0 oy
319 göst.
Diğer kategorisinde (1,094 puan) tarafından
kızlar iki bebegimede yatiriyorum bir komsumda yatiriyor oglu 5 yasinda oldu normalde 3 yılda %25 verilmesi lazim vermemisler esimede demis bozun paranizi alin bankaya yatirin daha karli dedi  ing banka bu arada

14 Cevaplar

+1 oy
(4,258 puan) tarafından
Ben mantikli bulmuyorum. O parayi altin hesabina yatirmak daha mantikli. Altin daha iyi degerleniyo. Biz altin hesabina koyuyoruz.
(1,094 puan) tarafından
bende sanırım bozup altın hesabina atacam
(4,258 puan) tarafından
Evet altin her sene daha da cok degerleniyo.
(2,947 puan) tarafından
Bireysel emekliliğin altın hesabı da var. Mesela her ay 500 TL yatırıyorsan o günkü kura göre gram olarak hesaplıyor çekerken de o günkü kura göre TL olarak veriyor
(4,258 puan) tarafından
Ben normal altin hesabini tercih ediyorum.
-Reklam-
+1 oy
(1,798 puan) tarafından
Emeklilik derken??? Ölüm her an gelebilecekken 
(1,094 puan) tarafından
işte ölüm var diye cocuklarima birikim yapma derdindeyim cnm
(1,798 puan) tarafından
Benim demek istediğim ölüm genç yaşlı büyük küçük nedir ayırt etmiyor ya
(1,392 puan) tarafından
Hiç ölmeyecek gibi dünya için , yarın ölecekmiş gibi ahiret için.
(1,798 puan) tarafından
Ordaki ince çizgiyi ayırt edebilene ne mutlu
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Ben garantı her ay attıgım dakıka yatıyor parası 
(1,094 puan) tarafından
bizimkide yatiyor ama kârını vermiyorlarmış
(2,351 puan) tarafından
Senın hesap ıslemınde bırıkım görünmüyor mu kım dıyor veröıyor dıye
0 oy
(15,280 puan) tarafından
Ben yatirmiyorum. Neden öyle bişey yapmışlar peki. Banka ne açıklama yapmış 
(1,094 puan) tarafından
senin yaptırdığın parayi veriyor devlet katkisini vermiyor
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Oğluma yaptık ama neden katkı payını vermiyor ki ilginç. 
0 oy
(160 puan) tarafından
bizde kızıma yatırıyoruz dewlet katkısını veriyor
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Biz dolar üzerine yatırım yapıyoruz her ay 50 dolar yatırıyoruz daha 1 yasinda bebeğimiz 4 aday oldu sanırım yapalı 
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Bu kadar deprem ve ölümlerden sonra yarına çıktığıma şükrediyorum bırak ki çoluk çocuğa yatırım yapım.. 
0 oy
(832 puan) tarafından
Oğlum 3 buçuk yaşında baştan beri eşim. Yatırıyor sorayım bir altın alıp koymak.bile daha mantıklı eğer öyleyse 
0 oy
(2,375 puan) tarafından
Bende iki kızıma yaotrdm ama altın bazlı olarak ek ödeme yapabiliyorum baktın nakite ihtiyscim yok ekliyorum ordan yaoack bsey yok biri 3 biri 4 yaşında 1 senedir başladım keşke daha önce baslasaymisin
0 oy
(6,103 puan) tarafından
Biz fon alıyoruz. Bu bireysel emeklilik sıkıntı biraz. Verilen süreden önce bozdurmak istersen kayıp çok oluyor 
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Bireysel emeklilik devlet katkısı olsa bile zarar ettiriyor. Fonlar ile degerlendirilen bir bes paketi yaptırabilirsiniz. Ben hisse alıyorum fon alıyorum hesabından tabi düzenli ekleme yapmıyorum bayram  harçlıklarını falan koyuyorum daha iyi degerleniyor 
(1,094 puan) tarafından
ne hissesi aldin  cnm
0 oy
(6,428 puan) tarafından
Biz borsadan az az kağıt alıyoruz mesela bir arkadaşımız 3 yıl önce 40 bine kağıt almış 2 milyon olmuş araba aldı kendine. Biz çocuğumuz için alıp kenara koyuyoruz. Seneler sonra kârlanacak.
(1,094 puan) tarafından
borsadan hiç anlamam ne aldın cnm sen ve arkadasinin nasil yaptigini anlatırsan bugün gidim yapim
(6,428 puan) tarafından
Canım araştırmanı öneririm zira tavsiye vermek yasal değil.
0 oy
(373 puan) tarafından
Canim benim turkiye sigortadan var. Devlet %30 oraninda odedigin her tutara katko veriyor. Ancak bu katkiyi hakedis sistemde en az 3 yil kaldiktan sonra veriliyor. % 15 Oraninda hakedisle basliyor.  Sen tan 3 yili doldurmamis olabilirsin. Birde sistemden cikmadigin surece devlet katkisi ayrica odenmiyor zaten. Katki payin fongetirin stopaj kesintilerin yapildiktan sonra devlet katkisi hakedisinde ekleniyor oyle aliyorsun. Eger sistemde gorunmuyorsa 3 yilim dolduktan 1 ay sonra yansiyor. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 56 göst.
21 saat önce Diğer kategorisinde Mai (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 135 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde .mmmm. (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 255 göst.
2 Şubat 2024 Aile kategorisinde clk38 (1,372 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 74 göst.