0 oy
820 göst.
Aile kategorisinde (415 puan) tarafından
Kızlar yaklaşık 3 aylık hamıleyım 2.cocuguma. ıkı hafta sonra tam 3olcaz insallah. Bu platformda okuduğum hamılelık kayıplarından falan cok etlılenıyorum. Evhamlanıyorum ister istemez birsey olursa korkusu oluyor içimde. Cok sık grmesemde oluyor bu durum. Kayınvalıdem annem eşim dsnda blen yok nerdeyse. Bugün kayınvalıdem en buyuk görümceme söylemıs bebek alcak gelın falan dye. Bnde kızmadım tabıkı nıye soyledin ble demedim. Eşimde aynı dusuncede 3ay dolmadan soylenmesı taraftarı degıl. Sevıncımı paylasamıyorum bir turlu. Şu korkumu nasıl atlatablırım. 

33 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ya canım bende 3 buçuk hamileyim hiç de saklamam bişey olacaksa Allah yazdıysa olur gerisi saçmalık karnıma cani yaratan Allah korusumasini da bilir sakınma korkma
(415 puan) tarafından
Aynen öyle cnm da işte ilkınde hiç bole hissetmıyordum bunda oyle oldm nedense
tarafından
Kız olsa ben söylemedim kaç doktor kürtaj dedi şimdi sağlıklı bebek hiç saklamadim ama
-Reklam-
+1 oy
(1,494 puan) tarafından
Birince ve ikinciyi herkez bildi ayni gun
(415 puan) tarafından
Dogrudur canım
0 oy
tarafından
Ben 6 aylıkken söyledim herkese
(415 puan) tarafından
İyi sabretmssn canım masallah bakalım duyulmazsa eger bnde dha bekleyecegm
tarafından
Benim eşim izin vermemişti eşime kalsa 8 aya kadar kimseye söylemeyecek benim düşük riskim vardi zaten 4 ay yattım bide benim karnım çıkmadı o yüzden zorlanmadım
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ben hiç tutamam hemen söyledim.
(415 puan) tarafından
Bnde cok sabırlıyımdır :)
(3,895 puan) tarafından
Bnde sabırlıyım heyecan yaptım ilkini söyledim ikinciyi de iki üç ay sonunda söyledim.Uzun süre saklamaya gerek görmedim.
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ben hiç tutamam hemen söyledim.
(415 puan) tarafından
Bnde cok soylemek istiyorum aslında ya
0 oy
tarafından
Doğuma 3 aydan az kala herkese duyurdum 
(415 puan) tarafından
İyi sabretmssn cnm masallah
tarafından
Zor tuttum kendimi
(415 puan) tarafından
Dogrudur :))
0 oy
(13,202 puan) tarafından
İlk düşükten sonra en yakın ailem dışındakiler cinsiyeti öğrenince öğrendi. Bazen insan geriliyor böyle konularda görümcen yakın ama ona kızmamakta haklısın. 
(415 puan) tarafından
Cok Sevnmiş zaten  kayınvalıdemde kötü niyetli demez cok iyi blyorum. Gerı klan ailemede 3ay dolunca solerım artık tabı yayılmazsa ben dıyene kadar
(13,202 puan) tarafından
Görümcene bağlı o zaman
0 oy
(17,711 puan) tarafından
Allaha siginmak en dogrusu bence
(415 puan) tarafından
Haklısın en dogrusu
0 oy
(843 puan) tarafından
kaynanam ve annem aynı bu düşünceye sahip ki haklılar tabi saygi duyarim 3 ay dolmadan kimse bilmesin dediler ama eşimle ben tutamadık kendimizi ilk bebeğimiz olduğu için Allah ne yazdiysa olur dedim sabah akşam da bebek için nazar duasi okudum 9 ay boyunca hiç bir şey da olmadı Allah'a şükür 9 gün oldu sağ salim kucağıma alalı ❤️
(415 puan) tarafından
Saglıkla buyusun insallah canım 12 hafta dolsun diyecegız insallah artık:)
(843 puan) tarafından
canım sen nasıl rahat edersen öyle yap ister ister soyle istet soyleme yeterki takıntı haline getirme huzursuz olursun
0 oy
(4,145 puan) tarafından
Kiz isterse ilk gunden soyle nolcak batil

İnanc o. Hic ccgu  olmayan biri belki giz koyar da. Sonucte herkesin ccgu var kendinin ozaman goz degmez
(415 puan) tarafından
Orası oyle kız da işte evhamlanıyorum
0 oy
(3,072 puan) tarafından
Yani ben her şey yolunda olsa bile 3 ay söylememe taraftarıyım. Benimde düşük riski filan olmamasina rağmen ne kaynanama ne anneme söyledim ilk 3 ay. 12 hafta dolunca söyledim. 
(415 puan) tarafından
Bende de ole dusyk rıskı fln yok cok şükür. Esımle bzde oyle dusundgmz için sadece anneler blsn dedık 2haftaya tam 12olcaz  o zaman soleyım artık dye dusundm
0 oy
(13,889 puan) tarafından

3 ay dolunca soyle artık bence Allah'a sığın canm bence de 3 ay söylenmese daha doğru ama ben ilk gün herkse demiştim :D

0 oy
(1,559 puan) tarafından
Saklamak iyi bişey aslında eskiden kadınlar doğum yaparmış herkes doğum yapınca öğrenirmiş şöyleki kimse bilmezmiş hamile olduklarını bende o eski kadınlar gibi saklamak isterdim karnımı kızıma hamile kalınca daha hastaneden yeni geldim çalışıyorum iş yerindekiler öğrenmiş hastanede çalışan sekreter arkadaşlar öğrenmiş ben daha kimseye demeden yayıldı heryere eşimin ailesinden arayıp sen hamileymişim diyenler oldu. O kadar rahatsız olmuştum ki her gören karnıma bakıyodu sanki yeni duyulmuş bi olay var. Sende korkma Rabbimin izniyle bişey olmaz kendine kuruntu yapma rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin
(415 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun inşallah. Benım esımde braz eskı tıp dusuncelı o yuzden soyletmıyor
0 oy
(328 puan) tarafından
Canim benim ilkim düşük olmuştu sonra hamile kalinca 8 haftaya kadar kimseye demedim oda kalp atışlarini duyayım saglikli oldugundan emin olayim sonra söyliyim dedim. Cunki korkuyordum ilkinde baştan herkes bildi sonrada soruyordular hamilelik nasil falan bende söyluyordum böyle oldu falan üzülüyordum her sorana acikladigimda. O yuzden 2ciyi saglikli oldugunu bildikten sonra dedim. Yani desende cani veren Allah hicbişey olmaz ona. Kimese söyledim böyle oldu diye bişey yok. O yönde düşünme neqativleri cagirma. Söyle artik 3aylikta olmuşsun cogu düşükler 8 haftaya kadar oluyor sonra risk biraz azaliyor
(415 puan) tarafından
Haklısın canım ıkılı taramaya gdecegım 12 de ondan snra artık dıyecegm aıleme falan
0 oy
(422 puan) tarafından
Bende söylenmesini doğru bulmuyorum. 4 aylık olmasına yakın bir zamanda söyledim. Daha iyi oldu. 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Normalde 2 gebeligimi de öğrenir öğrenmez herkese duyurdum ama üçüncü de benim ailem eşim ve tek bi arkadaşım dışında kimseye söylemedim eşime de söyletmedim kaynanamlarin bile haberi yoktu zaten başka sehirdeler,4 aylik olana kadar bilsinler istemedim içime doğmuştu sanki eşimi sıkı sıkı tembihledim annene deme diye çünkü annesi duyarsa herkes duyucakti eşim sagolsun 1 ay sabredebildi yani 2 aylik hamileyken söyledi annesi de millete duyurdu ben ertesi günü kanamadan hastanelik oldum eşime bi tek o konuda çok kızgınım cok özür diledi ama iş işten geçmişti ben ailesine garezim olduğu için söyleme demedim bi bildiğim vardi ki söyleme dedim ve sonuç o oldu,cok şükür 5 aylik oldum sorun sıkıntı yok ama Allah kem gözlülere fırsat vermesin inşallah 
(415 puan) tarafından
Amin canım inşallah sag salim kucagımıza alalım
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Kaderden kaçilmiyor canım. Böyle şeylerle hiç alakası yok doğurduğumuz çocuğun yaşasıp yaşamayacağı veya hamile kaldığımız çocuğun sağlıkla doğup doğmayacağı önceden bellidir. Ve varsa kaderimizde onu yaşayacağız biz. Bize düşen teslimiyet içinde olmak Rabbimden hayırlısını isteyip iyi düşünmek 
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Hiç alakası bile olmuyor. Ben düşük yaptığımda neredeyse kendimin bile haberi yoktu öğrendim bı kaç gün sonra düştü aileler dışında kimse duymamıştı yani 
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Valla burda neler okuduk neler gördük olacak olduktan sonra son ayında bile oluyor korkma her zaman dualı ol sen oku kendini 
0 oy
tarafından
Kız ben 6 ay olana kadar sakladım walla herkesten. 4.5 ayda da kendi anneme söylemiştim. . Akraba vs kimse aynı şehirde olmayınca hâliyle kimse görüp anlamıyordu bile . 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 976 göst.
18 Şubat 2021 Diğer kategorisinde .Leman. (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 575 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Canimkendim (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 172 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,002 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 384 göst.