0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Kizlar merhaba benim hesabim vardi ama bayağıdır girmedigim için sifremi ve kullanici adimi hatirlamayinca yeni hesap açtım.  Bu arada ben genelde okuyucuydum öyle pek yorum yapan biri degildim . Neyse geleyim soruma bunu ablam sormami istedi . Ablam yarin görücü usulü randevuya cikacak cocuk benim üvey halamin yeğeni yani onun teyzesi benim halam oluyor.  Biraz karışık bir durum . Ablam yarin cocukla ne konuşayım ne sorayim neyi kesinleştireyim dedi ben az cok burdan okuduklarimdan birseyler söyledim ama o evli olan ve tecrübeli olan sizlerden de akıl almak istiyor . Yani evlilik niyetiyle konuşacaklar anlaşırlarsa babamlar hemen söz nişan yapacak . Yardımcı olursaniz sevinirim ve teşekkür ederim 

4 Cevaplar

0 oy
(6,597 puan) tarafından
Aileleri işin içine katmadan belli bir süre tanısınlar birbirlerini bence tek görüşmeyle olacak iş değil evlilik 
(1 puan) tarafından
Ablamda öyle istiyor bir görüşmeyle olmaz diyor ama ailem hayvanvcilikla ugrasiyor ve başka sehirdeler burada pek kalamaz cocukla görüşmek icin geldi geri dönecek.  Kaldi ki babam ters biri öyle konuşma bekletme yapmaz git görüş gel kararini ver ya ver ya verme baba de dedi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben çok saçma ama eşimde ilk yemek yemesine bakmıştım ağız şapırdatarak yiyen biri ile aynı masada oturamam çünkü ☺️☺️

Şaka bir yana ilk buluşmadan sonra bir karar alınmaz ya biraz zaman tanımalılar birbirlerine sonra pişman olmamak için 
(1 puan) tarafından
Aslinda saçma degil bi bakima insanın kişiliğini belli ediyor bazi şeyler ben bununda ekranini alip atayım  :) ablamda öyle istiyor ama babam ve abim ona müsade etmez işte o mesele
0 oy
(2,733 puan) tarafından

Neyi nasıl istiyorsa konuşsun bence. Yani 2.ye konuşma imkanları olursa unuttuklarını da o zaman sorar. Ama yaklaşık olarak ben şunu merak ediyorum şu nasıl olur. Kendi fikirlerini gizlemesin sorsun ve karşı taraftanda öğrensin. Misal ben dışarda yemek yemeyi severim, veya tatile gidermiyiz gibi. Bunlar küçük ayrıntı olabilir ama kendi nasılsa o şekilde ifade etmeye çalışsın. Ben dedim diye de bunları söylemesin yani örnek olarak verdim :D geleceğe dair sorsun. Ama 1 görüşmeyle hemen söz nişan sıkıntılı geldi bana. En azından telde mesajda birbirlerini tanımaları lazım. Yüzyüze buluşsalar daha iyi anlarlar tabiki birbirlerini. Haklarında hayırlısı olsun 

(1 puan) tarafından
Bak bunlarda iyi bunuda ekran atarım.  Aslinda o heyecanli biraz ne soracam nasil konuşacam bilmiyorum diyor . Ote yandan babam ve abim sıkıntılı öyle cok konusturmazlar zaten git görüş kararani ver ya olur baba de ya olmaz dedi
(2,733 puan) tarafından
Hm hayırlısı olsun ne diyelim
0 oy
(9,659 puan) tarafından
Tek görüşmeyle olmaz. Biraz tanımak lazım. Bir de baştan kararlı durması lazım ablanız. Çalışıyorsa ablanız çalışmasına engel olacak mı, yediğine, içtiğine, giydiğine karışacak mı, atıyorum ablanız kaynana ile beraber oturmak istmeiyorsa bunu belirtmeli. Madem bu şekilde anlaşmalı bir evlilik olacak, her şeyi konuşmalı. İnsan aşık olarak evlendiğinde kendinden ödün verebiliyor ama görücü usulü ise her şeyi baştan konuşmakta fayda var. Kimse kırılmaz gücenmez 
(1 puan) tarafından
Ablam çalışmıyor.  Çocuğun annesi ve babasi ayri yillardir ayri yaşıyorlar boşanmamislar sadece biri istanbulda biri burda . Ama dedigin gibi evlilikte hersey oluyor bununda ekranini atayim ben . Ablamda ben bi defa görüşmeyle napacam ne anlayacam diyor ama abim ve babam sıkıntı
(9,659 puan) tarafından
Evlenmek için görüşüyorlar zaten, en fazla bir kafeye gidip yemek yerler. Keşke biraz daha ılımlı olsalar. Belki çocuk çok iyi ama ablan belki tanıyamadan yok diyecek ya da çocuk süslü püslü laflarla kandıracak ama içinden cani çıkacak Allah korusun. Tek diyebileceğim çok çekingen durmasın

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 43 göst.
2 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Guness.ozlem (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 1,956 göst.
21 Ocak 2019 Aile kategorisinde ❤️Ayse❤️Suleyman❤️ (1,457 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 155 göst.
2 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur29 (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 238 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde berivandemir (7 puan) tarafından soruldu

398,171 soru

11,907,324 cevap

36,038 kullanıcı

...