0 oy
200 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,062 puan) tarafından
7 gün önce doğum yaptım hastaneden eve gelince bebek doymuyor diye pompa ile bir kez süt sağdık gerçekten zar zor geldi kanallar tıkalıymış sanırım ama sonrasında göğüslerim aşırı doldu taş gibi oldu hatta birinden kendi kendine süt akıyordu bebeğim artık rahatça emdi düzene girdi ama sonra bir anda göğüslerim yumuşadı hala emiyor hatta memeden ayırınca ağzından süt geldiğini görüyorum ama dün gece bir türlü uyutamadık sürekli meme istedi emzirip bırakıyorum yine istiyor uyumuyordu başka çarem kalmamıştı hem göğüslerim çok acıdı hem çok yorulmuştum mama yaptık verdik sonrasında uyudu saat 4 te bu seferde saatlerce uyudu sabah uyandırıp emzirdim bu sefer sıkıntı yoktu rahatça uykuya daldı evham yapmak istemiyorum ama dün gece öyle olunca sütüm mü azaldı diye düşündüm çok mutluydum bebeğime mama vermek istemiyorum sizce neden olur anneler 

8 Cevaplar

0 oy
(2,415 puan) tarafından
Bazen gece dinlenmek ve süt dolması adına bende 1 kere mama veriyordum sütün azsa mecbur 
-Reklam-
0 oy
(8,322 puan) tarafından
Gazı vardır gazı olan bebek doysa da emmek ister gazdan dolayı 
(1,189 puan) tarafından
Benim iki çocuk var evde bide o yüzden suni sanciya girmek istemiyorum kendi sancimi istiyorum
(8,322 puan) tarafından
40 hafta demek doğum zamanı gelmiş demek zaten bebeğin geriden gelmesinin pekte önemi yok adet tarihin baz alınır canım doğum için sen doktorunu dinle bir arkadaşım beklemek istedi bebeği karnında öldü söylemek istemedim ama kafama göre değil deyince yanlış birşey yapmandan korktum
(1,189 puan) tarafından
Gerçekten mi bebek öldü tmm cnm kaynanam onlar yarın geleceguz dediler uzaklar on iki saat yol onlar gelsin ben direk hastaneye gideyim
(8,322 puan) tarafından
Evet kordondan ayrılmış bebek ölü doğum yapmak zorunda kaldı canım doktorlar birşey biliyorlar güvenmek lazım işini şansa bırakma
(1,189 puan) tarafından
Tmm cnm çok saol kaynanamlar gelsin çocuklara bakacak kimse yok evde iki çocuk var onlar çocukların yanında durur bende doktora gidip ne olacak ona bakarım
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Canım hepimizin ki öyle oldu terbiye olmuş göğüsler korkma normal akşam beslenmeme biraz yüklen erken yemissindir sen toksundur ama yediğin yemekten oluşan süt bitmistir bi daha yemezsen nerden sütun olcak sen her emzirmeni peşine biseyler ye 2 bisküvi atsam ağzına bi çikolata yesen ya da bi parça ekmek yesen bile yeter büyük bardaklada bi su içersin ama her emzirmeden sonra ye biseyler mutlaka korkma sütun var senin 
(1,062 puan) tarafından
Çok sağol canım peki tekrar pompa ile sağdan faydası olur mu
(7,036 puan) tarafından
Yani günde 1 kere goguslerin doluyken sağ ne kadar var diye kontrol et ama sürekli sağma ne göğsünü pompaya ne bebeğini biberona alıştırma goguslerin sürekli dağılmaya alisirsa süt üretimin azalır hatta kesilebilir bebeğin biberona alisirsa bi daga gogsunu almaz bu sefer erken kesmek zorunda kalırsın en guzelir direk memeden emerek alması hem o kadar mucizevi yaratılmışız ki bebek annesinin göğsünü agzina aldığı zaman bebeğin vücudunda ne eksikse ona göre süt uretilirmis biliyo musun
0 oy
(676 puan) tarafından
Ilk zamanlar sut kontrolsuz gelir bebek caba sarfetmez bir sure emzirdikten sonra sagip ver canım çünkü yenidogan bebeklerin çene kaslari kuvvetli olmadığı için bazı bebekler emmeyi geç ogrenebiliyor
(1,062 puan) tarafından
Yani sağsam tekrar çoğalır mı sütüm
(676 puan) tarafından
Çoğalır ama sut akışını bozar zaten vardır suanda sütün canım mama verdiğin arada 3 saat beklemiş haliyle sağ bakalim 60 cc çıkıyorsa sütün yetiyor demektir şuan da çok yeni olduğu için emerken sütü indirmekte zorlaniyordur yorulup bırakınca da sut geri çekiliyordur her emmesinde bu durum tekrarlıyorsa ondan doymuyordur bu yüzden emzirmenin üzerine sagdigini da ver canım zamanla çene kaslari guclenecektir sende farkedeceksin 20 gün 1 ay kadar bu şekilde yaparsin emzirmeden direk sağım yapma önce emzir sonra arkasından sagip ver kaşık biberonla parmak yöntemiyle verebilirsin bebek emerken dalgalı geliyor sütün sağım yaparken aşağı yukarı hareketiyle gelir bu yuzden sürekli sağım yapmak süt akışını bozuyor bebegin göğsünü bosaltacak kadar guclendigi zaman emme arkasi sağımi da birakabilirsin
0 oy
(8 puan) tarafından
Bazen yorgunluk olduğunda da süt azalır canım korkma. Ama için rahat etsin istersen bu dönemde uzmandan yardım alabilirsin. Diyetisyen Cennet Filik bu konuda oldukça uzman. Sütünü buzlukta depolarsın bile.

https://www.instagram.com/diyetisyencennetfilik/ 
0 oy
(940 puan) tarafından
Canım belli bi süre sonra meme  yumusuyo ama süt azaldığı için değil vücut bebeğin ihtiyacı kadar  süt uretiyo bide bebeğin çene kasları gelişiyor   günde  4 5 kere  cisli bez alıyorsan  sütun var bebeğine yetiyor demektir seni emmek istemesi dünyaya adapte olmak istiyor senin kokun ve temasla  güvende hissediyor benim oğlumda öyleydi 8 saat memede kaldığını bilirim çekerdim ağlardı uyanirdi
0 oy
(5,857 puan) tarafından
Yeni doğanlar gazı olduğunda uykusu olup dalmakta zorlandığında midesi bulandığında her şeyde meme ister sık emiyorsa gögüslerin tam olmuyordur bol bol sıvı tüket dere otu koy yoğurda tüket humana anne çayı al tüket 

Emzirme sonrası gaz çıkarmadan yatırma mamayı doktor kontrolü olmadan sürekli verme 
0 oy
(4,176 puan) tarafından
Sık sık emdigi icin sut birikmiyordur ama

Sut vardir . Soule dusun musluktan akarken   Suyu bardaga  yavasca doldurursun beklersin dolmasini. Surahiden dildururken hemen dolar . Sut memede birikince gup güp emer doyar  birkmesse musluktan akmasini bekler yavas yavas emer yine doyar ama sinirlenir aglar . Bnce mamaya hic gerek yok mama vermeye baslarsan azalir sutun.  Bebek sık emince gogus yumusar ki zaten yumusak goguste sut yok sert gogus sut dolu diye bisey de yok aslinda
(1,062 puan) tarafından
Gayet iyi anlıyorum şuan tam bir aylık olduk dediğiniz gibi göğüsler yumuşak iken süt yok diye bişey yokmuş ve hep emmek istemesi aç olduğundan değilmiş ama anne baba olarak dayanamıyoruz aç zannediyoruz çocuğu mama veriyoruz
(4,176 puan) tarafından
:))) zaman iste herseyin ilaci zamanla çözuyorsun bebisin şifresini;) daha neler çözeceksin ohhhaaa sahlikla buyusun insallh:)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 734 göst.
20 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 1,121 göst.
0 oy
1 cevap 32 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pinaro (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 36 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pinaro (2 puan) tarafından soruldu