0 oy
966 göst.
Diğer kategorisinde (93 puan) tarafından
Kizlar ne kdr kira ödüyorsunuz..kira fiyatlari nerdeyse asgari ücret kadar  gecinebiliyor musunuz ne yapıyorsunuz.kiyafet çocuk masrafı mutfak masrafı filan ..

54 Cevaplar

+1 oy
(2,324 puan) tarafından
Sen mı odeyecensın kız :) :) :) 
(5,363 puan) tarafından
Ama odemesede insan zorlanınca kadına da yansıyor ister istemez insan ne yazıki strese gryor:(
(2,324 puan) tarafından
Çok şükür öyle bırsey yasamadım Allah yaşayana da yardım etsın
(5,363 puan) tarafından
Tabi zor bende ilk evlendigimde takmazdim çocuk falan derken zamanla insana yanisyor
(2,324 puan) tarafından
Akıllı adam olsalar kırada surunmezlee işte neyse
-Reklam-
+1 oy
(886 puan) tarafından
Şu kendi evim yazanlarida hiç anlamam kız sanki onu soruyor nispet yapar gibi hey Allah im

İstanbulda giriş kata 6000 veriyoruz esim tek çalışıyor geçinemiyoruz 
(4,174 puan) tarafından
Bızde ev sahibinin ust uste zam yapmasından dolayı bırsuru borcun altına girdik. Deprem oldu ev harap oldu tkrr bırsuru masraf ettik. Keske sorun tek ev almakla olsa bırsuru borcu derdi var. Iyı yani kimsenin vicdanına kalmiyorsun
(7,447 puan) tarafından
Hayır öyle bir yazmış ki ev alınınca sorun kalmıyor kim kimin ne kadar borç ödediğini bilemez sonuçta
(7,447 puan) tarafından
Bize önce zam yaptı hamileydçm ve bir çocuğum vardı kabul ettik sırf düzenimiz bozulmasın diye iki üç gün geçti evimden çıkın dedi evler 15.000 den başlıyor bizim bölgemizde bizde böyle yapalım madem dedik
(886 puan) tarafından
Bende hamileyken evden cikarildim neyse uzatmicam sizsiniz kiraci olmak bizim için büyük zenginlik
(7,447 puan) tarafından
Ya ne diyorsun ya herkesin kendine göre sıkıntısı var kira ödeyenin varmış gibi sadece konuşup duruyorsun kimsenin sıkıntısını bilemezsin..
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Bizim 2.5 ama eski kiracı olduğumuz için. Ev aldık oraya geçeceğiz, biz çıkınca 12den aşağı vermez. 
0 oy
tarafından
8.5...1 yıllık peşin verdik eşim kardesi ve babası şuan kese bir borçlar falan ortak olduğu için sıkıntı yaşamıyoruz Allah herkesin yardımcısı olsun 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Samsun 5 bin ama 27 yıllık bina banyo küfleniyor falan öyle bir yer daha arttırmak istedi sözleşmeden dolayı abartamadı. Normalde civar 8 bin yeni binalar 10 bin insanlar kiralarıyla ev taksitlerini ödüyor işte ev sahipleri eskiden zamanında almışlar
(93 puan) tarafından
Samsun'un neresindensin ..hiç sorma eskiden alan yaşadı burda en kötü  evin kirasi 6 bin hadi çıktık geri parayla neyi alcaz fatura çocuk mutfak masrafi
(1,335 puan) tarafından
Bende Samsun’da oturuyorum 3 yıllık bina ilk biz girdik 3+1 şuan 1500 seneye 3 bin olacaktı ev sahibi eşinden boşanıyormuş gelirim yok 5 bin olacak dedi.
Gelirim yok dediğim ev sahibimde 3 katlı villada oturuyor son model arabası var 3 tane evinden kira alıyor
0 oy
(4,231 puan) tarafından
10 bin. 

Sukur geciniyoruz ikimiz de calisiyoruz.
0 oy
(1,938 puan) tarafından
6.500 ödüyoruz aylık giderin haddi hesabı yok. Bazen diyorum memurlar asgarî ücretliler nasıl geçiniyor. Hayat o kadar pahali ki 
(93 puan) tarafından
Mesleğiniz ne veya eşinin merak ettim
(1,938 puan) tarafından
Ben öğretmenim ama çalışmıyorum. Eşimin emlak ofisi var
0 oy
(7,618 puan) tarafından
4500 bodrum katında hiçbir yer görmeyen rutubetli ve karanlık bir ev yinede az buluyor artık birbirlerine gaz vere vere milleti soyup sovana çevirecek bu ev sahipleri.
0 oy
(1,279 puan) tarafından
5200 ödüyoruz ve şehirden uzak baya
0 oy
(279 puan) tarafından
1500 1+1 siirt ilçesindeyiz
0 oy
tarafından
Çorum'da 5 den basliyor
0 oy
(109 puan) tarafından
Kendi evim canım 1800 kredi ödüyoruz o da az kaldı bakalım borcu rabbim herkese nasip etsin çok zor gerçekten 
0 oy
(796 puan) tarafından
Konya bosbadayım 5 bın verıyoruz 
0 oy
(2,586 puan) tarafından
Konyadayim . Burda eski 2+1 ler 10000 lerde.  

Ağzı yüzü düzgün 3+1 az da bahçesi düzeni olsun dersen 20000 üzerinde
(1,210 puan) tarafından
Konya aldı başını gitti valla biz ereglideyiz burda bile 10.000 den aşağı yok. Biz eski kiraciyiz 2000 veriyoruz ama ev sahibi mizirdaniyor Allah sonumuzu hayır etsin. Az önce ev fiyatı gördüm 3+1 e 5.500.000 yazmışlar. Ev almak da hayal bile değil artık. 2 kişi çalışıp anca karnımızı doyuruyoruz :(
tarafından
Annemgil yeni ev tuttular 16500 e ya
(2,586 puan) tarafından
Maalesef gerçekten öyle kızlar Rabbim yardımcımız olsun güç kuvvet versin. Hadi gençken çalışıyor insan da yani ilerisi insanı korkutuyor ömrümüz varsa
tarafından
Böyle giderse ev alıcaz bizde çünkü resmen kredi öder gibi ödeniyor kiralar amın inşallah
0 oy
tarafından
Kucuk bi ilcedeyiz üniversite ve askeriye var diye hersey cok pahali eski evler asansorsuz gazsiz gecen bitanesi 7 bine tutmus bizimde eh iste bicimsiz bir ev 3 bin esim icim rahat degil bu ay 5 gondercem deyip duruyo oysaki carsida bi arkadas 1900 e oturuyo 
0 oy
(1,413 puan) tarafından
10 bin veriyoruz çok şükür maaş iyi canım yoksa bu pahalilikta gecinilmez
0 oy
tarafından
4.500 ödüyoruz  
0 oy
(257 puan) tarafından
1.100 tl TOKİ 2+1 de oturuyorum geçen sene tuttuğumuz için fiyat iyi
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Benm sobalı 6yildir oturuyorm ilk defa bukadar uçurdu 2.250 TL kaynım evi doğal gaz 1e oturuyrodu geçen sene bu yıl 7.500 yapmış eşim 2= iş yapıyor ama vallahi yetmiyor evde patates bile kalması yoğurt artık eşime demekten utaniyorm sigara bile almakta zorlandı 2 çocuk var bide 
0 oy
(178 puan) tarafından
3 bin veriyorum canım ilçedeyim 900 den 3bin e çıkardı komşularım çıktı hep 5 den 6 dan verdi kiraya ev sahibim dairelerini

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 285 göst.
4 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Serennn (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
61 cevap 764 göst.
8 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 594 göst.
29 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 130 göst.