+5 oy
936 göst.
Diğer kategorisinde (277 puan) tarafından
Çınar Ege'min kuvezde 60. gününden merhaba.

Maşallah subhanallah 1 kiloyu geçti kuzucuğum. Doktorumuz gecen hafta ekstubeyken fazla hareket ettigi icin kalori kaybı oldugunu biraz kilo alırsa oksijeni daha iyi tolere edebileceğini söylemişti. Kalori alımını desteklemek icin anne sütüne ilave edecekleri bir mama istediler. Mamayı ancak internetten bulduk ve dün geldi verdik. Artık anne sütünü 14 ml çıkardılar. Takip eden doktorunun izinli olduğu günlerde baska doktorlardan bazı olumsuz bilgiler aldım geçtiğimiz günlerde. Trakeostomi açılabilir dediler. Bunu söyleyen doktor, 23 haftalık dogan bir bebegin yasama ihtimali dunyada bile cok düşük bir ihtimal o mucize bir cocuk evet şu anda yaşıyor inşallah sağlıklı bir sekilde büyür ama uzun bir süredir entübe dedi. O gün trakeostomi ile alakali olarak çok üzüldüm. 23 haftaya ragmen yaşıyor oluşuna şükrettim. Icim hem sevinc hem korkuyla doldu. Takip eden doktorumuz geldiginde trakeostomi durumunu kendisine danıştım bunun çok uç bir ihtimal oldugunu söyledi. 48 saat ekstübe kalabildi sonra entübe oldu. 48 saat ekstübe kalabilmesi iyi bir adım tolere edemeyen bebek 10 dakika da olsa edemez dedi. 

Dün yine ekstübe edilmişti ama fazla kalamamis yeniden entübe edilmis. 

Bugun de doktorumuz ekstube kalamayisinin cigerlerinden degil apneden kaynaklandığını söyledi. Yani beyindeki solunum merkezi yeterli gelisemediginden solunum yapmayı unutuyor devam edemiyormus. Onun icin verdigimiz bir ilacın dozunu artırdık. Bu bircok prematurede böyledir. Üstelik sizin bebeginiz immatur bebekken daha yeni prematüre oldu. Ben sizin bebeginize çok inanıyorum bu bebek ekstubeyi tolere edecek dedi. Bazı aşıları yapılacakmış. 

O kadar mutlu oldum ki anlatamam. Kızlar nazar edeceğimden korkuyorum. Bebeginize bakarken sizde de böyle bir korku oluyor mu? Dünyanın en güzel şeyine bakıyorum sanırım. Masallah diyim gün geçtikçe güzelleşiyor ya da annesiyim diye öyle geliyor bilmiyorum. Ve artık beni hissetmeye başladığına dair işaretler aliyorum. Mesela önceden kuvezinin kapağını açtığımda ve ona dokundugumda oksijeni düşerdi. Artık gittigimde 82 filansa kapağı açınca 76 oluyor ama ben dokunur dokunmaz başına elimi koydugumda, ayağını avucuma yasladigimda, elini oksadigimda 92lere 95 lere çıkıyor. Öyle iyi hissediyorum ki. Bazen gülümser gibi minicik mimik hareketleri yapıyor içim kıpır kıpır oluyor. Bu annelik ne kadar güzel bir şeymiş. Bir gün hemsireler hadi annesi seni dışarı alalım dediklerinde yanından ayrılırken hoscakal yarın yine gelecegim demeyi unuttum kuvezin yanından biraz uzaklasmistim ki oksijenini geri 76 ya düşürdü hemen dönüp senle vedalasmayı unuttum mu yarın görüşürüz birtanem dedim ben bunu der demez bir baktım oksijeni 95 e fırlamış. Ona iyi geldiğimi görmek bana da çok iyi geliyor. Eve geldiğimde içimde tarifsiz bir boşluk oluyor. Sanki hep benimle olan göğsümde duran bir parçam eksikmis gibi. Onu çok özlüyorum. Ne yollardan geçtiğimiz aklıma geldikce duygulanıyorum. Varlığına ve bugünümüze hamdolsun. 

Rabbim evlatlarımızı bizlere bağışlasın sağlıklı mutlu günlerini göstersin. Her türlü hastalıktan her türlü fenaliktan onları korusun. 

32 Cevaplar

+1 oy
(1,174 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İnan her gün bakıyorum post açmış mısın diye. Kendim yaşıyorum sanki sen anlattıkça seninle sevinip seninle üzülüyorum tanımıyorum seni evet ama Çınar Ege gönlümde güçlü bir savaşçı olarak taht kurdu keza sende güçlü bir anne olarak.. eve sağ sağlim çıktığınız gün niyet ettim aşure yapıp apartmana dağıtacağım. Her duamda her namazımda minik savaşçın da var artık sağlık ile en güzel haberlerinizi bekliyoruz ❤️
(277 puan) tarafından
Bu ne kadar güzel iyi niyet ve sevgi dolu bir yorum Allah razı olsun içimizi sıcacık yaptınız bu kadar iyi niyetli bu kadar tertemiz insan var mıymış bu devirde dedirtti sizin yolunuzda sizin gibi iyi insanlara çıksın bütün duaların en hayırlı şekilde kabul bulsun inşallah ♥︎
-Reklam-
+9 oy
(8,937 puan) tarafından

Hadi inşallah cnm 1 2 ay sonra çınar ege eve geldi kucağıma aldım postunu göreceğiz 3 4 ay sonra ya bu çınar ege susmuyor kucak istiyor çınar ege mememe yapıştı çınar ege aşağı çınar ege yukarı şikayet postlarini göreceğiz o gün geldiğinde yerimi alıp bas köşede sana gülüyor olacagim:D

(277 puan) tarafından
İnşallah canım. Yerini alıp baş köşede bana gülüyor olacağın günleri iple çekiyorum :)
(8,937 puan) tarafından
Az kaldı sana attığım o linki hatirla o bebe 8 9 ay dayandı çınar ege 2 ayda prematureye geçti bu yaşayıp direneceğini seni bırakmayacağını gösterir biraz daha sabır cnm
(277 puan) tarafından
O linki unutmuyorum. Sabrım daim. Yeter ki canı sağ olsun sağlıklı olsun. :*
(997 puan) tarafından
Hocam sizin elinize kimse düşmesin aman aman :D
(8,937 puan) tarafından
İyi düşmek nasip olsun kötü düşenin vay haline :))))))
+1 oy
(2,362 puan) tarafından
Az daha sabır annesi geliyor gelmekte olan hemde gümbür gümbür inşallah dualarımız sizinle
(277 puan) tarafından
:) İnşallah canım inşallah Allah razı olsun
+1 oy
(698 puan) tarafından
Okurken seni kalbimde hissettim... rabbim bebeğinizi size sizide bebeğinize bağışlasın. Okadar güçlülerki her biri o yoğun bakımda kısa sürede çok benek gördüm. İçimden dedim ki ben savaşamazdım bukadar bu bedenle ama onlar bir karış boylarıyla nasıl savaşıyorlar. Küvezde hissetmekten bahsetmişsin göz yaşlarıma hakim olamadım benim bebeğimde onu kuveze geri bıraktığımda tam kapıdan ben çıkacakken hep elini kaldırırdı bana uyuduğu halde selametle git dermiş gibi... kelimeler boğazıma diziliyor... tüm dualarım sizinle iyi olun hep iyi olun 
(277 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım amin inşallah Ben de aynısını söyledim 27 gün hastanede yattım kollarımda delinmedik morarmadık yer kalmadı artık damar yolu açmaya yer bulamıyorlardı bebeğim minicik bedeniyle incecik damarlarıyla nasıl dayanıyor sonra hep dua ettim Allah'ım onun minicik bedenini hastalıklarla zorluklarla sıkıntılarla sınama zorluk verme her türlü sıkıntıdan esirge diye. Sesim duam karşılık bulmaya başladı hamdolsun. Çınar Ege de uyuduğu halde hissediyor.   Allah razı olsun hepimiz iyi olalım inşallah. Senin bebeğin ne kadarlık şimdi?
(698 puan) tarafından
5.5 aylık olduk çok şükür bizimki normal zamanda geldi ve normal sebeblerle yoğun bakımda yattı. Ama gelde ana yüreğine sor anlat. İnsan kendine kalbine laf geçiremiyormuş evlat çok ayrı bir noktaymış. Hastaneden çıktık ve ben hiç beşiğinde yatırmadım onu hala gözümün önünden ayırmadım.  Bugün çınar ege için tesbih toplayacağım şifa niyetine rabbim korusun paşamızı çarçabuk iyileşsin annesine babasına kavuşsun inşallah minik savaşçımız
(277 puan) tarafından
Ayyyy sizi seveyim güzel kalbinizi seveyim Rabbim razı olsun sizden ugurunuza cok inanıyorum. Bugun yeni güzel haberler eklendi. Kanguru bakımı yaptık. Ten teması. Eşsiz bir şeymis evladını teninde hissetmek. Haftaya ekstubeyi tolere edebilecegini düşünüyoruz dediler. İnşallah inşallah dualarinizla olacak. Bebeginin de bahtı açık ömrü uzun olsun.
(698 puan) tarafından
Çok çok çok sevindim daha da güzel haberlerinizi alırım inşallah
(277 puan) tarafından
İnşallah canım sag ol :*
0 oy
(2,119 puan) tarafından

Sürekli aklımdasınız. Oğlun ve sen çok güçlüsün. Daha güzel haberler gelecek inanıyorum <3

(277 puan) tarafından
Allah razı olsun canım. İnşallah çok teşekkür ederiz. ♥︎
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Maşallah Barekallah ne  kadar güzel bir haber. 

Burda hepimiz inanıyoruz ki siz beraber sağlıkla o hastaneden çıkacaksiniz Allah'ın izniyle.

Rabbim hayırla sağlıkla size bağışlasin ☺️♥️
(277 puan) tarafından
Allah razı olsun canım inşallah çok teşekkürler :) ♥︎
0 oy
(163 puan) tarafından
Gözlerim dolu dolu okudum annelik öyle bir duyguki ayakta duracak halimiz yokken evladınıza koşmak öyle bir duygu rabbim sizi bebeğinize bebeğinizi size bağışlasin inşallah sağ salim sağlıklı bir şekilde kucağıniza alırsınız ve ona bu anıları anlatırken mutluluktan ağlarsınız sizin varlığınız ona güç veriyor Rabbim hayat boyu yüzünüzü güldürsün kimseyi evlat acısıyla sinamasin inşallah
(277 puan) tarafından
Canım benim aynen öyle. Bu aralar sanırım yorgunluktan yaptığım yapacağım bircok seyi unutur hale geldim ama ona gitmeden duramıyorum. Görüş saati gelse de gitsek diye can atıyorum. İnşallah canım amin ecmain.
0 oy
(7,343 puan) tarafından
Yaa kurban olurum onu verene benn maşallah benim minik savaşcıma az kaldı annesi çok az buraya biz eve geldik postunu sabırsızlıkla bekliyoruz hepimiz çınar ege çok güçlü annesi gibi aynı herşey geçecek yaramazlıklara bile başlicak az daha sabır 
(7,343 puan) tarafından
Oy maşallah benim paşama yaramaz olacak şimdiden belli annesi,☺
(277 puan) tarafından
Bir hemsiresi var o da Paşa oğlum diye seviyor. :) Paşa adında muhabbet kusumuz da var. Iki paşamız oldu. Onun yaramazligıni severim ben.
(7,343 puan) tarafından
Çok şanslı minik savaşcı annesi çok güçlü çünkü Allah'ım bir an önce kavuştursun balım sizi az daha sabır sadece daha huni takıp gezeceğin günler varr ☺☺
(277 puan) tarafından
Amin canım. Allah da seni güldürsün :)
(7,343 puan) tarafından
Amin cümlemizin cnm bnm ☺❤❤
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Cokk anlatmaa kimseye bence bu kdar detaylo nazar cok kotu bisi allah korusun allahim korkutgna ugrasmadin insallah cikarirlar yskinda bence  cok mutlu oldum okuyunca allahm gizel gunlere bagirip cagrdigi gunlere sikayet edecgn gunlere getrsin.insalhh
(277 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun.
(1,248 puan) tarafından
Aminn hepimizdem
0 oy
tarafından
Ay çok duygulandım kelimelerim.dugum düğüm 
(277 puan) tarafından
:* ♥︎ canımmmm
0 oy
tarafından
Eve birlikte gititniginiz postu görmek için sabırsızlanıyorum umudunu hiç kaybetme maşallah çok güçlü bebeğin rabbim sana bağışlasın 
(277 puan) tarafından
:) Rabbim nasip etsin inşallah. Aminnn sag ol canım. Bazen bebek arabalarinda bebekleri görünce bunu diliyorum Rabbim hayırlısıyla nasip et ben de o günlere kavusabileyim.
tarafından
Allah daha kötüsünü vermesin buda senin imtihanın hiç umudunu yitirme hep dua et Allah dua istediği kullarına dert verirmis iyilecesek kuzun
(277 puan) tarafından
Umudum baki. Bu imtihanı da alnımızın akıyla geçeriz inşallah canım :*
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Oh çok şükür bak yaklaşıyor başımı ağrıtıyor diyeceğin günler :)
(277 puan) tarafından
:) yaklassin yaklassin :*
(7,447 puan) tarafından
Minik savaşcı o çok güçlü annesi çok :)
(277 puan) tarafından
Yaratana kurban olurummmmm
(7,447 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Yaa çok şükür canım o güzel günlere az kaldı emin ol maşallah kuzuma da Rabbım size bağışlasın bir an önce kavuştursun inşallah ❣
(277 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun inşallah ❤️
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Ağladım çünkü bebeğim normal doğumda, doğum kanalında kaldı ve solunum sıkıntısı oluştu 4 gün doğum bakımda kaldı ilk bebeğimi emzirmeye gittim ve bana gülümsedi o an aklıma geldi. Şuan 1 ay 24 günlük. Rabbim oğluşuna ve bütün hastalara şifa versin.. 
(277 puan) tarafından
Canım benim ya. Teşekkür ederiz Allah razı olsun Amin inşallah tüm hastalara şifalar olsun.
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Ayyyy hadi inşallah csnım ben inanıyorum bir gün yakın bir gün hem de çınar ege ile evimize geldik diye postunu kırk kere maşallah
(277 puan) tarafından
Amin canım inşallah öyle söyleyince düşününce heyecanlanıyorum içim içime sığmıyor :) ♥︎
0 oy
(587 puan) tarafından

Maşallah Rabb'im size bağışlasın :)

(277 puan) tarafından
Amin canım inşallah Allah razı olsun ♥︎
(587 puan) tarafından
Sizden de cumlemizden
0 oy
(10,466 puan) tarafından
Gözlerim doldu, elhamdülillah. Çok yol katettiniz canım inşallah sağ salim kucağında evladın ile güle oynaya çıkacaksın o hastaneden buraya da güzel bir post açacaksın
(277 puan) tarafından
Allah razı olsun Çok şükür canım amin inşallah
0 oy
(15,828 puan) tarafından
Amin amin inşallah ❤️❤️ Maşallah sübhanallah oglumaaa dahada güzel haberlerini alacaz inşallah hep birlikte ❤️
(277 puan) tarafından
Sağ ol canım Allah razı olsun inşallah ♥︎♥︎
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Çınar egem. Güçlü melegim ne güzel haberler geldi senden. Masallah subhanallah hepte gelmeye devam etsin. Bi daha gidince onu ne kadar cok sevdigimizi o minicik haliyle burda kimlerin kalbinde kocaman yer edindigini soyle annesi<3

(277 puan) tarafından
Amin inşallah. Söyleyeceğim ;) ♥︎
0 oy
(1,057 puan) tarafından
Allah sifa versin insallah siz ve oglunuz cok guclusunuz
(277 puan) tarafından
Allah razı olsun Amin inşallah sağ ol canım ♥︎

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 324 göst.
29 Mart 2022 Aile kategorisinde Sultaney (166 puan) tarafından soruldu
+2 oy
26 cevap 570 göst.
1 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 203 göst.
15 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Tinkirbelll (1,120 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 955 göst.
2 Haziran 2020 Diğer kategorisinde ❤☀️Güneş'im ☀️ ❤ (1,964 puan) tarafından soruldu

381,595 soru

11,423,713 cevap

34,981 kullanıcı

...