0 oy
195 göst.
Aile kategorisinde (334 puan) tarafından
Kızlar lohusa döneminiz nasıl geçti benim ilk lohusalığımda berbat geçmişti sinirden tuvalette ağladığımı biliyorum kaynanam kaynanamın annesi görümcem görümcemin iki oğlu  bizde kalmişlardı evin içi hallaç pamuğu  gibiydi resmen tramva yaşadım sezeryanlı halimle bebeğime düzgün bakamadım kaynanam aceleci biri herşeye karışıyo görümcem daha beter yok şoyle yap yok böyle yap şöyle emzir böyle altını bağla şunu giydir nefret ettim resmen ilk  kaldıkları gece görümcemin çocukları hiç durmadı ikiside sürekli ağladı görümcem bi taraftan saat 12 de 1 de gece kuzenleriyle görüntülü konuşuyor benim evimde ben rahat edemedim  kaynanamın annesi kadıncağız can çekişiyo çok yaşlı yanımda ölse nasıl atlatırdım o durumu eşim zaten hiç ilgilenmedi benle bebeğimle şoka girmiştim resmen çok ağlamıştım yemin ederim tek başıma olsam  daha güzel geçerdi eminim acaba benmi abartıyorum 

12 Cevaplar

0 oy
(3,586 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kabus gibiymis gerçekten  annem kaldı sadece iki gün kayınvalidem geldi gitti sürekli telefonda konuştu  sütun gelmiyor emzir emzir deyip durdu ama akşam saat 7 ye kadar bir kase çorba yapıp vermedi eşim gelince hazırladı üçüncü gün de gelmek istedi eşime dedim bejim lohusalık bitti gelmesin istemiyorum sonrasında yine annem geldi 
(334 puan) tarafından
Aynen bende oyle demiştim kırkım çıkar çıkmaz gelmesine gerek yok dedim şimdi yine hamileyim aynı şeyler olmasından korkuyorum gerçekten görümcemle konuşmuyorum şükür ama yinede gelir  
Eşimle bile mutfakta konuşuyorduk o bile rahatsız oldu
(3,586 puan) tarafından
Ben kırkım çıkmasını beklemedim ilk üç gün annem yanımdaydı iki günlüğüne şehir dışına çıkmak zorunda kaldı o ara geldi o arada bile sinir stres oldum o yüzden benim lohusalık benim için bitmisti:)
(334 puan) tarafından
Soylerlerdi ama inanmazdım cidden lohusalık zor bişiymiş
-Reklam-
+1 oy
(2 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım canım sorma hala lohusayim ve eşimle aramıZ bozuk iyice tuhaflasti önce böyle değildi suan bebeyle ilgileniyorum bende yoruluyorum ama anlamıyor sinir ofke kontrolü var herşeyde beni suçluyor sürekli benden anlayış bekliyor sürekli ben alttan aliyim istiyor çok bunaldim artık bıktım ilk çocuğumuz daha 1 aylik onun psikolojisi bile bozuldu valla ofkelenince gözü hiç biseyi görmüyor ikinci evliliğim elimden bişey gelmiyor ne yapacağım bilmiyorum stresten sutum bile azaldı merak etme yalnız değilsin 
(334 puan) tarafından
Aynı durumdauız canım Rabbim yardım etsin bize ne desek boş
(2 puan) tarafından
Amin canım omrumuzu yiyorlar ışte böyle üç günlük dünyamızda annesinin adam edemediklerini bizim adam etmeye calismamizla geçiyor
+1 oy
tarafından

İlki rahattı. Ev içiydim ama kalabalık rahatsız etmek yerine gerçekten destek  oluyordu. İkinci de 3 yaş kızım ve yenidoğan bebekle çok zorlandım.:)kızımla oyun hamuru yaparken mezarlı ölümlü şeyler yapardım kafam hiç iyi değildi  :)

+1 oy
(48,695 puan) tarafından
okurken darlandim benimki.iyiymis bende yalniz.kaldim.diye.uzuluyordum
(119,346 puan) tarafından
hee bende valla
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Hic abartmiyorsun o ne oyle ya evin ici carsamba pazari gibi, en huzurlu en sakin en kontrollu olman gerkeen zamanda bir de.
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Benimki insanlardan dolayı değil ben psikolojik olarak çok kötü geçirdim Ama her zaman da söylüyorum Yani başkası yanınızda olmasa daha iyi olur sadece ilk bir hafta olmaları yeterli
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Bende tektim ama telefonla ortalığı karıştırıyorlardi şuan diyorum keşke yüzlerine bağırıp cagirsaymisim 
0 oy
(6,011 puan) tarafından
Ben anlamadım bile lohusalığı. Bebeğim küvezdeydi her gün onu görmeye gittim geldim hastaneye. Gözüm kimseyi görmedi. Hastanede bekleme alanlarında uyudum. O yüzden diğer şeyler çok boş geliyor 
(334 puan) tarafından
Tabiki haklısınız bebeğin sağlığı herşeyden onemli ama bebeğinize bakabilmeniz içinde piskolojiniz önemli
(6,011 puan) tarafından
O en önemlisi aslında
0 oy
tarafından
Ben lohusaligimdan ötürü bebegimin ilk zamanki fotograflarina bakinca bile canim sıkılıyor.  Anılarım depreştiği için :/
0 oy
(8,336 puan) tarafından
Lohusayım aile sorunum yok çünkü yanında kimse kalmadı doğurdum 3 gün annemde kaldım evime geldim evimde tekim lohusalıpım aşırı yorucu geçiyor çünkğ 13 aylık bir kızım da var sürekli peşinde koştur gel bebeği emzir ev topla derken bazen lohusa olduğumu bile unutuyorum 
0 oy
(4,977 puan) tarafından
İlkinde eşimden çok sogumustum sebebini bilmyrm görmeye tahamullim yoktu canım kocam bni hic kırmadı hep alttan aldı 

İkincide deprem oldu kendi onuku göremedim cnm 

Ne kdr yalnız kalirsan o kodr iyi lohusalık için vala okudum da senin yasadgm gerçekten ızdırap 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 948 göst.
3 Eylül 2021 Aile kategorisinde Merve anne (70 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 513 göst.
31 Ocak 2024 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,304 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 382 göst.
6 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yusuf'un annesi.. (141 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...