0 oy
1,094 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Merhaba arkadaşlar. Biz 5 yıllık sevgililikten sonra iki ay önce evlendik. Ben doğup büyüdüğüm şehirde değilim eşim için onun yaşadığı şehire taşındık. Buradaki oturduğumuz ev annesinin evi, kiracı oturuyormuş yıllardır o çıktı tadilat oldu ve biz taşındık. Evin olduğu mahalle eski, yollarda çöp var aşırı bakımsız, Suriyelilerin olduğu tekin olmayan bir yer. Haaa tabi eşime ve ailesine göre şehrin merkezinde her yere yakın herkes buraya taşınmak istiyor:) 

Her neyse bulunduğum yere alışamadığimdan mıdır nedir çok sıkıldım çok bunaldım yemek temizlik her gün aynı şey. Evlenmeden önce çalıştım eksiklerimizi aldım daha sonra 

Kpss ye hazırlaniyordum bu sene pek bişey yapamadım umudum yok, eşim ben seni dersaneye göndermem gir bir yerde çalış diyor, benimle parasını paylaşmak istemiyor, daha beş kuruş vermedi. Bugün ailemin yanına geldim dün otobüsle yolcu ederken paran var mı dedi :) hiçbir şey demedim, yaptığı çok zoruma gitti.

Hiçbir zaman ondan para istemedim bir nikahla evlendik şaka gibi. Bana dedi ki düğün çok saçma ona verilen parayı balayına veririz. Tamam dedim balayına 1 hafta gittik ama butik oteller falan hiç beklediğim gibi değildi. Ben otel tatili istiyordum yorulmadığımız bol dinlenmeli, o beni 2 gün deniz ve havuza sokup diğer günler gezdirdi. Fena kandırıldım yani. Kendi işini yapıyor ama param yok diyor. Dün Boyner de indirim çekim var harcayalim dedim param yok çalış al diyor. Evde ceketleri montları aşmaya bir portmanto bile yaptırmadı annesi, biz yaptıralım kış geliyor ayakkabılık da yok diyorum çalış yaptır diyor utanmadan. Annesiyle ne zaman gitsek evinde bir yerlerini yaptırıyor kim yeni gelin almamış değilim bize verdikleri evi kabaca yaptırdılar sadece mobilyaları da eşim ödedi. Üstelik ben düğün bile istemedim. Size sorum ne tam olarak ben de bilmiyorum ama. Bu para mevzusunu falan etme nasıl söylemeliyim iletişimimiz bozulmasın diye her dediğine susuyorum. 2 aydır Evren dışarı çıkmadım beş kuruş da para görmedim. Dipnot: Bana bulduğu işler lisans mezunun yapabileceği şeyler değil resmen dalga geçiyor. Merak etmeyin çocuk falan asla düşünmüyorum zaten yaşım çok genç ileride mesleğimi elime aldıktan sonra belki diyorum yani çocuk fikrine o kadar uzağım ki. Önceleri benimle aynı fikirdeydi evlendikten sonra annemgil istiyor torun deyip şakayla karışık dillendirmeye başladı annenin yaşı genç yapsın dedim şako gibi bundan baba olmaz yani farkındayım. 

43 Cevaplar

+11 oy
(1,559 puan) tarafından

Calis. Soyleyebilecegim tek sey bu.

Ve mumkunse iyi korun evliligini oturtana kadar cocuk yapma.
(15 puan) tarafından
Bazen diyorum ki aslında beni düşünüyor o kadar okudun emek verdin neden çalışmak istemiyorsun diyor. Ben de ona diyorum ki düzgün pozisyonlarda olmayacağım özel sektörü biliyoruz kendi mesleğimi yapmak istiyorum bunun için online kurs almak istiyorum ama yok. Herkes sürünüyormuş herkes asgari ücretli çalışıyormuş ben bir kere çalıştım insanları köpek yerine koymuyorlar diyorum.
(15 puan) tarafından
Eve gelirken arar bir şey eksik mi der eksikleri söylerim alır veya bugün pazara beraber gidelim der. Alışveriş yapar gelirken
(4,081 puan) tarafından
Anim olsun. O eve gelirken alsin.  Acil bise olur . Yani nebilim mesela. Hasta olmusim ped bitmis adam gelene kadar kagit havlu koyamam ya cikar iki dk marketten alirim.  Misal bide bastan oyle alistirmissin.  Bugun evde sikildim avm ye gttim
Bise alamadim donuste vok yurudum minibis param yok vs vs yani herturlu lazim para
(15 puan) tarafından
Evet aynen öyle bir de ben kütüphaneye gidiyordum. Giderken kahvaltımı alıyorduk ama akşam 5'e kadar oradayım daha sonrası yok. Yani akşama kadar insanlar kahvaltıyla durabilir mi ki ders çalışırken insan daha çok acıkıyor onu da geçtim bazen sıkılıp öğleden sonra geliyordum ne ile geliyorsun bile demiyordu ya dolmuş olmuş 18 TL. Ama suç bende nikahın olacağı sabah benim annem 3000 TL nakit verdi al harçlık bulunsun diye bunu gittim s**** gibi söyledim kocama ona güveniyor herhalde paran var mı diye sormadıgi ondan pislik
(1,559 puan) tarafından
Yani evin eksiklerini karsilamasi guzel, ama hersey ev eksigi degil, baska masraflar kisisel ihtiyaclar var. Birinden para istemek cok zor sahsen cok bana gore isler degil. Calismani istiyor da olabilir ona da okeyim sonucta tek maasin eve girmesi ayri iki maasin girmesi ayri, ama uslup kotu, kaba. Git calis al denmez. Evlilik bir olmaktir, yeri gelir o isten cikarilir bisey olur issiz kalir sen calisirsin. Kalp kirmadan konusabilmek lazim bu tip seyleri. Keza cimri bir adam da zordur yani. Sana tavsiyem gir calis, belki ilk etapta gonlundeki yeri bulamayabilirsin ancak calisirken bir yandan bakarsin baska yerlere. Erkegin calisan bir kadina bakisi ile calismayan bir kadina bakisi cok farkli.
-Reklam-
+1 oy
(3,599 puan) tarafından
5 yıl boyunca bu huyunu çözemedin mi canım 
(3,599 puan) tarafından
Aynen canım öyle Rabbim iyi insanlarla karsilastirsin çok zor meseleler cidden
(4,081 puan) tarafından
Boyle adamla da omur gecmez kusurabakma ama . Yarim bigun cck olacak parka getirecek cikarcan eve donuste bi dondurma istese paran yok . Acil hasta oldu hemen binkosu doktora gdecen para yokokumus etmisin az cok olcer tartarsin zaten bi durumlari. Bari kart versin kredikarti falan. Yada nebilim.  Yuruyuse falan bile ciksan insan bi susar ugrayip bi bufeden su alacak para yok. Dersaneye yollamam ne eger kpss calisacaksan evde ders clismak yeterli glmicekse pasa pasa yollamali. Herseyi gec.  Adamin akli da ermeli.  Karim calismiyosa bende para vermiosam aksam yemek yapacak doyelim bise eksik  bu kadin napcan kendini satip mi  alacak aksam onume koyacagi yemegin eksik mazeme parasini. Markete bakkala opucuklemi odeyecek. Diye hi dusunmesi lazim
(3,599 puan) tarafından
Öyle tabi ama kimseye birşey diyemiyorum ben boşanmak da çok zor mesele insanlar çok kötü cidden keşke herkes birşeyler güzel olsun mutlu olali m diye çabalasa ama yok insanlar hakka giriyor böyle yaparak ve girdikleri hak umurlarında bile değil yada kendilerini suçsuz olarak görüyorlar cidden bazen diyorum ki iyi ki ahiret var ahirette kimsenin yaptığı yanına kalmayacak çok şükür
(4,081 puan) tarafından
Yani ahiret varda koskoca bir omru o sekilde gecirdikten sonra ahirette  hesaplassan ne fayda nebilim dunyaya bi kez gelinio. Bence otur konus esinle. Bugun su basima geldi  param yoktu alamadim auan calismiyorsam biraz para birak de. . Nebilim karsi komsuya bi cikolata alip kahveye gdecekdim param yok alamadim. Vs vs
(999 puan) tarafından
Bu yorumu yapmqya gelmiştim:D
+1 oy
(685 puan) tarafından
Kimse kusura bakmasın bende evlendim başka şehire geldim bu sebeble hem kurulu düzenimi bozdum hem işimden çıktım yani bütün hayatım değişti evlendiğim adam bana çalış kendin yaptır derse veya çalış kendin al derse benim hayatımı , düzenimi neden bozdun ozaman diye sorarım adama. 2 senelik evliyim 1 kez para mevzusu geçmedi aramızda ağzından bir kez hayır duymadım çok şükür en iyisini aldı giydirdi yedirdi ben onun karısıyım kız arkadaşı değil. Kaldıki evlenir evlenmez iş baktım kendisi biraz dinlenmemi başka bir şehre alışmamı söyledi bende çalışmayacaksqm cocuk istiyorum dedim şükür oda oldu 5 aylık bebeğim var onunda yaşı büyüsün işe girip çalışacağım. Bu arada asla zengin biri değiliz kiracıyız ve istanbul gibi bir yerde 15bin lirayla geçinmeye çalışıyoruz.
(15 puan) tarafından
Dimi onun için düzenimi bozmuşum hic bilmediğim bir yere gelmişim en son birinci ay dönümümüzde dışarı çıktık şaka gibi.
(423 puan) tarafından
Kesinlikle aynı durumdayim bu insanın içinde olacak ve birde karısının tutumuna bağlı tabikide. Kendine saygın olmazsa başkasının hiç olmaz. Kimse kendini bu duruma dusurmemeli. Bu kadar net
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Asla çocuk yapma. O adam cocuğun bezini de sana al der. Sevgiliyken bu yönünü görmedin mi onu merak ettim. Genelde yüzlerini saklarlar evlenmeden önce sonra ne b.k oldukları ortaya cıkar. 
(15 puan) tarafından
En son istediğim şey bile çocuk değil.
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Sana vereceğim tek akıl çocuk olmadan kaç :)) ne biçim kocaymis bu be çalış al çalış yaptır falan. Nasıl muhabbetler. 2 aylıkken böyleyse ilerde kim bilir ne olur? 
(1,045 puan) tarafından
Katılıyorum sana bide cicim ayindasin
0 oy
(892 puan) tarafından
Ben anlamadım 5 sene boyunca nasıl anlamadın 
0 oy
(1,161 puan) tarafından
5 sene boyunca tanıyamadın mi benim eşim nisanliyken bile bana sormadan para atardı harçlık yaparsın diye eşiyle para paylasmamak ne demek.. daha çalış kendin al lafını duymadım ağzından 
0 oy
(2,672 puan) tarafından
Bacım bu adam karısına git çalış diyorsa o adam olmamıştır. Daha annesigilden uzakta bile oturamiyor. Yani bu tip bir insana ben ne insan ne adam gozuyle bakarım. 5 sene de nasıl tanıyamadin gerçekten şaşırtıcı.
(15 puan) tarafından
Ailesi bizden uzaktalar ev onların her hafta gidiyoruz gerçi. Evlenirken eşyaları falan ben kimseye ödetmem dedi bütün yükü üstlendi. Beyaz eşyalar dahil biz kız tarafı olarak hiçbir şey yapmadık. Nişanlılık süreci de sakin bir şekilde geçti yani para pul mevzumuz hiç olmadı karşılıklı. Belki de o yüzden bilmiyorum.
(1,715 puan) tarafından
Karşı taraftan hiçbir şey beklemiyor ama evlenince karısına para vermiyor çözemedim gerçekten kocanı.genelde cimri olan heryönden cimri olur
0 oy
(245 puan) tarafından
Sakın çocuk yapma direk kaç iki ayda bunları yapan ilerde bide çocuklu düşünemiyorum 
0 oy
(203 puan) tarafından
5 yıl sevgili kalıp cozememek bana çok çok garip geliyor. İlla kendini ele veriyor çünkü. Biz 10 ayda evlendik. Çok tepki gösteren oldu. E 5 yıl sevgili olup da boşanan olmuyor sanki. Ben söylediklerinden hareketlerinden bazı şeyleri cikariyordum zaten. 
(2,034 puan) tarafından
Kuserek susarak hiçbir sorun çözülmez alışma süreci bu iki kişi aynı eve giriyor boşan demek kolay çocuk yapma ve bence iletişim kur karşılıklı ve bence çalış o dediği için değil kendin icin
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Kesinlikle çalış böyle bir adamın eline bakma ve ne yaparsan yap korun korun korun çocuk kesinlikle yapma 
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Peki sevgi anlaminda nasil sana ilgili mi deger veriyor mu 
(15 puan) tarafından
İlgisi aynı bir azalma olmadı cinsel ilişkimizde bir sıkıntı yok ben biliyorum mutlu olduğunu görüyorum yani. Değeri gelecek olursak bu yaptıkları zaten ne kadar verdiğini göstergesi değil mi. Yani cimriliği
(6,669 puan) tarafından
Yani bilemedim ne desem umarım böyle devam etmez ama eğer paran var mı yokmu derse yok de bir verir iki verir alışır evlendiğim yıl hic isteyemezdim oda akletmezdi vermyi suan kartlari da aldim nakitte heo alıyor um zamnla alisr belki
0 oy
(362 puan) tarafından
 eşi çalışmıyorsa para vermek zorunda senin mi demen lazım ulan bu erkek milletinin damarlarına ne oldu erkekliğin at avrat silah olan Türk töresi kadinini ele muhtaç eder duruma gelmis dinen  kadın isterse çalışır kazandığı kendinedir erkeğinki ikisinindir vermiyorsa al cebinden sifrelerini öğren daha yeni evlisin zamanla palazlanirsin 
(15 puan) tarafından
Aynen öyle doğru söylüyorsunuz onu da geçtim evlendikten birkaç gün sonra annesine gittiğimizde baban sana iş bulmuş diye yanıma geldi çok rahatsız oldum çalışsın oğlumun eline bakmasın kafasındalar galiba çok anlayamadım gerçi bunu bana diyen kadın hayatında hiç çalışmamış bir kadın ama. Ne zaman gitsek evinde bir şeyleri yeniliyor düğün arefesinde mobilya takımını yenilemiş şaka gibi değil mi Bizim mobilyalarımızı eşim aldı aileme yük olmayayım diye işine gelince onları düşünüyor bu çocuk bana karşı cimri
(362 puan) tarafından
şimdi rolleri değiş sen erkeksin karına diyorsun ki çalış para getir eve  bu Allah korusun felçli olsan bakmaz demekki  senin anladığım kadarıyla eğitimin var istersen çalışabilirsin ama istersen belki şuan evliliğin tadını çıkarmak istiyorsun eşini parasız bırakmak Onur'a sığmaz valla bazen benimki de evde dur çok para harciyorsun diyor o bile kanıma dokunuyor
(9,626 puan) tarafından
Bence çalış demeleri zoruna gitmesin aksine seni düşünüyolar baksana oğlumun eline bakmasın demiş özgürlüğünü eline al istiyolar,eline bakmasın derken oğlumun parasını yemesin demek değil yani kendi kazancı olsun demek istemişler bence gayette iyi bise çünkü burda çoğu kişi istedigi halde çalışamıyo bence bunu degerlendir,ben evlendim 1 hafta sonra çalışmaya başladım 2 sene çalıştım iyiki de çalışmışım
(362 puan) tarafından
Siz olayı yumusatmişsiniz ama çok zor  duruma  düşmüşsen eşine  çalış dersin kadın isterse çalışır karısına bakamayacak kişinin evlenme yetkisi bile yok dinen izin verilmiyor kadının korunması hak cunki  daha cicim ayında gezmek eğlenmek ister biraz zaman geçsin zaten istediği yerde ise girer dayatmalara uymaz gönlü ne istiyorsa onu yapar
(9,626 puan) tarafından
Tabiki karısına bakmakla hükümlü o konuda hemfikiriz isterse arkadaş tabiki calismayabilir böyle bi zorunluluğu yok kocası bakmak zorunda ihtiyaçlarını gidermek zorunda ama ne biliyim yazdığı yoruma göre öyle bi anlam çıkardım ben sanki erkek eline bakmasın kendi ayaklarının üzerinde de durabilsin der gibi söylemişler kaynanası falan ve paylaştığı posta göre de yorum yapicak olursam çalışması en iyisi çünkü kocası 2 ayda böyleyse ileride düşünemiyorum herseyden mahrum bırakır bi çorap almak için bile dil döker bunu yaşamamak için çalışması daha hayırlı ve en önemlisi de kesinlikle korunsun bi kaç sene cocuk düşünmesin
0 oy
(58 puan) tarafından
Senin yerinde olsam bana çalış dediğinde sen ne işe yariyosun derim neden evlendim bir ömrü paylaşmak için sen daha kazandığından bir kuruş vermiyorsun ya ben hiç çalışmazsam ne olacak kadin diye aldığını peş parasız mi birakacaksin derdim  ay nasıl bı insan bu, daha ikinci ayın Allah yardimcin olsun 
(15 puan) tarafından
Ben çalıştığımda ne olacak zannediyorsun kendi ihtiyaçlarım için çalışırım dedim bir kere. Çok bozuldu bana birikim yaparız falan diyordu ne birikimi dedim kendi paramla birikim yaparsam da ben Birikim yaparım fatura falan ödemem dedim çok bozuldu ondan sonra açmadı bu muhabbeti
(58 puan) tarafından
İyi demişsin sen çalışıp kazandigindan bir kuruş bana vermiyeceksin ben çalıştığım la birikim yapacam oyle mi daha neler
0 oy
(3,447 puan) tarafından
İsteyen linclesin ama ben karisina git calis diyen adamlara fazla guven duymuyorum hani calismak bir kadin icin cok onemli bence imkani olan calismali ama koca bu konuda notr olup esine birakmali bu karari bana gore karakteri saglam adam taş taşısa yine hanimina git calis benim yukumu hafiflet demez ayrica cimri adam parasini vermeyen adam sevgisini de vermez zamanla iletisim problemleri cogalir seni de anlamadim neden sessiz kaliyorsun uygun bir sekilde bu para mevzusunu konusabilirsin konulari biriktirdikce icinden cikilmaz ve daha cok yenisiniz evliligi kabullenmek dogru davranmak zaman alabilir bu da senin tutumuna bagli biraz her seye tamam diyip sessiz kalirsan hep icine atan uzulen taraf olursun 
(15 puan) tarafından
Çok haklısınız eve dönünce konuşacağım bu konuyu. Ben de sizin gibi düşünüyorum kararı kadınlara bırakmalılar. Hayatım müşterek deyip duruyor benim de kendisi kadar yorulmamı istiyor ki bu çocuk kendi işini yapıyor kendi parasını kazanıyor herhangi bir yerde bağımlı çalışan değil. Ha yakında  da bedelli askerliğe gidecek annesi geçen gün benim yanımda oğlum yokken dükkana ben bakacağım gibi bir laf etti
(3,447 puan) tarafından
Canim kusura bakmasin ya ben erkeklerin kadinlari bu denli yipratmasini dogru bulmuyorum fitrat olarak onlar kadar guclu degiliz kendini onun icin bes kurusluk islerde calisip da yipratma yarin hasta olsan bi sey olsa bu erkek milleti yuzune bile bakmaz sen kendi degerini bil setini cek acikca soyle ben her iste calisamam bana bakmak zorundasin evlenmeyebilirdin diye yok agir geliyorsa pasama anasinin evine geri gonderirsin sakin ve kararli davran
0 oy
tarafından
Boşuycam seni de annengile git bi kendine gelsin korksun. Baştan nasıl başlarsa öyle devam eder haberin olsun. Sanki anamızın babamızın evinde ekmek mi bitmişti evlendik. İnsan yuva sahibi olmak için evlenir ama parasını kıskanan adam bir zahmet evlenmesin. Karısına yedirmeyecek de kime yedirecek acaba. 
0 oy
(15,014 puan) tarafından
Sen bu adama hiç güvenme. 
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Yani gerçekten bı yil geçse iki yol geçse sonra böyle şeyler sana deseydi neysede insan cicim aylarında da bunları yapmazki beş yıl nasıl saklamış içinde bu canavarı ayrıca galiba beş yılda sana yedirdigi icirdigi şeylerin intikamını alıyor hiç bişey vermiyor sana inşallah Allah hakinda hayirli olanı kalbine koysun 
0 oy
tarafından
Sen kendini de onu da öyle alıştırma ben kendimi göreceksem sen niye varsın de ve alışsın sana bakmaya para vermeye biraz dilini çıkar yoksa hep onun dediği gibi olur istersem çalışırım istediğim işte  de ve ona bu konuda konuşma hakkı tanıma ve yüzüne vur bir şeyleri ***** mı sanıyorsun beni sustum ama içimde kaldı de yani bilsin farkında olduğunu ve tavır koy yanaşma  yani biraz burnu surtsun baştan nasılsa öyle gider 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Yol yakınken AYRIL bende de var o cimriden bir tane asla düzelmez 
(15 puan) tarafından
Siz evli misiniz boşanma düşünüyor musunuz
(1,015 puan) tarafından
Gidecek yerim olsa evet evliyim 2 çocuk var

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 653 göst.
31 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde guzelbirkizannesi (92 puan) tarafından soruldu
+4 oy
17 cevap 877 göst.
16 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Gonulgungor (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 786 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 549 göst.

378,289 soru

11,322,768 cevap

34,773 kullanıcı

...