0 oy
397 göst.
Aile kategorisinde (32 puan) tarafından

İki gündür gribim  bebişimde sağolsun diş çıkartıyor gram uyku yok sabah geldi eşim işten bugün tavuklu pilav yap dedi tamam dedim pilav lapa olmasın ama dedi bu hastalıkta birde iş bekliyorlar lapa olmayacakmış bazen tutturamıyorum ama çok nadirdir lapa yaptığım yaptığıma dua etsin değilmi ama :)

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen yap o zaman deseydin bide senin pilavını yiyelim bakalım bende öğreneyim nasıl olur muş pilav deseydin 
tarafından
Anaları söz konusu olsa bulaşık suyu koysalar onu ne anne yemeği bir başka derler :) ben kaynanamın makarnadan başka bir şey yaptığını görmedim daha hala annem şöyle yapardı annem boule yapardı der durur :) sınır şeyler
(32 puan) tarafından
Annelerinden görmediklerini bizden istiyorlar işte :)) naparsın görmemişler
tarafından
Görmemişin karısı olmuş tutmuş beğenememiş "D hahahahah
(32 puan) tarafından
Çok yaşayın sabah sabah güldürdünüz beni :))
tarafından
Amin inşallah hep gülelim inşallah ")
-Reklam-
0 oy
tarafından

İlk evlndgm gün geldi aklma  pilav yaptm kendim bile yiymedm baktm herif uzulmuym diye yiyio brak yazık ya dedm :D

(32 puan) tarafından
Eşim dışında herkes yemeğimi beğenir ama eşim mutlaka bir kulp bulur kötü olsa bende yiyemem zaten :)
0 oy
(1,025 puan) tarafından

1e 2 yapılan hiç bir pilav lapa olmaz herşeyi göz kararı yaparım ama pilavı ölçüyle yaparım hep tane tane olur atıyorum 1 bardak pirince 2 bardak su dökeceksin 2 bardak pirince 4 bardak su :D

(32 puan) tarafından
Pirinçten pirincede değişiyor ama kimi pirinç fazla su çekiyor az versen sert oluyor çok versen suyunu lapa oluyor bakalım hayırlısı olsun:)
0 oy
tarafından

Uzun pirinç den yap bim den al ama 11.500 falandı fiyati yasemin kokulu olarak geçiyo adı bak o çok güzel oluyo ben hep yaparım mis gibi 

(32 puan) tarafından
Elimdeki bitsin onu denerim sağolun teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim bol şans
0 oy
tarafından
Ben de asla tutturamam. Ama pirinç sadıkoğlu olunca da asla şaşmaz. 
(32 puan) tarafından
Pirinçten pirince fark ediyor suyu çekişi kimi az su kimi çok su çekiyor ondan tutturamıyoruz
tarafından
Aynen 1e 1,5 bunda hiç şaşmaz
0 oy
tarafından
e kizum olculu yapmiyor musun pulavini ben hep olcuyle yaparim tane tane gelir ...
(32 puan) tarafından
Ölçülü yapamıyorum hep göz kararı yapıyorum ondan galiba bazen iyi bazen lapa oluyor
tarafından
bi su bardagi pirince iki su bardagi kaynar su koycaksin canim ... ben msela gep 2,5 su bardagi pirincten yaparim sehriyeli yapacaksam 5 den cok az fazla su koyiyorum sehriyenin payinida koyuyorum.yani ..... ama sebzeli pirinc pilavina 2 bardak pirince 4 koyuyorum ....tam oluyor sonlara dogru kisik ateste yapsan daha bi guzel.oluyor .. tane tane oluyor

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 264 göst.
12 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 349 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 154 göst.
21 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mina gozde (2,671 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 328 göst.
25 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,623 puan) tarafından soruldu

381,084 soru

11,408,790 cevap

34,945 kullanıcı

...