0 oy
432 göst.
Diğer kategorisinde (4,267 puan) tarafından
Yani ben anlamıyorum ya 2 kişinin pazar masrafı bu kadar olmamalı ya 2 kişi diyorum da oğlum da var ve çoğu meyveyi onun için alıyorum zaten ama elimi attığımın kilosu en aşağı 20 30 meyveler zaten eski çeyrek altın parasına 50 60 Bi pazara gittik geldik aldıklarım hep yarım kilo bir kilo şeyler ve 800 küsür gitti evde patlıcan domates var diye onları almadım bile bu sene sos vs bile yapamadım yani kendi yediğimiz bu kadar daha onlara kalksam ne olur bilmiyorum ne bileyim Kıvırcık almadım çoğu sebzeyi almadım  meyve çeşitleri aldım ve patates soğan yeşillik oğlum seviyor diye mısır kabak kırmızı yeşil biber yarım kilo fasulye buzluğa börek atmak için yufka hani bakınca keyfi olarak aldığım Bi turşu var içlerinde o da 1 kilo ama yazıktır günahtır ya hadi ben bunlarla en aşağı 2 hafta idare ederim de kalabalık ailesi olan her şeyden 3 4 kilo alan nasıl yapıyor ben mi tutumsuzum var mı tüyonuz yoksa hayat mı böyle bir deyin hele 

25 Cevaplar

0 oy
(1,028 puan) tarafından
Kz bzde iki kişiğiz bn bazen 150yle ble cıkarım burda kılosu 12 10 lra oluyor sebzelerin meyve olrak da tek çeşit alırım yeşilliğmi alıp gelirim 
(4,267 puan) tarafından
Neresi orası ya öyle ucuz maşallah ben sebze meyve cennetinde yaşıyorum yine de böyle pahalı bacım ya valla oğlan yemek yemiyor meyve yiyor vitamin alsın diye bir kaç çeşit almaya çalısıyorum bende mecbur ne yapayım
(1,028 puan) tarafından
Oğlum bir yasında ama meyve yemiyor yazın şeftali alırdım yerdi sonra hastalandı artık gözunde sogudu bsy yemez oldu muzu bıle zar zor verıyorum Allahım saglıkla buyusunde bna desin anne şunu şunu istiyorum dye bnde ne isterse alayım verim .bz Erzurumdayız canım evet meyveler en az 25 tl kılosu bnde esımde fazla sevmıyorz meyve iste elma armut olur marketten de ayrıyeten bazen karpuz vs alırız bsy lazım olsa marketten de alıyoruz Allahım yardım etsın geçim zorlaşmış gercekten .kız bnde daha ne bi menemen ne bi sos yaptım valaha üşeniyorum :D
(4,267 puan) tarafından
Yaa Allah canlarına sağlık versin aynen bende diyorum ki keşke dese bundan yiyecem Bi heves yaparım o zaman diye benimki daha 18 aylık ama Bi yemek yediren kadar valla dişlerimi sıkarım hep o kaşık bin kere havada dolanır bıraksam aç yaşar Bi kere daha uyandığında mama demişliği yok öylesine tok gözlü yavrum :)))
Valla benimki üşengeçlik değil de oğlum durmuyor gecen eşim taze fasulye almış gece saat 4 e kadar onla uğraştım yıka doğra kavur domates ekle biber doğra soğut poşetle canım çıktı valla ee her gece de enerjim yok normal çamaşır katlama tuvalet banyo yıkama onları da gece yapıyorum kılşlğa nerden vakit kalsın bu gidişle bir şey yapamayacağım gibi biraz da barbunya alırım eşim sevmez ama ben severim diye onu da yeter bu sene kışa bunlar :)))
(1,028 puan) tarafından
Aynn ya valahi bnde kaşıkla arkasından koşarım hep gece mama veriyorum mamayı seviyor ıkı ogun tek mama veriyorum .baska cocuk dusunmuyorum ya vala Rabbim bunu bna bağşlasın yeterli .
(4,267 puan) tarafından
Ahaha aynı kendimi gördüm bende diyorum daha çocuğa tövbe ettim bu çocuk ömrümü yedi benim diye ☺️☺️
-Reklam-
0 oy
(4,423 puan) tarafından
Patlıcan domates sogan patates maydonoz muz taze fasulye salatalık marul havuç kapya biber 250 bıraktım bu hafta

Gecen hafta patlican domates seftali armut elma muz fasülye patates sogan biber birde 150 liralık oyuncak 400 biraktım meyveler cok pahalı 
(4,267 puan) tarafından
Aynen kuzum zaten meyveler bu kadar pahalı olmasa böyle tutmaz Bi incir olmuş 60 TL ya eskiden ağaçlardan dökülürdü de kimse yemezdi
0 oy
(7,158 puan) tarafından
3 ay önce şuanki evime taşındım pazar çok uzak gidip gelemiyorum gidersem de anca eşimle giderim o zaman da 500 600 den aşağı çıkmıyoruz

Normalde de evin eksiği oldukça marketten yapıyorum pazar alışverişini. Market de zaten herşey 5 lira 10 lira yukarı oluyor haftada 600 700 vermiyorumdur sebzeye meyveye 
(4,267 puan) tarafından
Aynen öyle canım eskiden marketler çok pahalıydı ama şimdi hemen hemen aynı hatta bazen indirim yapıyolar pazardan daha ucuza geliyor
0 oy
(16,683 puan) tarafından

Pazara eşim gider o yüzden fiyatlardan bihaberim kafam rahat böylece :D

(4,267 puan) tarafından
Biz beraber gideriz ya o çocukla ilgilenir ben pazarı yaparım benim eşim istediğim gibi alamıyor hem pahalıya alıyor hem seçmeyi bilmiyor milletin tırnak bastırdığı şeyleri alıp geliyor dikkat etmiyor deli oluyorum ☺️
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Ben de meyve ağırlıklı alırım azar azar. 500 rahat gidiyo. Ben gitmediğimde eksikleri eşime söylerim manavdan alır 2 torba sadece 300 tutuyor en az. Patatese çok para gidiyo halbuki eskiden ucuz diye çok yenirdi, 30 lira kg, 1 kilo 1 kişiye bile yetmez. Anlamıyorum ama kabullendim ben. Pazar da market de manav da aynı pahalılıkta. 
(4,267 puan) tarafından
Dimi eskiden durumu olmayan Bi patates yemeği yapardı evinde Bi bulgur pilavı şimdi o bile lüks olmuş insanlara patatesin kilosu en aşağı 15 17 idi yazık valla üzülüyorum o kadar verimli topraklara sahibiz de niye bu kadsr pahalı bunlar diye
(11,038 puan) tarafından
Anlamıyorum ben de işte. Konuşacak çok şey var ama boş. Konuşmakla çözülmüyor...
(4,267 puan) tarafından
Aynen öyle haklısın canım

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 631 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 390 göst.
0 oy
36 cevap 659 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,105 puan) tarafından soruldu
0 oy