0 oy
1,130 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Merhaba arkadaşlar. Biz 5 yıllık sevgililikten sonra iki ay önce evlendik. Ben doğup büyüdüğüm şehirde değilim eşim için onun yaşadığı şehire taşındık. Buradaki oturduğumuz ev annesinin evi, kiracı oturuyormuş yıllardır o çıktı tadilat oldu ve biz taşındık. Evin olduğu mahalle eski, yollarda çöp var aşırı bakımsız, Suriyelilerin olduğu tekin olmayan bir yer. Haaa tabi eşime ve ailesine göre şehrin merkezinde her yere yakın herkes buraya taşınmak istiyor:) 

Her neyse bulunduğum yere alışamadığimdan mıdır nedir çok sıkıldım çok bunaldım yemek temizlik her gün aynı şey. Evlenmeden önce çalıştım eksiklerimizi aldım daha sonra 

Kpss ye hazırlaniyordum bu sene pek bişey yapamadım umudum yok, eşim ben seni dersaneye göndermem gir bir yerde çalış diyor, benimle parasını paylaşmak istemiyor, daha beş kuruş vermedi. Bugün ailemin yanına geldim dün otobüsle yolcu ederken paran var mı dedi :) hiçbir şey demedim, yaptığı çok zoruma gitti.

Hiçbir zaman ondan para istemedim bir nikahla evlendik şaka gibi. Bana dedi ki düğün çok saçma ona verilen parayı balayına veririz. Tamam dedim balayına 1 hafta gittik ama butik oteller falan hiç beklediğim gibi değildi. Ben otel tatili istiyordum yorulmadığımız bol dinlenmeli, o beni 2 gün deniz ve havuza sokup diğer günler gezdirdi. Fena kandırıldım yani. Kendi işini yapıyor ama param yok diyor. Dün Boyner de indirim çekim var harcayalim dedim param yok çalış al diyor. Evde ceketleri montları aşmaya bir portmanto bile yaptırmadı annesi, biz yaptıralım kış geliyor ayakkabılık da yok diyorum çalış yaptır diyor utanmadan. Annesiyle ne zaman gitsek evinde bir yerlerini yaptırıyor kim yeni gelin almamış değilim bize verdikleri evi kabaca yaptırdılar sadece mobilyaları da eşim ödedi. Üstelik ben düğün bile istemedim. Size sorum ne tam olarak ben de bilmiyorum ama. Bu para mevzusunu falan etme nasıl söylemeliyim iletişimimiz bozulmasın diye her dediğine susuyorum. 2 aydır Evren dışarı çıkmadım beş kuruş da para görmedim. Dipnot: Bana bulduğu işler lisans mezunun yapabileceği şeyler değil resmen dalga geçiyor. Merak etmeyin çocuk falan asla düşünmüyorum zaten yaşım çok genç ileride mesleğimi elime aldıktan sonra belki diyorum yani çocuk fikrine o kadar uzağım ki. Önceleri benimle aynı fikirdeydi evlendikten sonra annemgil istiyor torun deyip şakayla karışık dillendirmeye başladı annenin yaşı genç yapsın dedim şako gibi bundan baba olmaz yani farkındayım. 

43 Cevaplar

0 oy
(1,073 puan) tarafından
Bir arkadaşım vardı 5 yıl sevgili olmuşlar. Sonra adamın işi kesinleşince evlenmişler. Evlendikten 1 yıl sonra adamın mesleği değişiyor. Kadın afallamis bunu ağzıyla söyledi. Ben onun bu mesleği için geldim diye. Şok oldum ama belli etmedim. Hayırlısı dedim geçtim..  O da aynı şeyleri söylemişti 5 sene sevgili gezdik.Ama aynı evin içini girince farklı bir adam olduğunu öğrendim diye. Bende şunu söylemiştim. Eskiler bize: karşındaki kişiyi kapılar kapandıktan sonra taniyabilirsin. Yoksa ben onu tanıyorum o değişmez deme demişti. Çok haklılar gerçekten. Dışarıda herkez el iyisi olmuş. İş evliliğe gelince böyleleri çıkmaza girmiş.
-Reklam-
0 oy
(13,077 puan) tarafından
Tanımadan mi evleniyorsunuz adamlar mı sonradan bu kadar değişiyor çalış al ve o adama muhtaç olma ama bunu yaptığında o adama ne gerek var diye düşünebilirsin bu arada evde senden su çay yemek temiz gömlek istediğinde aynı şeyi diyebilirsin kalk yap, yapsaydın olurdu gibi 
0 oy
(7,019 puan) tarafından
Ay canım benim kıyamam sana yaşın küçük belli valla sana 2 tavsiyem var kendini hazır hissetmiyosun çocuk movuk yapma eşin belliki seni evden çıkmayan 5 kuruş harcaman ne getirirse oturup onu yiyen su eksik demeyen çocuk büyüten bi ev kadını yapmak istiyo senin tavrın net olmak zorunda eşini karşına alıp adam akıllı sakin şekilde konuşman lazım ben böyle bi evlilik istemiyorum baştan benim ne istediğimi biliyodun ben okuyup kendimi gelistirmek sonra çocuk yapmak istiyorum bu konuda eşim olarark maddi manevi destek olmak zorundasın baştan böyle konuştuk ben buna razı değilim diye güzel dille konuşman ve tavrını net koyman lazım ayrıca para da iste evde su eksikler var almam lazım de o ise giderken bıraksın sen yalnız korkuyosan kaynanani çağır anne su isim var gelir birlikte gidelim de gelsin biraz etrafa alışana kadar verir misin deme eşine ver de almamız lazım de mecburi konuş ilki bu ikincisi de istemediğin bi durumla karşılaşınca tepkini belli et sakin taviz verme ben böyle olmasını istemiyorum de ve asla sözünden cayma unutma sen boyun egdikce daha fazlasını isteyecekler bu da iki kulağına küpe olsun böyle tavrın net olursa mutlu bi evliligin olur yoksa aman kalbi kirilmasin aman tatsızlık çıkmasın aman eşimin ailesi büyükler bu seferlik olsun hevesleniyolar ilerde düzelir deme yoksa herkesin istediği gibi bi eş ve gelin olursun ama mutlu olamazsın 
0 oy
(404 puan) tarafından
Eşim bana bir kere çalış dedi,ben çalışacaksam seni ne yapim dedim.Ayrıca kaynanamda aynı sürekli ev yeniler sanki gelin o,ama biz hiç gitmiyoruz evlerine çünkü kötüler,eşin ilgili ise her anlamda o zaman niye paraya gelince böyle aileden gelen bi öğreti olabilir ailesi ona vermemiştir herşeyi kendi çabasıyla yapmıştır tramvalarını sende atıyordur buna izin verme seni alma amacı bu olabilir,bizde onların evindeyiz,bende eşimin şehrine geldim,ben çocuk yaptım pişman etti kimse beni tınlamadı hep onların istediği gibi yaşadım,artık hasta olmaya başladım akıllandım ama bende bittim.Baştan acımzdım bilsem. 
0 oy
(309 puan) tarafından
Gülüm seni üzmek hiç istemem ama ne demek iletişim bozulmasın diye sustum bence hiç ilerletmeden ayrıl o adamdan cicim ayında boyleyse daha da kötü olur ne demek çalış al ya okurken bile sinir oldum.Cok yipranirsin tahmin bile edemezsin kesinlikle de düzelmez böyle birisi ömrün çöp olur yarın öbür gün çocuğunda olur permeperisan olursun. 
0 oy
(433 puan) tarafından
Nasıl başlarsa öyle gider insanlar değişmez çok ciddi oturup artısını eksisini düşünmen lazım 
0 oy
(249 puan) tarafından
Kocan sana git çalış diyorsa o evliliği bir gözden geçir çok kırıcı değil mi üslubu seni eziyor o adam birde çocuk falan yapma korun ondan gizli bir kadına bakamayacaksa evlenmesin 
0 oy
tarafından
oncelikle susma.. erkekler nedense evliligin ilk zamanlar cok ses cikartiyor ve susmani bekliyor.. icine atma soyle kendisine anlasamiyorsaniz bastan bitmesi daha hayirli
0 oy
(818 puan) tarafından
Çocuğunda yokken eğer ailende arkandaysa kendi yoluna bak bence . Çünkü o adam değişmez sen değişti sanarsın bir bakmışsın ki giden senin gençliğin olmuş. 
0 oy
(10 puan) tarafından
25 yıllık evliyim tecrübelerime güvenirsen bi kaç sey söylemek isterim. Eşin, anan, baban, kardeşin, evladın vs. Hiç kimseyi tam anlamıyla tanıyamazsın ki sende 5 yılın sonunda görmüşsün bunu. Dısarda gezip tozmak farklı bişey aynı evde yaşamak cok daha farklı bişey. Bence evliliğin oturana kadar asla bebek yapmayı düşünme. Genelde kadınlarda öyle bi düşünce vardır bi cocugum olsun değişir düzelir vs. Bi kadın olarak ekonomik özgürlüğünü eline al ve calıs. Aile önemli tabiki bence farklı bi yere taşınmayı düşünün. Ve son olarak size saygı göstermeyen hiç kimseyi alttan alıp baş tacı yapmayın. Üç günlük dünyayı başkaları için yaşamayın.. 
0 oy
tarafından
O nasıl koca ya tamam benim kocam sürekli calsiir bize vakit ayrimaz ancak paramida eksik etmez Allah var her istediğmide alır ya zorla ya isteyerek aldirtirim yani
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Daha 2.ayda ayda bunu diyen adam yıllar geçse nasılsın olur acaba 
0 oy
(451 puan) tarafından
O sana çalış al diyorsa sende evin işine yardımcı tut yapsın de. Bence hiç aramız bozulmasın diye susma, susa susa sonra daha çok bozulur. Bağır çağır hakkını ara ve bence çok iyi korun canım Allah yardımcın olsun 
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Çocuk düşünme zaten şimdilik...

Çalışmana destek olması ayrı Bi konu güzel ama sen git çalış demesi asla hoş değil calissanda keseleriniz ayrı olur bu kafayla olmaz yani 
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Sonunda haksızsın yazının bundan baba olmayacağı gıbı koca da olmamıs at çöpe gitsin tatlım genclıgıne yazık ne be o oyle hıcbır masrafsız kız almıs bırde ufak tefek seyler ıcın calıs al calıs al dangalak
0 oy
(10,364 puan) tarafından
Aboooo yani aboooo. Kız ne demek çalış yaptır. Sakın çocuk yani sakınn
0 oy
(424 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İstersen yıllarca birlikte ol ama ayni eve girmeden kimse kimseyi tanimiyor. Evliliğinizin gidişatından emin olana kadar çocuk yapma. Hatta belki düzelir kafasıyla hiç yapma. Senin paran benim param muhabbetine girmişse yarın oburgun ben mi dogurdum sen dogurdun muhabbetine de girer bu. Bu arada balayı düğünden daha saçma bence söylemeden edemicem. Bunun rahatlığıda ailenden uzak olmandan kaynaklı sakın ona muhtaçmissin gibide hissettirme. En iyisi o mezarının başına bitane ATM yaptirsin gittiği yerde lazım olur .
0 oy
(1,682 puan) tarafından
İki satır okumam yetti bana sen'den ricam hemen hamile kalma ve kocana sırt dayama şimdi den pişman olmuşsun zaten
0 oy
(4,390 puan) tarafından
soru değil, derdini bizimle paylaşmak istemissin bunu kimselere yansitmadan. daha gencim diyosun, hatalar yapmamaya gayret ediyorsun ,olgunca yaklasimlarin var, ama bu böyle devam ederse seni epey bi hirpalar. umarım her şey çok istediğin gibi olur, bütün bu olumsuzluklar, olumlulasir diyorum..
0 oy
tarafından

Balık baştan kokmuş. Bacım bacim ben ne okudum böyle bizde yeni evliydik camların önünde bulundurarak beklerdim eşimi heyecandan kalbim yerinden çıkacak gibi atardı geldiğinde dünyalar benim olurdu hediyeler para surda dursun Buket Buket güller bunu eşimi övmek için anlatmıyorum 

Ama olmadı gereken buydu güzel kıyafetler giyerdim en sevdiği yemekler çaylar pastalar gece yarılarına kadar oturduk bizimde çıkmalarımiz olurdj elbet ama çözülebilir şeylerdi durum çok ama çok farklı idi 

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 654 göst.
31 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde guzelbirkizannesi (92 puan) tarafından soruldu
+4 oy
17 cevap 880 göst.
16 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Gonulgungor (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 790 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 555 göst.

379,943 soru

11,373,936 cevap

34,856 kullanıcı

...