0 oy
101 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kızlar kafayı yicem hiç bişey yemiyor sadece emmek istiyor su bile iciremiyorum doymuyor biliyorum ama yinede yemiyor bbir ağlaması var yeri göğü inletiyor sürekli ağlıyor binadaki herkes Allah yardımcın olsun diyolar düşünün halimi hiç bişey yapamıyorum saatlerce kucağımda tasimami istiyor bu eşimin yüzünden eşim gelince hep kucakta gezdiriyor ağlıyor diye 50 defa dedim yerde oyalan ağlıyor diye gelip başımda işimin bitmesini bekler darlana darlana yapıyorum hemen atıyor bana artık ağlamasına tahammül edemiyorum psikolojik olarak yoruldum yürütece binmiyo oturttugum gibi kendini geri atıp ağlama krizlerine giriyor nasıl alıştırmam lazım bir kaşık vericem sanki koca insan kafasını çeviriyor zorla veriyorum artık ondada krizler geçirip sesi kesilene kadar ağlıyor 

8 aylık 1 tane diş çıkardi diğeri yanda üç kısmı çıkmış 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaç aylık canım 
tarafından
8 aylık
-Reklam-
0 oy
tarafından
1 yasa kadr ana menusu anne sutu o yuzden daralma .. bir sekilde yolunu bulacaksin yemeyem cocuk cok zor.. bnm ilk cocugum boyleydi saclarim beyaZladi sayesinde
tarafından
Vallahi benimde saçım beyazladi psikolojik olarak yorulduğumun farkındaym
0 oy
(3,908 puan) tarafından
Kaç aylık? bebeklerde oluyor böyle dönemler eşinle ikinizin sabırlı olması gerekiyor, diş çıkarıyor olabilir mi ?
tarafından
8 aylık 1 tane diş çıkardi diğeri yanda uç kısmı çıkmış cnm elimden geleni yapıyorum ama yok memnun olmuyor
(3,908 puan) tarafından
Kolay büyüyen bebek malesfki yok canım her çocuk çok zor, benim oğlumda böyleydi halan daha yaramaz şükür edelim sağlıkları yerinde olsun, sabret geçecek bugünlerde illaki vardır annesi bi rahatsızlığı ama anlayamıyoruz bebekken.
0 oy
tarafından
Benim bebeğim de hem mama hem memeyle beslenıyor bizde daha yeni 9 aylık olduk geçen ay 4 diş birden çıkardı iştahı kesildi sadece mama emdi beni bile reddetti eğer dönemsel birşeyse büyük ıhtımal dişten iştah kaybı yaşıyor ama her seferinde reddediyorsa onu bilmiyorum şimdi de üstten iki dış daha geliyor toplam 6 dişimiz olacak 
0 oy
(2,729 puan) tarafından
zorla yedirmen hemde ağlata ağlata yedirmen çok çok yanlış.. bebeğin daha çok küçük tadımlık ver sadece . Benim bebeğim 6. Ayda denemediğim şey kalmadı asla yemedi. Ara verdim 8. Ayda tekrar denedim yine yemedi . Bende bıraktım arada bir tattırdım sadece. 1 yaşına geldi yine başladım yine yemedi arada bir yedi oda azıcık. Ve sonuç şuan 17 aylık hala yemiyor günde 1 kere en fazla 2 yemek kaşığı yer durur . Benim bebeğim şuan kesinlikle yemeli . Ama senin bebek daha çok küçük kendini bosu boşuna yoruyor yıpratıyorsun. 

Ha şöyle dene örneğin öğle uykusundan sonra uyanınca emzirme oyala 3 4 saat sonra getir dene 
0 oy
(13,935 puan) tarafından
Valla ayni benim kizimda böyle yemek istemiyor. Benimki huysuz değil ağlamiyor fazla ama ek gidayi reddediyor sadece emmek istiyor. Maalesef benimde sütüm yok denecek kadar az. Kilo alimi da çok yavaş. Her gören gelişmemiş, çok ufak duruyor, kemik suyu içir bu çocuk gelişmemiş, hiçbişey yedirmiyor musun...gibi bir sürü laf söylüyorlar. Zaten yetersiz hissediyorum kendimi birde insanlar tuz biber oluyorlar. 
0 oy
(1,887 puan) tarafından
benim kızım adam akıllı yaşını doldurduktan sonra yemek yedi canım onun dışında anne sütü ön plandaydı bazı günler bir şey yemek istemezdi anne sütü veya formül mama yerdi ben zorlamadım onu parmak gıdalar veriyordum ayına uygun onlarla oyalanıyordu. zorlarsan kaşık görünce ağlamak ister önüne koy kendi keşfederek yesin biraz da.
0 oy
(288 puan) tarafından
Hiç zorlama kendiliğinden istiyor zaman geçince. Benim kızım da aynı öyleydi akışına bıraktım. Üç aydır dokuz kiloda. Şimdi on üç aylık hala dokuz kilo ama şuan her şey yiyor. Hareketli olduğu için kilo almıyor ama yiyor. İnsanlar zararlı dese de arı mama verdim ben sütüm yetmezdi yoksa. Şimdi sabah kahvaltısında cevizli muzlu pankek, omlet , salatalık her şey yiyor eline veriyorum kendi yerken çok hoşuna gidiyor. Senin de aynı olacak sadece biraz sabret. Kızım hem çok hareketli hem de uyumama problemi var bazen çileden cikiyorum kimsem de yok ama Rabb'im öyle müthiş bir mucize veriyor ki biz kadınlara çok şükür bin şükür. 
0 oy
(3,781 puan) tarafından
11 aylık benim de öyle. Sadece anne sütü. Mama emzik biberon almıyor. Kaşığı gördüğü an dişlerini kitliyor. Gönlü olursa çorba içiyor. Başka bir şey yok
0 oy
(698 puan) tarafından
Ek gıdanın bir çok yöntemi var kaşık istemiyorsa mesela eline verin dokunsun keşfetsin kendi yemeğe çalışsın. Ona bişeyler yedirirken sizde yiyin ona gösterin bunun aşaması daha erken olmalıydı belki. Mesela benim bebeiğim şuan 5 aylık yemek saatlerinde uyanık olduğu sürece mama sandalyesine oturtup yanımıza alıyorum biz yemek yerken izliyor uzanmak istiyor ağzımızın içine bakıyor. Şimdiden mama kaşıklarını eline tutturuyorum akıtmayan bardak aldım çok az su koyup eline veriyorum içmeye çalışıyor gibi yapıyor. Bebek nezaman hazırsa ozaman yiyor hiç zorlamayın. Anne sütü yetersiz ise mama teklif edin ama herzaman değil 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 136 göst.
7 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Gamze1azra (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Aysun.1986 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 59 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 128 göst.