0 oy
274 göst.
Diğer kategorisinde (2,091 puan) tarafından
Bi post gördüm bende sohbet olsun uzun süredir ilk bebeklikten çıktınız için merak etmiyordum

Şimdi tekrar ettim iki yaş bebekleriniz ne durumda boy , kilo konuşmaların nasıl tuvalet egitimi verildimi : D

14 Cevaplar

0 oy
(671 puan) tarafından
Benim oğlum 28 aylık 24 aylıktan beli konuşuyor 1 den 10 kadar sayabiliyir renkleri basit olarak biliyor yağmur şarkısını kutu kutu pense karpuz adam ve bir çok şarkıyı ezberlemiş söylüyor kbayadir kilo alımı yoktu daha yeni 14 kilo oldu boyu da uzun masallah tuvalet eğitiminde istemiyor kendi hadi tuvalet e gidelim çişimizi yapalım oğlum diyorum hayır istemiyorum diyor bende zorlamiyorum çisi kakayi biliyor kaka yaptım anne değiştir diyor ama tuvalete gelince istemiyor onunda bir zamanı vardır üstüne gitmiyorum 
(2,091 puan) tarafından
Maşallah diyelim valla çok iyi ( nazar boncuğu ) koyayım şuraya :) benimkinin boydan haberim yok ama kilo 14 olmuştur bizimkide herseyi konuşuyor maşallah ama sayılar renkler olayimiz daha yok ha bide tuvalet eğitimi nono arada gidiyoruz altını bezlemeden ama daha söylemiyoruz maalesef
(671 puan) tarafından
Sizede masallah canım zamanla olur insallh
-Reklam-
0 oy
(2,468 puan) tarafından
Biz henüz iki yaş olmadım 20 aylık olacak 5 gün sonra konuşma Henu yok bir kaç kelime şeklinde 1bucuk yaşında 11 kiloyu şu an ne oldu bilmiyorum boyu hatırlamıyorum tam ama ebe gayet güzel gelişimi dedi tuvalet eğitimini tamamladık inş konuşmamızda ilerlerse bebeklik dönemine elveda dememize az kaldı artık küçük bir kız çocuğu olucaz 
(2,091 puan) tarafından
Maşallah diyelim evet ya artik bebeklikten çıktığınada ayri üzülüyorum ne çabuk geçti zaman.
0 oy
(4,212 puan) tarafından
22 aylik. 90 cm 15 kg. 

18.5 aylikken 2'li cumle kurmaya baslamisti. 1 aydir 3'lü 4'lü uzun cumleler kuruyo. Pembe,siyah ve sari renklerini biliyo. 2'li ve 3'lü yapboz yapabiliyo. Sayilari ogretmeyi dogru bulmuyorum. Ama kulemiz var ordan soylerken karisik 1-3-5-8 diyo. 

Tuvalet egitimi vermesi. Bu aylarda vercektim aslinda ama kendisine sordum istemiyo. Tuvalete yapmak istemiyomus bezine yapacakmis. Yaptiktan sonra kaka yaptim diyo. 
(4,212 puan) tarafından
Bi de cok zor uyutuyorum :( zaten uykulari 17.ayda duzelmisti simdi yine bozuldu.
(6,235 puan) tarafından
Bizim hiç uyku sorunumuz olmadı hep duzenliydi bilemedim
(4,212 puan) tarafından
Masallah cok sanslisiniz :)
(2,091 puan) tarafından
Maşallahiiiii var
(4,212 puan) tarafından
Tesekkurler :)
0 oy
tarafından
tuvalet icin erken eziyet cekmemek adina biraz daha beklicem.. konusmaya basladi bir 15 gundur falan 92 boyu 13 kusur kilosu
(2,091 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(736 puan) tarafından
24 aylik kizim 12 kilo 88 cm kilosu biraz az ama yemiyo yemek malesef . İkili cumle kuruyo rast gele sayilari soyleyebilfigi kadar soyluyo baba parmak sarkisina takti kafayi onu soyluyo surekli onun disinda tuvalete goturdum bikackere gitmek istiyo ama oyuna ceviriyo oyuzden kısın baslicam 
(2,091 puan) tarafından
Çok iyi benim oğlum da yemiyor oyun oynayarak ne yedirebilirsem gönüllü no no meme emiyor hala çok bağımlı bakalim nasil bırakıcaz
0 oy
tarafından
Biz kucuguz ama yaziym  

4 mart doğumlu 18 ay 8 günlük  jsjs

82 cm 10 kilo 

Yemsi  şahane 
(2,091 puan) tarafından
Gayet iyiii
tarafından
Kemik  yasi  2 yasla uygun
0 oy
(280 puan) tarafından
23 aylik boyu bilmiyorum ama kilo 12. Maalesef bizde cumle yok. Krese basladi bakalim insallah faydasini goruruz. Bezini degistirmek icin bile dakikalarca dil dokuyorum, tuvalet egitimini hic dusunemedim. Ama sukur emzirmeyi kestigimizden beri uykusu gayet guzel. 
(280 puan) tarafından
Minnak35 biz hicbir sey yapmadik. Oglum cok sosyal zaten yetemiyordum. Hemen alisti. Bugun 4. Gunuydu. Aglayarak geldi. Gelmek istememis. Insallah boyle devam eder.
(280 puan) tarafından
Benimkisi de su an uyumuyor orada kesinlikle. Oyunlar arkadaslar daha ilgi cekici. Ben de 2 ay sonra ise baslayacagim. Biraz onceden verdik bagisiklik kazansin biraz diye.
(4,212 puan) tarafından
Masallah benim bebegim de sosyal biz de yetemiyoruz artik. Arkadas falan istiyo. Ama bana da cok duskun annemle bile durmuyo ya ben ya babasi olacak.
Bende 27 aylik olunca ise baslayacagim ayni sizin gibi alistirmak icin 2 ay onceden vermek istiyorum. Bi de evde cok sıkılıyo tabi.
Ucreti ne kadar ?
(280 puan) tarafından
Biz de oyleyiz. Su an bel fitigi oldum sanirim yatiyorum  surekli kucagimda cunku. 5500. Urfa'dayim cogu kres ayni ucret.
(4,212 puan) tarafından
Alisma sureci nasil oldu yani aglama vs oldu mu ,hemen uyum sagladi sanirim.
Bizim bura da aylik 10 bin İzmir'deyiz.
0 oy
tarafından
28 aylık oğlum 2 yaşında 11 kilo çıktı boyunu hatırlamıyorum 90 cm di galiba. 

Tuvalet eğitimini temmuz ayında verdim. 

Konuşması maşallah gayet iyi gelişimi çok iyi 
(2,091 puan) tarafından
28 aylik mi dediniz
tarafından
Evet 28 aylık
(2,091 puan) tarafından
Sizde geç kalmışsınız bakalim ben ne zaman: D
tarafından
Vallah baya geç kaldık
(2,091 puan) tarafından
Benimkide aşırı bağımlı bakalim biraz vicdan yapıyorum tam iki yaş olsun denicem artık
Paso gecede kalkıyor
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Kendi çocuğun bilgileieni vermemissin kiyaslayalim bakalım 
(2,091 puan) tarafından
Verdim verdim yorum altinda : D
0 oy
(195 puan) tarafından
Bizde 28 ayligız bir bucuk yaşına doğru konuşmaya başladı şimdi sohbet ediyoruz bir çok şeyi biliyor yemek yemiyor kilonuz sabit 14.5 15 arası boyu 92 cm erkek, bir de bu aralar çok huysuz mizmiz
0 oy
(330 puan) tarafından
20 aylık oğlum 14 kg basit kelimeleri söylüyor baba anne mama dede nene mama su gibi cümle kurmuyor henüz ama bişey söyleyince getir diyorum anlıyor getiriyor tuvalet için 1 haftaya başlayacam yavaştan meyilliünkü bezi çıkartıp atıyor 
0 oy
tarafından
Oglum 26 aylik 12,5-13 arası boyunu unuttum konusmasi mükemmel dencek kadar iyi herseyi anlar yapar dili dondugunce soyler
0 oy
(1,337 puan) tarafından
25 aylık 90 cm 12.500 kg 

Eğitimi verdim ama sürekli hasta olup ishal olduğu için sürekli sar baştan oluyor 

Birçok kelimesi var 2  li 3 lü cümleler kuruyor 1 den 10 kadar sayıyor ama karışık olarak sıralamayı henüz öğrenemedi 
0 oy
(2,104 puan) tarafından
8 aylığız henüz ama 70 cm 9 kilo sadece bu kadar hahahahahaha 
(2,091 puan) tarafından
Devamı da gelir :D

İlgili sorular

0 oy
57 cevap 614 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
74 cevap 3,722 göst.
9 Nisan 2020 Diğer kategorisinde ★✿☞ƘƛƦƊЄԼЄƝ☜✿★ (443 puan) tarafından soruldu