0 oy
502 göst.
Aile kategorisinde (1,682 puan) tarafından
Örnek veriyorum eşinizin ailesi kapalıdır ama siz açık bir bayansınız bir ortama girdiğinizde düğün vs.. Gibi şeylerde onlar gibi daha kapalı içlerinde sırıtmayacak gibi öı giyersiniz yoksa aman banane deyip istediğinizi mi? (Saç falan kapat diyen yok ama) 

31 Cevaplar

+1 oy
(1,720 puan) tarafından
Ben ilk evlendigimde kayinpederim kapanacaksin böyle olmaz dedi açık olupta öyle açık değilim sadece saçlarım açık buna sen değil eşim karar verir sen karisamazsin dedim aldı cevabını oturdu aşağı oğlu sonuçta açık gördü açık beğendi kimse için kendimi kısıtlayamam 
(778 puan) tarafından
Eşin de karar vermez sen karat verirsin
(6,344 puan) tarafından
Eşin niye karar versin sen karar vermelisin
(1,720 puan) tarafından
Benim orda kayınpederime anlatmak istediğim sana düşmez demekti tabiki ben karar veririm sonuçta öyle görmüş öyle beğenmiş eşim zaten böyle birşey istemedi benden kayınpeder böyle birşey söyleyince bende öyle dedim
(6,344 puan) tarafından
Onu anladık canım zaten. Direkt buna ben karar veririm demek varken eşim benim sahibim o karar verir anca gibi bir şey olmuş.
(1,720 puan) tarafından
O zamanlar yirmi yaşındaydım tatlım o kadarını söylemeyi akıl etmişim ya oda yeter
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani o.oetama.gore usturuplu giyinir im ben kendimi rahat hissedemem
0 oy
(11,266 puan) tarafından
Ben kapalıyım normalde tunik ve bol Alt kullaniyorum ama eşimin köyünde şalvar yazma kullanırlar orda öyleyim 
tarafından
Eşin nereli
(11,266 puan) tarafından
İkimiz de burdurluyuz canim köylerde şalvar giyerler ben doğma büyüme şehir merkezindeydim koye taşındık yeni
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Ortamına göre ben benim çevremdeki çoğu kişi kapalı düğün vs olduğunda özen gösteriyorum çok açık olmamasına filan makyaj çok ağır sevmiyorum zaten 
0 oy
tarafından
Düğünlerde nasılsam öyle giyinirim. Düğünde tek açık olan ben olmam zaten. Hee böyle farklı bir ortam olur hani toplaşırlar beni çağırırlar daha kapalı giyinirim. 
0 oy
(733 puan) tarafından
Ben uyumluyum zaten de eltilerimden de onu bekliyolar ben doğru bulmuyorum ama sonuçta onu biliyodun evlenirlerken de 
0 oy
(934 puan) tarafından

Nabza göre şerbet veririm ben bu sayede kazançlı oldum hep :woot:

0 oy
tarafından
Tabiki ortama ayak uydurmak en makulu herkez mutlu olur bu sekilde 

Mesela esinin taraf kapali sen cok acik yada dekolteli giyinirsen onlarda rahatsiz olur esinde sende isteri stemez 

Benimkiler şalvar penye yelek giyer koye gidince bende giyiyorum hosumada gidiyo esimde mutlu oluyo hatta gorumcem eltim salvar hediye ediyo onlarda seviniyo
tarafından
Eşin nereli
0 oy
(13,071 puan) tarafından
Yani ben bir ortama girmişsem kurallar yeniden belirlenir. Burda kastettiğim şey kapalı olanların arasında mini etek giymek değil. Kendim de eşimin ailesinin yanına gittiğimde daha kapalı giyiyorum onlar daha kapalı olmamı istiyor falan değil kendi rahatım için bunu yapıyorum. Ama gelin geldi bize ayak uydursun kafasını sevmiyorum mesela hiç yemediğim yemeği kaynanam alışırsın diye zorladığı için ağzıma bile sürmedim :)
0 oy
(5,634 puan) tarafından
Ortama göre kendimden çok ödün vermeyerek giyinirim dikkat çekmeyi sevmiyorum o yüzden farklı durmak istemem 
tarafından
Tam artı verecektim ama farkettim ki ben dikkat çekmeyi sevmesem de ortamlarda farklı duruyorum hep :D
(5,634 puan) tarafından
Hahhahaha niye kız çarşaflı mısın
tarafından
Evet peçeliyim :) eşimin kızkardeşleri ve annesi hariç iki tarafta da başka çarşaf peçe giyen yok :) istemesem de dikkat çekiyorum :D uyum sağlayabildiğim bir konu değil
(5,634 puan) tarafından
Yaaa ne güzel inşallah banada nasip olur ❤️
0 oy
(119,329 puan) tarafından
birazda bu ailenin karakterine bagli tarli dil yilani deliginden cikarir demisler soyleme tarzinada bagli
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Ortamda sırıtmak istemem. Mümkün mertebe uyum sağlarım ama komple de onlar gibi olamam. 
0 oy
(13,017 puan) tarafından
Onların ortamına göre giyiniyorum 
0 oy
(48,683 puan) tarafından
daha kapali giyiniyorum mesela.pantolon bluz falan
0 oy
tarafından
Ben şehir olarak zaten Antalya'da giydiklerimi burda giymem yarışı Suriyeli ve yamyam gibi bakıyorlar bedenim üzerinde bakış olmais beni rahatsız eder fakat nromal şekilde sıfır kollu mini elbise askılı crop falan giyerim yüksel belle kayınvalidem eskiden açıktı umreden gelince tam kapandı kimsede karışmaz aksine beni götürüp zorla mini etek aldirmisligi var aileisnde kapalı da açık da var herkes kendisine 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Onlara ayak uydurmam onlar beni aldıklarında nasilsam aynı şekil davranırım onlar bana ayak uydurdunlar cok istiyolarsa 
0 oy
(1,798 puan) tarafından

Uydurmadım dış kapının dış mandali oldum:D

0 oy
(4,061 puan) tarafından
Yani onları umursamam ama eşim ne derse o bende eşime sormadan bisi almam giymem zatn öyle açık saçık giyinen biri değilim eşimin ailesi baya kapalı Bi aile görüşmüyoruz o ayrı ama görüşsek bile eşim kısıtlamaz beni ne istersen giy der bilir çünkü ortama uyacagimi
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Ölçülü giyinmeyi severim kimseye göre giyinmem sonuçta beni bu şekilde gördüler 
0 oy
(580 puan) tarafından

Evlenmeden önce acıktım yani kısa kollu ve savim acıktı. Öyle zıt bir acıktığım yoktu.babamdan dolayı açık sacik giyinmek içimde de yoktu.

Evlendim 2 sene açık gezdim sonra kapandım.  Hep aklımda olan şeydi ama 5-10 sene diye erteleiyordum 

Iyiki de kapanmisim. 
Dinime daha bir bağlandım

Esim de bingöllü ben karadenizliyim hemen uyim sağlarım girdiğim ortama yabancılık çekmem 

Not:Ailemdeki tek kapalı benim diğerleri de bana uygun olmayan şeyleri yapıyorlar maalesef 

İlgili sorular

0 oy
61 cevap 1,081 göst.
0 oy
22 cevap 458 göst.
15 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 188 göst.
3 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yrdsn (324 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 454 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hemdemm (100 puan) tarafından soruldu