0 oy
157 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Suya koydum Şu an kaynıyor ilk defa yapıyorum video izledim ama size de bir sormak istedim

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Taze fasulyeyi suya koymam ben saplarını kırar yağ salça işe kavurur az bi su ekler biraz patates ve domates dilimi atarım içine 
tarafından
Kaynatınca da olmuyor mu
tarafından
Gerek yok kaynatmaya kuru fasulye suyla haşlanır sonra yağlanır ama taze fasulyeyi temizledikten sonra yıkarsın güzelce az bi suyla pişirirsin su bittikçe fasulye pişene kadar az az su eklersin çorba gibi olmasın diye
-Reklam-
0 oy
(331 puan) tarafından
Niye kaynatiyosun ki duru suyla mi yoksa salçalı suyla mi pisiyor
tarafından
Duru su ile kaynatıyorum hazır olarak tencerenin içine atmak istedim yani
(331 puan) tarafından
Hiç gerek yoktu cnm öyle soğanla salçayı kavurup fasulyeyi de koyup iyce kavurup suyunu koysan daha iyiydi bence
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Ben hepsini bir atarim fasulyeyi koyarim uzerine sogani salcasi yagi busekilde de lezzetli oluyor 
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Ben küçük küçük doğrarım temizlerim sonra eti soğanı biberi kavurup fasulyeyide koyar kavururum salçası tuzu kavrulunca üzerini iki parmak geçecek kadar su pişiririm çok güzel olur birazda domates küçük küçük koyarm kavrulurken 
0 oy
tarafından
Canım ilk olarak et ve soğanı kavur sonra fasulyeleri at soldur iyice solduktan sonra domates biber koy onlarda özdeşsin sonra salça ve suyunu koy yarim saat veya 40 dakika pişir afiyet olsun;)
0 oy
tarafından
Kaynatmana gerek yok fasulyesini doğra soğanı biberi salçayı kavur domatesini koy biraz kavur sonra fasulyesini koy biraz kavur tuzunu at suyunuda koy koy pişsin 
0 oy
(213 puan) tarafından
Kaynatmaya gerek yok ben iki soğanı küp küp doğruyorum zeytinyağı ile biraz kavurup azıcık salça ile biraz daha kavuruyorum sonra kırmış olduğum fasulyeyi tencereye koyup kavurup su ekliyorum domatesleri küp küp doğruyorum üç dört domates ya da kavanoz açarım üzerine eklerim isteğe bağlı etli yapan yapar patates koyan var bir de dört beş tane sarımsak koyarım içine çok lezzetli oluyor
0 oy
(69 puan) tarafından
Taze fasulyeyi ben şu şekilde yapıyorum küçük küçük doğradigim soğanları kavuruyorum sonra fasulye biber ekleyip kavuruyorum sonra salca tuz en son da su cok su  değil  ama böyle dene muhteşem oluyor 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
AA kız vitamini tadı tuzu gider haşlama. Soğanı kavur sarımsak ile at fasulyelri kırıp. İyice kavur az ağzını kapat ara ara kavur karıştır domates koy az salça baharat bitti gitti suyunu zevkine göre ayarla ben çok sulu sevmiyorum. Türlü yapacaksan kabak patlıcan ekle pişsin hepsi en son patates eklersin çabuk pişiyor çünkü 
0 oy
(408 puan) tarafından
Soğanı, bolca sarımsağı ve bol domatesi varsa blenderdan geçiriyorum, blenderdan yoksa üçünü de küçük küçük doğuyorum. Fasülyeleri normal yemeklik kırıyorum, tencerenin altına önce sıvıyağ sonra domatesli karışım sonra fasülye böyle böyle kat çıkıyorum hepsi çiğ oluyor, üstüne tuzunu ve azıcık şeker koyuyorum ve en üstüne Zeytinyağı gezdiriyorum. Ocağın altını önce açık oluyor içindekiler ısınınca altını kısıyorum yavaş yavaş pişiyor, altı kısık olduğu için sulanıyor ekstra suya gerek kalmıyor. 
0 oy
(899 puan) tarafından
Zeytinyağlı taze fasulye çok güzel yaparım ayıptır söylemesi ama bizim kültürde sıvıyağ daha tercih edilir. Fasulyeyi yıka uzunlamasına incekt yüzük parmak uzunluğunda bırak tencereye koy üstüne İnce ince soğan doğra bı buyum soğan yeterli olur üstüne ince ince domates doğra bı tane üstüne de salça köy ne kadar salçalı yerseniz bı yemek kaşığı dolusu yeterli olacaktır üstüne de sıvıyağ koy yarım su bardağından biraz az tuz koy nasıl seviyorsanız üstüne de suyunu gezdir kenardan görünecek kadar çok doldurma çorba olmasın gözüne az gelirse eklersin kaynayınca altını kıs kısık ateşte pişirmeye bırak afiyet olsun 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
0 oy
20 cevap 248 göst.
0 oy
3 cevap 55 göst.
11 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Ayferdnz16 (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 114 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu

380,234 soru

11,383,950 cevap

34,884 kullanıcı

...