0 oy
182 göst.
Diğer kategorisinde (1,347 puan) tarafından
Kızlar ya yağ çöz ler ne kadar silsen de kalıyor sonrada yiyeceğe temas ediyor içime sinmiyor nasıl temizlerim başka bitkisel yöntemle yağı çok güzel çıkarıyor dediğiniz yöntem var mi

14 Cevaplar

0 oy
(8,272 puan) tarafından
Yağ çözücü ile siliyorum ve hiç kalmıyor sen nasıl beceriyon kız bırakmayı 
(7,193 puan) tarafından
Kalmadığını zannediyoruz sadece .
(1,347 puan) tarafından
Evet bişey pisirince koku çıkıyor resmen benle alakalı olduğunu sanmıyorum kimyasal sonuçta
(5,876 puan) tarafından
Aynen benim fırında çok koku yapıyor sildikten sonra yemeklere siniyor
(8,272 puan) tarafından
Temizledikten sonra bir boş çalıştırın kokuyu alır isterseniz limon koyup öyle de çalıştırabilirsiniz
-Reklam-
0 oy
(48,671 puan) tarafından
asperox sıkıp silip.bi bos çalıştırıyorum 
0 oy
(863 puan) tarafından
Bi kac dakika icini isitip yagcoz sıkıyorum ama cam balkon kapısı açık kalsin akıyor bütün yağlar 
0 oy
tarafından

image

Bende bununla silicem hem yağı hem kiri güzel temizliyor 
(1,347 puan) tarafından
Canım bu kimyasal değil mi ben bitkisel soruyorum
0 oy
tarafından
Karbonat serpip limonla ovabilrsin 

Azicik sirke de damlatabilrsin ovmadan
(1,347 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(1,937 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

bununla temizlerim iyice silerim kalıntı kalmasın diye sonrada boş bir kez fırını calistiririm öneririm çok güzel ürün ,bu yoksa yağ çözücülerden falan korktuğum için karbonat döküp limonla ve sirkeyle ovuyorum o biraz arindirmasi zor oluyor karbonatı ama yağ çözücü başka kimyasallardan korkuyorum 

(2,462 puan) tarafından
Bu kokuyor mu ve gri ocaklarda kullanılıyor mu
(488 puan) tarafından
Bunu nerden bulabiliriz marketlerde yok sanırım
(1,937 puan) tarafından
Kokusu az var ocaklarda kullanılıyor
(2,462 puan) tarafından
Teşekkürler
(1,937 puan) tarafından
Rossmanlarda satılıyor canım ital ürün , Trendyol dan Hepsiburadan  İnternetdende alabilirsin ben rossmandan alıyorum genelde
0 oy
(2,596 puan) tarafından
içine fırın kabında sirkeli limonlu su koy ama limonu dilim halinde suya koycakısn o öyle bi süre pişsin kirecini yağını söküyo zaten sonra bi güzel silersin çıkmayan yağ olursa limon sür üstüne 
0 oy
(409 puan) tarafından
ben de hep yağ çöz yapıyourm valla yağ çözü sildkten sonra bi turda başka bezle duru suyla sil kokusu vs kalmaz
0 oy
(13,034 puan) tarafından
Sildikten sonra boş çalıştırmak lazım. Aslında her kullanımdan sonra sıcağı sıcağına ıslak bezle silsek bu kadar kirlenmez diye düşünüyorum 
0 oy
(194 puan) tarafından
canım benim bildiğim doğal yol sirke ve limondur belki limon+karbonat da yapabilrisin çünkü karbonat yağları toplar 
0 oy
(5,960 puan) tarafından
Rossmanda domol var, çok iyi temizliyor koku falan da kalmıyor 
0 oy
(2,462 puan) tarafından
Hayatımda hiç yağçöz kullanmadım. Pis olduğumu sananlar olabilir ama temiz olmak yağçöz, çamaşır suyuyla kendini zehirlemek değildir.

Her zaman daha doğal çözümler aradım ve buldum. Ha tamamen zararsız değildir belki ama Glint diye çok kokmayan bitkisel deterjan var. İnternetten onu alıyorum..

Ve ondan öncede petra diye yağ, cam bezleri olan bi markanın bezlerini aldım. Senelerdir kullanıyorum hiç birşey olmadı şükür, yağı içine hapsediyor tertemiz yapıyor. 
(2,462 puan) tarafından
Çamaşır suyu tuvalette mutfakta falan kullanıyorum ama olabildiğince az ve hızlıca :/ hiç sevmem. 2saniyesi bile insanı kötü yapıyo hasta olmadığım halde
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Domol un fırın temizleyicisi çok güzel yapıyor canım
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Ben birsey pisirdikten kısa bir sonra fırın soğumadan sirke ve karbonat ile siliyorum (doğal detarjan oluyor )soğumadan silince hemen çıkıyor.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 145 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,395 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
18 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde zehraTekin (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 218 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 213 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde abcdfghjklll (1,499 puan) tarafından soruldu

379,739 soru

11,368,008 cevap

34,849 kullanıcı

...