0 oy
72 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,277 puan) tarafından
Kızlar kızım 28.5 aylık. 10 gündür tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum yavaş yavaş zorlamadan. Çise çok güzel alıştı neredeyse hiç kaçırmıyor. Ama ben götürüyorum her defasında tuvalete öyle yapıyor hiç kaçırmadan böyle geçiriyoruz süreci. Ama hiç kendisi cisim var tuvalete gidelim demiyor bu normal mi ? Ben biraz unutsam tuvalete götürmeyi altına yapıyor çişini. Ne zaman kendi cisim var tuvalete gidelim demeye başlar ?

İkinci sorum ise kaka sorunu. Kakasını hiç tuvalete yapmadı bu on gündür. Ve üç günde bir yapmaya başladı ve kabız oldu. Kakasını tutuyor sanırım. Kakayi altına yapıyor. Yapacağı anı yakalayıp koşarak tuvalete götürüyorum ama yapmıyor gelmedi diyor. İki üç günde bir kaka yapmasi da canımı sıkıyor. Kaka sorununu nasıl çözebilirim kızlar ?

2 Cevaplar

0 oy
(12,512 puan) tarafından
Çişini söylememesi normal ama kaka sorunu tuvalet eğitimi veren herkes yaşıyor maalesef benim kızım da korkuyordu tuvalete yapmaya geldiğini anladığım an tuvalete oturtup eline telefon verdim yapana kadar 2.3 defa yapınca korkusunu yendi öyle deneyebilirsin 
(1,277 puan) tarafından
Üç gündür yapmiyodu bugün tetikte bekledim kesin yapar diye. Ikındı kaka mi yapacaksin dedim evet dedi koşarak tuvalete gttik oturdu asla yapmadı kakam gelmedi dedi kalktı. Üzüldüm artık karnı sis bez taktim istiyorsan beze yap dedim yine yapmadı akşama doğru yaptı beze kabız şekilde bütün düzeni bozuldu kabız falan oldu. Denemeye devam etmem gerekiyor sanirim
(12,512 puan) tarafından
Bu şekilde gitmez elbet düzene girer ama her defasında bez takarsan olmaz alışması lazım artık sabahları zeytinyağı versen bide kuru kayısı yada komposto falan rahatlatıcı şeyler
(1,277 puan) tarafından
Üç gundur yapmadığı için bez taktim artık üzüldüm çocuğumun sağlığından önemli değil dedim zaten bez takınca da yapmadı kakasını üç dört saat sonra yaptı kayısı komposto falan denerim canım düzene girer en azından
-Reklam-
0 oy
(13 puan) tarafından
Ben kitapla oyunla destekledim. Klozet yaptik legolardan oyun hamurundan oyuncaklarina kaka yaptirdik sifonu cektik. 24 aylikken ogrendi 25 aylik suan sukur kendi de soyluyor. Mesela sen surekli yanindan ay çişim geldi aa ben kaka yapicam diyip ayrilin kulak asinasi olsun sizden duydukca ogrenir. Ama kitapla oyunla mutlaka destekleyin. Bebeklerini de tuvalete goturun sarkiyla oyunla kaka yaptirin sonra bay bay diyin
(1,277 puan) tarafından
Bütün oyunları yapıyoruz canım çiş yaptıkça klozetine sticker yapıştırıyoruz kitap oyuncak ne varsa götürüyoruz ama kaka sorununa çare olmadı biraz daha denemem lazım sanırım
(13 puan) tarafından
Ilk gunler benim oglum da kaka yapmak istemedi gaz cikarinca kalkiyordu hayir yapmiycam diye. Bende araban da baksin hadi yap kakani filan derken yapti. Kitabinda zurafa kaplumbaga kaka yapiyor hadi sende yap zurafa gibi buyuk bir kaka yap dedim. O gun yapti oo buyuk kaka yaptin sende dedim sonra hosuna gitti. Artik her kaka yaptiginda anne bak buyuk kaka yaptim diyor
(1,277 puan) tarafından
Bir defa yapsa aşacak belki canım benimki de. Kabızlık olmasa çok takmicam iki gün altına yapar üçüncü gün tuvalete alışır dicem ama resmen kaka tutuyor alışır inşallah zamanla

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 170 göst.
9 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Paşa'mın Annesiyim (1,690 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 137 göst.
29 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Gamze1azra (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,351 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 79 göst.
23 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Hilal-Alp Kutay (2,721 puan) tarafından soruldu

384,899 soru

11,512,474 cevap

35,173 kullanıcı

...