0 oy
474 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Çocuklarınız bunları kullanıyor mu kullanıyorsa ne sıklıkla ve olumlu olumsuz ne gibi etkilerini gördünüz kızlar cevaplarınızı bekliyorum :) 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sadece tv o da sabahları sonrası okula gidiyor..bu sefer küçük izliyor.ama okula giden kızım için ilerde tablet olabilir ama şu an değil 
tarafından
Benim dört yaşındaki oğluma dedesi almıştı bende oyalanır arada diye veriyorum ama bambaşka biri oldu bakışları konuşmaları herşeyi değişti bende kaldırdım bidaha vermemek üzere gittim ona boyama kitabıyla puzzle aldım çok kötü etkiledi bizi malesef
tarafından
Kötü olmuş cnm..benim görümcem de çocuklarını bebekten alıştırmış telefonla yemek yedirmeye..her yerde ellerinde arıyoruz ya çocuklar  açıyor ya meşgule atıyorlar..çok alışmışlar daha 6 ve 3.5 yaşındalar halen küçüğü tuvalete alışmamış bezli yani..benimki 2.5 yaşında ufaktan başladım eğitime..güzel amaçla kullanırsa faydalı ama diğer türlü sıkıntı olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Henüz bilmiyor arada çizgi film izler oda taş patlasa 10 dk 
tarafından
Küçükken pek ilgilerini çekmiyor ama büyüdükçe daha kötü etkiliyor malesef bizde öyle oldu ve tabletini bidaha vermemek üzere kaldırdım
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Kızıma hepsi yasak o yüzden vermiyoruz canım.
tarafından
En iyisi canım bencede
0 oy
(13,113 puan) tarafından
Sadece TV. Telefon felan eline vermem tablet daha kurmadım yatak odasında duruyor. Leptop da aynı şekil 
tarafından
Ben tv dende uzak tutucam galiba bi süre baya kötü etkiledi bizi iyiki erken farkettim
(13,113 puan) tarafından
Nasıl kötü etkiledi canım ?
tarafından
Konuşmaları bakışları herşeyi değişti ordaki karakterler gibi hareket etmeye konuşmaya başladı tuvaletini güzelce yapıp ellerini güzel yıkayan çocuk gitti sürekli altına yapan çocuk geldi tablete dalıyorum diye bide malesef korku filmi izlemiş biraz ben görmedim kardeşide var onunla ilgileniyodum bidaha vermemek üzere kaldırdım aklım başımdan gitti artık ne televizyondan ne telefondan çizgi film dahil hiçbişey açmıyorum bugün gittik beraber boyama kitabı puzzle aldık daha çok ilgilenmeye çalışıyorum artık çok kızdım kendime takip edemedim izlediklerini bidaha töbe vermem
0 oy
(1,977 puan) tarafından
Tabletimiz yok, telefon sadece ve sadece bazen istediği şeylerin fotoğrafını çekmesi  için. Oyun video kesinlikle yok. Tv gün içinde bir iki saat. Bunların faydasını çok güzel oyun kuruyor olması ile aldım. Tv telefon diye tutturma zırlama yok. Dolayısıyla Gönlünce eğlenebiliyor. 
tarafından
Benim dört yaşındaki oğluma dedesi almıştı bende oyalanır arada diye veriyorum ama bambaşka biri oldu bakışları konuşmaları herşeyi değişti bende kaldırdım bidaha vermemek üzere gittim ona boyama kitabıyla puzzle aldım çok kötü etkiledi bizi malesef
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Taplet vardi kırıldı ıyide oldu :D tv izler cok sever
tarafından
Bizimkini kaldırdım bende dün akşam arada çocuklar uyuyunca bakıcam sadece
0 oy
tarafından
Hafta sonları 1 saat sadece . Diğer günler ödev okuma erken biterse yarim saat  tablet izler 
tarafından
En iyisini yapıyosun canım izlediklerinede bak mutlaka
0 oy
(119,533 puan) tarafından
23 aylik kreste tablet kullaniyo harikada kullaniyo cok iyi ogrendi
tarafından
Öğretmeninin gözetiminde olması farklı tabi
(119,533 puan) tarafından
evdede veriyom gubde 15 dk
0 oy
tarafından
Evde üçüde var çocuklarım 12 10 7 yaşlarında kızım değil ama iki oğanda giriyor tablete büyük oğlum daha bağımlı sırf onun için eve internet bağlamiyoruz bide babasindan çok çekiniyor ver diyince veriyor derslere etkisi çok oldu tabi geriledi baya hele pandemide uzaktan eğitimde olunca
tarafından
Ellerimizdeki en büyük düşman bi kelime söylüyorlar gerekli gereksiz herşey ekranda çıkıyor ya çok sıkı takip etmek gerek ya hiç vermemek lazım
tarafından
Takıp ediyorum hele büyük oğlan ergenlik çağına girdi girecek sürekli bi kontrol ediyorum cnm
0 oy
(2,387 puan) tarafından
İkisinide verdim otizmin eşiğinden dndük şuan motor gelişimi geri yakalamaya çalışıyorum kreşede gdiyor 6 aydırda tv telefon yok 
tarafından
Gerçekten mi benim oğlumuda çok kötü etkiledi malesef bakışları konuşmaları hareketleri aynı çizgi film karakterleri gibi olmaya başladı eski alışkanlıklarından eser kalmadı kardeşi var bide onunla ilgilenirken takip edemedim fazla çocuğu kendime çok kızıyorum ve telafi etmeye çalışıyorum artık ama yaşıtları pubg squit game gibi şeyleri hep biliyolar kendi aralarında oynuyolar ne kadar uzak tutucaz bunlardan bilmiyorum
(1,020 puan) tarafından
Yaaa kaç aylıkken verdiniz ki?
tarafından
4 yaşında canım yeni almıştı dedesi arada bskşt geçirir gğn içinde kardeşi uyurken brnde işlerimi bitiririm dedim ama malesef ben görmeden korku içerikli şeylere bakmış artık ne bahçede oynuyor ne tuvalete gidiyor nede kendi yatağında yatmak istiyor nasıl çıkıcam işin içinden bilmiyorum kendi çocuğum gitti yerine bambaşka biri geldi
(2,387 puan) tarafından
Ben 7-8 aylıkken vermeye başlamıştım
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Oğlum 26 aylık telefon yok vermedik hiç. Son bir aydır cenazeden dolayı gün içinde bir iki kez verince oda akrabaları verdi baktım çocuk sürekli istemeye başladı. Onu misafirlere kestirdim. 

TV izliyor malesef evde ikimiz tekiz. Market yemek oyun bazen dışarı derken hava soğuk olunca izletiyorum. Çok uzun vermiyorum ama eşim izletiyor akşamları. Ama çocuk gelişim okuyorum kesinlikle izlitilmemeli benim imkanım olsa izlettirmem. 3 ay olcak taşındık buraya yeni.

Tablet deı daha  kötü. Yani üçü de kötü . Oğlum misal hala cümle kuramıyor,  kelime sayısı da az yani. Ben TV bağlıyorum kimse de etrafında yok, çocuk ekrana uzun süre maruz kalınca donuklaşıyor kelime sayısı azalıyor
0 oy
(343 puan) tarafından

:D

1 ve 7 yaşında oğullarım var küçük 7.24 bnm telefon dan çizgi film izler büyükte sabah 8.39 dan 2 ye kadar okulda tabi gelir gelmez eline alır ayrı bı telefonu var :) gece geç uyur telefon la oynamak için okula gitmek istemez. Telefonun başından kalkıp da ne yemek yer nede tuvalete gider :D

tarafından
Canım niye bu kadar izin veriyorsun ben çok kötü aldım karşılığını inan çok pişman olursun sonra yol yakınken vazgeçir bence bu alışkanlıklarından
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Kızım 19 aylık günde yarım saat falan telefon ya da tabletten çizgi film müzikleri dinler... Çocuk şarkılarının hareketlerini oradan öğrendi mesela.... Yanın da ben ya da babası oluyor ama... Bide pür dikkat izlemesine izin vermiyoruz. 
0 oy
(416 puan) tarafından
Tablet yok telefon yasak TV de okuldan gelip izliyorlar sonra ödev yemek sonra biraz daha izleyip yatiyolar bazı programlar çizgi filmler yasak onlar çıkınca kapatıyorlar biri 7 biri 4 5 yaşında şükür bu sene daha laftan analamaya başladılar yasağı biliyorlar en azından 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Televizyondan çizgi film izler canım benim oğluma şöyle bi yararı oldu bir çok kelime öğrendi konuşması gelişti 

Telefona gelincede bu ara düştü oda ben memeden ayırdım beni unutsun diye ama telefonu kesicem hiç vermiycem süreç bi bitsin 
0 oy
(13,939 puan) tarafından
Tablet yok , telefonu sadece babasini aramak icin  kullanir. Tv izliyor ama sadece trt çocuk acik olunca bakar. Görünen bir olumsuzlugunu farketmedim tam tersinde çizgi filmlerden cok sey oğrendigini gözlemliyorum. 
0 oy
(547 puan) tarafından
Kızım 29 aylık, telefondan fotoğraflarımıza videolarımıza bakmayı çok sever. Her gün bakar ama en fazla 10-15 dakika. Telefonu alınca da hiç ağlamaz kızmaz bilir çünkü belli bir sürenin olduğunu. Tabletimiz var ama kullanmıyoruz. Televizyon da biz izlediğimizde izliyor ama çok ilgili değil,daha çok birlikte aktivite yapmayı seviyoruz :) 
0 oy
tarafından
Telefondan çizgi film izler günde toplasan en fazla 2 saat
0 oy
(2,607 puan) tarafından
Daha küçük 1.5 yaşında. O yüzden yok.
0 oy
(316 puan) tarafından
Ben telefon ve tv izletiyorim aslında. Hem yararı hem zararı oldu. Şöyleki çok izlediği zaman dikkati dagilabiliyor. Ara verdiğimde toparlıyor çok şükür.iyi yönleri taklit ediyor şarkıya eşlik ediyor mirildansada söylemeye çalışıyor hayvanları taklit ediyor 16 aylık. 
(316 puan) tarafından
Bende sadece yemek verirken açmaya karar aldım birde çok çok önemli veya acele isim olursa
 Hı birde şu var mesela youtubeden actimmi sıkılmıyor ama TRT çocuk sevmiyor oyuncaklarına gidiyor

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 353 göst.
0 oy
12 cevap 130 göst.
24 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Defnedamla (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.
4 Ocak 2024 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 481 göst.
18 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,486 soru

11,421,410 cevap

34,977 kullanıcı

...