0 oy
104 göst.
Diğer kategorisinde (88 puan) tarafından
Merhaba kızlar grupta yeniyim gruba böyle bir giriş yapmak istemezdim ama şöyle bir sorun var benim boğazımdaki sağ ve sol taraftaki lenf nodum da şişme var Özellikle sağ taraftaki Ben doktora gittim şu anlık Herhangi bir sıkıntı gözükmüyor diye dedi beni kulak buruna yönlendirdi kulak burun da beni pek aydınlatmadı herhangi bir ilaç vermedi Eğer büyürse müdahale ederiz başına böyle bir şey gelen var mı Korkulacak bir şey mi

4 Cevaplar

0 oy
(88 puan) tarafından
Yukari çıksın 
-Reklam-
0 oy
(1,303 puan) tarafından
Şişlik ne kadar canım bide ağrılı mi
(88 puan) tarafından
Benim Dişlerimde de çürük var ama temizlenip dolgu yapıldı Ara ara üşüttüğümde diş etlerim şişiyor acaba Boğazdaki lenflerime mi atıyor iyi bir doktora gitmem lazım biyopsiden korkuyorum
(1 puan) tarafından
Eğer kan tahliliniz temizse, ultrasonda lenfleriniz reaktifse ( yani bakteriden şişmiş) o zaman dişlerinizden ola bilir.  Ama çürük temizlenmişse,  ve ağzınızda başka çürük diş yoksa, inanmam. Bazen kulak iltihabı,   hastalık ,( qrip) dende oluyor. Sizde kaç aydır var?
(88 puan) tarafından
11 aydır reaktif yaziyor
(1 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla sadece 6 ay gözlemlemeli. Ondan sonra zaten zararsızdır. Ve gitmehecekdir. Bazen hasta oldiğunuzda daha belli olucaq.  Yani, bence teıaş etmenizr bir sebep yok. Lenfler zaten  tamamen yerlerine oturmazlar. Eğer lenfleriniz şiştiğinde dişinizde çürük vardısa, ondan ola bilir. Yani o zaman dolgu yaptırmamışdınızsa.

Ben bir şeyden şübhelendim.  Benim dişlerim  çürük, diş etim çok hasta. Lenflerim şişmemiş, dişlerimin içine yemek kaçtığında iyneyle temizlemişdim. Yani  enfeksiyon geçmesi çok doğal. Hatta o iyne dişimin içindeki yaralı ete kaç defa batdığını hatırlıyorum. Sadece tesettür iğnesi ve enfekte etmeden.
(88 puan) tarafından
Kotu birşey olmasin da yapacak birşey yok
0 oy
tarafından
Benim oğlumun boynunda da aynısı var dogdu doğalı var şuan 1 bucuk yaşında 3 tsne profesör doktora gösterdik suanlik yapacak biseyimiz yok eğer büyürse gel dedi bilemiyorum artik
(88 puan) tarafından
Bana da kulak burun boğaz doktoru şu an yapabileceğimiz bir şey yok büyürse gel dedi Yani bilmiyorum ki sadece bir doktorla iki doktorla da kalmak istemiyorum bazen insan kendi doktoruna da denk gelmiyor İnşallah kötü bir şey yoktur
tarafından
Bizim 2 tane cocuk doktoru baktı hiç oralı bile olmadı bir hafta öncede kulak burun boğaz götürdüm profesordu özel hastaneydide ne yaptıysam ultrason faln bile cekmedi simdilik gerek yok dedi inşallah kötü bisey degildir
(88 puan) tarafından
Gerçekten bazi doktorlar hastalik nüksettiği zaman müdahale ediyor rabbim işini iyi yapan doktorla rast getirsin
0 oy
(2,013 puan) tarafından
ben yasadim cnm ayni sekilde kulak burun bogaza gittim iste ultrasonla baktilar dedigin gibi buyume olmstu yazdigi agri kesici bide bise daha vardi ama kullanmadım emzirdigim icin cok sukur zamnla gecti ara ara gene sisip iniyor 
(2,013 puan) tarafından
ya inan hatirlamiyom bi kac ay oldu ama gozle gorulcek kadr buyumustu doktor tehlikeli olcagi soylemedi hani bi bogaz enfeksiyonda da sisebilen biseydir tehlikeli deil dedi cesitleri var galiba
(88 puan) tarafından
Anladım canim teşekkür ederim
(1 puan) tarafından
Merheba kolunuza ağrı yapıyordimi?
(2,013 puan) tarafından
hayir hic bi agri olmuyordu sislikte bile agri yoktu sadece bastirinca hafif olyordu
(1 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 46 göst.
8 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nilayksa (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
8 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nilayksa (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
5 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 374 göst.
15 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatyalar (1,143 puan) tarafından soruldu

381,733 soru

11,428,119 cevap

34,988 kullanıcı

...