0 oy
104 göst.
Diğer kategorisinde (1,038 puan) tarafından
Poğaça tarifiniz var mı apartmanda biri yapmış burnuma kokuyo ben yapınca canavara benziyor ve tadını tutturamiyorum birde fırını fanli mi Fansız mı kaç derece olmalı

7 Cevaplar

0 oy
(655 puan) tarafından
Canım nefis yemek tarifleri uygulaması var orada çok çeşitli güzel tarifler var Ben puaçayı her zaman fanlı kısımda pişiriyorum 
(1,038 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bakayım
-Reklam-
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Kuzum ben tarifimj verim 

1 paket yaş maya

1su bardağı su 

1su bardağı süt 

4 yemek kaşığı toz şeker 

Oda ılık olacak bunlari karıştır 15 dakika beklet  sonra 

6 su bardağı kadar alıyor ama kontrolü gitmekte yarar var una bir tatlı kaşığı tuz bir kabartma tozu 2 yemek kaşığı elma sirkesi bir parmaktan biraz fazla margarin veya tereyağı hamuru yogururken koyabilirsin ben süzme peynirli ypaiyorum 
(1,038 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım elma sirkesi yerine üzüm sirkesi olur mu acaba
0 oy
(1,554 puan) tarafından

Canavara benziyo ne bacim :D:D

(1,038 puan) tarafından
Peynirli falan yapınca kabarıyor eşim öyle demişti aklımda kalmış :)
0 oy
(892 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Mayasız istersen ben bu tarifle yapiyorum çok lezzetli oluyor❤️ pratik oldugu icin de kahvaltıya yaparım haftada bir iki kez :) firini fansiz kullanıyorum bu arada

(1,038 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(7,036 puan) tarafından

Poğaca değil ama açma tarifi verebilirim muhteşem oluyor pastane açmasindan farksız kesinlikle 

image

image

imagettarifi malzemelerini kulan mayani sütünü şekerini bir kaba koy üzerini streç le 10 dk beklet mayan aktifleşsin sonra diğer sıvı malzemler ile birleştirip karıştırır en son azar azar un ekleyip yogura bildiğin kadar yoğur 40 dk mayaya brak hamurunu strecle üzerine bir ortu ört sıcak tut hamuru mayalanır zaten mayan tuttuktan sonra hamurunu merdane ile ac açtigin bezlere şekil ver tepsiye diz 20 dk da tepsi mayasında brak tepsi mayası olduktan sonra hafif ve fırçayla bastırmadan yumurta sarısını sür ama sakın bastırma açamalara sonra fanli önceden 180 derecede ısıtılmış fırına brak orda dahada kabarır ve olur goreceksin dediklerimi yaoarsan pişman olmayacaksin 

(1,038 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim tariften daha güzel görünüyor senin açmalar. Eline sağlık
(7,036 puan) tarafından
tesekur ederim canım
0 oy
(400 puan) tarafından

imageBn hep bu tarifi yapıyorum mis gbi oluyor cnm. Ilıklıgına fln dikkat edersin

(1,038 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Ayy ben yatim.cok.guzel.oluyor.yeminle.pofuduk.oluyor.benimkini yapp atiyim linkini 
(1,248 puan) tarafından
https://vm.tiktok.com/ZMjBqTmTt/.  
Bunu izle  daha bugun yaptim.bi iki saat dnlendirdim.acil.istiyorssnnyarim.saat dinlendiripte yapabilrsin yarim saate tepsi mayasi off miss
(1,248 puan) tarafından
Fansiz 180 derece 200 de olur
(1,248 puan) tarafından
Ve mutlaka firinda ckarinca ustune birsey ortki sertlesmesinn
(1,038 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım ellerine sağlık
(1,248 puan) tarafından
Sanada koly gelsin afyt olsum burda olydin verirdim

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 317 göst.
6 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 117 göst.
0 oy
11 cevap 157 göst.
19 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
12 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Huriyenur (181 puan) tarafından soruldu

379,741 soru

11,368,039 cevap

34,850 kullanıcı

...