0 oy
129 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (290 puan) tarafından
Kızlar merhaba. Bebeğim 6 aylık oldu. Ama beni yerimden kımıldatmıo. Oyun halısına yatırıyorum hafif dalıyor oynuyor 5 dk geçmeden bağırıyor. Sıkılıyor. Ne kahvaltı hazırlayabiliyorm. Ne yemek yapabiliyorum ama adam akıllı. Mutfağa getiriyorum gözünün önünde hareketler yapıyorum müzikler söylüyorum şebekliklet yapıyorum öyle duruyor. İçeri götürsem 1 bardak çayı içemiyorum kucağıma alınca duruyor. Kucağa da alıştırmadım bu arada. 6. Ay ile birlikte aşırı huysuzluk başladı. Bugun kahvaltı hazırlarken çizgi film müzikleri açtım mecburen telefondan. Karşısına koydum. Onunla Bayaa durdu. Artık gerçekten şaşırdım ya. Mecburen açtım. Sizce yanlış mı YAPTIM.arada açmalı mı yoksa hiç mi açmamak lazım?? Uzmanlar 2 yaş öncesi TV telefon tablet  yasak dluorlar ama iyice çıkmaza girdim. Bebeği böyle huysuz olup da başka çareler bulanlar varsa lütfen  tavsiyelerini bekliyorum.  

12 Cevaplar

+1 oy
(6,251 puan) tarafından

Benim oğlum 2 yaşında ve ben o yaşlarda şarkı aviyordum şuanda televizyondan çizgi flim izliyor 

Yani bu çocuk nasıl sakinlescek ki yoksa çok hareketli

Bu konuda kimseyi dinlemiyorum

Sonuçta benim çocuğum hyaa sabahtan akşama kadar değil tabi 

Konuşma geriliği vs diyorlar ama oğlum daha 23 aylık mübarek bir çenesi var ki hiç susmaz
-Reklam-
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Bence hiçç alısştırma ilerde bırktırcam diye uğraşcaksın örümcek alsana saatlerce deyil ama en azından 10,15 dk bindirir sınav senın içinde kolay olur 
(356 puan) tarafından
Çok katılıyorum . Şuan zeka oyunları araştırıyorum ne alsam da onunla oynasa diye. Tv den tel den uzaklaştırmaya çalışıyorum . Örümcek nasıl birşey canım ?
(7,300 puan) tarafından
Cnm nasıl anlatsam bilemedim internete yaz yürüteç diyede geçiyor
(356 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(2,367 puan) tarafından
 çok yanlış yapmışsın ha siyah ekran ses açmak ses dinletmek tamam ama karşısına acipda ekranın ne olduğunu anlamayan bir çocuğu uyusturmak bu sakın yapma kuzum bebeğinin sağlığı için yapma ekran bagimliligi otizm hepsini tetikleyen bu ekran 
0 oy
tarafından
Müziklerden bişi olmaz benim arkadaşim da çok acıyor 
0 oy
tarafından
TV ve tablet kesinlikle zararlı fakat şöyle oturturum başına saatlerce izlesin onun başında dursun diyince bence benim evim sessiz diye ben doğduğundan beri TV açtım sese alismasi için bir buçuk yaşında TV den müzik ve bazı çizgi filmleri açarım aksine sürekli evde olduğu ivin oturup karşısında 15 dk bile izlemez onun için yasaklı bişey değil çünkü TV olsa daha ben sürekli onunla iletişim halinde sürekli ilgileniyorum küçük aralar için bence sorun olmaz her çocuk farklı tabi ama biz suamlik kötubişey görmedik tablet ve telefon vermiyorum yakın temas olduğu icin
0 oy
(11,274 puan) tarafından
Valla benim bebeğim oyun halisinda bile durmazdi bırak bisi yiyip içmeyi afedersin Wc ye gidemedim en son 9 aylık falandı reklam açardım Wc ihtiyacını görüp gelene kadar sonra kapatırdım öyle öyle büyüdü 
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Benm oglanda kukuli şarkıları izlemeden asla bir lokma bile yemiyo . Yemek yerken gunde 3 kere bazen 4 kere açıyorum. Beşer dakka izliyo sonra kapatıyorum.
0 oy
(169 puan) tarafından
Bence biraz da tv yi nasıl izlediğine bağlı.açıp karşısına oturtup o dünyaya daldırmamak önemli.mesela yemek yedirirken çizgi film açtığımda aaa oğlum bak tavşan bak kuş diyerek benimle iletişim sağlattırarak izletiyorum.iletişimim koparması oraya dalması sorun bence 
0 oy
(5,990 puan) tarafından
Kimse ben mükemmel anneyim, benim çocuğum abur cubur yemez, tv izlemez demesin. Elbet bir gün karşılaşacak ama ne kadar geç o kadar iyi. 6 ay da çok çok erken. Bir huzursuzluğu bir derdi vardır. Şimdi sadece dinler, izler yakında videoları da değiştirmeye başlar ve maalesef çocuk videolarının hepsi iyi değil. Alttan alttan cinsellik, intihar gibi mesajlar veren videolar var. Farkında olmadan çocuklar onlara maruz kalıyor. Biz hangi birini farkedebiliriz ki. YouTube kids var mesela dersin çocuk videoları, içinde büyüklerin bile izlerken ürkebileceği videolar var. 
0 oy
(3,331 puan) tarafından
1 yaşa kadar doğrudan ekrana maruz bırakmadım sesli olarak açıp telefonu bir yere koyuyordum dinliyordu çocuk şarkılarını daha sonra az az açtım şuan 3 yaşını geçti tablet telefon sayılı almıştır eline gözünde ufak bir problem var zaten yasak tabletten açınca masaya bırakıyorum koltukta oturup izliyor konuşmaya vs bir ekşisi olmadı 
0 oy
tarafından
6 ay bakmasi icin cok kucuk cnm ozellikle acma suan icin
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Kızıma 18 aylık olana kadar asla ekran izletmedim. 18. Ay başladı izlemeye suan 2 yasında ve kestim her ikisini de. Görünen bir zararı yok ama görünmeyen nedri Allah bilir. 

Kızım gazlı ve kolikti aşırı zordu ne banyo yaptım ne yemek yedim ama aklımın ucunda geçmedi açmak hele o aylarda. Bırak yapma yemek çok önemli değil yumurta kır ye. Şuan 4 gündür kestim çocuğun tavırları bile değişti. Aşırı asabi olmuştu ve doktorumuzda dedi asabileştiriyor diye. Bence açma. Müziği aç kenara koy. 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 474 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 210 göst.
24 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Neslipep (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.
7 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ftmkyra (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 437 göst.

380,054 soru

11,377,122 cevap

34,863 kullanıcı

...