0 oy
423 göst.
Diğer kategorisinde (1,949 puan) tarafından

Atanmayı bekleyen öğretmen arkadaşlarım...

Haberi gördünüz mü? Seçimden önce oy için mülakat kalktı dediler. Şimdi mülakat kalkmadı 45 dakika öğretmen ders anlatacak dediler. Ayrıca yazılı bir soruyu cevaplayacak yetmeyecek bunlar kamera kaydına alınacak haberleri var. Bir meslekle ancak bu kadar oynanabilirdi gerçekten.

18 Cevaplar

0 oy
(1,577 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Meslekte en büyük haksızlıkları öğretmenlere yapıyorlar bence. O kadar okuyorsun didinip mezun oluyorsun sonra atama bekletip duruyorlar. Öğretmen olup başka iş yapan bir sürü öğretmen var. Gerçekten yazık günah onca emeğe. ...
(1,949 puan) tarafından
Bu ülkenin vatandaşı olarak ben asla hakkımı helal etmiyorum.
-Reklam-
+1 oy
(8,933 puan) tarafından
Öğretmenlik zaten ayaklar altına alinmisti simdi hepten ayak altında cigneniyor bazen dua ediyorum sadece özel eğitimi seçtiğim için hiç değilse velilere ve sisteme paspas olmuyorum fakat başka siniflarin dersine girdiğimde acıyorum meslktaslarima bunlara mı layıktır diye
(1,949 puan) tarafından
Hiçbir meslekle bu kadar oynanmadı. Resmen deney tahtası olduk. Veliler bir yandan öğrenciler bir yandan. Öğretmenin zerre değeri yok zaten. Iğrenç bir sistem
(8,933 puan) tarafından
Eğer özel eğitimde olmasaydım yemin ederim ki Bi kac veliyi döver televizyonlara sosyal medyaya cikip sisteme söver istifayı basar bu ülkeyi terkederdim eskiden öğretmen anne yarısı sayılırdı şimdi işin ne uğraş yap beğenmiyorsan defol denilen utanilasi bisey oldu
(1,949 puan) tarafından
Bir gün velim ısrarla aradı. Açmadım,açmadım en son açtım. Diyor ki Mustafa'ya sor bakalım hocam arabanın anahtarını nereye koymuş? Siz dedim şaka mısınız? Böyle böyle niceleri. Kavga oldu arada kalıp göğsüme yumruk yedim. Ya saysam sayfalar olur. Ama şuan mesleğim içler acısı. Hiçbir meslek bu kadar uğraştırılmıyor.
+1 oy
(1,250 puan) tarafından
Kusura bakmayın ama bence iyi yapiliyo ne yudu belirsiz insanlar çocukların başına gelmesin kimisi sapik kimisi manyak cikiyo keşke bir kaç yılda bir psikolog görse su ogretmenleri ona göre devam etseler mesleklerine önüne gelen öğretmen olamasa 
(2,704 puan) tarafından
Tarih ogretmeni olarak afedersin bi sormadiklari padişahın donunun ipliginin nerde dokundugu kaldi sormadiklari ama gorsen yapilandirmaci yaklasim ogrenci kendi arastiracak ogretmen sadece rehber olacak ki boylece ogrenci kalıcı ogrensin. Tabiki bransimi en iyi sekilde bilmek gorevim ama cok gereksiz absürt ve kosteklik olaylar bunlar
(1,949 puan) tarafından
Tam da bunlardan bahsediyorum. Gerçekten hiç kpss yükünün altına girmemiş,mülakat stresi yaşamamış insanlar bir yerlerinden bir şeyler sallıyor.
(2,482 puan) tarafından
Seker portakali mulakati girmedigimi kpss den grcmedigimi nereden biliyorsnuz mulakat bizde de var ama biz aglamiyoruz
Sikayetci olunacak kony olursa adaletsizlikten olmali
Padisahin donun lastigini bilmeyi birak allame i cihan olunsun Turkce konustugumu saniyorum aktarimda sknti yasiyorsa hepsi bosss
(1,949 puan) tarafından
Ben onu sevde nin annesine yazdım bu yorumda. Ayrıca diğer mülakat olsun ne var bu kpss bi mülakat diyenlere yazdım. O kadar çok ve gayet ağır bir sınav ardından böyle bir mülakat ağır değil mi sence de? Okuduğumuz okulu o dersleri stajı saymıyorum bile. Öğretmenlik ağlanacak meslek haline geldi.
(2,482 puan) tarafından
Benim tek istedigim liyakatli,isini seven,iletisime acik ogretmenlerin atanmasi
Bu ulkede ne kolay ki kpss surecinde yillardir mulakat ceremesini cekip hamili kart yakinimdir yazili kartviziti olmadigi icin atanamayan agir dersleri yalan yutan insanlari gordum
Adil olunsun nitelikli yetkin kisiler gelsin elin begenmedigimiz suudlari bile 3 5 yila bizi ikiye katlayip ceplerine koyacak onlar bile inanilmaz hamleler icindeler son  2 3 yildir artik silkenilsin herkese emegi teslim edilsn gercektenn liyakatli insanlar isinin basinda olsun baska turlu gemi yurumuyor
+1 oy
(299 puan) tarafından
Aslında mülakat kötü çünkü torpil aşırı oynuyor . Ders anlatımı olayını sevdim çünkü niye derseniz az bı puanla şuan öğretmen olan ( atanmamis yani)  Bu öğrenciye ne verim saglayabilir ki ?
(1,949 puan) tarafından
Tecrübe kazana kazana kendini geliştiriyorsun zaten. 45 dakika da bu nasıl anlaşılır Allah aşkına? Zaten zorlu bir sınav süreci ardından stresli bir mülakat süreci var. Stres ikiye katlanacak. Az puan dediğiniz en düşük alsa alsa 65 alsın hadi. Bölümüne ve alım sayısına göre değişir bu da.
+1 oy
tarafından
Hocam bence bu korktuğumuz gibi bir şey olmayacak, kaldırılmasından bahsedip zordu daha da zor hale getirmezler şimdilik stres olmayalım emin olun bizim gibi insanlar zarar görmez bundan, elenmesi gereken bunlar nasıl öğretmen ya dediklerimizi seçerler. Ben bu konuda böyle düşünüyorum.
(2,482 puan) tarafından
Kendi.evladimi dusunmeme gerek yok anlatimla alakasi olmayan a grubu kpss calisani babalar gibi 5 bilim disiplininden yyksek puan almasi yetmiyor bide ustune mulakat yapiliyor bu adam masa basi calisani kagit ustunde tum hunerini gosteriyor zaten mulakata ihtiyac yok
Ama ogretmenun bide ogretici yonu var simdiye kadar olmamasi hata
Ha su konuda isyan etmeniz de haklisiniz adalete.ve liyakata uyulacak mi bu endiselerinizu anliyorum
Bir ogretmenin hitabeti cok onemli konusamayan aktarim yapamayan ogretmen olmasin
Egitim de durumumuz icler acisi artik ince elenip sk dokunsun koklu reformlar gelsin
(363 puan) tarafından
Zaten isyanım ona benim mülakat değil onlar tiyatro sadece almak istediklerine kulp buluyorlar işte
tarafından
Ben henüz 26 yaşındayım hamile halimle ders çalışıyorum basit konuştuğumu düşünmüyorum, benim düşüncelerim bunlar daha kaliteli olacaktır zor değil. Ki kaliteli öğretmenlere ihtiyacımız var.
(363 puan) tarafından
Valla benim eşimde yıllardır ders çalışıyor atanacaktı ancak hakkını yediler davaları sürüyor henüz bir bebeğimiz var hem ders çalışmaya çalışıyor hem de yıllarını eğitime verdikten sonra gidip başkalarının pisliğini temizliyor ve ne yazık ki onun gibi niceleri var inşaatlarda çalışıyor. Dönün bi bakın bakalım nasıl konuştuğunuza. Sanki o mülakatlar gerçekmiş gibi kaliteli öğretmen alınacağını zannediyorsunuz hala masallar diyarındasınız bebiktebebik hanım güldürmeyin beni lütfen :))))
tarafından
Peki :) hadi siz haklı olun :))
0 oy
tarafından
Ciddimisin. E okulöncesi Öğrt napsin neyi anlatcaz biz
(1,949 puan) tarafından
Bölüm fark etmeksizin olur ki. Sinirden zor yazdım. Onca girdiğimiz sınavlar yetmedi sanırım.  Iyice evet ben öğretmen olabilirim diye kanıtlamak gerekiyor.
0 oy
(156 puan) tarafından
Kaç sene okumuş 3 sınavda başarılı olmuş bir öğretmenin yeterliliğini 45 dk lık bir ders ve tek soru mu belirleyecek. bunların yerine öğretmenlere psikolojik test uygulansa keşke. Ben de öğretmenim ama duyuyoruz görüyoruz bazı dengesiz tipler yerine hak edenler atansa, belli bir yaştan sonra zorunlu emeklilik olsa mesela. gencecik zihinler yok olup gidiyor
(1,949 puan) tarafından
O kadar çok eksik ve düzeltilmesi gereken yerler varken bunlar öğretmenlere ve atamalara kafayı takmış. Durum içler acısı.
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Gerçekten daha me engeller çıkaracaklar bizim üniversite de ki hocalar ders anlatıp videoya cekiyordu
(1,949 puan) tarafından
Ya bir de çocuk kandırır gibi mülakat kalkacak demeleri yok muydu? Iğren gerçekten.
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Etimle kemigimle meslegimden sogudum. Kac kez ucretli öğretmenlik yaptim sinif turkce resim sosyal bilgiler ingilizce ... ki ilceden arayan adama dedim yapabilir miyim ingilizce yetebilir miyim emin değilim dedim siz girmezseniz zaten bos gececek dedi. Tamam dedim bi donem ne anlatacaksam oturdum once ben calistim. Hem kendi dersanem hem ikinci universitem vardi. Stresten adet duzensizligi kist sorunu yasadim. Bi kendi bransimi yapamadim. Cunku ilcedeki lisede tarih derslerine cografya ogretmeni giriyordu o da ucretli. O zamandan beri bi iki kez gk gy girdim sadece cunku artik istemiyorum meslegimi yapmak kimseye de ne kendimin ne ana babamin hakkini helal etmiyorum
(1,949 puan) tarafından
Düzeltilmesi gereken iğrenç bir sistem ve bir sürü sorun var. Onlar takmışlar atama ve öğretmene.
0 oy
(2,482 puan) tarafından
Yanlis anlamayin yapacagim yorum ogretmen dusmanligi icermiyor.

Bende isletme okudum kpsss a grubunda cok yuksek net yapan arkadaslarim (ki kpss a yuksek almak 5 temel bilim disiplinini bilmekten geciyor kolay degil ) 

Mulakatlarda elendi zaten bilgisini adam sinavda kanitlams.daha neyin teranesidir bu tamamen liyaaktsizlik icin uydurulmus bir kilif 

Ogretmenlikte mulakatin olmasi gerektigini dusunuyorum.cunku bilgisini karsiya aktaramayan kisiden ne kadar peeformans,basari saglanir 

Isterse allame olsun eger hitabeti kotu,iletisimi zayifsa kocaman bir hic zman.kaybi bu yuzden 0gretmenlik icin mulakat olmasi gerektigi dusuncesindeyim (tabi adil,liyakat goz onunda bulundurulup etik davranilacaksa dedigim gecerli)
(1,949 puan) tarafından
Ahlaki değerleri nedense mülakata yakıştırmıyorum ben. Çünkü çoğu ahlaki değer mülakatta yerine getirilmiyor. Mülakatta öyle torpiller dönüyor ki... Öğretmenler kozlarını kpss kitapçığında paylaşmalı. Bir ton sınav ki girenler ne kadar yıpratıcı oldugunu bilir. Gy,gk,eğitim alan üstüne bir de stres yükü mülakat yetmedi 45 dk ders. Inanın o 45 dakika da asla bir öğretmenin nasıl ders anlattığı ölçülemez. Öğretmen öğrencileriyle göz göze gelip o atmosfere girince dersini verimli anlatır.  Orasi zoraki bir yer olacak.
(2,482 puan) tarafından
Kpss a calisanlar yillardir mulakatla aliniyolar.bu adamlar yalnizca masabasi devletin beyaz yaka calisani yani hitabet aktarim ogretmenlik meslegi kadar on planda olan alanda degil bu kisiler yetkinligini yazili sinavda gosterebilecek kisiler dahi mulakata tabi ki (kendi alanlari disinda huluk,iktisat,maliyem,muhasebe finans ,istatistik ve pazarlama dan da hepsi ayri okutulan bilim dallarinin hepsinden sorumlular kpss a dan yuksek net yapmak her babayigidin harci degil daha napsinlar gy gk zaten herkes sorumlu konumuz o degil ama)
Demek istedigim ogretmen bildigini ogretemiyorsa,aktaramiyorsa bu cok buyuk eksi sirf kagit uzerinde gecmesinin cok bir verimliligi yok
Ogretim boyutu mulakatla olculmesi (tabi tamamn rasyonel ve adil davranilsa bence egitime cag atlatir anlatimi guduk anlarsaniz anlarsiniz anlamazsaniz siz bilirsinz ben maasimi yine alirimci yetkinlikte uzak ogretmenlerin atanmasinin onune gecer
(1,949 puan) tarafından
Şu dönem öğretmenlerine bir fırsat verseler neler yaparlar gerçekten. Artık tam öğrenme modelinden öğrenciye göreliğe geçildi. Çok üzülüyorum.  O kadar sınavın ardından bir de bu yüklenmez insanların sırtına.
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Neden sasiriyorsunuz ki? 

Hersey oldugu gibi ogretmenlik ve egitim de yapboz tahtasi.

Oylarini aldilar gerisi teferruat. Sen mulakata girmissin girmemissin bunlar kucuk detaylar.
(1,949 puan) tarafından
Ayy o seçimden önce mülakatı kaldıracağız diyip milyonları sevindirler. Sonra mülakat kalacak mülakat sistemi değişecek dediler. Tek kelimeyle iğrenç asla hakkımı helal etmiyorum.
(1,554 puan) tarafından
Eee inananlarda hata :) bazi seylere inanilmamasi gerektigini bilecek kadar tecrube ettik oysaki :)
(1,949 puan) tarafından
Aslında doğru ama umut fakirin ekmeği işte :)
0 oy
(363 puan) tarafından
Daha çok oynarlar benim eşimde 2020 mağduru mkeme hala devam ediyor ve biz o zamandan beri bekliyoruz 
(1,949 puan) tarafından
Çok zor bir durum gerçekten
0 oy
(13,089 puan) tarafından
Yani bunu keşke eğitim fakültesine almadan önce yapsalar. Saçmalık başka bir şey değil. O zaman avukatı denesinler dava kazansın sonra devlete atasınlar polisi salsınlar sahaya suçlu yakalayabileni polisliğe alsınlar doktorlara hasta getirsinler doğru teşhis yapabiliyor mu diye baksınlar 
(1,949 puan) tarafından
Ne kadar doğru bir yorum gerçekten.  Bunu anlamayan ne çok insan varmış meğer.
0 oy
(3 puan) tarafından
Ee normal degilmi bir işe alınırken bile üretim için dahil mülakat yapıyorlar ayrica hem öğretmenlik yapmayacakmisiniz 45 dakika sadece 1ders anlatmak ve bunu cekmelerinde ne sakıncası var 
(1,949 puan) tarafından
Kpss gibi bir yükün altına girmeyenler ve mülakat gibi bir stresi çekmeyenler için konuşmak ne kolay.
0 oy
(4,287 puan) tarafından
Öğretmenler ve doktorlar bu ülkenin alnının akı iken nasıl oldu da böyle yem edildiler aklım almıyor. 
(1,949 puan) tarafından
Nasıl güzel bir yorum. Teşekkür ederim.
0 oy
(3,397 puan) tarafından
Beni mülakatta kaç kez elendiler    guvenlik soruşturmam da temizdi en sonda atandım  
(1,949 puan) tarafından
Darısı başımıza.  İnanılmaz torpil dönüyor.  Çevremden de biliyorum
(3,397 puan) tarafından
Amin inşallah  benim cevremde de vardı mülakat puanıyla atananan
0 oy
(270 puan) tarafından
Turk dili edebiyyat öğretmeniyim gercekden cok üzülüyorum 
(1,949 puan) tarafından
Sen eşittir ben
(270 puan) tarafından
Evet kuzum.napalm Allah hakimizi yedirtmesin
(1,949 puan) tarafından
Aminnn inşallah amin canım
0 oy
tarafından
Öyle olmasi gerek zaten ,her üni bitireni kadroyami alcaklar ki butun mesleklerde var mulakat gayet normal bi durum 
(1,949 puan) tarafından
Kaç defa kpss'ye veya mülakata girdiniz?

İlgili bir soru bulunamadı

380,041 soru

11,376,573 cevap

34,862 kullanıcı

...