0 oy
996 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından
Dün post açmıştım kardeşim yüzüğü atmalımı diye annem çocugun ablasını aradı kardesinide al gel konusalım bir yerde bir parkta oturup dedi annemin niyeti kardeşimle nisanlısı konuşsun sorunları halletsindi ama çocuk annesi ablası ve bir sürü erkek le beraber eniştesi abileri toplanıp gelmişler eve annem babamda evde olmadığı için sadece ablası annesi kendisini almıs eve konuşmuşlar kardeşim ne zaman konuşmaya kalksam çocuk yani nisanlısı lafını kesip annemle ablamın yanında konuşup saygısızlık yapma diye susturmus kardesimde saygısızlık yapmaz zaten sadece nisanı atmak istedigini soylüyomus ama konusturmuyomus çocuk ,kaç kere biz sizi insan yerine falan koyup geldik demiş .imam nikahı var kardeşimle kardeşim ondan korkuyor ya nikahı vermezse diye adamlar biz 200 binliralık masraf yaptık zararımızı karsilayın atalım diyo.

34 Cevaplar

0 oy
(2,532 puan) tarafından
Şimdi den anneme ablama saygısızlık yapma diyen adam evlendikten sonra neler yapıp söyler aman haa aman dönün o yoldan 3 ay sonra düşüyor nikah diye biliyorum bende ama diyaneti arayıp net bilgi almanızda fayda var
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nasıl atamıyor ciddi misiniz bırakacaksınız sert olacaksınız gerekirse şikayet eteceksiniz dini nikah kendiliğinden düşer zaten 
0 oy
(6,422 puan) tarafından
Neden hemen nikah kıydınız ki canım evet bende sözlüyken kıydırdım ama bizim herşey en başta konuşuldu herkes birbirini tanıyordu o sebepten oldu bak sıkıntı işte 

200 bin liralık nişan da ne masrafı yaptınız acaba düğünde oluyo da nişan da neler oldu 
(40 puan) tarafından
Çok yanlış yaptık çok
0 oy
tarafından
O nasıl bir üslup be ? Masrafı verin falan bu aile seviyesine ölsem görmem statü belli 
0 oy
(5,446 puan) tarafından
Neden daha evlilik tarihi bile belli olmayan insanlara imam nikahı kıyıldı ki?
0 oy
(762 puan) tarafından
İşte resmi nikah olmadan dini nikahı kıyılması bu yuzden zararlıdır 
0 oy
(8,718 puan) tarafından
Ben olsaydım yüzüğü yüzüne atar al ananj ablani git derdim canımı alacak değil ya ztn kardeşin böyle birşey yapsaydı bu çok büyük bir saygısızlık derlerdi artık kendileri istemezdi.sakin evlenmesin böylesiyle gidin polise 
0 oy
(7,157 puan) tarafından
Zorla mı evlendirecekler kızı ya istemiyorsa istemiyor zararımız karşılayın atalım yüzüğü ne demek ya hadi karşılamıyoruz ne olucak peki deseydiniz. Ha nikah olması başlı başına yanlış zaten nişanlılık süreci birbirini tanıyabilmek için zaten tanımadan etmeden evlenmiş oldular hayatının hatasını yaptı şimdi çık çıkabilirsen işin içinden. 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Adam da haklj nikah kiymissa yapılacak bir şey yok hayır resmi nikah olmadan neden kiyiyorlar anlamıyorum 
0 oy
tarafından
Dinen kardeşin o adamla ilişkiye hiç girmediyse nikah düşme gibi bir durum var gibi bir şeyler okumuştum ama tam bilmiyorum bir araştırın isterseniz 
0 oy
(8 puan) tarafından
Allah Allah simdiden kizi konusturmuyo ailesine  pek düşkünmüş ilerde hepsi kardeşinin başına cikarlar  bnce durmasin nişanı atsin  o nisanlisi olacak adam annesini kardeşini  savunuyosa. Kardeşini De cok ezerler  yol yakinsa dönsün ilerde cocuk falan olursa daha kötü olur olan o cocuklara kardesine olur 
0 oy
(3,351 puan) tarafından

Karsi taraf masrafi dusunuyo da mehiri vermis mi? Mehir vermediyse sizde mehiri isteyin. Ayrica alo fetvayi arayip nikahin nasil dusecegini sorun. 190 numarasi.

Neden kiydiginiza deginmeyecegim. Bu cahilligi zaten yeterince elestirmis herkes.
0 oy
(3,293 puan) tarafından
Resmi nikah bitince imam nikahi da dusuyosa resmi nikah olmadan imam nikahinin da bi manasi yok. Cunku seriatle yonetilmiyoruz oralarda evet dini yoneticiler nikah kiyar ama yine resmi evraki olur ellerinde. Bizdeki artik biraz gelenek olmus
0 oy
(1,005 puan) tarafından
Pardonda annen ne diyor bu işe bile bile kızını bu aileye yamayacak değildir umarım polise gidersiniz bir b..k yiyemezler 

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 1,114 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Birsel.. (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 117 göst.
28 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MehSinOz (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 109 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (610 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 232 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Bilgeelif (1,350 puan) tarafından soruldu

393,828 soru

11,778,251 cevap

35,797 kullanıcı

...