0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (373 puan) tarafından
 2. Cocugu istyoruz her ay pskolojik olarak hamileymisim gibi geliyo :)  siz nasil anladiniz hamis oldugunuzu

Bir cocugum var 1 yil deneme sonrasi oldu. 2.yede 4 ay oldu istyoruz bakalm .hergun test yapip bakasi gelirmi insanin :)

21 Cevaplar

+1 oy
(592 puan) tarafından

Ben gebe olmayı birak ikiz olduğunu hissettim ve üç gün önce ikiz olduğunu öğrendik :D

(592 puan) tarafından
Yok vala hcg hiç yaptirmadim ilk kontrole 5+3 te gittim tek keseydi ama bende şüphe vardı yani o hissi Allah Rabbim içime katmış demekki doktor bir hafta sonra gel dedi kalp atışı icin ve ultrason aletini koyduğu gibi aaa ikiz bebekler dedi yani ikiz olduğu için değil nasıl ikiz olduğunu hissettim ona çok şaşırdım:))
(1,235 puan) tarafından
Hay maşallah hislere o nasıl histi kız :D
(592 puan) tarafından
Evet ya eşimde bir yandan sevindi bir yandan çok şaşkın sürekli nasıl hissettin günlerdir ikiz diyorsun dedi bana :)))
(353 puan) tarafından
Eltiminde ilkinde tek bebek 2.hafta ikiz oldugu ortaya çıkmış. İkincisi sonradan dölleniyırmuş. Geninde vardır muhakkak annenlerde . Anneden geçiyor ikizlik genetiği
(592 puan) tarafından
Benim ilk hamileliğimde ikizdi zaten ailemdede çok fazla ikiz var
-Reklam-
0 oy
tarafından
1.bebegimi ağrılarım oldu his ettim 

2.bebegi ha bire test yaptım çünkü çok istiyordum öyle öğrendim 
(373 puan) tarafından
Ya bende oyle esimde cok istyoruz galiba stres yapiyorz . Ne kadar sure sonra oldu
tarafından
1 bebegi kaybettim ben 40 çıktı 1 ay sonra hamile kaldım
(373 puan) tarafından
Rabbim kucagini bos birakmamis ne guzel . Rabbim onu bagislasin sana
tarafından
Amin inşallah
0 oy
(11,257 puan) tarafından

Onca belirtiye rağmen ben sa.lak sadece koku hassasiyetinde suphelendim  :D

(373 puan) tarafından
Ahahah ben de kimyasal gebeligimde kokua alinca şuphelenmistim. şuan kendimi dinliyom .acaba bu kokuyu hepsi aliyormu sadece ben mi aliyorum diye
(11,257 puan) tarafından
Hayırlı haberler alırsın inşallah canım
(373 puan) tarafından
Amin insallhh
0 oy
tarafından
Hamile olduğumu hiç anlamadım. 2 aylık hamileyken regl olmadım diye test yapayım dedim öyle farkettim 11. Hafta da ilk kontrole gitmiştim. 
(373 puan) tarafından
2 ay uzunmus.  istemiyomuydun ben 1 gun gecsin deli divane dolaniyorum ortada.
tarafından
İstemiyordum değil beklemiyordum :):) yeni evlendim hamile kaldım. Aklıma hamile olacağım gelmedi düzensizlik oluyor dedim sadece.
0 oy
tarafından
Yani ben şiddetli kasık ağrısı yaşıyordum ama benim adetim hep sikintili olduğu için anlamadım internet te tesadüf çamaşır suyu ile gebelik testi gördüm denedim oldu eşime dedim o dalga geçti benimki de köpürüyor falan diye ben emin olmak için test aldım ve sonuç hamileyim:))
(373 puan) tarafından
Kiz camasir suyunu bende yaptim evde ilk denememizde gunum 1  hafta  10 gun gecti bende emin olmak icin brazdaha gecsin dedim. Camasir suyu denedim ayni kopuk kopuk oldu ben bir sevin.  Ertesi gun kan verdim bisey cikmadi 3 4 gun sonra adet oldum
tarafından
Demek ki yanlış bana denk geldi öyle:))
0 oy
(4,946 puan) tarafından
Adetten 2-3 gün önce göğüs ağrım ve hassasiyeti oluştu bide hapsurdugumda rahmime ağrı giriyordu ordan anladim
(373 puan) tarafından
Bende ilk gebeligimde aşiri gazim  vardi oyle anlamistim biseylerin yolunda gtmedigini. Rahim agrisini felan hapsurup tiksirdikca oluyo b3nde onu belirti saymadim hic
(4,946 puan) tarafından
Herkeste aynı değildir ama bende o belirti canım
(373 puan) tarafından
Aynen insandan insana vucut tepkileri degisiyor .
0 oy
(7,705 puan) tarafından

Benimki aynı dizilerdeki gibi oldu. Bayılacaktım az kalsın öyle düşmüş tansiyon. Eşim kucağına aldı filan apartmandan inerken.  Sonrasında hastanede tansiyona baktılar. Test yapalım size bir de dediler. Litrelik serum taktılar. Sonra doktor bir geldi baklavamı istiyorum diye. Öyle öğrendik :D

(373 puan) tarafından
Aaaaa ne guzel hayalimdeki oyle ansizin ogrenmek. Yengemde acile hastayim diye gidiyor. Bi ogreniyorki hamile. Baya kabullenememisti.
(7,705 puan) tarafından
Bende kabullenememiştim. Güya korunuyorum sanıyordum ama geri çekilmenin korunma yöntemi olmadığını çocuktan sonra öğrendim :D
(373 puan) tarafından
Benim arkadasim hala oyle korunuyor. Ve gercekten korunuyor kizi kocaman oldu hamile kalmadi bu sekilde
(7,705 puan) tarafından
Aman kız öyle korunma yöntemi filan yok onların şansı yaver gitmiş
0 oy
(674 puan) tarafından
1 gebeliğim sen önce dış gebelik geçirmiştim6 sonunda doktor her ay test yapmam gerektiğini söyledi tekrardan dış gebelik tekrarlayabilir die öle öğrenmiştim 

2 gebeliğini de oğluma yumurta haşlandıktan sonra çıkan o kokudan rahatsız olduydum 1 hafta sonra test yaptım öle öğrendim
(373 puan) tarafından
Dikkat ettimde arastirmalardada koku en belirgin en erken belirtilerdenmis. Bende gunum gecmedi ama hamile pskolojisne girdim istyoruz ya. Aa kokuyu bi ben mi aliyorum felan :)
(674 puan) tarafından
Akışına bırak vakiti ne zamansa o vakit Rabbim nasip eder
(373 puan) tarafından
Insallah Rabbim dogru zamanda nasibiyle gonderir
0 oy
(4,963 puan) tarafından

Kızımda  emara girecektim  korunuyorduk  kardeşim acaba dedi tabi bnde yok dedim grmeme yarım saat vardı  içime şüphe geri test yaptım meğer hamileymişm ki calsyrdim o zmnlar yere falan düşmüştüm rabbim korudu

Oğlumda yine korunuyorduk  hoş rabbim veriyor sadrdim ;) anneme gidecem ama çok belim ağrıyor ayağı kalkamıyorum hayatımda ilk defa böyle kötü olmuştum bn deil gelinimiz sen hamilesin dedi hayır dedim renginden belli solggunsun bişey var dedi test yaptım doğruymuş  oğlum sanciliydi yani belirtisi

(373 puan) tarafından
Seninde ansizin olmus . Hastanede Mr felan cekcekleri zaman insan degilse bile acaba hamile olabilirmiyim diyor. Korunarak nasil oluyor ben anlamadim bizde korunmuyoz olmuyo :)
(4,963 puan) tarafından
Gericekilme canm hos bu korunma yöntemi deil diyeceksiniz ama valahide öyle oldu  ;)
(4,963 puan) tarafından
Çalışıyordum ev almayana kdr yok dyrdum rabbim nasip etti
0 oy
(1,775 puan) tarafından
Son bebeğimi hemen bildim âdet günüme yakın göğüs ağrısı başladı sağ kasıkta batma gerilme başladı. Adet olacağım gün test yaptım ve çıktı. Ondan önce 6 ay korunmadık ama olmadı ve biliyordum her ay olmadığını. Ben genelde sağ kasıkta batmadan biliyorum hepsinde anladım 
(373 puan) tarafından
Kac cocugun var ne guzel kendini bliyon anliyon.ben hic bu belirti diyemiyorum. Benim bu 2. Olucak Rabbjm nasip ederse daha ortada bisey yok tabi. Ilkinde asiri gazim vardi :)
(1,775 puan) tarafından
4 çocuğum var 2 de kürtaj var kalbi durdu yani 6 kere hamile kaldım nerdeyse hepsini bildim :)))
0 oy
tarafından
Sen ilkin de nasıl. Anladın bende istiyorum evleneli 1 sene oldu hala yok bu ay belim çok ağrıyor ya reglime 1 hafta var bide midem bulanıyor 
(373 puan) tarafından
Ben 1 sene denedim olmadi rabbjm verecek ya o ay kulaktan duyma karasakizla hamile kalanlari duydum onu yaptirdim ve o ay hamjle kaldim. Ve asiri gazim oldu oyle anlamistim normal olmadigini akintim coktu baş agrim vardi
0 oy
tarafından
Bende tam olarak şöyle oldu canım. Normalde adetlerim günü günü düzenlidir 1 gün dahi şaşmaz... Yıllardır hep bu şekilde.  Haliyle 1 günüm geçer geçmez kesin hamileyim dedim. Ama kesin yani kesin gözüyle bakıyorum. :) Neyse bi 2 3 daha bekleyip öyle test yapayım dedim iyi netleşir . Ama o süre de de yüzde yüz eminim yani hamile oldugumdan  çok kesin hissediyordum. Yanılma payı sıfır gibi :)) Neyse gittim test aldım eşimden habersiz. Hiç unutmuyorum testi yaparken aynen şu kelimeyi söyledim ve hiç çıkmaz aklımdan. Testi yapıyorum ama hamileyim. Eğer hamile çıkarsam da kesin cinsiyeti erkektir dedim. Yani çok farklı bi histi cidden tarifi yok ... Daha testi yapma aşamasında bunlar geçti içimden . Neyse yaptım testi pozitif çıkınca kesin erkek dedim. Kız olma olasılığı yüzde sıfır gibi bişey. Öyle eminim:) hiç yanılma payı yokmuş gibi. 16.Haftamda öğrendim cinsiyeti ama merak bile etmiyordum çok emindim erkek olduguna. Hatta ailem hep derdi bak kendini erkek diye şartlama kız çıkarsa üzülürsün diye. Her defasında yok dedim kesnlkle erkek ve erkekte çıktı :)
(373 puan) tarafından
Ya ne guzel masallah.  iste insan kendini vucudunu tanirsa senin gibi. Tanimazsa benjm gibi kokudan medet umar ahahaha  :)
0 oy
(669 puan) tarafından
Doğum kontrol hapıni 4 ay olmuştu bırakalı bir doktora gideyim belki sıkıntı vardır dedim kan sonucunda hamile çıktım:)
(373 puan) tarafından
En guz3li habersiz gelen sizinkide guzel denk gelmis :)
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Nefes zor alıyordum ve sürekli uyuma isteği oluyordu 
(373 puan) tarafından
Suan benim nefesimi takip etmem :)   ay o uyku brnde hep var biraksalar 24 saat yataktan cikmam  belirti goremiyom onu hic
0 oy
(6,980 puan) tarafından
Valla bi kere sofra toplarken limonla iyi bi bakismistik o zaman şüphelendim ama daha 1 buçuk aylık evliydim aldırış etmedim gittim güze annemlerin evinde dip köşe temizlik yaptım halıları balkondan çırptım koca koca kovaları kaldirdim adet gunumdu akşam fark ettim baktım bişey yok Allah Allah dedim hiç şaşmaz çünkü 2 gün sabrettim hala yok anneme dedim olur noldu daha 2 günde test yapacak ecik bi hafta geçsin dedi :)) canım anam çok kibardir 3 gün daha bekledim eşime dedim test almazsan eve almam 2 tane almış yaptım hemen çıktı ertesisabah aç karnına bi daha yaptım yine çıktı sonra gittim kan verdim 
(373 puan) tarafından
Benim arkadasimda senin gibi agir is yapmis beklemedigi anda olmus.evlendikten sonra 2 seneye yakin olmadi onun o ay umursamadi bir iş yapti o ay nasil tezgahlara cikti dip kose. Ve o ay hamileymis meger.
0 oy
(1,221 puan) tarafından
Bizde bu aralar 2. düşünüyoruz canım bende geçen ay hamileyim diye kesin olarak düşündüm ama değilmişim adet oldum :) 4 tane test yapmıştım negatifti ilk bebeğim de bişey hissetmedim testi bile arkadaşın zoruyla yaptım beklemiyordum çünkü 
(373 puan) tarafından
Bizde  4 aydir deniyoruz birinde baya emindim 10 gun gunum gecince suphelenmistim ama olmadi :)ilkindede oyle benim 1 gunum gecsin hemen test alirim oyle kotu huyum var
(1,221 puan) tarafından
İnsan bekleyince duramiyor işte :) Allah nasip etsin inşallah
0 oy
(1,892 puan) tarafından
Daha günüme de çok vardı dedim ben kesin hamileyim karnım kocaman olmuştu test yaptım hemen çıktı. İkincide insan daha çabuk anlıyor ultrasonda görünmedi bile 2 hafta bekledik görmek için 
(373 puan) tarafından
Bende ilkinde gunum gecmeden ogrenmistim. Benim bu ikinci adetim duzenli olmadigi icin kestiremiyorum .
0 oy
(2,349 puan) tarafından
Korunmayı bıraktığımız ay beklemiyordum ilk ay oldu anlamadım hissetmedim de adetime üç gün vardı hep öyle adet olurdum leke gibi bişey geldi bakdm devamı yok eşime dedim bir gebelik testi alalım direk silik çizgi çıktı 
(373 puan) tarafından
Ne guzel olmuyo acaba bu ay olcakmi stresi yasamamisiniz
0 oy
(970 puan) tarafından
Mide bulantım vardı gittim idrar yolunda iltihaplanma çıktı ondan bulantı olur dediler antibiyotik kullandım gecmeyince test yaptım doktorda ultrasyona baktı 3 aylık olmuş dedi 3 aylıkken öğrendim 2 hafta sonra da cinsiyetini ogrendim
(373 puan) tarafından
Masallah kocaman olmus ogrendiginde .
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Hissetmistim ve adet belirtilerim yoktu sadece sırtım ağrımisti öyle anlamıştım insanın içine doğuyor aslında :) Bende ikinciyi 1 senedir istiyorum bakalım nasip 

(373 puan) tarafından
Insallah en kosa zamanda nasip olur canim

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 785 göst.
13 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Miss.Berna (4,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 148 göst.
13 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asbt (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 141 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+4 oy
11 cevap 364 göst.
16 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde smrmhmt (259 puan) tarafından soruldu

379,592 soru

11,363,311 cevap

34,839 kullanıcı

...