0 oy
1,091 göst.
Diğer kategorisinde (3,692 puan) tarafından
Aşırı derecede bakım ve makyaj aşığıyım. Her gün maske, cilt yağı, cilt masajı rutinlerim var. Akabinde makyaj çok severim. Fönsüz gezmem, olmadı maşa yaparım. Bilindiği üzere 4çocuğum var. Büyük kızlar bana hevesleniyor, 10 yaşındalar ama gizli gizli ruj sürüyorlar. Allık, fondöten neyse.yıldım artık ürünlerimi mahvedip bz yapmadık diyorlar. Son çare yalnızca evde olmak şartıyla ruj sürebilirsiniz dedim ruj sürdüm. Sevindiler tabii, ödevlerini yaparken eşim geldi kızları rujlu görünce kıyameti kopardı. Bağırdı bağırdı bağırdı..  Bu çocuklar bu yaşta ruj sürerse ilerde başedemeyiz diyor. Zamanı gelince ben en güzelini alırım zaten sürerler, çocukları bu yaşta kadınlaştırma dedi.

İyi ama hevesleniyor lar, sürmeyince de gizli gizli yapıyorlar. Bu şekilde davranırsan eğer iki gün sonra okula gidince köşeyi döner dönmez eteklerini kıvırırlar, gizli işler yaparlar bırak kontrolümüzde yapsınlar istediklerini dedim, benim kızlarım zamanı gelince ne isterse onu zaten giyecek dedi ve  bana daha çok sinirlendi. Sizce napmalıyım? Eşim ya da ben hangimiz daha mantıklı düşünüyoruz? 

33 Cevaplar

+1 oy
(4,232 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Cocuklar soylediginizi degil yaptiginizi yaparlar. Anne-babayi ornek alirlar. Tabi ki gunluk bakiminizi yapin ama ergenlik donemi gecene kadar ozel gunler harici makyaj yapmayin. Gunluk makyaj sizin cildinize de zararli. 

Ve muhtemel lise zamani ve sonrasi kizlariniz sizin gibi olacak. 
Bu arada tebrikler 4 cocukla bunlari yapabilmekte ayri bi beceri :)
(3,692 puan) tarafından
Kendimi kırmızı odada hissettim :)
(4,232 puan) tarafından
Ayy ne bileyim aklima oyle geldi :D
(1,043 puan) tarafından
Koz 4 cocuk ile nasıl yapıyorsun ben 2 bebek ile zar zor dus alıyorum Bende bakımlı olmak istiyorum
(3,692 puan) tarafından
İşinizi bilmiyorsunuz o yüzden :)
(1,043 puan) tarafından
Ben anne az öğretsene özelden de yazabilirsin
-Reklam-
+1 oy
(5,662 puan) tarafından
İkinizde mantıksız buldum bu yaşta bu çocukların makyaja yönelmesi üzücü. Keşke onun yerine namazı Kuran'ı Kerimi merak etseler öğrenmek isteseler sizde bunun için çabalasanız 
(3,692 puan) tarafından
Yakındır babadan jilet görüp yüzüne sürerse şaşırma. Çocuklar çok detaycı ve dikkatli ya.
(5,662 puan) tarafından
Valla sorma şimdiden böyleyse ilerisini düşünemiyorum. Yaptığımız her şeyi, konuştuğumuz her kelimeyi tekrarlıyor rabbim sağlıkla düzgün ahlaklı çocuklar büyütmeyi nasip etsin hepimize
(3,019 puan) tarafından
Araya girdim kusura bakmayın o jilet olayını ben ve kuzenim yapmıştık tras oluyorduk babalarimiz gibi sözde annem bizi yakalamıştı valla dayak yemiştim sakın bir daha yapma diye ilk okula gidiyor olabilirim yaşı hiç hatırlamıyorum (38 yaşındayım) ☺️☺️☺️
(5,662 puan) tarafından
Benim de anlamlar yapmış öyle :-) babamdan görüp birbirini tıraş etmişler
(3,692 puan) tarafından
Bende  kendimi traş etmiştim, annem korkutmuştu beni sakalların çıkacak diye. Babam konuşmuştu güzelce. Abim ve ablam dalga geçmişti.
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Ya o değilde 4 çocuğu olup o kdr bakımlı olmana şaşırdım maşallah ben 2 çocukla kendimj saldım gerçi makyaj sevmiyorum ama üşengeçlikte var 
(3,692 puan) tarafından
Buna Bi hastalık diyelim. Temizlik hastaları vardır ya hani, benimki de bakım hastalığı. Elimde değil. Ekmek su gibi lazım benim için.
(7,958 puan) tarafından
Vay be kız ne değişik bir hastalik ay keşke bende öyle olsaydım.bende o tür hasta olsaydım:):))
(3,692 puan) tarafından
Alışkanlığın hastalığa çevrilmiş hali. O değilde eşimmi haklı benmi sizce?
(7,958 puan) tarafından
Vala canım bilemiyorum ki benim kızımda 7 yaşında ama böyle bir hevesi yok bir ara vardı ona büyüyünce dedik dudak nemlendirici aldık öyle öyle artık heves etmiyo ama seninkiler büyükmus bencede eşin hakli yani bende istemem.gerci gizli yapıyorlar diyorsun kız vala bende içinde kaldim
(3,692 puan) tarafından
Büyünce ne isterseniz yaparsınız, karışmayız diyor ama çocuk bu ikna olmuyor ki. Dudak nemlendiricisi de aldım ama ı ıhh
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Valla ben kizimin.yaninda.olabildgnce yapmamaya caslyom.ve.sirdkli.yapmadg.icm.sadexe.disari cikarken yaptgm.icin.bazem.goruyo .ama küçük benimki 
(3,692 puan) tarafından
Yanında yapmasanda yüzünde görüyor bu ne diyor sonuçta
(1,248 puan) tarafından
Krem diyebilirsin kucuklukten:)
(3,692 puan) tarafından
Dedim kız onu da dedim.
(1,248 puan) tarafından
Valla bilmerem.benim.kizimda.var bakslm.neler.gorcez
(3,692 puan) tarafından
Türlü türlü huylar. Okula gidince dünyaları genişliyor herşeyi görüyorlar.
0 oy
(4,178 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ben herzaman yapmam .   Zaten vaktim olmuyir suan . Arada bir. Fin yaparim bekarken hergun fon masa yapardim. Neyse makyajda hoz kalemi rimel sirerim birde kiviririm kirpik okadar yani oyle bitin sey surmem benimki de heves ediyor 4 yas anasinifinda hatta:)

(3,692 puan) tarafından
Söylemek istediğim Tam olarak bu. Bende öyle söylüyorum ama eşim başka düşünüyor. Benim kızlar babanesine cropa aldırmış, giydirmem dedim kaynanam küstü. Giydirdim kocam kızdı. Napim ben
(4,178 puan) tarafından
Sende arada kaldin:))) mesela sevgili olayida. Bizde olduz anasinifinda o ona asik bu buna asik ben. Burakla
Oturcam falan. Babasi kizlar kizla arkadaslik yapar dio erkeklerle arkadas olma. Ula dedim cck bu. Kizlasa erkeklede arkadas olacak yoksa hepten merak duygusu coşar. Suan 1. Sinifa basladir gecen hafta uyumdu bu hafta normal Surec. İki hafta icinde herkes birbirine asik olmus:))
(3,692 puan) tarafından
Al işte,, bu aşk olayları ne çok varya. Hemde yaş artık 5e indi. Geçen yıl kızım çantasında aşk mektubu bulmuş gitmiş çocuğu dövmüş. Eve geldi ağlıyor, onu gebertemedim öğretmen izin vermedi dedi. Öteki kızımda keşke Deniz bana aşık olsaydı o çok yakışıklı dedi. E ben napayım hangisine ne anlatayım
(4,178 puan) tarafından
İste anneler arayi bulcak. Ben kiza. Kizlar erkekler arkadas olur ama buyuyuncce anne baba kadar olunca asik olunur diyorum.  Babasina da. Gizli sakli yaomasini orda burda allah korusun fingirdesenleri goruyoruz kizin da oyle mi olsun istiysun derim.  Baskiya  yalanla karsilik bulursun. Ozgurluge  kendini dagitmis yoldan cikmis. Ckla karailik bulursun. İkisinin arasi olacak cck kontrollu ozgurluk
(3,692 puan) tarafından
Okadar doğru ki...
0 oy
(10,045 puan) tarafından

Merakettim seni :D

(1,248 puan) tarafından
Bendekizz be iki cocukla rezil halldeyim.6 aylk en ufak digeri 2 yas
(10,045 puan) tarafından
Seninki benden kara :D benimkilerde 3yas ve 7.5 aylik
(3,692 puan) tarafından
Ay yok öyle çoookta manken gibi değilim ama göze çarpıyorum az çok. Bu arada tesettürlüyüm ben
(1,248 puan) tarafından
Masallhh birlik yasamama ragmen zor yanii
(1,248 puan) tarafından
Bende tesetturliyim
0 oy
(13,102 puan) tarafından
Dört çocuğa rağmen fön makyaj özenine bayıldım. Ben tek çocukla işe giderken saçımı tarayabildiğime şükrediyorum 
(3,692 puan) tarafından
Darısı başına diyelim ozaman :)
(601 puan) tarafından
Yemek temizlik yapmıyorsa akşama kadar işine yapar tabi
(13,102 puan) tarafından
Bunları yapmadığını nerden biliyoruz ki onun işini sen ben yapmıyoruz sonuçta
0 oy
tarafından
gorunce ozeniyor.. bu sen yada baskasi, elbette kontrol dahilinde olmali.. lakim cocuga ruj surmek yerine bir dudak koruyucu alabilirsin bu sekilde hevesini kirabilirsin hem belli de olmadigindan babalari da birsey demez
(3,692 puan) tarafından
Haklısın aslında. Eşim ikna olmaz bende şansımı çocuklarda deneyeyim tekrar
0 oy
tarafından
Kız çocuklarını baskilamak yanlış diye biliyorum küçük yaşlarda annes giysisi giyme makyaj yapma bunlar dişil ozellerin gelişimi icin onemli diye okumuştum 
(3,692 puan) tarafından
Çok doğru okumuşsun bunu biliyorum. En doğru olanda   bu zaten. Erkek çocuğunun bunlara özenmesi tehlikeli ama Kız çocuğunun fıtratında var dişilik.
tarafından
Evet hatta bu baya onemli biseymis gelişim açısından yani kontrol edilmeli tabiki ama kısıtlamanmamali bencede
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Eşin çok haklı zamanı geldiğinde çocuklarınız yaparlar daha çok erken belkide ileride neden izin verdin anne diye size de kızabilirler 

Çocuklarımızın her özendiği şeyleri yapmak doğru değil malasef 
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Ben eşine hak verdim. Çocukları kadınlaştırma demesi çok haklı bi sitem. Evde ortak bi karar verip uygulamanız lazım. Ha orta yolu nasıl bulursunuz bilemem, baskılamak da çözüm değil izin vermek de.. En önemlisi sizin örnekliğiniz. Orta yolu bulamadığınız sürede çocuklar babaya düşmanlığa kadar ilerleyebilir. Zor bi durum, zamane çocukları çok farklı. 
(3,692 puan) tarafından
Düşmanlık sezinliyorum zaten. Babalarına karşı soğuk  davranmaya başlıyorlar. Ortada Ben kalacağım.
(11,076 puan) tarafından
Buna izin vermeyin. Ömürlerini etkiler bu durum. Hele ki kız çocuğu babadan soğursa ilerde evlilikleri için yanlış tercih sebebi bile olabilir. Çok dikkat etmelisiniz. Bence siz makyajı azaltmayı deneyin. Bilmiyorum da çok zor öneride bulunmak..
(3,692 puan) tarafından
Çeşim harika bir  baba. Baba ve eş sıfatını farklı kefelere koyarsak babalık ağır basar. Sevgisini herzaman Belli eder. Çocuklarının her istediği olur, ertelemez. Bze doysun ki kimseden sevgi beklemesinler der. Ölümüne çalışır, her konuda yetenbir baba ama işte kırmızı çizgileri var. Aşılmıyor
(11,076 puan) tarafından
Tamam da babalık öyle olmalı zaten. Babanın sınırları olacak, otorite olacak yani bence.
Benim annem de çok iyi anne ama babamın izin verip annemin vermediği şeyler yüzünden annemle çok ters büyüdüm. O sebeple diyorum orta yolu bulmalısınız. Siz ne kadar iyi olursanız olun, o evde ikililik varsa çocukların dengesi bozulur
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Aman ne var ya benim ojelerimi babam sürerdi.cocukken parfumum de vardi rujum da rimelimde :) hicte bisey olmadi hepsinden hevesimi aldim. Belli bi yastan sonra sadelesmeye gectim hatta :)) devir ayni devir değil ama 
0 oy
tarafından
Tesetturluyum yazmışsın yorumda fön maşa ev için galiba. Onla uğraşacağıma çocuklarla aktivite yapardım herhalde. Çocuk ne görürse onu yapar. 
(3,692 puan) tarafından
Çocuklarımla fazlasıyla aktivite yapıyorum zaten. Hepsi de zehir gibi çok şükür. Gördüğünü yapıyor evet. Mesela burada  sorun olarak paylaştığım durum hoşumuza  gitmeyen durum ama diğer iyi yönlerini yazmadım gerek yok. Konu odağımızeşim ve benim düşünce  farklılığımız
tarafından
Gördüklerini yapıyorsa yaptıkları da doğru değilse doğru olan şeyleri görmeleri faydalı olur. esin haklı
0 oy
(440 puan) tarafından
İkinizde haklısınız bence :) bizde sanırım aynı şeyleri yaşarız büyüyünce kızım ama doğru olanı soruyorsan eşinin dediği şekilde olmalı bazı şeylerin sınırlarınin olduğunu bilmeleri gerekiyor mesela benim aşağı komşunun kızı makyaj değilde oje sürme isteği var kız 11 yaşında babası herşeye izin verir kıyafet felan saç baş hiç birşeye karışmaz ama oje sürmesine çok kısıtlı davranır okul zamanı asla yaz tatilinde bir kere felan yada özel gün olursa izin verir ben de senin gibi düşünürüm bu arada yani evde yapsın felan diye ama yaşına göre öyle alismamasi için doğru zaman gelene kadar beklemesini öğretmek gerekir benim eşimde aynı sizin eşiniz gibi düşünürdü siz en iyisi makyaj malzemelerinizi saklayın :)
0 oy
(888 puan) tarafından
İlla yapıyorlarsa onlara ait acaba temiz içerikli dudak balm felan mı alsanız nemlendirici onlar ruj sanat zaten babası da sorarsa dudak nemlendiricisi dersiniz yani bunda kötü bir şey yok neticede ruj gibi değil çatlaklar için veya oluşmasın diye önümüzde kız çocukların dudakları çatlar elbet bilemedim tabi siz bilirsiniz sağlıklı sağlıksız size kalmış çocuklar için olanı araştırabilirsiniz 
0 oy
(2,897 puan) tarafından
Ruj değil de cocuklar için lipgloss var onlardan alsan bir makyaj çantasına koysan bunlar sizin için şimdilik sadece bunları kullanabilirsiniz büyüyünce zamanı gelince diğer makyaj malzemelerinden alırım size dersin 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
İkimizde haklısınız ama size bagirmamasi lazim
0 oy
(3,082 puan) tarafından
Yavrum eşin çok haklı bu yaşta kadinlaşmamalı çocuklar. Yani sen de yapmamalısın sağlık açısından hiç iyi değil. Ve onlara verilen miktar hiç de az değil. Ama artık çocuklar heves etmiş maalesef sen de vazgecmezsin işiniz zor böyle gider. 
0 oy
(153 puan) tarafından
Benim kizlarimda hevesleniyor ben onlar sizin bebek yüzünüzü cildinizi bozar olmaz dedim sivilecelenirsiniz çocuklar için uygun değil dedim yoksa benimkilerden hep sürmek istiyorlardi
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ben cok sevmem ayda yılda bir yaparim kardeşlerimden görür kizim küçük güzelce söyledim bunlar san olmaz diye oje hevesi vardi 2 defa sürdü artk başka yok dedim tmm dedi daha 3 yaş bile olmadı sizinkiler anlayacak yaşta ilk yaptıklarında illaki uyarmissinizdir ama biraz sert yapmaliydiniz eşiniz şu konuda haklı zaten ilerde istediklerini yapacaklar cocukluklarini yaşasınlar şuan mesela oyin oynasin ders yapsin tv izlesin kitap okusun vb yani 
(3,692 puan) tarafından
Tüm hepsi hatta daha fazlasını yapıyorlar. Tüm ilgi alanlarıyla alakalı gayet destekleyici büyüyorlar. Ama gel görki bu konuda İsrarcılar
(5,240 puan) tarafından
Olabilir yapacak bisey yok onlara uygun olanları alin renksiz falan onların surebilirsiniz de ve makyaj ürünlerin nerdeyse orayi kitli tut öğrensinler yapamayacaklarini

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 63 göst.
6 Nisan 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Defneay789 (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 111 göst.
1 Nisan 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Yusuf 427 (686 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 100 göst.
13 Mart 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde heygirls (369 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.
3 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,080 puan) tarafından soruldu

380,095 soru

11,378,703 cevap

34,864 kullanıcı

...