla 

Ben sütümü sagip bırakıyorum bir yere gidince
tarafından
Canım gündüz bebiş uyumadığı için sağamıyorum hem geçen ay vermedim sadece bu ay bir kere 120 cc verdim
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Biraz fazla gibi kuzum benim kız 13 aylık on kilo. Mamayı verme hiç emzir sadece 
(1,092 puan) tarafından
Yapacak bir şey yok kuzum zaten ayaklanınca zayıflıyorlar
tarafından
Bende öyle düşünüyorum boyu 70cm normal mi sence
(1,092 puan) tarafından
Maşallah boyu da uzun kuzum normalin üzerinde bi bebek iri demekki
tarafından
Belki de öyle canım saol düşüncelerin için
(1,092 puan) tarafından
Sen de sağol kuzum
0 oy
tarafından
Gerçekten fazla kuzum benim 2 yaşındaki oğlum 10 kilo  emzirme aralarinı  azalt biraz 2 saatte emziriyorsan 3 saate çıkart maşallah maşallah bu arada rabbim yavrunu sana bağışlasın 
tarafından
Götürüyorum canım her ay kontrole kan tahlilleri yapılıyor hiç ters bir şey söylemedi
tarafından
Sütün yağlidir o zaman kuzum  belki buyudukce boya verir zayıflar
tarafından
Boyu da 70 cm canım o da uzun
tarafından
Maşallah süphanallah kuzum doğduğunda kaç kiloydu
tarafından
3.700 canım
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım benim arkadaşımın bebeği de öyleydi 2yasinda anca attı kilosunu. 

Bı şekilde atıyor yani sen gerekmedikçe mama verme bide ek gıdaya geçince basit karbonhidrattan uzak tut bebeğini  canını sıkma. Doktor kontrollerini ihmal etme. Sütten kaynaklı kilo gidiyo bı sekilde
tarafından
Yok ayda bir belki o da her ay değil mama veriyorum başka yok hiç
(1,363 puan) tarafından
Anladim canım sütun varmış maşallah aslında sütünü sagip bıraksan olmaz mı acaba.

Şundan dolayı diyorum mama bı anda çok fazla içtiği için midesi genişlemiş dolayısıyla doymak için daha çok emmiş ve bünyesine falza gelip kilo yapmış olabilir.

Çünkü arkadaşımın bebeği de önce mama yiyodu sütü gelince emmeye başladı .
tarafından
Benim bebiş gündüz uyumadığı için canım pek sağma dursaydı bulamıyorum ki

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 1,176 göst.
31 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 256 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Nur29 (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 78 göst.
0 oy