0 oy
160 göst.
Aile kategorisinde (12,264 puan) tarafından
Herkese merhaba size bir şey sormak istiyorum biliyorsunuz ki çocuk aşıları ile ilgili kafada birçok soru işareti var ama ben bunların hiçbirini bilmiyorken bütün çocuklarıma aşı yaptırdım ve son çocuğuma da aşı yapıldı ama 4 yaş aşısı çıkmış ki koronadan sonra hiçbir şeye güvenmiyorum hemşire aradı aşı yaptırmam gerektiğini söyledi Ben de güvenmediğimi ve yaptırmak istemediğimi söyledim dilekçe vermem gerekiyormuş ne alaka başına böyle bir şey gelen var mı dilekçe vermeye gerek var mı sizce

11 Cevaplar

0 oy
(409 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim 2 kızımda doğuştan aşısız dilekçe vermen gerekiyor hemşirelerle ilgili değil sağlık bakanlığı istiyor neden yaptırmak istemediğine dair yazılı dikekçe  şu sebepten yaptırmama hakkımı kullanıyorum .imza
(12,264 puan) tarafından
Tamamdır canım veririz dilekçe ben de bilseydim asla yaptırmazdım
-Reklam-
+1 oy
(60 puan) tarafından
4 yaş aşısı yeni çıkmadı koronodan sonra da çıkmadı eskinden okulda birinci sınıfta uygulanan aşı kızamık ve karma aşı zaten bebekken olunan aşıların hatirlatma dozları artık sağlık ocaklarında ve ana okulları öncesi için dört yaşta uygulaniyor yine de yaptırmak istemiyorsanız gidip bunun için imza verin hemsirenizi zor durumda bırakmayın 
(12,264 puan) tarafından
Gerekiyorsa veririm imzayı yaptırmak istemiyorum
(60 puan) tarafından
Aynen istemiyorum diye imzalarsiniz bakanlık istiyor çünkü imzayı
(12,264 puan) tarafından
Tmm canım teşekkür ederim sağol
(60 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(404 puan) tarafından
Hangi aşı o canım
(11,089 puan) tarafından
Yok artık okullarda vurulmuyor. Sebebini bilmiyorum ben de
(3,895 puan) tarafından
Ben çocuğum dört yaşındayken dilekçe verdim gidip yaptırsam mı? Hemşire ile konuşayım.
(12,264 puan) tarafından
Aklımda deli sorular hem hatırlatma dozu bu gerek duymuyorum
(11,089 puan) tarafından
Mislimisli neden karar değiştirdin?
(12,264 puan) tarafından
İlk okuldaki asi olduğunu öğrenince Fikri değişti sanırım;)
Ama ben bileydim bu pisliği bu dönen hesapları asla hiç bir çocuğuma yaptırmazdim
0 oy
(10,457 puan) tarafından
Yaptırdım cnm ben 
(12,264 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim  yorum için
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Korona aşılarını vurulmadım asla güvenmedim de. Ama korkudan diyim bi de kendimiz de yapıldığımız için çocuklarıma aşıları yaptırdım. Tereddütlerim çok ama kime inanacağımızı şaşırdık.. Dilekçe hiç duymadım daha önce sanmıyorum gerekli olduğunu
(11,089 puan) tarafından
Bacım ben bütün aşılarımı oldum 31 yaşındayım hamdolsun öyle aşıların büyük hastalıklarını görmedim. Ama çocuklarım hep alerjiye yatkın.. Kafam karışık. Sonradan içerik mi değiştirildi, yediğimiz içtiğimizden mi, aşılardan mı ben de bilmiyorum.. Aşısız bırakırsam başka hastalık yayılmasından da korkuyorum... Sen yaptırmayacaksan at imzanı kimseye açıklama yapmak zorunda değilsin
(12,264 puan) tarafından
Tmmdir canım teşekkür ederim hatırlatma dozu olduğu için yaptırmak istemiyorum
(11,089 puan) tarafından
Hayırlı olsun hakkımızda..
(3,895 puan) tarafından
Bende tüm aşılarımı oldum.Çocuklarıma şu ana dek yaptırmadım bebeklikleru şükür sağlıklı geçti ama kalabalık içine girecek okula yazdırdık bu sebepten birkaç aşısını yaptırmayı düşünüyorum.
(12,264 puan) tarafından
AMİN Allah yardımcımız olsun  o kadar kötü oyunlar dönüyor ki özellikle çocuklar üzerine
0 oy
(9,626 puan) tarafından
4 yaş aşısı yeni çıkmadı 1. Sınıf vurulan aşı 4 yasa çekildi,dilekçeyi vermek zorundasın yaptirmazsan sorumluluğunu kimse kabul etmez kendin kabul etmek zorundasın bu yüzden de dilekçe imzalamak zorundasın 
(12,264 puan) tarafından
Tmm veririz döver gibi söylemeyeydin iyidi
(9,626 puan) tarafından
Hayir ya o manada yazmadım yanlış anlama lütfen :)
(12,264 puan) tarafından
Hahaha ne bileyim ;)) valla oyoe sandım
(9,626 puan) tarafından
Yok valla o şekilde gibi olmuş ama tersleyerek veya iğneleyici konuşmak değildi amacım :) zorundasın falan derken yani dilekçe icin mecburiyet var demek istedim :) kimse mesuliyet almak istemediği için dilekçe imza istiyolar bide içim rahat olsun o aşı sonradan çıkmadı sadece 7 yaşında vurulan aşı 3 sene geri çekildi
0 oy
tarafından
Beninkide seneye yaptiricam bwn hepimiz asi olduk şükür bisey olmadı 
(12,264 puan) tarafından
Aman olmasın ama içime sinmiyor açıkçası
0 oy
(6,197 puan) tarafından
Sağlık ocağı dilekçe yazdırıyor dilekçe yazarsın olur canım ben baştan yaptirmadigim için baya evrak imzalamistim 
(12,264 puan) tarafından
Tmm canım teşekkür ederim imzalarız ne gerekiyorsa
(6,197 puan) tarafından
Birşey yazmiyon zaten kendi isteğim ile asi yaptirmiyorum gibi birşey yazıp imza atıyorsun
(12,264 puan) tarafından
Sağol canım benim ♥️
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Kızamık aşısı 

1.sınıf ta yapılar aşı öne çekilmiş kızamık vakaları artığı içinmiş yaptırdım oğluma 
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Yaptirdim ben kizima
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yanlış anlama da seninki bilgisizlik bence zaten dört yaş aşısı son doz vurdurmus olduğun aşılar farklı bir şey değil 
(12,264 puan) tarafından
Ben cahilim ben böyleyim sana bilgili olmamı sorgulaman için soru sormadım işine gelmiyor ise cvp verme geç hakaret etmek kanımıza işlemiş artık sizin gibilerin
(1,763 puan) tarafından
Koronada sonra aşı takvimi değişmedi 4 yaşı ülkeye çok asisiz mülteci girdi kızamık vakaları arttı diye önlem amaçlı erkene çektiler
(12,264 puan) tarafından
Yeni doğan bebeklere korona aşısı yapıldığıni görmedin sanırım itiraf bile ettiler ailelere sormadan aşı yapıldı peki bu durumda neye kime güvenim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 81 göst.
0 oy
5 cevap 58 göst.
12 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.

378,348 soru

11,324,578 cevap

34,775 kullanıcı

...