0 oy
256 göst.
Aile kategorisinde (1,373 puan) tarafından
Ben bu konuyu tam araştırmadım ama haram mı değil mi süreç nasıl işliyor Çocuklar kendi isteğiyle ne zaman onu kullanmaya başlayabiliyor bunu merak ettim uzun uzun süredir kullanan bu konuyu bilen detaylı bir bilgi verebilir mi Kendimiz için açsak nasıl olur Ne için açılıyor

10 Cevaplar

+1 oy
(1,214 puan) tarafından
Bes yerine vadeli altin hesabi açtık biz o daha karlı geldi. Bes çok şişirilmiş bi şey bankaci akrabamiz bosuna bes'e girme dedi.
(10,081 puan) tarafından
Nesi gereksiz canim. Bizim var 3.5 senedir odeniyo. Hem devlet katkisi var. Hemde dolar euro altin endeksli ordanda artiyo. Cok fazla getirisi oldu bize
-Reklam-
+1 oy
(10,446 puan) tarafından
Haram helalin bilmem kızımın var Anadolu Hayat 1200 olmuş ödemesi bu ay. 650 idi yüzde 30 devlet destekli. 18 yaşına geldiğinde çekebilir onu garanti gösterip burs alabilir ya da devam ettirip emekli olabilir 
(10,081 puan) tarafından
Bizim 2 tane var mesela benim adima olan 6400 oldu bu sene. Her sene artiyo. 85.000 ben odemisim. 23.000 devlet vermis. Arti dolar euro altindanda 65.700 gelmis.  Nerdeyse benim yatirdigim kadar artmis. Totalde 39ayda 175.000 olmus
(119,508 puan) tarafından
cok iyiymis yaa
(10,081 puan) tarafından
Aynen. 56 yasindada emekli olucam iste. Ya toplu alabiliyorum yada maas olarak aliyosun istersen. Odemede 10 yili tamamlaman lazim bide
(1,804 puan) tarafından
Melekk merhaba sizin hangi banka ?birde çocuk için yapılan hastalelerde bakiniyormu ? Yani o önemli 18 den sonra üni okumazsa bakmıyor ya malum
(10,081 puan) tarafından
Yapkredide bizimki canim allianz emeklilik. Hastanelerde bazi seylerden yararlandiriyo suan mesela ucretsiz ambulans falan ama kullanmadik hic
+1 oy
(2,693 puan) tarafından
Şimdi şöyle para birikiyor ya eğer o biriken paralar faizli şekilde işletiliyorsa bu caiz olmaz tabiki haram olur

Bankanın parayı nerde işlettigi ne yaptığı önemli.
0 oy
(17,886 puan) tarafından
Harammi derken biz ücünede actirdik eğitimleri icin harcamak icin biriktiriyoruz 
tarafından
Haram değil devlet destek veriyor diye biliyorum
(17,886 puan) tarafından
Evet devlet destekli diye bizde biriktiriyorz ama insallah haram degildir
0 oy
(5,538 puan) tarafından
Sadece sordum detayını bilmiyorum açtıktan sonra 5 yıl boyunca hiçbir şekilde dokunamıyormuşuz devlette her ay düzenli bir şekilde 250 TL yatırıyormuş bizim yatırdığımızdan hariç ziraat bankasına sordum vadeli hesabı ve altın hesabını kendin için açabilirsin vadeli içinde ilk etapta yüksek miktarda paraya ihtiyac varmış en kötü ihtimalle bı 10 bin olması lazım dedi altın hesabı için de gram ne kadarsa o fiyatla hesap açılıyormuş sonra işte sen her bir gram almak için yine aynı fiyatı veriyormuşsun da onda devlet ne kadar veriyor hatırlamıyorum 
(1,373 puan) tarafından
Sağol canım bilgi için
(5,538 puan) tarafından
Sana en doğru bilgiyi hesap açacağın banka verir canım git güzelce konuş ona göre aç
0 oy
(943 puan) tarafından
Ben altın fonunda açtım haram bir şey olacağını sanmam çünkü faizle ilgili bir durum yok. Her ay 400 lira kesiyor şu an 18 yaşından sonra kullanabilecek 
(1,373 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol bende Bi bakayım
0 oy
(587 puan) tarafından
Oğluma beş açtık başta 6 aylıktı sonrada altına çevirdik Bizim niyetimiz 18 ine kdr biriksin niyetiyleydi
(1,373 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol
0 oy
(680 puan) tarafından
Nasıl oluyor bilgi verebilir misin
0 oy
(379 puan) tarafından
Geçen haftakarda kayınvalidem ile kayinbabam kızıma açmışlar bende hiç anlamıyorum ne olduğunu aydan aya para koycaz işte belirledigin miktarda

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 67 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Mai (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 139 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde .mmmm. (125 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 322 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.