0 oy
126 göst.
Diğer kategorisinde (142 puan) tarafından

Durun hemen linçcı tayfa önce yazının tamamını okuyun :)

Kızımı 15 gündür büyük tuvaletini yapacağı sinyalini aldığımda lazımlığa oturtuyorum. İlk seferinde ' kızım buraya püf yapıcaz ' dememle birlikte MaşaAllah hemen yaptı ve o gün bugündür yapar hatta lazımlığı gördükçe püf püf diye kendi oturur .Çişini de oturunca denk gelirse yapar .Sık boğaz etmiyorum illa öğrenecek diye .Amacım hemen bezini bıraktırma da değil zaten hani öncesinde bi aşinalığı olsun ki eğitime başlayınca oturmamazlık ya da büyük tuvaletinden korkma durumu olmasın diye böyle başladım fakat bu şekilde yapıp bezi erken bırakan var mı aranızda onu merak ediyorum  

7 Cevaplar

0 oy
(229 puan) tarafından
Böyle yapiyorsa çabuk bırakır zaten maşallah canım ama devam bezi tamamen sök bu sefer kafası karışır yani bı bez bı lazimlik olmaz
(142 puan) tarafından
Bezi tamamen söksem çişi nasıl öğreticem o var işte
-Reklam-
0 oy
(270 puan) tarafından
Isine gelmiyenler hep lincler 9aylikken basladim artik gunde 1defa bez takiyorum oda geceleri bence cok iyi yapmisiniz ne kadar erken brakirsa o kadar iyi zaten bezler kisirlik sebebi ve kiz cocuklari daha cabuk bırakıyormuş 
(142 puan) tarafından
Evet zaten asıl sağlıksal sebepler beni buna teşvik etti .MaşaAllah bebeğinize :)
(270 puan) tarafından
Tessekur ederim.kuzum.ne kadar erken baslanirsa o kadar iyi buyuk tuvaletin yapmiyor benimki zaten yuz ifadesinden anliyorum 20 dakika da bir tuvaletin yapiyor gunluk alisdirma bez gibi seyler var ondan tak kacirmaz ama alisir en azindan ortaliga isemez
(142 puan) tarafından
Ay bir de öyle yapayım bakalım bezi tamamen çıkarıp sık sık çiş için oturtayım zaten 20 dakikaya bir bez çıkar bez bağla baş olmaz bezi cikarirsam daha kolay olur
(270 puan) tarafından
Evet o alosdirma kilotu al cok rahat hem kisa godiyoruz sicak tutuyor
0 oy
(2,762 puan) tarafından
O lincleyenler beceriksiz ya da çocuğuna güvenmeyen tayfa :D benim oğlumda tuvalet iletişimiyle 6 aylıkken bezine kakasını yapmayı tamamen bıraktı. 10 aylık olduğunda bezi tamanen cikardik. 15 aylıkken yürümeye başladı 17 aylıkken tamamen kendi gidiyordu tuvalete. Bi de erkenden yürüse tadından yenmeyecekti :D
(142 puan) tarafından
Oyy MaşaAllah 10 aylık bezi tamamen çıkardığınızda siz mi sık sık tuvalete ya da lazimliğa tuttunuz .Büyük tuvaletini anlıyorum fakat çişi nasıl anlarım onu bilmiyorum
(270 puan) tarafından
Masallah ellerine saglik Rabbim.evlatlarimizi korusun
(2,762 puan) tarafından
Öyle sık sık tutmadim canım. Cisi ya da kakası geldiğinde kendisini sıkıyordu. Bende öyle goturuyordum. Çocuklar öğreniyor bu şekilde yeter ki biz dikkatli olalım
(142 puan) tarafından
O zaman bende bezi çıkarıp gözlemleyeyjm , ona göre çişe tutma sıklığı ayarlarım zaten. Bu arada çok teşekkürler cevap verdiğin için :)
0 oy
(56 puan) tarafından
Kız böyle yapıyorsa bezi tamamen bıraktır. Bezi tamamen hayatınızdan çıkarın. Ne guzel maşallah diyeyim 
(142 puan) tarafından
Öyle mi diyorsun , bezi tamamen çıkarmak deyince heyecan bastı içimi yapabilir miyim acaba .Direkt bezi takmayıp sık sık çiş için oturtmam mı gerekiyor
(56 puan) tarafından
13 aylık cok küçük henüz kaslarini tutma, bırakma eylemi tam gelişmedi. Maalesef sık sık götürmen gerekiyor
(142 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ediyorum
(56 puan) tarafından
Rica ederim canim
0 oy
tarafından
Yaa sakın ihmal etme benimki de 12 aylıkken çiş diyordu sonra beze yapıyordu lazimliga ilk aldığım gün her defasında yaptı kuzum sonra biz tatile gittik aileme Antalya'ya gittik geldik benim hamilelik derken 3 ay ara verdim şimdi o anki kadar söylemiyor bende zorlamadim haftaya tekrar deniycem küçük deme sinyal verince hemen üzerine düş 
(142 puan) tarafından
Tamamdır canım üzerine düşeyim öyleyse teşekkür ederim yorumun için. Rabbım sana da kolaylık ve hayırlı doğumlar versin
tarafından
Sağol canım ya ben vaktinde işte üzerine gidemedim kürtaj bilmem ne başımızı çok agrittilar çocuğuma vakit ayiramadim yoksa çoktan kapmisti insallah sen halledersin
0 oy
(12,719 puan) tarafından
Canım günaydın. Kızım 16 aylık uzun zamandır büyük tuvaletini tuvalete yapıyor, iki uç haftadır günde bir ılı kere bezini çikartırıp hâli olmayan yere işiyor gösteriyor

Napcam bilmiyorum bende 
(142 puan) tarafından
Bende bezi bugün tamamen çıkarıp bir deneyeyim dedim .Altına işemiş bir de bana gösteriyor çiş diye. Yani yaptığının çiş olduğunu biliyor fakat lazimliga oturttum yapmadı o an .Kalkınca da altına yapmış
Bi diyorum büyüğünü lazimliga yapmayı öğrenmisken çişini de biliyorken üzerine düşeyim , bir de erken mi acaba anlamaz da boşuna uğraşırım diyorum o yüzden kafam karışık benim de
(12,719 puan) tarafından
Aynı boşluktayız :(
İki ayım var doğuma kadar bıraksa süper olacak da işte başlamaya tereddüt ediyorum
(142 puan) tarafından
Bi dene istersen canım Rabbım kolaylık versin , hayırlı doğum nasip etsin
(12,719 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ☺️♥️
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Maşallah kuzuya bu şekilde giderse bezi bırak kolay öğrenir. 
(142 puan) tarafından
InşaAllah canım deniyorum bakalım teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 39 göst.
0 oy
1 cevap 67 göst.
0 oy
0 cevap 26 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde glstnglo (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.