0 oy
608 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (293 puan) tarafından
Kızlar oğlumun dogum gününü kutladık 1 ay geçti nerdeyse bayağı yani hediye alacak.insan şimdiye kadar alırdı zaten demi, kucuk.gorumcem var 21 yaşında 2 aylığına bir işe girmişti ogluma doğum gününe 1 hafta kala maaşım yatarsa sana hediye alcam demişti. Neyse Ogün geldi maaşım yatmadı alamadım dedi problem değil dedim. Neyse sonra oturuyorduk büyük görümcemde vardı şişme havuz gösterdi bunu al dedi oğlum için bende dedimki önümüz kış oğlumun kıyafeti yok alırsaniz giyim üzerine biseyler alın dedim yani durmadan söylüyorlar baktimki, sen seç ben secemedim falan dedi de bana utandım ben öyle agzimla istemeye, neyse dün pazara cikmistim oda gelmiş diyorki bende biseyler baktım yiğite su olurmu su olurmu diye konuşuyorduk dedi ama baktım hiç bişey almamış bende güldüm geçtim. Ben şimdi toplu bir kaç şey alcam oğluma bunuda sen al desem ayıp olurmu yada hiç soylemesemmi.

39 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence söyleme yani alt tarafı hediye benim çocuğuma almasalar ben takılmam bu kadar 
(293 puan) tarafından
Kız bende minnet etmiyorum baktım.durmadan laf söylüyorlar hani oyuzden dedim yoksa ben ona hediye al demedimki kendi ağzıyla söylüyor.
(14,032 puan) tarafından
Ne istiyorsan al bana sorma de çık işin içinden
-Reklam-
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Hiç minnet etmem. Alacak olan alıp getirir 
(293 puan) tarafından
Haklısın bende öyle düşünüyorum ama sürekli laf söyleyince desemmi diye düşünmüştüm
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Yerinde olsam hiç söylemem de beklemem de alıcam dediğinde gerek yok deyip konuyu kapatırım 
(293 puan) tarafından
Halası yani sonuçta almak isterse gerek yokk diyemem tabiki almak isterse alır ama şöyle bişey var alicak insanda şimdiye kadar bişey alırdı 1 ayı geçiyor nerdeyse oyuzden bence gerek yok artik
(121 puan) tarafından
Alicak insan Sen gerek yok dedin diye almaktan vazgecmez boşver gerek yok de
0 oy
(2,440 puan) tarafından
Alacak insan alir niye minnet ediyim ki ona alsin diye. Bence hic mevzu yapmayin. Bir daha alalim baktim derse, sende aldim baktim diyosun ne soruyosun aliyosan al derim saka yollu.
(293 puan) tarafından
Ya sürekli su olurmu bu olurmu diye soruyorum bakıyorum felan deyince bende istersen yiğite bunu alabilirsin felan yazsam diye düşündüm de neyse dedim sonra alicak insan alırdı laf kalabalığına gerek yok
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Asla agzimi egmezdim. Almazsa almasin. Kendim alirim hepsini. 
(293 puan) tarafından
Canım bende alırım konu o değil aslında bana kendin seç ben secemedim felan demişti zaten hiç üstüne düşmemiştim. Dünde öyle bakındım su olurmu bu olurmu diye düşündümde soruyordum öyle dedi. Bende ona istinaden yani hani sende yiğite şunu alabilirsin istersen dicektim. Sonradan vazgeçtim
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Bence hiç söyleme bu sefer ben bunu aldım felan diye söylenmeye başlar kendini bişey sanar 
0 oy
(178 puan) tarafından
Söyleme canım alacak olsa şimdiye alırdı 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Hicccccc tenezzul dahiiii etmeee ayni beni kaynana gibiii cocuk daha fasulye kadardi yelek kazak ordurecem diye basladi oglum 2 yaşina gircek hala yelek kazak goremedik gerci baska bi haltta gormedik o ayri ama lafta gorsen neler neler alirlar en sinir oldugum sey aliyosan al almiyosan neyin reklamini yapiyonuz abim ablam bisey alinca gozlerine sokuyorum :)))
0 oy
(10,371 puan) tarafından
Söyleme alacak olan alır
0 oy
(887 puan) tarafından
Yani niye söyleyesin ki ayıbı geç bana kalırsa doğru olmaz kendin diyorsun alcak olan alır zaten 1 ay oldu diyorsun sen seç dediğinde de seçmemişsin şimdi bunları al denmez ha onu geçtim normalde de denmez ya 
(293 puan) tarafından
Kız niye sinirlenerek yazıyorsun hayirdir ters tarafındanmi uyandın bugün :D sadece mesela hani sende yiğite şunu alabilirsin istersen dicektim vazgeçtim bunları al derken on tane bişey atmicakdim birtane bişey aticakdim.
(293 puan) tarafından
Ayrıca sen seç derkende o ara yemek yiyorduk sonra unuttum gitti yani müsait bir ortamda değildik o kadar bakayım
(887 puan) tarafından
Yok kız niye sinirleneyim sinirlenmedim :D
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Söyleme tabiki almak isteyen alır zaten 

Kimi insan sadece dilde söyler Buda öyle demekki 
0 oy
(8,322 puan) tarafından
Asla söylemem almak istese zaten alırdı o kadar fırsat geçmiş gelinine almadı için. 
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Almak isteyen alır yani o olur mu bu olur mu die bişe yok en fazla bşraz büyük alır insan hiç söylemr bence 
0 oy
(732 puan) tarafından
Sizin oglunuza bir şey alma mecburlugumu var, yada çocuğu siz yapıyorsunuz millet giydirmek zorundami, bu tür şeyler bana aşırı saçma geliyor şahsen biri bana kendi ağzı ile dese görgüsüz der geçerim açık ve net 
(293 puan) tarafından
Kız konuyu nerden nereye çekiyorsunuz çok değişik siniz
0 oy
(311 puan) tarafından
Yani tabikide söyleme istese alır zaten 
0 oy
(119,338 puan) tarafından
hic soyleme alcak olsa alitdi simdiye kadar
0 oy
(221 puan) tarafından
Benim kaynanada öyleydi. Sorardı yalandan bende bişeye ihtiyaç yok derdim. Şimdi dediğimde zaten yapmıyor. Sende söyle alacak insan zaten alır. Yalandan sormaya gerek yok
0 oy
tarafından
Söylemem. Alırsa alır almazsa canı sağ olsun. 
(293 puan) tarafından
Aman almazsa sorun etmem ben kimseden bişey beklemiyorum canım sadece sürekli dillendirdigi için diyorum.
tarafından
Boşver dillendirsin hee de geç canım.
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Secememistir bedenini bilememis olabilir. Halasi alacaksan su olur falan diye atabilirsin begendigin biseyi. Ha para verse sen alirdin ama yasi küçükmüş belki akil edememistir. 
(293 puan) tarafından
Bende öyle düşünmüştüm canım işte soylesemmi diye sürekli dillendirince.
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Ben söylemezdim herhalde kardeşim olsa söylerdim de gorumceye soylemezdim

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 706 göst.
20 Haziran 2021 Aile kategorisinde Seldaekinci (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 385 göst.
12 Şubat 2024 Aile kategorisinde Asya15 (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 151 göst.