0 oy
283 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (2,155 puan) tarafından
Uyku tutmadi sorayim bari. Biz evlendigimizden beri alışverişimizi aylik yapiyoruz kalan parayla diğer ihtiyaçlarımızı karşılaşıyorduk. Şimdi bebekle ve arabayı satınca toplu almak imkansız hale geldi. (Pazar arabasiyla gidiyorum :)) haftalik yapanlar nasıl hallediyorsunuz elinizde çarçur olmadan

28 Cevaplar

0 oy
(1,351 puan) tarafından
Bizde aylık yapıyoruz haftalık bilmiyorum ya 
(1,351 puan) tarafından
Ay haklısın ya bide herşey ateş pahası
(2,155 puan) tarafından
Aynen geçen A101den yaptik, kasiyer abla bu aylik degil yıllık galiba deyip sinirimi bozdu. Halbuki cogunluk bebek için seyler. Göze batıyor dışarıdan. Millet az az aliyor heralde dedim bende
(1,351 puan) tarafından
Sana ne ya ister 1 günlük alır ister 2 yılık insanlar laf söylemeyi ne çok seviyorlar
(2,155 puan) tarafından
Bende orada öyle demem gerekiyordu ama müşteri coktu gülüp gectim. Büyük alışveriş mağazalarında ınsanlar toplu toplu aliyorda normal A101den alinca kasiyer sıkılıyor okutmaktan :)
(1,351 puan) tarafından
Cnm onun işi o yani okutmalı çalışıyorsa mecbur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her hafta gidiyoruz pazar market illa yaparız vallahi ben önceden aylık giderdim nasıl gidiyormuşm diyorum 
(2,155 puan) tarafından
Ayy sizin deneyiminize ihtiyacım var o zaman mesela liste mi yapıyorsunuz bu hafta alınacaklar gibi
tarafından
Evet liste yapıyoruz cnm
0 oy
(4,169 puan) tarafından

Hiç öyle bir planlama yapmadım evlendiğimden bu yana haftalık aylık diye ayırmadım yani ama sürekli alışveriş yapıyorum biten şeyleri alıyorum indirimde yakaladıklarımı stokluyorum falan Bi ben mi böyleyim acaba bazen bana çok geliyor sonra ama laızm ne yapalım deyip yine Bi online market alışverişinde buluyorum kendimi :angel:

(2,155 puan) tarafından
Limitiniz daha esnektir belki, kart kullanmiyoruz, maaşa göre liste yapiyorum ondan stok yapmam pek
(4,169 puan) tarafından
Eşimin maaş kartının kredi kartı var onun ek kartı da bende genelde alışverişleri ben yapıyorum indirim denk gelince alıyorum eşim de sorun etmiyor gereksiz şeyler almam çünkü misal deterjanı indirimde alınca Bi sonraki ay vereceğim paranın yarısını vermiş oluyorum
(2,155 puan) tarafından
Birde alışkanlık heralde canim. Esimle ortak alacaklarımızı aylik aliyorduk bitiyordu. Simdi bende indirim kovaliycam heralde. Kar yaparim belki
(4,169 puan) tarafından
Valla bence daha iyi misal salça a101 de indirme girmiş normalde olsa 1 kutu alır bitince yenisini alırım ama artık ne alsam kar dönemine girdik ekonomi berbat 3 kutu aldım 28 den benim kutular bitince tanesi 50 yi bulur belki ha eninde sonunda bitecek ömür boyu yetmez evet ama ekonomi bizi buna itiyor ne yapalım
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Bittikçe alırız aylık yada haftalik diye bir düzenimiz yok. Yalnızca maliyetli bir sey alacaksam ve acil değilse kartın kesim tarihini beklerim 
(2,155 puan) tarafından
Bende bu sekilde deniycem artık hayirlisi
0 oy
(5,047 puan) tarafından
Market alışverişini aylık yapıyorum sebze meyveyi pazardan alıyoruz. Her şey ateş pahası valla
(2,155 puan) tarafından
Aynen, nerden kâr yaparim diye bakiyorum artik. Birde aylik yapmak taşıma açısından zor geldi, haftalik deniycem inşallah daha iyi olur
0 oy
(409 puan) tarafından
Biz de ihtiyaç doğrultusında günlük alınacaklsr slınır ekmek su ekstra acil birşey oldugunda . Onun haricinde liste yaparım ayda 2 defa büyük alışverişe çıkarız ortalama 2-2.5 civarı her biri . Kahvaltılık bakliyat meyve sebze vs. Ne gerekiyorsa elimin altında olması çok daha iyi oluyr ben sık sık çıkamıyorum eşim de sürekli izin yapamıyor böyle olunca mecbur toplu alıyoruz ve sanki daha bereketli oluyo sürekli markete gidince fuzuli şeyler de elimize gelebiliyo . Alayım dursun kenarda dediğimiz birçok şeyi aylarca kullanmadıgımızı görüyorum . Liste en iyisi haftalık da olsa aylıkda olsa akla geldikçe bittikçe yazıp gittiğimde daha verimli bir alışveriş oluyor bide ben liste yapmsyınca unutuyorum ne alacağımı eve gelince aa buda eksikti tüh bunu da unuttum derdi olmuyo :))
(2,155 puan) tarafından
Yazdiklarinizin hepsini yapiyordum bu zamana kadar ve bende sizin gibi düşünüyorum aylik daha hesapli. Ama arabayi sattık,  yeni taşındığımız yer marketlere biraz uzak , cocukta 2 yaşında arada kucak istiyor. Artik pes ettim aylik alışverişe. Birde her ne kadar takmak istemesemde insanların poşet poşet alışveriş cok dikkatini çekiyor. Bilmiyorum onlar evde ne yiyip iciyor:)
(409 puan) tarafından
Ah ah bilirim ben de 2 çocukla az gitmedim minibüsle gidip taksiyle dönerdik oturduğum yerde market bakkal pazar park en yakını 10-15 dk yürüme mesafesiydş yokuş vardı vs. Kurtuldum ordan çok şükür şmdi market pazar ayağımın ucunda yine de işte toplu aylık alışverişin yerini hiçbişy tutmuyo . Evet bide bakıyolar poşetlere ne almışız sanki herkesin aldıgı şeyler :))
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Bacım bakliyat pirinç falan onlar aylık tabi ki bittikçe ama sebze ve yeşillik domates falan mecbur haftalık o nasıl aylık olacak. Et tavukta aylık tabi ama buzlukta yer yok artık onu da yedikçe alıcam haftalık yani
(2,155 puan) tarafından
Pazar ihtiyacı dışında benimki aylikti. Şimdi şartlar degistide ondan haftalik yapicam bakalim becerebilecek miyim zarar etmeden :)
(1,785 puan) tarafından
Toplu liste yaparsın elin füzuli şeylere gitmezse birşey değişmez bence. toplu bir ayda sebze falan bozulmaz mı yapanlar varmış ta ben yapamam herhalde buzlukta doldumkış için
(2,155 puan) tarafından
Aylik en fazla belki patates soğan dayanir oda belki. Diger et ürünü yeri olan aliyordur. Listesiz olmaz zaten haklısın
(1,785 puan) tarafından
Benim tek sıkıntım abur cubura el atmaktı
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Biz haftalık yapıyoruz ama eşim haftalık olarak alıyo o yüzden her hafta o hafta yetecek şekilde sebze meyve alıyorum deterjan da bir hafta birini diğer hafta birini alıyorum böyle olduğu halde her hafta markete en kotu ihtimalle 800 veriyoruz 
0 oy
(8,938 puan) tarafından
Ben bittikçe alırım herşeyi hiç haftalık aylık diye ayırmadim.
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Marketi aylık yapariz ama ufak tefek seyleri haftalik aliyoruz yogurt yumurta gibi pazari haftada bir yada 15 gunde bir giderim evdeki tüketime baglı olarak 
0 oy
tarafından
Ben bittikçe alırım evim çok sıcak ve kurtlaniyor o yüzden bitmeden birşey alamam pazar alışverişi her pazar yaparım geri kalan şeyleri bittikçe alırım mesela örnek veerim nohut bitti hemen gider nohutu alır gelirim maaş yattı hadi nohut alalım fasulye alalım yapmam çünkü evde varsa almam yani
0 oy
(470 puan) tarafından
Bizde aylık yapmayız ama maddiyattan ötürü değil sürekli çarşıdayız gezeriz falan gelirken de markete döner ihtiyaçları alırız zaten iki kişi olduğumuzdan temel gıdalar baya gidiyor bitmiyor yag seker çay falan 
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Çocuk yokken biz de aylık yapıyorduk. Şimdi arada toplu, genelde de haftalık yapıyoruz. Kış gelmeden elde para varken un şeker yağ vs. Böyle şeyleri çuvalla falan almaya başladık. Yazın olmuyo tabi bu sıcaklardan dolayı. Haftalık alışveriş mutlaka oluyo çocuklu ev hiç bişe dayanmıyo uzun süre evde. Ne eksikse mesaj atarım eşime liste yaparım alır gelir. Eve para bırakır ben de o parayı idareli harcarım. Çarçur oluyo illa ki duran para nereye gittiği belli olmuyo. Ama işte bozulmayacak şeyleri toplu alırsanız daha idareli olur
0 oy
(440 puan) tarafından
Yeni evlendigimiz sıralar aylık yaptık bende çalışıyordum ha bire markete gidemiyorduk zaten doğru düzgün denk de gelmiyorduk ben işi bırakınca haftalık yapmaya başladık hatta haftalık bile değil eşim bakıyor ne eksikse alıyor 
(2,155 puan) tarafından
Bütçe yönünden artısi eksisi var mi sizce
(440 puan) tarafından
Var çünkü o zamanlar evde olsa da yedek dursun diyip tekrar alıyorduk veya atıyorum evde beyaz peynir varsa suzmesini de alalım diyorduk ama biri yeniyorsa diğeri yenmiyordu evde çilek reçeli varsa aylık alışverişte kayısı da alalim diyorduk dolap dopdolu oluyordu ama iki kişi ne kadar yiyebilecegiz ki çoğu öyle dolapta duruyordu o aylık alışverişlerden kalma evde kahvaltılık soslar ballar reçeller kaldı hiç de yenmiyor ikiser üçer taneduruyor parami boş yere harcamamıs oluyorum hem israf da olmuyor çöpe de gitmiyor hepsi tuketikiyor kredi kartı kullanmıyoruz artık elimizdeki neyse ona göre hareket ediliyor önceden hem kredi kartı kullanıp aylık alışveriş yapardık üstüne tekrar markete giderdik hep çok para giderdi aylık şimdi canımızın istediğine göre takılıyoruz
0 oy
(1,620 puan) tarafından
Biz bittikçe alıyoruz ama bence sizin gibi aylık yapınca daha düzenli bir harcama olabilir. Bize bir koli yumurta bir hafta gitmiyor mesela, bayatlamasinn diye de çok paket almıyorum. 
(2,155 puan) tarafından
Yumurta dolapta bizim, sıkıntı olmuyor bizde bittikçe alcaz artik
(1,620 puan) tarafından
Bizim de dolapta ama sonuçta dursa da bayatlar
0 oy
(2,324 puan) tarafından
Günlük yapıyoruz :) :) şöyle hep eksık çıkıyor bittikçe alıyoruz dün yesıllık yoktu alındı bugün domates yok mesala o alınacak 
(2,155 puan) tarafından
Oylede ben üşenirim zor ya:) zırt pırt markete git
(2,324 puan) tarafından
Kocam alıyor kız
0 oy
(119,342 puan) tarafından
temizlik malzemeleri pecete litrelik sut deterjan camasir suyu gibi seyleri aylik hatta 3 aylik erzak kahvaltilik meyve sebze gibi seyler haftalik
0 oy
tarafından
Markt  karsida  ayin 5 de girer  5 bini birakir cikariz  yeniden  maaşa kadar  yoğurt sut  yumrta alinir  pazarda kapimn  önünde  sjsjs
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Bizde haftalık pazardan alıyoruz. Diğer ihtiyaçları da bittikçe marketlerden aliyoruz 
0 oy
tarafından
5 yıllık evliyim bikere tek liste yaptim haftalık veya aylık bilmiyofum hic evde ne biterse onu aliyorum sadece toz çamaşır deterjaninin4 5 aylik aldım 
(2,155 puan) tarafından
Alişmadigim için farklı geliyor aslinda

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 87 göst.
31 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 188 göst.
31 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 137 göst.
7 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu