0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde (2,133 puan) tarafından

image

olan ancak bu

15 Cevaplar

+1 oy
(16,037 puan) tarafından
Kiz bozuk parayla birikim mi olur çocuklar gibi. 
(2,133 puan) tarafından
Bütün vardı da biz mi koymadik
-Reklam-
0 oy
(845 puan) tarafından
Max birikimim bu kadar benimde 
(2,133 puan) tarafından
Ah gel bacım sarılıp aglayak bu zamanda günü kurtardigima şükrediyorum
(845 puan) tarafından
Kocamdan gizli borcum bile var :) ağlanacak halime gülerim Bacım
0 oy
(4,384 puan) tarafından
TL ile para biriktirmek faydadan çok zarar zaten
(2,133 puan) tarafından
Geçti o devir zaten biriktireyimde bir altın alayım devri ancak döviz yada altın alacak paran ancak öğle
0 oy
(3,898 puan) tarafından
Artırabilirsen öyle biriktirebilirsin bu devirde de çok zor yani, şükür ben koyabiliyorum kenara biraz biraz
(2,133 puan) tarafından
Nasıl artsın ki bilemiyorum kendime ne evime birşey alıyorum hep market ve ekmek parası onu bulduguma şükrediyorum
0 oy
tarafından
Biriktirmek çok zor hayat çok pahalı ihtiyaçlar hiç bitmiyor 
(2,133 puan) tarafından
Aynen öyle Allah herkese güç versin
0 oy
(7,316 puan) tarafından
Ben biriktirmiyorım valla varsa harcarım tabi hunharca değil biz yatırım olarak araba yükseltiyoruz ancak öyle  daha çok kendimize yatırım yapıyoruz iyi kıyafetler yiyecekler vs vs 
0 oy
(566 puan) tarafından
Bunada şükür bu pahalilikta artmıyor gerçekten bı pazara gidiyorsun kilo kilo da değil tane tane alıyorsun bin liradan aşağı gelmiyorsun çocukla bı markete giriyorsun alacağını alamadan çocuğun istediğini alıp 500liradan aşağıya çıkamiyorsun nasıl birikcek ki 
0 oy
tarafından
Hedefini büyük tutman lazım canım. Küçük ped şişe de birikim yaparsan olmaz. Hedef kutusu al acayip istekli birikim yapıyorsun. 10.000 tl biriktirdim öyle. Şimdi bitane daha aldım. Yarısını birikim kutusunda biriktiriyorum yarısını cüzdanımda biriktiriyorum. Cüzdanımda şu an bini geçik var. Cüzdandakileri harcıyorum genelde. Ama kutudakiler duruyor. 
(2,133 puan) tarafından
Beş kiloluk pet şişeyi yapacağım calisirsam da direk Gr altın alacagim
tarafından
En iyisi canım.
0 oy
tarafından
Asla para biriktiremeyen ben sjsjjs

Benim bu bile yok :D
(2,133 puan) tarafından
Bende deniyorum bakalım bilmem kaçıncı deneme
0 oy
(12,709 puan) tarafından

Evde olsam kavanozumu çekip atardım:)

Bende bende bu ara olmuyor harcama önune geçmiyorum 

0 oy
(11,364 puan) tarafından
Birikmiyor kıştan bu yana bin TL belki ancak 
0 oy
(1,416 puan) tarafından
Önceden biriktiriyorum çeyrek alacak kadar hemen alıyordum sonra gram alacak kadar biriktiriyordum şimdi ne çeyrek ne gram alamıyorum ucu ucuna yetiyor hatta yetmiyor bile ailem destek çıktı geçen ay 
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Aylık kazancınız ne kadar? Bu kazancı yarıya bölüp kalan yarisini harcıyoruz. Hatta harcamayı da atıyorum 6000 para kaldı. 30 güne bölünce 200 lira oluyor günlük. Yani bugün 200 harcama hakkımız varsa kullanmazsak yarın 400 harcama hakkımız oluyor. Sonra 600 diye ilerliyor. Bunun dışına da asla çıkmıyoruz. Böyle böyle baya birikim yaparsiniz
(2,133 puan) tarafından
Benim eşim haftalık bırakıyor 400 ile 600 değişiyor
(2,762 puan) tarafından
Biz eşimle ortak çalışıyoruz birikim konusunda. Sen bi markete gitsen zaten yanlışlıkla bile 300 bırakırsın. Nasıl birikim yapcan
0 oy
(2,315 puan) tarafından
Birikim için baya fedakarlık gerekiyor. Ben bir ara takmıştım, bazı olaylardan sonra bunun gereksiz olduğunu gördüm ve bıraktım. Ama elim sıkıdır, 1 yılda 30 gram biriktirmiştim. Bunun için bütün bütçenin sizde olması lazım. Ben haftalık yemek listesi yapıp, onun dışında bir şey almıyordum. Kıyafet, ev eşyası almıyordum. Çok arada 2-3 ayda 1 anca dışarıdan yemek yerdim. Fedakarlık yapmadan çok zor. 
(2,133 puan) tarafından
Bunların hepsi benim yaşam tarzım zaten
(2,315 puan) tarafından
O zaman birikim yapmama ihtimaliniz yok. Bir yerde yanlış yapıyorsunuz.
0 oy
(7,978 puan) tarafından
Her yerde borcu olan ben birikimin b si bende yok keşke borcum olmasaydı birikim hade neyse 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 150 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Busraaa1 (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 191 göst.
1 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 155 göst.