0 oy
853 göst.
Aile kategorisinde (41 puan) tarafından
Merhaba kızlar dun ağlamaktan perişan oldum 2 çocuğum var 2021 yılında esimin bankadan 30 bin kredi çekip sanal alemde kumar oynayıp batırdığını öğrendim o zaman bi tane çocuğum vardı ne buyuk  yeminler etti affettim çünkü öyle yeminini bozacak bi insan değildi. 2 Ay önce doğum yaptım düğünde takılan 100 gram bileziğim vardı en zor gününüzde bile vermedim beraber çalışıp ödedik borçları ama onlar hep duracak dedim arabası surekli bozuluyordu çocuklarla artık olmaz diye benden istedi altınları hiç tereddüt etmeden verdim çünkü 2 senedir hiç biseyine denk gelmedim çok inandım arabayı bi haftaya alacam dedi 2 hafta oldu 1 Ay oldu 2 Ay oldu araba yok.hergun araba nerde dedim yok içime sinen bulamadım bana güven dedi. Güvendim çok güvendim ta ki düne kadar annemlere gelmiştim  bianda hakkını helal et bana bise olursa cociklar sana emanet felan dedi anladım.bisey olduğunu üstüne gittim söyledi o altın paramı yemiş üstüne bankaya dolu borç yapmış arkadaşlarından borç almış 300.400 bin toplam borç varmış gözü dönmüş kendimi oldurcem yaşamak istemiuroum diyor ben bağımlı olmuşum diyor elimde değil diyor bianda giriyorum aklıma bise gelmiyor diyor bian kafam gidiyor dedi yıkıldım ben 2 senedir saf gibi bıraktı sandim bilmiyordum ki bu adam bağımlı olmuş yeni çocuğum olduğu için işi de bıraktım bu borç nasıl biter perişanım. Çokta seviyorum bana kimsenin göstermediği sevgiyi o gösterdi 9 senedir hayatımda bi kez beni üzmedi hep bu kadar iyi bi insan hiç görmedim derdim ama bugün ben oldum ne yapacağımı bilmiyorum böyle bataklıkta olduğunu bilsem 2. Bebeğimi yapmazdım çok çaresizim bana akıl verin 

25 Cevaplar

+4 oy
(218 puan) tarafından
Kendini affettirmek içğn duygu sömürüsü.. Bağımlıyız diye herşeyi yapalım. Destek alsaymış sırf zevk aldığı için yapmış. Çocuklarının senin rızkını kumarda yemiş bencil insan. Affedip affetmemek sana kalmış. Allah yardımcın olsun. 
(41 puan) tarafından
Sağol canım en çokta çocukları düşünmemesi koyuyor
-Reklam-
+1 oy
(7,945 puan) tarafından
Eğer kendini öldürür diye endişe ediyorsan merak etme birşey yapmaz kendine. Bagimlilarin canı çok tatlı oluyo bizzat öyle biriyle yaşadım.birde kuzenimin eside öyle kendimi asacam derdi yalan.sirf kendini affettirmek için vicdniyla oynuyolar insanların.Rabbim yardımcınız olsun gerçekten zor heleki o borçları ödemek çok zor yaşayan bilir
(41 puan) tarafından
Nasil ödeyeceğiz bilmiyorum bende işi bıraktım hiç düşünmedi bunları yeni cocugun bezi maması her şey çok zor
+1 oy
(1,347 puan) tarafından
Zaten Başta ŞANS Vererek Hata Yapmışsın Allah Korusun Kendine Bişey Yapsa Bu BORç gene kime kalacak bu erkeklerde hiç akıl yok eşleri hata yapsa asla affetmezler ama kendilerine gelince affet bagımlılık yok ya o zaman defol git bagımlılıgınla ne diye kızın başını yakarsın kendine hayrın yokmuş elin kızınıda mahvetmişsin 
(41 puan) tarafından
Gerçekten mahvetti beni ben öncekinde borçlarını ödemek için 3 aylık bebeği bırakıp çalıştım şimdi iki  çocuğu nereye bırakayım
0 oy
(962 puan) tarafından
Allahım yardımcın olsun. Adı üstünde bağımlı bu tarz bağımlılıkların düzeldiği vakalar ben hiç görmedim. Rabbim sana hayırlı Bi çıkış kapısı nasip etsin. Olmazları olduran Rabbim borcunuzun ödenip eşinin de bağımlılıktan kurtulmasını nasip etsin. 
(41 puan) tarafından
Amin kardeşim Allah razı olsun
(962 puan) tarafından
Bak bu saatte ayaktasın çok dua et seni düze Allahtan başkası çıkaramaz çocukların yüzü suyu hürmetine de Rabbim düze çıkar. Çocuklar  günahsızlar..
(41 puan) tarafından
Duadan baska hiç biseyim uok
0 oy
(450 puan) tarafından
Merak etme duygu sömürüsü yapıyor iki eniştemle malesef 20 senedir aynı ablam hasta oldu onun yüzünden arkamizda duracak kimse olmadığı için çekmek zorunda kldi ve hiç değişmiyor bu huy onlarda allhhbtardimcin olsun
(41 puan) tarafından
Korkum zaten bitmeyecek olması ben nereye kadar dayanacgim bilmiyom
0 oy
(915 puan) tarafından
Borç ödenir o sorun değil ama bir daha yapmamasından nasıl emin olursunuz onu bilmiyorum. Bir psikologtan falan destek alsanız?
(41 puan) tarafından
En büyük sıkıntım bu Hadi ödeyelim boğazımızda kisalım bise yapalım ama kendime engel olamıyorum diuro
0 oy
(2,761 puan) tarafından
Canım bu bağımlılık türüyle yesilay ilgileniyor eşini bir an önce oraya yönlendir 
(41 puan) tarafından
Öyle yapayım canım
(503 puan) tarafından
Bide tandk hoca falan vsrsa önünde karartar belki kararır gözü hani sana bı zarar vermiş bugüne kadar diyorsun ama bu ilete çok pis kendine birşey yapmasa bile borçlu olduğu kişiler sataşir Allah muhafaza coculuk çocuğun var rabbim yardımcın olsun bol bol dua et rabbim dönersin bı an zor bı durum konuş yine hani birseyekr yapalım piskoyatri olur hocalar olur yoksa hergun aynı yalanla gelir karşına
0 oy
(424 puan) tarafından
Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz. Dicek bişey yok fazla mal hırsı elindekinden de eder. İllaki yaşayarak anlamak gerekmiyo bazı şeyleri 
(41 puan) tarafından
Öyle öyle perişan etti bizi
0 oy
tarafından
Malesef bırakmıyorlar..!! Ama inşallah bırakır canım ailesine anlat ailene anlat ki anlasın ciddi olduğunu.. 
(41 puan) tarafından
Anlattım hic umursamiyolar biliyo4nusun
0 oy
(13,010 puan) tarafından
Yok öyle bağımlıyım elimde değil deyip kenara çekilmek iradesiz insandan korkarım ben ondan her şey beklenir benzer şeyi yaşamış biri olarak. Söylüyorum bu duygu sömürüsüne kanma 
(41 puan) tarafından
Doğru diyorsun kuzum
(13,010 puan) tarafından
Benim eşim mevcut borçları arsa satıp ödedi hesap bilgilerini de benimle paylaştı nereye ne harcıyor benim bilgim dahilinde harcanıyor
(41 puan) tarafından
Benim de her şey Elime Almam lazım Yoksa daha güvenemem
0 oy
(4,947 puan) tarafından
Yediği haltin çok büyük olduğunun farkında,sen fazla tepki gösterme diye duygu sömürüsü altında seni ufaktan tehdit ediyor, kendimi öldürürüm haa diye,bu kadar borç yapıp çoluk çocuğun rizkina gireceğine e öl o daha iyi,bide kumar oynarken aklı gidiyormuş yok ya bankadan borç alırken bir sürü işlem lazım o zaman aklı gayet yerindeymis ama hadi ordan çocuk kandırıyor beyefendi, Allah 2 çocukla senin yardımcın olsun imtihanın zor
(41 puan) tarafından
Çok doğru diyorsun hemde çok zor Allah yardımcım olsun
0 oy
(4,963 puan) tarafından
Allah seni  yar ve yardımcını olsun cnm esinie gelecek olursak inan kendine bişey yapacak olan böyle bişey söylemez bile. Duygularını kontrol etmeye çalışıyor Allah onu doğru yola getrsin 
(41 puan) tarafından
Amin amin kardeşim
0 oy
(178 puan) tarafından
Büyük konuşmak istemiyorum ama ben olsam kendimi öldüreceğim dediğinde kolay gelsin derdim bu ömür boyu aynı lafla seni yanında tutmaya çalışacak. 9 sene seni mutlu etmiş Allah razı olsun ama sevginizden daha önemlisi 2 tane evladın var. Rabbım çıkış yolu göstersin ama bu insanlar düzelmez lohusasın perişan etme kendini oln olmuş artık.
(41 puan) tarafından
Sütüm azaldı en çok ona üzülüyorum çocuğuma mamayi dayiyorum onların ne suçu var hiç mi düşünmedin
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Canm benn eşimde oynadı o sanal kumarı bende çaktım olayı erkenden hep yok faln etti snra kendi döküldü bundan kurtulmanın yolu eşine anlatmakmis dedi bnde kendini böylemi avutacaksin sakin deme 2 çocukla niyet egidemem seni çocuklarının sesine bile hasret bırakırım bn yemiyirn gezmiyirm ev hayalim var o hayalime s,icarsan bnde sana yapacağımı bilirim dedim oda altınları aldı yemin etti borçlarımı kapatayım dedi kapattı snra altinlarimi fazlasiyla yerine koydu ev yapiliyor onun için odme parası hazırlıyor smdi çok pişman oldu ama ben oynadığına pişman ettin aileme dedim sayısını aradım kardeşine annesine herkeze söyledim oğlunuz böyle iş yapıyor ben bırakır giderm yola getirin diye herkeze soyeldim 
(41 puan) tarafından
Ailesine dedim ama hiç umursamiyolar öncekinde  yardım istedim verecek paramız yok dediler şimdikinde Kardeşine söyledim abin kendini öldürecekmiş diye yanında ol diyor ben tek başıma Nasıl yapayım bunu hiç düşünmüyorlar o kadar çaresizim ki Ne yapacağımı ben de bilmiyorum
(2,804 puan) tarafından
Ben borç istemedim oğlumuza çeki düzen verin dedim yoksa bn ve cocukalrim olmayacak fakirliğe yoksulluğa hastalığa vs herşeye katlanirim ama kumara asla dedim bir kaç kez feci okazda bulundum aramış bozuldu ve güven sorunu yasmaya basladik eşim ciddiyetimi anladı kredi kartlarini iptal etti masası direk benim hesaba attı ne yapsa etse bana herşeyin faturasını gösterdi bu olaydan snra şifreler bilgileri msj aramalar vs hepsi elimde kontol altında kurtuldu şükür darısı size eşine iyi bı korkut bizi asla goremzsin ve de haa bide bn bisielrden kısıp almıyorsun bu sefer tak resim atiyrom su bileziği beğendim yada yüzüğü yada küpeyi öyle parayı değerlendirdim vermem de diyemiyor artik
0 oy
(20 puan) tarafından
Ah ah bende yaşıyorum üçüncü kez hemde bu seferde bu son diyor ama gördüğüm kadarıyla bunun sonu yok

Allah yardımcımız olsun inşallah ne diyeyim 
(20 puan) tarafından
Çok sevinirim
(6,234 puan) tarafından

image           

ndndndndndn

(6,234 puan) tarafından
Attim.canim
(20 puan) tarafından
Sağol canım
Yarar mı ile kesin
(6,234 puan) tarafından
Duanı inanarak yap canım tabikide grupta çoğu kişi sorar bu duayı umarım.faydasj olur
0 oy
(13,010 puan) tarafından
Başıma benzer bir şey geldi benim eşim kumarda değilde borsa kripto para tarzı şeylerde para kaybetti zamanında çiftlik banka da yatırmış bir kez geçen sene oğlumun hatrına affettim yeminler etti bence dersini de aldı hesap şifresini biliyorum market alışverişini bile görüyorum şükür baya toparladık durumu ama Allah şahidim olsun aynı şeyi bir kez daha yaparsa bir değil on çocuğum da olsa boşanırım. Bu arada o yeminler intihar ederimler hakkını helal etler affedilmek seni manipüle etmek için edecek olan sessiz sedasız ederdi zaten iki ağlayıp sızlayacak eline para geçince yine aynı şeyi yapacak maalesef değişmiyorlar 
(20 puan) tarafından
Tedavi olsun istiyorum bakalım inşallah 4. Kez yapmaz
0 oy
(1,299 puan) tarafından
Ah canım ah benim eşimde bir dönem kendini kaybetmişti ama sizin borç kadar değildi öyle böyle kapattı şimdilik durdu bakalım yani belkide ben oynamıyor diye biliyorum büyük bağımlılık malesef 
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Tedavisi varsa olsun bu hayat böyle gitmez
0 oy
(2,883 puan) tarafından
Kumara düşen çok zor kurtuluyor inan bana sonu yok...

Annem ve babamın 25 senelik yuvası bu yüzden yıkıldı, biz sokakta kaldık babam son kira parasini bile kumara verdi o derece. 

Ya bi psikoloğa götür yada malesef ki ilerler bu durum evden bir şeyleri bile satmaya başlar veya daha çok borç yapar 

Bide unutma ki böyle insanlar çok güzel duygu sömürüsü yapar 1 2 ay iyidir sonra yine ayni
0 oy
(3,343 puan) tarafından
Tedavi olsun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 285 göst.
7 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Gamze1azra (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 353 göst.
27 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Berfin 2134 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.